קורס צילום וידאו קולנועי בקמרה אובסקורה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי צילום?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קמרה אובסקורה - צילום וידאו קולנועי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס צילום וידאו קולנועי במסלול חד שנתי בבית הספר קמרה אובסקורה


חלון לעולם הקולנוע


אחד מבעלי התפקידים החשובים בכל הפקה הוא הצלם. מהפקות קולנועיות גדולות ועד להפקות רשת עצמאיות, הם צריכים לשלוט בסל רחב של כלים כדי ליצור את העולם החזותי העשיר של הסרט. מצלמות, עדשות, פילטרים, אמצעי גריפ ותאורה הם רק חלק מן הכלים שצלמים צריכים להכיר במהלך עבודתם בשטח או בסטודיו.


בבית הספר קמרה אובסקורה ניתן לקחת חלק בקורס צילום וידאו קולנועי. זהו מסלול חד שנתי ללימודי תעודה שבו מכשירים צלמי וידאו לקולנוע ולטלוויזיה. במהלך התכנית רוכשים כלים מעשיים לתפעול ציוד צילום מקצועי ולהשתלבות בתהליכים יצירתיים בתעשייה. המיומנויות שנלמדות במהלך הקורס יכולות לסייע למשתתפים להשתלב בסטודיו, באולפנים, בהפקות ובחברות בתחום המדיה.


תכנית הלימודים


תכנית זו מתמקדת בפן הטכני של אמצעי צילום ותאורה קולנועיים וטלווזייוניים. המשתתפים לומדים כיצד לתפעל מצלמות וציוד מקצועי ומתוודעים לאסטרטגיות צילום שונות בתעשייה. כמו כן, נלמדים מושגי יסוד בשפה הקולנועית. הקורס בנוי ממספר חטיבות:

 

 • קורס צילום למתחילים: קורס זה כולל היכרות עם טכנולוגיות הצילום ועם אופן התפעול של מצלמות קולנוע. הם מכירים את מבנה מצלמת הווידאו ואת האפשרויות השונות שמוצעות לצלמים. המשתתפים רוכשים מיומנויות בסיסיות לצילום של קליפים, סרטוני תדמית, וסרטוני וידאו ויראליים לרשת.

 

 • קורס צילום למתקדמים: קורס צילום מתקדם מעמיק את הידע והכלים ברשות המשתתפים בתפעול מצלמת וידאו מקצועית. בין היתר הם לומדים על יסודות בתאורה ובאופטיקה, על סוגי עדשות ועל השליטה בפוקוס. הם לומדים גם על סוגי פילטרים והאפקט המתקבל בשימוש בכל אחד מהם. כמו כן, נלמדים עקרונות שינוע המצלמה והגריפ.

 

 • תאורה לקולנוע והקלטות שטח: במהלך הקורס מכירים שלל מצבי תאורה ומתוודעים לאמצעי תאורה וגריפ שבהם משתמשים בתעשיות הקולנוע והטלוויזיה. המשתתפים רוכשים מיומנויות הקלטת שטח ורוכשים מיומנויות לתכנון של אסטרטגיות הקלטה, תוך היכרות עם תפעול הציוד המקצועי.

 

 • יסודות המבע הקולנועי: הקורס חושף את משתתפיו למושגי יסוד בשפה הקולנועית ובמהלכו לומדים על סוגי שוטים, סצנות ומבנים נרטיביים ועל ההיגיון העמוד מאחורי הצורה שלהם. הם סוקרים אבני דרך בתולדות הקולנועי ומנתחים את המבע הקולנועי הייחודי להן.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני שנת לימוד אחת והוא כולל 54 מפגשים. התכנית מורכבת מארבעה קורסים שהיקפו של כל אחד מהם כ - 13 מפגשים. (קורס מבע קולנוע כולל 14 מפגשים, יתר הקורסים מתפרשים על פני 13 מפגשים). בכל סמסטר מתקיימים שני קורסים.
התכנית בנויה משיעורים פרונטליים ומהתנסות מעשית בצילום. המשתתפים מקבלים ליווי ותמיכה מסגל הקורס ולוקחים חלק בפרויקטים צילומיים שונים שדרכם הם מכירים הלכה למעשה תהליכים בתעשיית המדיה.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במהלך הקורס כוללים:

 

 • צילום סרטון תדמית
 • הקלטת סאונד בשטח
 • יסודות בתאורה לקולנוע
 • צילום לסרטונים ויראליים
 • תכנון אסטרטגיית הקלטה
 • מניפולציות ומרכיבי המבע   
 • מצבי תאורה
 • שינוע מצלמה
 • עדשות CINE
 • שליטה בפוקוס
 • שימוש בפילטרים   
 • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים בקורס: במאי וצלם דוקומנטרי שסרטיו הוקרנו בפסטיבלים ובערוצי טלוויזיה; במאי ותסריטאי ששימש לקטור בקרנות קולנוע; תסריטאי ובמאי שגם מרצה בתחום הקולנוע במוסדות אקדמיים שונים; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


בית הספר לאמנות קמרה אובסקורה נוסד בשנת 1978 ובו נערכים שלל מסלולים ללימודי תעודה בתחומי הצילום והקולנוע. הקורסים מתמקדים בהתפתחויות טכנולוגיות של התעשייה ובהיבטים עכשוויים של תעשיית המדיה הישראלית והעולמית. בין התכניות שניתן ללמוד בבית הספר אפשר למנות קורס צילום סטילס, קורס צילום אופנה, קורס צילום אירועים ועריכת וידאו, קורס צילום סטודיו, קורס תסריטאות קולנוע, קורס סטיילינג ומסלולים נוספים. יחידת לימוד החוץ ש בית הספר עורכת קורסים קצרים יותר בהיקפם שבהם ניתן להכיר תוכנות מתחום הגרפיקה והצילום ולהיחשף לטכניקות צילום חדשות. יצירותיהם של בוגרי בית הספר מוקרנות בפסטיבלים ובאירועים שונים שנערכים במוסד הלימוד.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למעוניינים להתמקצע בתחום הצילום הקולנועי במטרה לפתח קריירה בתעשייה. הוא מתאים הן לצלמים מנוסים והן לחסרי ניסיון מקצועי בתחום. כדי לקחת חלק בקורס, על המשתתפים להיות בעלי מצלמת וידאו ביתית או מצלמת DSLR בעלת אפשרות לצילום בוידאו.


תעודה


משתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה ועומדים בכל הדרישות במהלכו מקבלים תעודת גמר מטעם בית הספר לאמנות קמרה אובסקורה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות וצילום

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp