רוצה פרטים על שכר מהנדסי חומרה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר מהנדס חומרה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מהנדסי חומרה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויחים מהנדסי חומרה?


מדי שנה דגמים חדשנים של מכשירי סמארטפון יוצאים אל החנויות וסוחפים את השוק בסערה, לאור הבטחות ביצועים טובים מתמיד בתפקוד הסוללה, המסך ויישומים נוספים. פיתוח החומרה מהווה מרכיב חשוב בצאתו לשוק של כל מוצר סלולר חדש, חיוני בה במידה כפיתוחים החדשניים בתוכנה באותם מכשירים. משום כך החברות משקיעות מאמצים ומשאבים רבים בהבטחת האיכות והיעילות של פיתוח החומרה, כדי למנוע תקלות וליצור לעצמן יתרון בתחרות הרבה בשוק.


יישומי חומרה קיימים בענפים רבים נוספים מלבד תעשיית התקשורת וניתן למצוא אותם בענפים כגון חשמל ואנרגיה, תחום המכשור הרפואי ואפילו ענף הביטחון. מהנדסי חומרה נדרשים בשלל ארגונים וחברות כחוליה מרכזית בתהליך התכנון והפיתוח של מוצרים חדשים.


לאחרונה חלו תמורות משמעותיות בשוק החומרה העולמי. חברות הייטק רבות העבירו את הייצור למדינות במזרח הרחוק, כמו הודו וסין. מגמה זו יוצרת לעיתים ירידה בביקוש למהנדסי חומרה אך גם מעלה את החשיבות של מהנדסים אלה שכן חברות ההייטק משקיעות היום משאבים רבים במניעת תקלות וכשלים וכך שמות דגש רב על הכשרתם של מהנדסי חומרה איכותיים. משום כך, הביקוש הרב ביותר הוא למהנדסי חומרה בעלי ניסיון, אך ישנן גם משרות רבות למדיי לחסרי ניסיון, שמאפשרות לצמוח ולהתפתח בתחום.


מהנדסי חומרה יכולים להשתלב במסגרות שונות בתעשייה, מחברות הייטק גדולות, דרך מפעלים בתחום הטכנולוגיה ועד לחברות סטארט אפ בתפקידי ייעוץ וביקורת. רמות השכר של מהנדסים אלה מושפעות מגורמים שונים, מגודלה של החברה ותחום ההתמחות שלה ועד לוותק והניסיון הקודם שאיתם מגיעים המהנדסים לתפקיד. זהו ענף מגוון מאוד שמוסיף להתפתח ולהשתכלל וכך מוצעו למהנדסים איכותיים ויצירתיים הזדמנויות רבות להעלות את השכר.


שכר מהנדס חומרה

 

בהתאם לשכר מהנדס, המשכורות בתחום גבוהות למדי. בטבלה מפורטים הסכומים הממוצעים אותם מרוויחים בתחום זה, על פי תפקיד ולשנות ניסיון:

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מהנדס חומרה 17,000 - 25,000 שקלים לחודש 22,000 - 30,000 שקלים לחודש 27,000 - 35,000 שקלים לחודש
מהנדס וריפיקציה 15,000 - 20,000 שקלים לחודש 17,000 - 25,000 שקלים לחודש 24,000 - 30,000 שקלים לחודש
מהנדס board design 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 23,000 שקלים לחודש 23,000 - 30,000 שקלים לחודש
מהנדס chip design 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 20,000 - 22,000 שקלים לחודש 23,000 - 27,000 שקלים לחודש
מהנדס ולידציה 8,000 - 10,000 שקלים לחודש 9,000 - 11,000 שקלים לחודש 12,000 - 18,000 שקלים לחודש
מהנדס RT 17,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש
מהנדס VLSI 18,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 24,000 שקלים לחודש 24,000 - 27,000 שקלים לחודש
מהנדסי מערכות 20,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש 30,000 - 35,000 שקלים לחודש

 

שימו לב, רמות השכר משתנות מעת לעת. כל המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

מה זה מהנדס חומרה?


מהנדסי חומרה מתמקדים בפיתוח ובתכנון של רכיבים פיזיים בתעשיות האלקטרוניקה, המחשבים והמכונות, כגון שבבים, ציוד תקשורת ומעגלים. הם מלווים את ייצור מוצרי החומרה החל משלבי הפיתוח ועד לקבלת המוצרים המוגמרים. הם מהווים חוליית מפתח גם בתעשיות התקשורת, הסלולר והטכנולוגיה הרפואית. אחד הענפים המוכרים ביותר בתחום החומרה הוא חומרת המחשב, שכולל תכנון ופיתוח של רכיבי מחשבים מתקדמים.


ישנם ענפים רבים בתחום הנדסת החומרה. אלה כוללים הנדסת אינטגרציה, שמתמקדת בחומרה ובתהליכי פתרון של בעיות לאורך הפיתוח; הנדסת ולידציה שנוגעת לבדיקה כי הדרישות ליישום ממולאות באופן איכותי ומוקפד; מהנדס אלגוריתמים שעוסקים בעיבוד של אותות ותמונות בתחום התקשורת; הנדסת שבבים בתחום האלקטרוניקה והננו טכנולוגיה; ותחומים נוספים. בכל אלה ישנה דרישה לידע נרחב, דיוק, יכולת עמידה באתגרים טכנולוגיים ויצירתיות שדרכה ניתן לפתח את הפתרונות הטכנולוגיים של העתיד.


מהנדס חומרה מתחיל


עם כי רבות מן המשרות בתחום הנדסת החומרה מיועדות למהנדסים מנוסים, שברשותם וותק של לפחות מספר שנים בפיתוח חומרה, ניתן למצוא גם לתפקידים שמתאימים למהנדסי חומרה מתחילים ללא ניסיון קודם. בחברות הייטק שונות, בסטארט אפים ובארגונים בתעשיות שונות, כגון תעשיית החשמל והתעשייה הביטחונית, מציעים לעיתים משרות למהנדסים ללא ניסיון קודם, שמתאימות בין היתר לבוגרים טריים של לימודי הנדסה שמעוניינים להשתלב בתעשייה.


ארגונים מסוימים מציעים לבוגרי לימודי הנדסה הכשרות על חשבון החברה, שבהן מעניקים למהנדסים המתחילים כלים להשתלבות בתפקידי פיתוח במסגרת אותן חברות, בתמורה להתחייבות הבוגרים לעבודה במשך מספר שנים באותו ארגון.


אפשרויות תעסוקה


בתעשייה של היום יש ביקוש רב למדיי למהנדסי חומרה, בענפים כגון הנדסת ולידציה, הנדסת board design, הנדסת וריפיקציה, הנדסת רכיבים אלקטרוניים ותחומים נוספים. מהנדסי חומרה נחוצים לתפקידי פיתוח של כרטיסים, חיישנים וחומרה אנלוגית ודיגיטלית לתעשיות כגון תקשורת, ציוד רפואי, התעשייה האלקטרונית וענפים נוספים במשק שבהן משלבים טכנולוגיות מתקדמות. גם בסטארט אפים חדשניים שבהם משולבים יישומי חומרה ישנה דרישה רבה למהנדסים שיכולים להשתלב בצוות.


משרות בהנדסת חומרה דורשות לא אחת ניסיון פרקטי בתהליכי פיתוח ותכנון. סטודנטים שמעוניינים להגדיל את הסיכויים שלהם להשתלבות בתעשייה עם סיום הלימודים יכולים להשתלב כבר במהלך התואר במשרות סטודנט שונות, שבהן אפשר להתחיל לצבור ניסיון פרקטי ולהרחיב את קורות החיים. משרות אלה גם מאפשרות לעובדים לפתוח דלת למשרות מתקדמות ובכירות יותר במסגרת החברה.


משכורת מהנדס בדיקות חומרה


מהנדסי בדיקות חומרה אחראיים על תהליכי בדיקה שנחוצים בתהליך הפיתוח של מוצרים שונים, ממעגלים ומוצרים אלחוטיים ועד למערכות בקרה אלקטרוניות. קיימים סוגי בדיקות שונים בתחום החומרה, כגון בדיקות אינטגרציה ובדיקות ולידציה. כדי להשתלב בתפקידים אלה בדרך כלל יש צורך בניסיון בביצוע של בדיקות ידניות וממוחשבות וברקע בתחום האינטגרציה בתעשיות כגון בתחום התקשורת, בתעשיית ההייטק ובסטארט אפים שונים.


שכרם של מהנדסים בתחום בדיקות החומרה מתחיל בטווח שבין 10,000 - 12,000 שקלים למהנדסים חסרי ניסיון בתחום ולאחר מספר שנים השכר יכול להגיע גם ל - 16,000 - 20,000 שקלים בחודש.


איפה ומה ללמוד?


תחום הנדסת החומרה אינו נלמד במסלול העומד בפני עצמו לתואר ראשון, אלא משולב במסגרת לימודים בתחומים אחרים, כגון לימודי הנדסת מחשבים. יש גם סטודנטים לא מעטים הבוחרים בלימודי הנדסת חשמל. במסלולי לימוד אלה, שנמשכים כארבע שנים, הסטודנטים לומדים בהרחבה על שיטות עבודה מתקדמות שבהן משתמשים בתהליכי פיתוח החומרה בענפי תעשייה שונים. קיימות גם תכניות משולבות ללימודי הנדסת חשמל ומחשבים או ללימודי הנדסת חשמל ומדעי המחשב.

 

כמו כן, אקדמאים שמגיעים מתחומים אחרים, ומעוניינים לשנות כיוון בקריירה, יכולים להשתתף גם בתכניות הסבה להנדסת חומרה.

 

לא מעט אנשים מתלבטים בין מסלולים בעת בחירת הלימודים. המעוניינים בקריירה בחומרה או מעגלים יכולים להתבלט לעיתים בין הנדסת מחשבים או מדעי המחשב. בתואר ההנדסי הדגש הוא על פיתוח טכנולוגיות חומרה ואלקטרוניקה, ואילו במסלול מדעי המחשב מתוודעים לתיאוריה של התוכנה.


לימודי הנדסת מחשבים שמים דגש על פיתוח החומרה לענף ההייטק. בניגוד לתחומים כגון לימודי הנדסת תוכנה או לימודי מדעי המחשב, הלימודים מתמקדים בתהליכי התכנון של מערכות ממוחשבים, בפיתוח של רכיבים דיגיטליים ובחקר הארכיטקטורה של המחשב. רבים ממסלולי הלימוד משלבים בתוכם גם ידע בתוכנה, כדי להקנות בסיס ידע נרחב לבוגרים.


לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עוסקים בתהליכים בפיתוח ותכנון בשלל ענפים בתעשייה שבהם נדרשים רכיבים חשמליים ואלקטרוניים מתקדמים. הלימודים כוללים התמחויות שונות שדרכן הסטודנטים יכולים להתמקד בענפים מסוימים בתעשייה ולהעמיק את הכשרתם הפרקטית בהם דרך פרויקטים ומטלות קבוצתיות ואישיות. בין תחומי ההתמחות שניתן למצוא במוסדות השונים אפשר למנות עיבוד אותות, תקשורת מחשבים, מערכות בקרה, מערכות תוכנה וזרם חזק.


כדי להמשיך לפתח את הכלים המקצועיים, יכולים מהנדסים בוגרי תואר ראשון להמשיך גם לתואר שני בהנדסת מחשבים או תואר שני בהנדסת חשמל, מה שיכול גם לסייע להעלאת רמות השכר שלהם במסגרת חברות המציעות תוספת שכר לתואר שני. כמו כן, קיימים קורסים שונים בתחום פיתוח החומרה ובדיקות החומרה, שמאפשרים לאקדמאים לרכוש כלים פרקטיים במסגרת תכניות לימוד ממוקדות שהיקפן קצר יחסית.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מהנדסי חומרה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד שכר מהנדסי חומרה
Whatsapp Whatsapp