קורס דיאגנוסטיקה לרכב במכללת עתיד

קורס דיאגנוסטיקה לרכב במכללת עתיד

קורס דיאגנוסטיקה לרכב - מכללת עתיד

 

מהיר ופחות עצבני


עולם הרכב מתפתח בתדירות גבוהה כאשר יצרני רכבים עורכים שכלולים רבים במכוניות החדשות. יותר ויותר מערכות ממוחשבות קמות בעולם הרכב והן "מתקשרות" זו עם זו בעזרת חיישנים חכמים. ההתפתחות הטכנולוגית לא פסחה על התעשייה הזו והיא הובילה לכך שניתן כיום לזהות ולאתר תקלות ברכב ביתר קלות, מבלי לפרק חלקים שונים. כל זאת מתבצע באמצעות סורק תקלות ממוחשב לרכב אותו מפעיל אדם אשר מוסמך ומוכשר לכך, כשהוא מחזיק בידע רחב בנושא הדיאגנוסטיקה.


תחום אבחון תקלות ברכבים נקרא דיאגנוסטיקה. זהו תחום החולש על פני כל סוגי הרכבים החדשים בהם קיימות מערכות ממוחשבות וחיישנים. האבחנות הן מדויקות אף יותר מהערכות של מכונאים כפי שנעשה בעבר. כיום ישנם אנשי מקצוע שמתפעלים את הסורק הממוחשב שבודק את המכונית התקולה באופן מושלם. אותם אנשי מקצוע לומדים קורסים שונים או שעוברים השתלמויות אצל יצרני הרכב. בכל מוסך מורשה המתמחה בתיקון רכבים נמצאת מחלקת דיאגנוסטיקה בה ניתנים שירותי אבחון לרכבים בהם מותקנת מערכת ממוחשבת. תחום זה אינו נולד בכדי להחליף את המכונאי, אלא רק לשפר את שירותיו ואת תהליך אבחון התקלות השונות בשלל כלי הרכב החדישים.


קורס דיאגנוסטיקה מיועד לעובדים בעלי רקע וניסיון בתחום המכונאות – חשמלאי רכב, מנהלי מוסכים, מכונאי רכב וכיוצא בזה. לכן, אם אתם רוצים לשכלל את הידע שלכם בתחום, להתפתח מקצועית ולפתוח בעבורכם אפיקי פרנסה חדשים, קורס דיאגנוסטיקה מטעם מכללת עתיד יענה על הדרישה שלכם.

 

מתקיים בשלוחות חיפה, תל אביב

 

 • רוצים להתקדם בעולם הרכב? קראו הכל על קורס רכב


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים שמציעה מכללת עתיד בקורס דיאגנוסטיקה היא עשירה ומגוונת והיא מספקת את כל הכלים בעבור הסטודנטים, להקנות הכשרה מקיפה ולשלב בין ידע תיאורטי מעמיק לבין שלל תרגולים פרקטיים. הדגש בקורס הוא על ההתנסות המעשית באבחון ופתרון תקלות במנועים, תוך כדי הקניית ידע יישומי על שלל מכשירים וכלים מקצועיים בשדה הזה. הקורס מכשיר מוסמכים בתחום הדיאגנוסטיקה לרכב למנועי הזרקת דלק. כמו כן, המסלול מהווה בסיס להתמחויות דיאגנוסטיקה במנועי בנזין ולהתמחויות דיאגנוסטיקה במנועי דיזל.


החומר הנלמד בקורס הוא רחב, והוא כולל בתוכו למידה של קריאת מונחים טכניים באנגלית, הכרות עם פעולת רכיבי מערכת ההזרקה ואבחון תקלות על ידי קריאת נתונים והערכים הנכונים עבורם. כמו כן, בקורס הסטודנטים לומדים לזהות את ההשפעות ההדדיות בין רכיבים ושל מערכות נוספות במכלול הרכב.


מתכונת לימוד


קורס דיאגנוסטיקה מטעם מכללת עתיד מתפרש על פני כ - 60 שעות לימוד בסך הכול.

 

נושאי לימוד

 

 • קריאת שרטוטים טכניים
 • מערכות שליטה מבוקרות
 • מערכות הצתה אלקטרוניות
 • יישום ותפעול מכשירי אבחון
 • יסודות החשמל והאלקטרוניקה   
 • נתוני יצרן
 • גזי פליטה
 • מערכות הזרקת דלק
 • חיישנים במערכת מנוע   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


רשת המכללות עתיד עורכת קורסים והכשרות מקצועיות שדרכן יכולים עובדים בענפי משק שונים לשכלל את סל הכלים המקצועי ולקדם את הקריירה. הקורסים מתמקדים בפן הפרקטי של המקצוע והם נוגעים למיומנויות שאותם אנשי המקצוע נדרשים ליישם בעבודתם בתעשייה. מסלולי הלימוד השונים נערכים בתחומים כגון רכב, ניהול, חשבונאות, מתכת, אנרגיה, מזכירות ומינהל.


בתחום התחבורה והרכב, ניתן ללמוד קורסים נוספים ובהם קורס אוטוטרוניקה, קורס מכונאות אופנועים (אופנוטרוניקה), קורס ניהול היסעים, קורס רישיון מוביל, קורס קציני בטיחות בתעבורה, קורס שמאות רכב, קורס בוחני מכשור לרכב ועוד שלל תכניות ששמות דגש על החידושים והשכלולים שעוברים בשנים האחרונות על ענף הרכב. לרשת המכללות סניפים בפרישה ארצית.

 

תנאי קבלה


בכדי להתקבל לקורס דיאגנוסטיקה מטעם מכללת עתיד יש להחזיק בידע וניסיון בתחום הרכב.


תעודה


לבוגרי קורס דיאגנוסטיקה מטעם מכללת עתיד תוענק תעודה מקצועית של המכללה.


אפשרויות תעסוקה


הבוגרים של הקורס יוכלו להשתלב בשלל תפקידי אבחון תקלות ובעיות ברכב מרכזי שירות לרכב, במוסכים, במפעלי ייצור רכבים ובמוסדות נוספים הקשורים לתעשיית הרכב. הביקוש לאנשי מקצוע אשר בקיאים בתחום הדיאגנוסטיקה לרכב ויודעים לתפעל מכשירים טכנולוגיים מתקדמים בתחום הוא רב, לפיכך, קליטתם של הבוגרים בשוק העבודה צפויה להיות מהירה וקלה באופן יחסי כאשר מיד עם תום הלימודים אפשרויות תעסוקה רבות נפרשות בפני הסטודנטים שמחזיקים בתעודת מקצוע.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה
Whatsapp Whatsapp