קורס הדפסה בתלת ממד במכללת עתיד

מכללת עתיד - לימודי תעודה

קורס הדפסה בתלת ממד – מכללת עתיד

 

ממד תעסוקתי חדש


טכנולוגיית התלת ממד משפרת את התוצר הסופי של שרטוט, תמונה, סרט ועוד. כל דבר אשר מופעל באמצעות טכנולוגיית תלת ממד הוא בעל ערך, פורץ דרך ומרחיב את גודל חוויית המשתמש. מתחילת שנות ה - 80 של המאה הקודמת החלו לצוץ מדפסות בטכנולוגיית תלת ממד. מאז, הטכנולוגיה צברה תאוצה עד לכדי המדפסות שאנו מכירים היום. עם השנים שעברו תפסו מדפסות התלת ממד חלק עיקרי בנוף התכנון והייצור של מוצרים. כיום, בעזרת המדפסות האלה ניתן לבצע בדיקות מכניות ועיצוביות לרכיבים בעלויות נמוכות מהטכנולוגיות שקיימות בשוק. השימוש בהדפסה בתלת ממד מאפשר להמחיש את הרעיונות בצורה ברורה ומוצקה יותר, להצית את הדמיון ולספק נפח משמעותי נוסף לאופן התכנון של מוצרים ופרויקטים.


הדפסה תלת ממדית מקנה את האופציה לייצר דגמים תלת ממדיים מתוך תוכנות של תכנון באמצעות מחשב. זוהי הטכנולוגיה המתאימה למעוניינים לייצר דגם , מוצר או אב טיפס במהירות, באיכות גבוהה מן הרגיל ובעלות נמוכה. כיום הטכנולוגיה הזו כבר נגישה לקהל רחב יותר, ובשל כך, היא גם זולה יותר מאשר לפני כשלושה עשורים כשהוצגה אל העולם. טווח האובייקטים אותם ניתן ליצור הוא אינסופי. החל מיצירות אמנות, דרך ביגוד והנעלה ועד לכלי תחבורה, ההדפסה בטכנולוגיית תלת ממד חולשת כמעט את כל התחומים שניתן לדמיין. קורס הדפסה תלת ממדית מטעם מכללת עתיד יעזור לכם להפוך רעיונות למציאות.


ישנם לא מעט אנשים שידע בתחום יוכל לסייע להם בקידום הקריירה. מעצבים, אדריכלים וארכיטקטים, מורים למדעים וטכנולוגיה, סטודנטים לאומנות, בעלי רקע הנדסי המעוניינים בקריירה נוספת ועוד.


תכנית הלימודים


הלימודים מועברים בשיתוף עם חברת IDEATECH המתמחה בהדפסה בטכנולוגיה של תלת ממד. קורס הדפסה תלת ממדית של מכללת עתיד מקנה בעבור הסטודנטים שלו הכשרה מקיפה, עיונית ומעשית יחדיו. הקורס מספק את כל הכלים בכדי לתרגם רעיונות לכדי הדפסה בתלת ממד. הסטודנטים לומדים על השיטות והטכנולוגיות השונות שקיימות היום להדפסה בתלת ממד, כמו כן, הם לומדים על הטכניקות, המידות, הצבעים והחומרים שיש להשתמש בהם בכדי להביא את התוצר הסופי שהוא ההדפסה בתלת ממד לכדי שלמות.


בקורס הסטודנטים ילמדו על תכנות תיב"ם (תכנון באמצעות מחשבים) שונות ונפוצות בשוק, על תפעול שוטף ותחזוקה של המדפסות, יקיימו דיונים על השימושים השונים הנעשים במדפסות התלת ממד ועוד. מטרת הקורס בסופו של דבר היא להעניק ידע בכל הקשור לעיצוב ותכנון בתלת ממד, להוביל את הסטודנטים להכרת שיטות עבודה וכלים שונים ולהקנות יכולות עיצוב, תכנון וייצור בטכנולוגיית תלת ממד.


נושאי הלימוד

 

 • קניין רוחני ופטנטים
 • עבודה בסולידוורקס
 • ייצור בכמויות קטנות
 • לימוד תוכנות תיב״ם
 • בדיקת נחיצות המוצר
 • פיתוח עסקי ובדיקת כדאיות
 • ייצור אב טיפוס בהדפסה תלת ממדית   
 • ייצור המוני
 • פרסום ושיווק
 • הכנה להדפסה
 • תוכנת סקצ'אפ
 • סקירה והדפסה
 • שלבי תכנון המוצר  
 • ועוד


מתכונת הלימוד


קורס הדפסה תלת ממדית מטעם מכללת עתיד נפרש על פני כ - 120 שעות לימוד אקדמיות כאשר הפגישות הן במתכונת של ארבע שעות לפגישה שמתקיימת אחת לשבוע. המשתתפים מתנסים בעבודה מעשית על מדפסות תלת ממד ומייצרים אובייקטים בהתאם לדרישות המרצים. בסיומו של הקורס מגישים הסטודנטים פרויקט גמר ייחודי אשר מיישם את כל החומר הנלמד.


על מוסד הלימוד


רשת המכללות עתיד עורכת קורסים מגוונים שבהם יכולים עובדים לקדם את הקריירה אן לעבור הסבה מקצועית לתחום מבוקש בתעשייה. נלמדים קורסים בענפים כגון מכונות, רכב, ניהול, מזכירות, מתכת ומחשבים. לרשת המכללות שלוחות בפרישה ארצית, מצפון ועד דרום. בין הקורסים שניתן ללמוד במכללה נכללים קורס עיצוב דיגיטלי, קורס MCSE, קורס יישומי מחשב ועוד. כמו כן. רשת המכללות עורכת תכניות ללימודי הנדסאים שמוכרות על ידי מה"ט.


תנאי הקבלה


בשביל להתקבל לקורס ישנו הצורך במעבר ריאיון אישי.


תעודה


עם סיום הלימודים מוענקת למשתתפים שעומדים בכל הדרישות תעודה הסמכה מטעם מכללת עתיד וחברת IDEATECH.


אפשרויות תעסוקה


התאוצה שצוברת ההדפסה בתלת ממד מקנה לבוגרי הקורס את האפשרות להשתלב במגוון תפקידים אצל חברות עתירות טכנולוגיה שמעניקות פתרונות דפוס תלת ממדי עבור שורה של מוצרי פיתוח במגוון תחומים, החל ממבנים, ייצור רפואי, אדריכלות, עיצוב ועוד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה

Whatsapp Whatsapp