רוצה פרטים על שכר פיתוח מובייל?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר מפתח מובייל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר פיתוח מובייל? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה באמת מרוויחים מפתחי אפליקציות?


הפיכתם של מכשירי הסמארטפון לטכנולוגיה בלתי נפרדת בחיי היום יום של כולנו מעלה משמעותית את הביקוש למפתחי מובייל, שיכולים ליצור אפליקציות חדשניות ומתקדמות. מפתחי מובייל מבוקשים מאוד בחברות הייטק, ותוך מספר לא רב של שנים הם יכולים להגיע לרמות שכר בין הגבוהות בתחום הפיתוח. מפתחי אפליקציות פועלים במגוון רחב של טכניקות פיתוח ובסביבות עבודה שונות, מה שהופך את עבודתם למאתגרת ודינמית במיוחד.


מפתחי אפליקציות הם משאב מבוקש לא רק בחברות הייטק, אלא בארגונים במגוון של תחומים במשק. בחברות רבות עולה הצורך בגיוס של מפתחים שיכולים לסייע לקדם את התשתיות הדיגיטליות ולפתח את הנוכחות שלהן בזירת המובייל. למפתחי אפליקציות בתפקידים כאלה יש חשיבות רבה בעיצוב התדמית והנראות של החברה ובהגדלת הנוכחות שלה מול המתחרים, מה שבא לידי ביטוי גם ברמות השכר של המפתחים.


זירה נוספת שבה מפתחי מובייל הם מבוקשים במיוחד הוא בתחום הסטארט אפ. בחברות הזנק רבות יש צורך במפתחים שיכולים לסייע לקדם אפליקציות חדשניות. בחלק מהמקרים מפתחי המובייל עוסקים גם בטכנולוגיות משיקות כגון ביג דאטה ואף VR (מציאות מדומה).מפתחי מובייל יכולים לפעול בפיתוח של יישומים לענפים כגון טכנולוגיות רפואיות, טכנולוגיה פיננסית, אפליקציות לתחום החינוך וענפים נוספים, כמו פיתוח משחקים למובייל, או גיימינג למובייל - תעשייה שזוכה לצמיחה משמעותית בארץ בשנים האחרונות.


לעיתים דורשות החברות התמחות בטכנולוגיית פיתוח אחת, כגון פיתוח אנדרואיד או פיתוח iOS לאייפון. עם זאת, ישנן גם משרות שמשלבות בין פיתוח מובייל ופיתוח WEB, שבהן המפתחים צריכים לשלוט בכמה טכנולוגיות פיתוח במקביל ולעבוד על מוצרים מתקדמים. פיתוח אפליקציות גם דורש הבנה של האופי המסוים של כל חברה ובקיאות במוצרים שאותם היא מעוניינת לקדם.
הדרישה ההולכת וגוברת למפתחי מובייל באה לידי ביטוי במשכורות של אותם מפתחים, כאשר שכר בהייטק יכול להגיע לרמות גבוהות למדי, עבור מפתחים מנוסים. רמות השכר של מפתחי מובייל רק הולכות ועולות בחמש השנים האחרונות ונראה שרף השכר רק צפוי להמשיך לעלות לאור העלייה בפרויקטים בתחום המובייל בתעשייה. רק בשנה האחרונה עלה שכרם הממוצע של מפתחי מובייל בכמעט עשרה אחוזים.


יש לא מעט גורמים שמפתחי מובייל יכולים להשתמש בהם כדי להעלות את השכר שלהם. בין היתר, הם יכולים לצבור וותק וניסיון בחברה וכך להתקדם עם השנים לתפקידי פיתוח בכירים יותר. כמו כן, הם יכולים להמשיך לפתח את כישורי הפיתוח שלהם וללמוד טכנולוגיות נוספות, וכך להרחיב את היצע השירותים שהם יכולים להציע.


שכר מפתח אפליקציות


שימו לב, רמות השכר משתנות מעת לעת. המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מפתח מובייל 18,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 24,000 שקלים לחודש 27,000 - 32,000 שקלים לחודש
מפתח אנדרואיד 20,000 - 22,000 שקלים לחודש 22,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש
מפתח iOS 17,000 - 20,000 שקלים לחודש 22,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש
מפתח מובייל בכיר לא רלבנטי לא רלבנטי 33,000 - 36,000 שקלים לחודש
מפתח WEB 16,000 - 20,000 שקלים לחודש 18,000 - 22,000 שקלים לחודש 23,000 - 26,000 שקלים לחודש

 

שכר התחלתי בתחום


שכרם ההתחלתי של מפתחי אפליקציות למובייל משתנה בהתאם לגורמים שונים כגון אופי החברה שבה הם פועלים והיקף הפעילות שלה. שכר בחברת הייטק גדולה יהיה ברוב המקרים גבוה משכר בסטארט אפ קטן. לעיתים, רקע בפיתוח אפליקציות במסגרת קורס ייעודי יכול להוות יתרון למועמדים למשרות השונות, אך לא כך הדבר בכל חברה וישנם ארגונים שמעדיפים לגייס מפתחים מנוסים על פני מפתחים שלמדו את התחום אך אין בידיהם רקע מעשי בתעשייה.


רמות השכר של מפתחי מובייל בתחילת דרכם נעה לרוב בין 17,000 - 18,000 שקלים לחודש וכעבור שנה עד שנתיים של ניסיון יכולה להגיע גם ל - 20,000 שקלים לחודש. אחרי פרק זמן של בין שלוש עד חמש שנים בחברה, מפתחי המובייל לרוב מעלים את שכרם באופן ניכר ויכולים להגיע אף לשכר של מעל 25,000 שקלים לחודש בממוצע.


מציאת עבודה ללא ניסיון


למרות שרוב החברות שואפות לגייס מפתחי מובייל מנוסים, שמחזיקים במספר שנות ותק בפיתוח, ניתן למצוא גם לא מעט משרות פיתוח מובייל ללא ניסיון. יש לציין כי בחלק מן המשרות ללא ניסיון, אמנם אין צורך ברקע קודם בפיתוח מובייל אך יש צורך בניסיון כלשהו בעולם הפיתוח ויכולות עבודה עם קוד. במקרים רבים יש צורך בניסיון בפיתוח ווב או בפיתוח דוט נט.


בדרך כלל, תפקידים ללא ניסיון כוללים הכשרה על חשבון החברה שנעשית לרוב בחודשי העבודה הראשונים. העובדים מתנסים בפרויקטים מסוגים שונים ומכירים את תהליכי הפיתוח תוך כדי עבודה. בדרך כלל, רמות השכר של עובדים ללא ניסיון עולות אחרי מספר שנים של צבירת וותק.


שכר מפתח אפליקציות לאנדרואיד


שוק המובייל מתבסס ברובו של שתי מערכות הפעלה מרכזיות - מערכת אנדרואיד של חברת גוגל ומערכת iOS של חברת אפל. הביקוש למפתחים קיים בשתי מערכות ההפעלה. לכל אחת מן הטכנולוגיות יש דרישות ייחודיות משלה, מה שבא לידי ביטוי בניסיון הקודם שנדרש מן המועמדים לתפקידי הפיתוח וכן באתגרים ובמשימות שיעמדו בפניהם כשיתחילו את עבודתם.


מבחינת כמות האפליקציות שמצויות היום בשוק, ניתן לראות כי ישנם יישומי אנדרואיד רבים יותר, אך גם הביקוש למפתחים לאייפון הולך ועולה בהתמדה. לאחרונה אף נרשם מחסור במפתחי iOS בשוק, בין היתר משום שקיים קושי רב יותר בהכשרת מפתחים אלה בהשוואה להכשרת מפתחי אנדרואיד. מגמה זו מציבה לא מעט הזדמנויות בפני מפתחים מנוסים במערכת iOS, שיכולים להגיע לרמות שכר גבוהות כבר בתחילת דרכם בחברות ובסטארט אפים.


מפתחי אנדרואיד מתחילים מקבלים שכר של כ - 20,000 שקלים ולאחר כשלוש עד חמש שנים של ניסיון יכולים להעלות את רמות השכר ל - 22,000 עד 25,000 שקלים בחודש בממוצע. עבור מפתחי אייפון, רמות השכר דומות אך לעיתים גבוהות יותר עבור עובדים מנוסים יותר ובעלי וותק רב יותר.


מה ללמוד כדי להיות מפתח מובייל?


ישנם מספר מסלולים בהם ניתן לבחור כדי להגיע למשרות מפתחי מובייל. חלק מהמפתחים מגיעים לתחום אחרי לימודי מדעי המחשב, לימודים אלה נמשכים כשלוש שנים ופותחים מגוון של אפשרויות תעסוקה בפיתוח בפני הבוגרים.

 

כמו כן, ניתן להגיע אל התחום לאחר לימודי הנדסת תוכנה, שנפרשים לרוב על פני כארבע שנים. יש לציין כי אין צורך בהכרח בתואר ראשון כדי להשתלב בתפקידי פיתוח וכי גם מי שאינם אקדמאים יכולים להגיע לתפקידים מגוונים בתחום המובייל, לאחר צבירה של ניסיון מתאים.


אפשרות נוספת היא לימוד בקורס ייעודי בפיתוח אפליקציות מובייל. ישנם קורסים שמתמקדים בפיתוח אנדרואיד או IOS בלבד, בעוד קורסים אחרים מציעים הכשרה מקיפה בפיתוח מובייל לשתי הפלטפורמות.


כמו כן, ניתן להגיע לתפקידים בפיתוח מובייל לאחר צבירת ידע בתכנות בשפות השונות שנדרשות לתפקיד, בין היתר דרך קורסים בתכנות. למשרות פיתוח אנדרואיד בדרך כלל יש צורך בידע בשפת JAVA. לתפקידי פיתוח iOS נדרשת שליטה בשפות קוד שונות, בהן שפת Swift ושפת Objective C. חלק מן החברות דורשות גם ניסיון בפיתוח לינוקס כדי להגיע לתפקידי פיתוח מובייל.

 

קורסים נוספים שיכולים לסייע למעוניינים להשתלב בתפקידים אלה הם קורס פיתוח פול סטאק, בהם לומדים על שיטת פיתוח חדשנית שבה משלבים בין צד לקוח וצד שרת. שכר מפתח Full Stack דומה לזה של מפתחי המובייל ונחשב גבוה למדי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר פיתוח מובייל?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp