קורס עיצוב דיגיטלי במכללת עתיד

מכללת עתיד - לימודי תעודה

קורס עיצוב דיגיטלי – מכללת עתיד

 

הרשת שייכת למעצבים


מאז הגיחה רשת האינטרנט אל העולם בסוף המאה הקודמת, היא הספיקה להשפיע כמעט על כל תחום בחיינו ולתפוס מקום של קבע. רשת האינטרנט נהייתה מוקד עיסוק עיקרי בעבור כולנו. ענפים רבים מתנהלים היום ברמה הווירטואלית והכול קורה במרחב הדיגיטלי. ישנו מרחב אינפורמציה אדיר ברשת האינטרנט – חנויות, מוקדי היכרויות ועוד שלל אספקטים הנגזרים מקיומה של רשת האינטרנט ותופסים נפח משמעותי ובלתי נפרד משגרת החיים. אתרים רבים קמים בכל יום ומוסיפים נדבכים חדשים לרשת האינטרנט שרק צוברת תאוצה ככל שהזמן עובר. בכדי להבדיל את האתרים הללו מן השאר קם הצורך לייצר בידול בינם ביניהם. זאת אפשר לעשות בזכות התוכן העולה באתר, אך לא פחות חשוב מכך, גם בעקבות הנראות שלו.


ישנם אינספור אתרי אינטרנט בכל התחומים שאפשר לעלות בדעתנו. רובם ככולם, מתהדרים בעיצוב שונה של ממשק. העיצוב הוא אלמנט הכרחי שקם במטרה למשוך את העין של הגולשים ולשפר את חוויית הגלישה באתר מסוים. מעצבים דיגיטליים הם המוח העומד מאחורי העיצובים של האתר, הם אלו שאחראים "לתפוס" את עין הגולש הביקורתית ולשדר הבחנה עיצובית בינם לבין השאר. את זה הם עושים באמצעות החוש הקריאטיבי שלהם שמחזיק במושכות בעודם ניגשים לעבודה העיצובית.


תפקיד המעצב הדיגיטלי הוא להפיק מוצרי מדיה אשר מותאמים לאינטרנט בהפעלת שיקול דעת לגביי שפה חזותית מתאימה, עיצוב אטרקטיבי והכרת הצד של המשתמש בצורה מעמיקה. כשאנחנו גולשים באינטרנט אנו נתקלים בלא מעט באנרים, אנימציות, מודעות פרסום, דפי נחיתה ועוד. כל אלה הם פרי מחשבתו של המעצב הגרפי בתחום הדיגיטלי. הוא זה אשר לוקח את המסרים השיווקיים ומטמיע אותם בקמפיינים ובעמודים אותם הוא מעצב. הוא שולט בכל הרקע העיוני של עולם העיצוב ותולדות העיצוב, זאת בעזרת תוכנות עיצוב שונות כמו פוטושופ ואילוסטרייטור מבית היוצר של "אדובי".


תכנית הלימודים


בשביל להבין לעומק את סודות העיצוב בתחום הדיגיטלי, קורס עיצוב דיגיטלי מטעם מכללת עתיד מקיף את כל עולם העיצוב הדיגיטלי ומקנה לסטודנטים הכשרה מעמיקה, מקצועית ואיכותית. הלימודים מתקיימים בסביבה ממוחשבת בעזרת תוכנות כגון פוטושופ ואילוסטרייטור. רזולוציות שונות, אינטראקציות, טיפוגרפיה מותאמת לווב, צבעים ורספונסיביות – כל אלו נלמדים במסלול הלימודים של מכללת עתיד.

 


מתכונת הלימוד


קורס גרפיקה דיגיטלית שמציעה מכללת עתיד נמשך כ - 260 שעות לימוד. כניסיון יישומי הסטודנטים נדרשים לעצב פרויקטים מהשלב הראשוני של הרעיון הבסיסי ועד לתוצאה המבוקשת, זו שמקבעת את המסר כפי הנדרש מהם.


נושאי לימוד

 

 • חווית משתמש ושמישות
 • טכנולוגיות לבניית אתרים
 • הקמת קמפיין ברשת וניהולו
 • עלויות, תמחור ועבודה מול לקוח
 • הקמת אתרים שמותאמים לסלולר
 • האינטרנט והאומנות הדיגיטלית בישראל ובעולם   
 • זכויות יוצרים
 • עבודה מול FTP
 • העלאה וניהול אתר
 • ניהול סביבת עבודה
 • טכניקות עבודה ייחודיות   
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

עתיד משמשת כרשת ארצית למכללות ובתי ספר אשר עוסקים בלימודי טכנולוגיה מתקדמת ומדעים. למעלה מעשרים וחמישה אלף סטודנטים מאיישים את רשת עתיד מדי שנה ומאמצים לעצמם מקצוע נחשק. הרשת מספקת מענה בעבור אוכלוסיית סטודנטים המגיעים מכל שכבות החברה בישראל. ניתן למצוא בוגרים רבים שלמדו ברשת עתיד המאיישים כיום תפקידי מפתח כשהם זוכים להערכה והכרה בגין המקצועיות והאיכות אותם הם מצליחים ליישם בעולם העבודה.


חזון רשת עתיד מבוסס על תפיסה ייחודית שמאפשרת לכל סטודנט מתן הזדמנות שווה ליישום כישוריו, יכולותיו ונטיותיו. החזון הזה קם במטרה לספק קפיצת מדרגה לסטודנטים ולהקנות להם ביטחון כלכלי וקידום אישי בכל תחום הנלמד ברשת עתיד. הלימודים ברשת עתיד משלבים התנסות מעשית כמו גם לימודים תיאורטיים, כך שהבוגרים יוכלו להשתלב ולהתאקלם ביתר קלות ובמהירות בשוק העבודה.


ברשת המכללות אפשר למצוא תכניות לימודים עדכניות ומעבדות מאובזרות אשר קיימות בקמפוסים גדולים ומרווחים. כל אלו מספקים בעבור הסטודנטים שטח למידה איכותי ויעיל.


תנאי הקבלה


ישנו צורך לעבור ראיון אישי עם ראש החוג בכדי להתקבל לקורס גרפיקה דיגיטלית מטעם מכללת עתיד.

 


תעודה


לבוגרי הקורס שיעמדו בתנאים תוענק תעודת גמר של מעצב דיגיטלי – עיצוב לאינטרנט ולדפוס.


אפשרויות תעסוקה


לבוגרי הקורס ישנה האפשרות לעבוד כשכירים או כעצמאיים בתחום העיצוב. מעצב גרפי שזה עתה סיים את לימודיו מקבל שכר שנע תחילה בין המינימום לבין שמונת אלפים שקלים. בין מקומות העבודה לבוגרי הקורס ניתן למצוא: משרדי עיצוב גרפי, משרדי מעצבים, בתי הוצאה לאור, בתי דפוס, אתרי אינטרנט ומשרדי פרסום.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp