אפיק מעבר להנדסת סביבה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

מחפש/ת מידע על לימודים? אפיק מעבר בהנדסת סביבה מהפתוחה לטכניון? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


אפיק מעבר ללימודי הנדסת סביבה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון


לימודי הנדסת סביבה בטכניון מתמקדים בטכנולוגיות להפחתה של זיהום סביבתי ולשמירה על איכות האוויר, הקרקע והמים. הלימודים משלבים מגוון ענפים במדעים כגון פיזיקה, ביולוגיה, כימיה ומתמטיקה ועם חושפים את הסטודנטים לשלל תהליכים סביבתיים כגון טיפול בשפכים ובמים, מניעת זיהום אוויר, אקולוגיה וטיפול בקרקע. בדומה למקצועות הנדסיים נוספים הקבלה לתכנית כרוכה בהצגת ציונים גבוהים בפסיכומטרי ובבגרויות, בדגש על המקצועות הכמותיים. עם זאת, גם מי שאינם עומדים ברף הדרישות יכולים להתקבל ללימודים במסגרת אפיק המעבר מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון.


אפיק המעבר מתקיים בעידוד המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) ובמסגרתו הטכניון והאוניברסיטה הפתוחה מפילות הסכם שנוגע למעבר ללימודים לתואר הראשון. סטודנטים מתחילים את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה ולאחר השלמת כל חובותיהם באפיק המעבר ממשיכים אל הטכניון ושם משלימים את לימודיהם לתואר. אפיק המעבר מתאפיין בתנאי קבלה נוחים ובמתכונת גמישה, מה שמסייע להרחיב את הנגישות ללימודים האקדמיים למגוון רחב של סטודנטים.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים באפיק המעבר הסטודנטים לומדים מקצועות יסוד במדעים ובהנדסה שאותם לומדים בסמסטרים הראשונים של הלימודים הטכניון. בין היתר נלמדים קורסים במתמטיקה, בכימיה, בביולוגיה ובמחשבים שמהווים את התשתית ללימודי הנדסת סביבה. האפיק כולל מגוון של קורסים שמהם הסטודנטים בוחרים קורסים שונים לצבירת נקודות זכות.


אלה הם הקורסים שמתקיימים במסגרת אפיק המעבר להנדסת סביבה בטכניון -

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים מקבילים בטכניון
חדו"א א חדו"א 1
חדו"א ב חדו"א 2
אלגברה 1 אלגברה ליניארית
מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות משוואות דיפרנציאליות רגילות
מבוא למדעי המחשב וג'אווה מבוא למחשב ושפת C
ביולוגיה כללית א' מבוא לאגרוביולוגיה 
ביוכימיה א' לכימאים או - ביוכימיה א' יסודות ביוכימיה ואנזימולוגיה
ביוכימיה ב' מיקרו ביולוגיה ואפידמיולוגיה
מכניקה פיזיקה 1
חשמל ומגנטיות פיזיקה 2
כימיה כללית יסודות הכימיה
כימיה אורגנית כימיה אורגנית
תרמו דינמיקה תרמו דינמיקה א

 

תכנית זו פועלת במסגרת אפיקי המעבר לפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית של הטכניון. ישנם אפיקי מעבר נוספים כגון אפיק מעבר להנדסה אזרחית, אפיק מעבר להנדסת גיאו אינפורמציה ואפיק מעבר למסלול להנדסת מים.


חשוב לציין כי לימודי הנדסת סביבה אינם מתקיימים באוניברסיטה הפתוחה, באפיק המעבר לומדים רק את קורסי הבסיס שנדרשים למעבר אל הלימודים בחוג זה בטכניון. מי שעומדים בתנאים אך בוחרים לא להמשיך ללמוד בטכניון בסיום אפיק המעבר יכולים ללמוד במגוון מסגרות לימוד אחרות שמתקיימות באוניברסיטה הפתוחה, כגון לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי ביולוגיה, לימודי כימיה, לימודי פיזיקה ולימודי מדעי המחשב.


מתכונת הלימוד


במסגרת מתכונת הלימוד הגמישה במיוחד של האוניברסיטה הפתוחה, הסטודנטים יכולים לתכנן את קצב הלימוד באפיק המעבר בהתאם לצורכיהם. באפשרותם לסיים את כל הקורסים במקבץ תוך שנה אחת בלבד או לחלופין לפרוש את לימודיהם באפיק המעבר על פני מספר שנים. הלימודים משלבים לימוד פרונטלי שמתקיים במרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה בפרישה ארצית יחד עם לימוד מקוון שהסטודנטים יכולים לבצע מהבית ומכל מקום.

 

תנאי קבלה


אין צורך בציון פסיכומטרי או בהצגת ממוצע בגרויות כדי להתקבל ללימודים באפיק המעבר. האוניברסיטה הפתוחה אינה מתמקדת בהישגים הקודמים של המועמדים אלא בהישגים שלהם במהלך הלימודים באפיק המעבר עצמו. כך נפתחים שערי האקדמיה בפני מגוון רחב של אוכלוסיות, ללא תלות בלימודיהם הקודמים.


המשך הלימודים


סטודנטים שמעוניינים לעבור אל התכנית להנדסת סביבה בטכניון צריכים להציג ממוצע של לפחות 80 במקבץ הקורסים וציון של לפחות 70 בכל אחד מן הקורסים, הם צריכים להשלים קורסים שהיקפם הוא לפחות 30 נקודות, לא כולל נקודות בונוס. לפחות שלושה קורסים מתוך המקבץ צריכים להיות קורסים במתמטיקה ופיזיקה, בהם קורס תרמודינמיקה.


נוסף על כך, כדי להתקבל ללימודים בטכניון יש צורך לעבור את בחינת הסיווג בפיזיקה ולעמוד בכל דרישות האנגלית, ניתן להשלים את הדרישות בשפה האנגלית במסגרת קורסים באוניברסיטה הפתוחה שנלמדים במקביל לאפיק המעבר. כמו כן, עליהם להשלים את כל הקורסים שנלמדים במסגרת שנה א' ללימודים בטכניון שאינם חלק מאפיק המעבר.


ההרשמה להמשך הלימודים מתבצעת מול הטכניון במועד המתאים ובהצגה של גיליונות הציונים מאפיק המעבר. ניתן לבצע את המעבר עד שלוש שנים מסיום הלימודים במקבץ ועד שש שנים מתחילת הקורס הראשון בו.

מעל 3,075 סטודנטים
המליצו והצביעו על הנדסה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון 1,085 חוות דעת

  • 4.1

    הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 544 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת תל אביב 960 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,075 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן