קורס פרקטיקום בגישור במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ והמשך

שירות אישי - צור קשר
קורס פרקטיקום בגישור במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ והמשך

תכנית להתנסות מעשית בגישור - פרקטיקום בגישור - במכללה האקדמית ספיר המרכז ללימודי חוץ והמשך


כל הכלים הפרקטיים למגשרים


במסגרת עבודתם מגשרים נתקלים במגוון מצבי מחלוקת שדורשים פתרון, כגון סכסוכים בין שותפים לעסק, בין עובדים ומעסיקים, בין נותני ומקבלי שירותים ובין תושבים לרשויות המקומיות. הגישור כולל גם ענפי משנה, כגון גישור לגירושין שבו לוקחים חלק בני זוג שעומדים בפני פירוק הנישואין. כל אחד מן הסכסוכים הללו הוא בעל אופי ייחודי משלו וכך גם אחד מתהליכי הגישור שנדרשים לפתרון שלהם מצריך סל כלים ייחודי. בעזרת הכלים הללו המגשרים יכולים להגיע להבנה מעמיקה של המרכיבים שבעזרתם הם יכולים לסייע לשני הצדדים להגיע להסכמה ולפתור את הסכסוך, ללא צורך להגיע אל בית המשפט. דרך התהליך המשותף שעוברים יחד המגשרים והצדדים המסוכסכים, הם יכולים להבין לעומק את מהות המחלוקת ולגשר על הפערים כדי להגיע להסכמה על פתרון שיש בו כדי להיטיב עם שני הצדדים.


במרכז ללימודי המשך ולימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר מתקיימת תכנית להתנסות מעשית בגישור בשיתוף עם מרכז "גבים" לגישור. הפרקטיקום בגישור מתאים לבוגרי קורסים בגישור שהיקפם לפחות 60 שעות, שמעוניינים לרכוש את הכלים המעשיים שנחוצים למגשרים בשטח בעבודתם עם לקוחותיהם. בתכנית זו סבורים שקורסי הכשרה בתחום הגישור הם רק תחילת הדרך להכשרתם של מגשרים מקצועיים ואינם מקנים די כלים להתמודדות עם תהליכים "אמיתיים" בגישור שעמם מתמודדים אנשי המקצוע. לשם כך מוצעת תכנית להתנסות מעשית שמתקיימת באופן מודרך וחושפת לסוגיות פרקטיות במקצוע. המסלול מתקיים בליווי צמוד של שני מנחים, שהם מנוסים בתחום הגישור, מה שמסייע לתלמידי התכנית להכיר מקרוב אתגרים ודילמות עמן יתמודדו בצאתם אל שוק העבודה.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו חושפת את המשתתפים לפן המעשי של עולם הגישור דרך התנסות פעילה במגוון של תהליכי גישור מעשיים מול לקוחות אמיתיים. דרך התרגול הפרקטי בסוגי הגישור השונים, שמתקיים בליווי וסיוע של סגל המנחים של הקורס, המשתתפים יכולים להכיר לעומק טכניקות גישור וללמוד כיצד להתמודד עם אתגרים ודילמות של מגשרים בשוק העבודה. הם יכולים לפתח את סל הכלים המקצועי שלהם ולהכין את עצמם לסוגיות שאליהן נדרשים מגשרים במסגרת עבודתם השוטפת.


מתכונת הלימוד


תכנית זו משלבת למידה מקצועית מעמיקה עם התנסות מעשית בגישור. המשתתפים בתכנית זו לוקחים חלק בשישה תהליכי גישור "אמיתיים" וכמו כן צופים ביותר מ - 15 תהליכי גישור. הם מקבלים ומעניקים משוב מקצועי, מנתחים מאמרים מקצועיים ומציגים אותם בפני הכיתה. המתמחים בתכנית צריכים לתאם חלק מן הגישורים בכוחות עצמם, בהנחיה של המנחים, ולתעד את התיאום ואת הגישור שבהם צפו ולקחו חלק פעיל. חלק מתכניות הפרקטיקום מתבצעות בחסות של המרכז הישראלי לגישור וליישוב סכסוכים של משרד המשפטים.


על מוסד הלימוד


המרכז ללימודי המשך ולימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר מתמקד בהכשרות מקצועיות בשלל תחומים שיש להם ביקוש בשוק העבודה של היום. הקורסים שנערכים בו מתאימים הן לעובדים מנוסים שמעוניינים לקדם את הקריירה ולהתקדם לתפקידים בכירים והן למי שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית לענף מבוקש. תכניות הלימוד נערכות בענפים כגון הדרכה וייעוץ, ניהול, חשבונאות, חשמל ואלקטרוניקה, חקלאות, תרפיה ועיצוב. בין הקורסים שנערכים במרכז אפשר למצוא קורס גישור משפחה, קורס הכשרת מנחי קבוצות, קורס קואצ'ינג להסמכת מאמנים, קורס ניהול עסקי ויזמות ועוד שלל הכשרות. הקורסים שמים דגש על התנסות מעשית בכלים שבהם עושים שימוש בתעשייה ובמשק והם מתעדכנים בהתאם לחידושים ולשינויים בשוק העבודה. חלק מן התכניות הנלמדות במרכז ללימודי חוץ והמשך מכינות את המשתתפים בהן לקראת מבחני הסמכה חיצוניים שעורכים גורמים ממשלתיים לצורך קבלת דיפלומות מקצועיות.


תנאי קבלה


התכנית להתנסות מעשית בגישור מיועדת למועמדים שהם בוגרי קורס גישור בסיסי, שהיקפו 60 שעות לימוד לפחות. תכנית זו מתקיימת בקבוצות קטנות של שמונה משתתפים בלבד, המשתתפים נבחרים מתוך בוגרי הקורסים השונים על סמך הישגיהם והניסיון שברשותם. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד כדי לקבל את המידע המדויק לגבי תנאי הקבלה.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את התכנית ועומדים בכל הדרישות במהלכה מקבלים תעודת גמר מטעם מרכז "גבים" לגישור. לאחר השלמת תכנית זו הם יכולים להשתלב בשוק העבודה כמגשרים בעבודה מול מגוון אוכלוסיות וקבוצות.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר