תואר שני בשוק ההון ובנקאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בשוק ההון ובנקאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן

תואר שני בשוק ההון ובנקאות MA במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן


הידע שמאחורי השקעות יעילות


שוק ההון הפך לאחד האפיקים המבוקשים בשוק התעסוקה, שכן הוא מציע לעובדיו תגמול גבוה, אתגר רב ואפשרויות קידום מגוונות ומספקות. עובדים רבים חולמים להשתלב בבית השקעות, באחד הבנקים הגדולים או בחברת ביטוח ואף לפעול בזירה הבין לאומית במסגרת ארגונים גלובליים גדולים. כמו כן, לאחרונה גם סטארט אפים רבים בתחום שוק ההון פורצים בתעשייה, רבים מהם משלבים טכנולוגיות מתקדמות שמשיקות לעולם ההייטק והפינטק. העיסוק בהשקעות מוסיף להשתכלל ולהתפתח, מה שמצריך מן העובדים הבכירים ראייה רב תחומית ומגוונת כדי להגיע לרווחים.


כדי להתקדם בשוק העבודה ולהתמקצע בענף שוק ההון יש צורך לשלוט בסל כלים נרחב, שכולל הבנה של סוגי ההשקעות, יכולות ניהול סיכונים וכישורים פיננסיים מתקדמים נוספים שלא תמיד נמצאים בידי עובדים בהם בעלי תואר ראשון בלבד. תואר שני יכול לסייע לעובדים לקבל יתרון בשוק העבודה ולבלוט בין מתמודדים אחרים על משרות מבוקשות. מעסיקים רבים סבורים כי בעלי תואר שני שמתמחה בשוק ההון מחזיקים בידע שיכול לסייע להם לקבל החלטות נכונות יותר בתפקידם.


המעוניינים לרכוש ידע וכלים מתקדמים בתחום ההשקעות בניירות ערך יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני בשוק ההון ובנקאות שמתקיימת במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן, זוהי תכנית לתואר שני שמותאמת לאתגרים פיננסיים וניהוליים במאה העשרים ואחת שמציעה לסטודנטים להכיר לעומק שיטות וכלים יעילים לניהול השקעות ולקבלת החלטות פיננסיות נבונות. הידע שנרכש במסלול זה יכול לסייע לסטודנטים לקדם את הקריירה ולהשתלב במגוון אפיקים מבוקשים במשק.


תכנית הלימודים


התכנית לתואר שני מתמקדת בהקניה של כלים מתקדמים מעולם שוק ההון והבנקאות. הסטודנטים מכירים את שווקי ההון המודרניים על שלל מרכיביהם ורוכשים את הכלים שנדרשים להשתלבות בתפקידי דירקטוריון וניהול בשוק ההון ובענף הפיננסי. כמו כן, הם לומדים בהרחבה על טכניקות ניתוח והשקעה שחיוניות להבנה נכונה של ניהול השקעות במאה העשרים ואחת.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית זו הוא כשנה וחצי (15 חודשים). היא מתקיימת במתכונת נוחה לאנשים עובדים, שיעורים נערכים באחד מימי החול בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב ובימי שישי בבקרים. סטודנטים בעלי תארים שאינם מן התחום הכמותי כגון לימודי כלכלה, לימודי מנהל עסקים ולימודי בנקאות צריכים להשלים עד ארבעה קורסי השלמה לפני התכנית ובמהלכה. בוגרי לימודים בתחומים כלכליים וכמותיים כגון לימודי כלכלה, יכולים לקבל אפשרות להשלמת המסלול תוך שנה אחת בלבד. סטודנטים שזכאים לכך יכולים לקבל מלגות לימוד.


נושאי הלימוד


במהלך התכנית הסטודנטים לומדים שלל נושאים ובהם:

 

  • ניתוח דוחות פיננסיים
  • עסקאות מסחריות בין לאומיות
  • מכשירים פיננסיים וניהול סיכונים
  • ניהול סיכונים בבנקאות הגלובלית
  • בטוחות ושעבודים לאשראי בנקאי   


סגל הוראה


ראש החוג הוא בעל תואר דוקטור, ששימש בעבר יושב ראש דירקטוריון הבורסה. כמו כן, שימש ראש אגף תקציבים של משרד הביטחון. היום הוא עוסק גם בייעוץ פיננסי לשלל גופים ומוסדות במשק. סגל החוג כולל מרצים מנוסים רבים מן הבורסה לניירות ערך, מבתי השקעות ומבנקים.


על מוסד הלימוד


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים נוסד לפני כעשרים שנה ברמת גן והוא פועל לערכי החדשנות והראייה הגלובלית של אתגרי המאה הכשרים ואחת. סטודנטים במוסד זה יכולים לקחת חלק בשלל תכניות לימודים לתואר ראשון ושני שמשלבות שיטות לימודים חדשניות, יחס אישי ומסלולים גמישים שנוחים לשילוב עם עבודה. התכניות השונות שנלמדות במוסד זה מתמקדות במתן כלים פרקטיים שיכולים לסייע לבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל אפיקים מבוקשים. הן מותאמות להתפתחויות עדכניות של המשק ולשינויים שמתחוללים בו, מתוך מטרה לסייע לסטודנטים להתכונן לאתגרים שעומדים בפני בעלי תפקידי מפתח בתעשייה.
מוסד הלימוד מציע אפשרות ללמוד בתכנית משולבת ללימודי מנהל עסקים לתואר ראשון ותואר שני בשוק ההון ובנקאות במסגרת מסלול מואץ, שאורכו שלוש שנים בלבד. כמו כן, במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ניתן ללמוד לתואר שני במשפטים, תואר שני במשפטים ללא משפטנים, תואר שני בניהול ותכניות נוספות.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית לתואר שני נדרשים להציג ציון ממוצע של 80 ומעלה בתואר הראשון. כדי לקבל מידע מדויק לגבי תנאי הקבלה מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.


תעודה


תואר שני בשוק ההון ובנקאות MA מוענק לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את התכנית על ידי המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
Whatsapp Whatsapp