לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסאי > לימודי הנדסאי צמ``ה

הנדסאי צמה ומנהור - לימודי הנדסאי צמ"ה


מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי הנדסאי צמ"ה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסאי תעשייה וניהול
הנדסאי אלקטרוניקה
הנדסאי חשמל
כימיה תרופתית
הנדסאי חקלאות
הנדסאי עיצוב תעשייתי
הנדסאי בניין
הנדסאי מכשור רפואי
הנדסאי קירור ומיזוג אויר
הנדסאי סאונד וקול
 
 
תקשורת אינטראקטיבית
הנדסאי קולנוע וטלוויזיה
הנדסאי תקשורת חזותית
הנדסאי אנימציה והדמיה
הנדסאי פלסטיקה
הנדסאי רכב
הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית
הנדסאי מכשור ובקרה
הנדסאי סביבה
הנדסאי תוכנה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור


התחנה הבאה - קריירה


בעשור האחרון פועלים בארץ פרויקטים גדולים בתחום המנהור והכרייה. בניית קו הרכבת לירושלים, כריית מנהרות הרכבת הקלה בתל אביב והמשך סלילת כביש חוצה ישראל הם רק חלק מהמיזמים האסטרטגיים שמובילה המדינה כדי לקדם את התשתיות בכל רחבי הארץ, מצפון ועד דרום. פרויקטים אלה שילבו עד לא מזמן בעיקר מומחים מחו"ל אך כעת המדינה שואפת להכשיר דור של מומחים ישראלים, שיכולים לסייע למנף את הענף ולפתח ידע מקצועי מקומי ואיכותי בענף המנהור והרכבות וגם בענפים משיקים בגון תחבורה ותעשיית הביטחון שבכולם יש צורך במומחי צמ"ה - ציוד מכני והנדסי כבד.


במסגרת השליחות הלאומית להכשרת מומחים בתחום הוקמו תכניות ללימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור. זוהי התמחות שנלמדת במסגרת לימודי הנדסאי מכונות. תכנית זו מתמקדת בהכשרה ממוקמת ואיכותית של הנדסאים לתחום הצמ"ה והיא מותאמת לצורכי התעשייה מבחינה טכנולוגית ותפעולית. במהלך לימודי ההנדסאים לומדים לתפעל, לתכנן ולתחזק כלים כבדים כגון דחפורים, מלגזות, טרקטורים ומכבשים וכן ציוד קדיחה וחפירה שנדרש בתעשיית כריית המנהרות.


בוגרים של תכנית זו יכולים להשתלב במבחר אפיקים מקצועיים בתעשייה הטכנולוגית. הם יכולים לקחת חלק מרכזי וחשוב בפרויקטים בענפי התחבורה, התשתיות והביטחון שחלקם מערבים חברות גדולות כגון נתיבי ישראל ורכבת ישראל.


ענף המנהור נמצא בצמיחה והביקוש להנדסאים שמומחים בו גדול מאי פעם. תכניות לימודי הנדסאי צמ"ה מכשירות הנדסאים שיקחו חלק בפרויקטים הלאומיים הגדולים בתחום התחבורה והתשתיות, כגון סלילת כבישים, פתיחה של צירי תנועה חדשים ופיתוח של כבישים ותשתיות קיימים, פרויקטים שיש להם חשיבות כלכלית ואסטרטגית רבה למדינה. צורך מרכזי להנדסאי צמ"ה קיים היום באזור הדרום וכך רבות מן התכניות הנלמדות מיועדות במיוחד לתושבי הדרום כדי להכשירם להשתלב בענף זה. הציפייה היא כי התחום ימשיך ויתפתח וייווצר בו צורך לאנשי מקצוע גם בשנים הקרובות.


הנדסאי צמ"ה ומנהור


לימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור מתמקדים בתהליכים וכלים שהם חלק בלתי נפרד מתעשיית כריית המנהרות המתפתחת. בתחילת הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע בענפי בסיס כגון מתמטיקה, מחשבים, שרטוט באמצעות מחשב, מכניקה והיכרות עם מערכות פנאומטיות והידראוליות בתעשייה. לאחר מכן, הם לומדים בהרחבה על היבטים שונים של ענף המכונות, לרבות היכרות עם סוגי מתקני שינוע והרמה ועם סוגי חומרים ותכונותיהם. הם גם רוכשים ידע בחשמל ואלקטרוניקה ובמערכות בקרה מתקדמות.


בהמשך הם לומדים בהרחבה של טכנולוגיות צמ"ה מתקדמות, על שיטות מרכזיות שמקובלות בתחום המנהור, על תהליך אבחון התקלות והטיפול בהן ועל אופן ההקמה והתפעול של מערכות הינע והידראוליקה שנדרשות בענפי המנהרות והתשתיות. הם לומדים גם על סוגיות מרכזיות בהנדסת קרקע ובבקרת אקלים שחיוניים להנדסאים במהלך העבודות. הם גם סוקרים היבטים בבטיחות בעבודה ולומדים כיצד ניתן לייעל את הפרויקטים בשטח תוך שמירה על שלומם ובטיחותם של העובדים. הסטודנטים בוחנים גם דרכים בהן ניתן להמשיך ולקדם את ענף הצמ"ה בתעשייה ולומדים על פרויקטים עתידיים שמתוכננים בארץ ועל התפקיד שצפויים לקחת בהם ההנדסאים.


הנדסאי צמה ומנהור רכבת ישראל


תכנית לימודי הנדסאי תמ"ה ומנהור היא פרי שיתוף פעולה בין מוסדות הלימוד להכשרת הנדסאים לבין רכבת ישראל וגופים נוספים כגון המשרד לפיתוח הגליל והנגב. תכנית זו עונה על צורך אסטרטגי חיוני של המדינה בהכשרת הנדסאים איכותיים שמתמחים בהפעלה של ציוד מכני הנדסי כבד, כאשר השאיפה היא לעודד סטודנטים לבחור במסלול זה וכך לשלבם בתעשיית כריית המנהרות ובפרויקטים לאומיים שונים שמתקיימים בה.


תכנית זו מיועדת לסטודנטים תושבי הנגב בלבד והיא מתקיימת במוסדות לימוד באזור הדרום. הסטודנטים שלומדים במסלול צריכים להתחייב למגורים באחד מן היישובים בנגב למשך כשלוש שנים לאחר סיום הלימודים ולהשתלב בתעסוקה בענף הצמ"ה באזור. התכנית נערכת במתכונת מרוכזת, הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות שמיוחד שבהן הסטודנטים זוכים לליווי מקצועי ואישי במהלך התכנית וכן מקבלים סיוע בהשמה בתעשייה בתום הכשרתם במסגרת פרויקטים של רכבת ישראל ושל גופים נוספים בתחום כריית המנהרות.


הנדסאי צמה ומנהור שכר


שכרם של הנדסאי צמ"ה ומנהור מתחילים נע בסביבות 8,000 שקלים לחודש בערך. היו ומדובר בענף טכנולוגי שיש לו ביקוש רב בתעשייה ושנתמך על ידי גופים ממשלתיים מגוונים, השכר לו זכאים הבוגרים צפוי לגדול באופן משמעותי תוך מספר קטן יחסית של שנות וותק במקצוע. לאחר כחמש עד עשר שנות ניסיון מקצועי, שכר הנדסאים בענף זה ובענפים משיקים יכול להגיע גם לסכומים שנעים בין 10,000 - 15,000 שקלים בחודש.


הנדסאי צמה דרושים


הנדסאים מומחים בתחום המנהור והצמ"ה הם משאב מבוקש במיוחד בתעשייה הטכנולוגית של היום והם נחוצים במסגרת מיזמים ותכניות בעלות חשיבות אסטרטגית רבה לקידום תשתיות המדינה. בוגרי לימודי הנדסאי נדרשים בפרויקטים לאומיים רבים במדינה, בחברות כגון רכבת ישראל, נתיבי ישראל ובתעשייה הביטחונית. ברבות מבין התכניות הבוגרים מקבלים סיוע בהשמה בפרויקטים לאומיים.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית ללימודי הנדסאי מכונות צמ"ה הוא כ - 2,176 שעות לימוד. היא נפרשת על פני פרק זמן שבין שנה וחצי לשנתיים. הלימודים משלבים שיעורים תיאורטיים על הדגמות ותרגולים מעשיים שדרכם הסטודנטים נחשפים לתהליכים פרקטיים שנדרשים מהנדסאי צמ"ה בעבודתם, בחלק מן המקרים נערכים גם סיורים לימודיים ומפגשים עם אנשי מקצוע מן התעשייה. נוסף על כך, לקראת סיום הלימודים יש צורך לבצע פרויקט גמר מעשי שמדמה מצבים מן התעשייה.


קידום תחום המנהור והציוד ההנדסאי הוא משימה לאומית וכך כדי לעודד סטודנטים לפנות למקצוע מוצעות מגוון מלגות לימוד. חיילים משוחררים יכולים לקבל הטבות ומימון עד גובה שכר לימוד מלא. כמו כן, הסטודנטים יכולים לקבל עוד מגוון מלגות להנדסאים מטעם גורמים שונים.


תנאי קבלה


בדומה לתכניות דומות ללימודי הנדסאים, תנאי הקבלה ללימודים נקבעים על ידי מה"ט, שהוא הגוף האחראי על הכשרת הנדסאים במדינה. על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או בגרות חלקית ובה צין עובר במקצועות מתמטיקה ואנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות ובבגרות בעברית בהיקף 2 יחידות לימוד. כמו כן, בוגרי מכינה טכנולוגית מתקבלים לאחר מעבר מוצלח של בחינות הסיום במכינה במקצועות מתמטיקה, אנגלית ועברית. מועמדים מעל גיל 35 יכולים להתקבל אם ברשותם תעודה המעידה על סיום 12 שנות לימוד, ללא צורך בבגרויות או בפסיכומטרי.

 


תעודה


בתום התכנית ללימודי הנדסאים הסטודנטים צריכים לגשת למספר מבחנים חיצוניים, שכוללים בחינות בחלקי מכונות, מכניקה טכנית, מערכות צמ"ה משולבות ואבחון תקלות צמ"ה. הבחינות מתקיימות פעמיים בשנה בהתאם למועדי מה"ט. מי שעוברים בהצלחה את הבחינות זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי שמוענקת על ידי מה"ט ומוסד הלימוד. חלק ממוסדות הלימוד מציעים לבוגרים עזרה בהשמה מקצועית במסגרות קריירה שמתאימות להנדסאי מנהור וצמ"ה.


מכללות הנדסאי צמ"ה

 

 

  • מכללת עתיד (פרישה ארצית): מכללת עתיד עורכת תכנית ללימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור, שמתקיימת בהתאם לנהלי מה"ט. מסלול זה מכשיר את תלמידיו לתת מענה מקצועי מקיף לצורכים עכשוויים בתחום המנהור בישראל. רשת המכללות עתיד עורכת עוד שלל תכניות ללימודי הנדסאים, אלה כוללות לימודי הנדסאי מכטרוניקה ורובוטיקה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"מ, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי רכב ועוד שלל תכניות לימוד. כמו כן, מתקיימות ברשת המכללות תכניות מגוונות להכשרת טכנאים בענפי מבוקשים בתעשייה.


אתם בוודאי רוצים לדעת היכן עוד אפשר ללמוד את המסלול, מתי נערכים ימים פתוחים ומה עלויות הלימוד. נציגי השירות האישי שלנו כאן עם תשובה לכל שאלה שלכם, אנו ממליצים לכם להיעזר חינם בשירות האישי שלנו ולחסוך זמן וכסף.

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסאי צמ"ה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי הנדסאי צמ``ה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד לימודי הנדסאי צמ``ה

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי (391 חוות דעת)
התקבלו 391 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
אופיר,המכללה האזורית כנרת - הנדסאים, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - כנרת, 11/12/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
רק התחלתי. באופן כללי קשה לי ללמוד בגלל הפרעת קשב וריכוז. יש לי יכולת אומנותית ואני מנסה לממש אותה

על הקמפוס
מקום צעיר ורענן. גינון מטופח. מורים איכותיים. נוף מהמם!!!
אלעד,תל חי הנדסאים, תל חי הנדסאים - הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, 08/12/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני לא אוהב במוסד את המרחקים בין הבניינים והעליות, יש בעית חניה. אוהב את האזור, האנשים, המרצים ותחום הלימוד

על הקמפוס
הקמפוס עם נוף מרהיב, לא נוח בגישה. יש אגודת סטודנטים פעילה וטובה שדואגת לסטודנטים.
 
פורומים בתחום
פורום הנדסאים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
הנדסאי אדריכלות נוף - לימודי הנדסאים
לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה
לימודי הנדסאי מכונות, מחפש מקצוע?
האם כדאי לך ללמוד לתואר הנדסאי?
הנדסאים - לימודי ערב
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסאי
תל חי - הנדסאים
מכללת אשקלון - הנדסאים
טכניון - הנדסאים
המכללה למנהל - הנדסאים
אורט סינגאלובסקי - הנדסאי
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודי הנדסאי צמ``ה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הנדסאי
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
הסבה מהנדסאי אלקטרוניקה להנדסאי חשמל (לפני 3 ימים, 11 שעות, 19 דקות)
הסבה מקוצרת מהנדסאי אלקטרוניקה להנדסאי חשמל (לפני 4 ימים, 3 שעות, 29 דקות)
זכות חתימה של הנדסאי אדריכלות (לפני 5 ימים, 13 שעות, 8 דקות)
זכות חתימה של הנדסאי אדריכלות (לפני 7 ימים, 3 שעות, 34 דקות)
שחזור דיפלומה (לפני 7 ימים, 9 שעות, 30 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD