רוצה פרטים על שכר מנהל מותג?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר ניהול מותג - כמה מרוויחים בניהול מותג?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מנהל מותג? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


משכורות מנהלי מותג


רגע לפני שאנחנו רוכשים מוצר חדש, בין אם מדובר בקנייה אינטנרטית של בגד חדש או ברכישת המכונית המשפחתית הבאה שלנו - אילו מחשבות ושיקולים מובאים בחשבון? מותגים קשורים בקשר חזק מאוד למערכת שלמה של ערכים, שעליהם אחראיים בין היתר מנהלי המותג. הם עוסקים במגוון של שאלות שנוגעות למוצר, לנראות ולהצלחה שלו בשוק כגון מה גורם לצרכנים לבחור מותג אחד על פני מותג אחר? איך אפשר לסייע למותג חדש לבלוט בין המתחרים הוותיקים יותר? ומה יכול לעזור ללקוחות "לשמור אמונים" למותג למשך שנים רבות?


משום כך, מנהלי מותגים ממלאים תפקיד חשוב מאוד בתחום השיווק והקמעונאות והם חוליה קריטית בכל קמפיין שיווקי. במסגרת תפקידם הם אחראיים על מגוון ההיבטים של נראות מותגים והתוכן שלהם כגון מכירות, פיתוח עסקי וניהול תדמית. מטרת העל שלהם היא להבטיח את ההצלחה של מותגים חדשים וקיימים וכך לסייע לארגונים להעלת את הרווחים שלהם מאותם מותגים.


זהו תפקיד דינמי ורב תחומי והוא מצריך מיומנויות אנליטיות וניהוליות לצד יכולות יצירתיות וכישורי ניהול משימות תחת לחץ. מנהלי מותג פועלים ברוב בארגונים בתחום השיווק במגוון של מגזרים ותחומים כגון שיווק בהייטק, שיווק קמעונאי, שיווק במדיה וענפים נוספים. הם צריכים לבנות אסטרטגיה יציבה שמתאימה לאופיו של המותג, למטרות העל של החברה ולפני הדברים בשטח, אצל הצרכנים. במסגרת תפקידם הם צריכים לוודא כי כל המחלקות בחברה, מהתכנון הראשוני וגיבוש הקונספט ועד למכירה, ינוהלו ב"שפה" אחידה וברורה שתואמת לערכי הארגון. התפקיד מביא לאותם לפעול מול גורמים רבים, כגון מנהלי יח"צ, מקדמי מכירות, משרדי פרסום בין לאומיים, כלי התקשורת, ספקים וגורמים נוספים.


חשיבותו הרבה של התפקיד באה לידי ביטוי גם ברמות השכר של העובדים הללו. בעוד מנהלי מותג מתחילים (שידועים גם בשם מנהלי מותג ג'וניור) אינם מקבלים בדרך כלל שכר גבוה במיוחד, מנהלי מותג ותיקים ומנוסים יותר יכולים להגיע לשכר גבוה למדיי. התפקיד גם פותח דלת להתקדמות לתפקידים בכירים כגון מנהלי שיווק או מנהלי מוצר. רמות השכר נקבעות גם בהתאם לסוג החברה, לגודלה ולהיקפי התקציב שלה.


בדרך כלל מתחילים מתפקידי ג'וניור או עוזרים, ומשם מתקדמים לתפקיד מנהלי מותג. לאחר פרק זמן של כשנתיים עד חמש שנים, נתן גם להתקדם לתפקיד ניהול תחום מותג וכך לצבור אחריות רבה יותר בתהליך האסטרטגי של המותג. רוב העובדים מגיעים לענף ניהול המותג לאחר לימודים בתחומי השיווק והפרסום, או לימודים בענפי התקשורת. במקרים מסוימים, עובדים שברשותם תואר אקדמי יכולים להגיע לרמת שכר גבוהות יותר, המקצועות המקובלים הם בדרך כלל תואר בתקשורת, לימודי ניו מדיה ולימודי מנהלי עסקים בהתמחות שיווק.


הדרישה למנהלי מותג עולה בהתמדה בשוק, כאשר העלייה הגדולה ביותר היא בתחום מוצרי הדיגיטל. מגמה נוספת שניכרת בשנים האחרונות היא העדפה של מנהלים למנהלי מותגים על פני גיוס של מנהלים בכירים יותר, כמו מנהלי שיווק או סמנכ"לי שיווק. כך מנהלי המותג יכולים לצמוח בתוך החברה עצמה ולהגיע בהמשך דרכם לתפקידים בכירים בענף השיווק.


שכר מנהל מותג


שימו לב, רמות השכר עשויות להשתנות מעת לעת. המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מנהל מותג 9,000 - 12,000 שקלים לחודש 13,000 - 15,000 שקלים לחודש 17,000 - 20,000 שקלים לחודש
מנהל מותג ג'וניור - מתחיל 8,000 - 10,000 שקלים לחודש לא רלבנטי לא רלבנטי
עוזר שיווק - עוזר מנהל מותג 8,000 - 9,000 שקלים לחודש 10,000 - 12,000 שקלים לחודש לא צוין
מנהל תחום מותגים לא רלבנטי 15,000 - 17,000 שקלים לחודש 17,000 - 22,000 שקלים לחודש
מנהל מותג אופנה 8,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 14,000 שקלים לחודש 14,000 - 18,000 שקלים לחודש
שכר מנהל שיווק 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 14,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 25,000 שקלים לחודש
שכר מנהל מוצר 14,000 - 20,000 שקלים לחודש 18,000 - 24,000 שקלים לחודש 23,000 - 25,000 שקלים לחודש


שכר מנהל מותג מתחיל


משרות ג'וניור בתחום ניהול המותג מיועדות לעובדים ללא ניסיון קודם. בלא מעט חברות מחליטים לגייס מנהלי מותג ג'וניור שאין ברשותם ניסיון מקצועי קודם בתחום, על פני גיוס של מועמדים עם ניסיון שתהליך הגיוס שלהם מורכב יותר. ברוב המקרים, מנהלי מותג ג'וניור מתחילים בשכר התחלתי מינימלי ולאורך השנה הראשונה לתפקיד יכולים להעלות אותו במהלך צבירת הניסיון. בחצי השנה עד השנה הראשונות הם מקבלים בדרך כלל הכשרה בחברה עצמה, וכך מפתחים עצמם מבחינה מקצועית תוך כדי העבודה.


ישנן לא מעט סיבות שמביאות חברות להעדיף מנהלי מותג ג'וניור על פני מועמד ותיק ומנוסה יותר. עובדי ג'וניור בדרך כלל מכירים פחות את הנהלים והאווירה בתחום ניהול המותג וכך קל יותר עבור החברות להתאים את העובדים החדשים לאווירה הייחודית של הארגון שלהם ולסייע להטמעתם. כמו כן, עובדי ג'וניור בדרך כלל באים עם ציפיות גבוהות ומוטיבציה גדולה לתרום לחברה ולהתפתח בה, וגם להישאר בה זמן רב יותר מעובדים ותיקים יותר. השכר לעובדי ג'וניור בניהול מותגים מתחיל בסביבות 8,000 שקלים ויכול להגיע עד 10,000 שקלים לחודש לעובדים ללא ניסיון קודם, אם כי רמות אלה נוטות להשתנות מחברה לחברה.


שכר עוזר מנהל מותג


עוזרי ניהול מותג, שידועים גם בשם עוזרי שיווק, עובדים לצדם של מנהלי המותגים ומסייעים להם בתהליכים השוטפים בחברה. הם אחראיים בדרך כלל על עבודה מול ספקים בארץ ובחו"ל, על ניהול של קשרים שוטפים מול משריד הפרסום, על מעקב אחרי משלוחים וסחורות ועל ניהול של קמפיינים שיווקיים בפלטפורמות מדיה שונות. מדובר בתפקיד התחלתי שבדרך כלל ניתן להשתלב בו גם ללא ניסיון קודם רב בשיווק או ניהול מותגים. היקף השכר משתנה בהתאם לגודל החברה ולהיקף הפרויקטים שלה, השכר נע בין 8,000 שקלים לחודש לעובדים בתחילת דרכם ויכול להגיע לשכר של 12,000 שקלים לאחר מספר שנות וותק בתפקיד. בדרך כלל עוזרי השיווק מתקדמים עם הזמן לתפקידי מנהלי מותג וכך להעלות את רמות השכר שלהם.

 

ניהול מותג אופנה


ניהול מותג בענף האופנה דורש מן העובדים בתפקיד להבין לעומק את התחום השיווקי ולתת דגש לצורכים הייחודיים של תחום האופנה ולדעת להתאים את ניהול המותג למאפיינים של הלקוחות ושל הרשת בה הם פועלים. השכר משתנה גם בהתאם להיקף הפעילות של רשת האופנה, כגון רשת מקומית מול רשתות בין לאומיות שפועלות גם בארץ, שבהן בדרך כלל יגיעו העובדים לרמות שכר גבוהות יותר. שכרם של מנהלי המותגים באופנה מתחיל באזור 8,000 - 10,000 שקלים ולאחר צבירת ניסיון של מספר שנים ניתן להגיד גם לשכר של כ - 15,000 שקלים ואף מעבר לכך.


שכר מנהל שיווק דיגיטלי


מנהלי מותג מתקדמים בדרך כלל לתפקידי מנהלי שיווק לאחר צבירה של בין חמש לעשר שנות ניסיון. בתחום השיווק, אחד הענפים הדומיננטיים במשק הוא השיווק הדיגיטלי ומגמת צמיחה זו מציעה למנהלי השיווק בדיגיטל משכורות גבוהות למדיי בהשוואה לניהול שיווק בפלטפורמות מסורתיות יותר. מנהלי שיווק דיגיטלי מתחילים מרווחים בדרך כלל בין 8,000 - 10,000 ללא ניסיון ולאחר כחמש שנים שכרם כבר יכול להיג למעל 20,000 שקלים לחודש.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מנהל מותג?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp