אפיק מעבר בכימיה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

מחפש/ת מידע על לימודים? אפיק מעבר בכימיה מהפתוחה לטכניון? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

אפיק מעבר ללימודי כימיה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון


לימודי כימיה עוסקים במגוון רחב של סוגיות מדעיות שנוגעות לחומר ולמרכיביו. מועמדים ללימודי כימיה בדרך כלל צריכים להציג בגרות מלאה בממוצע ציונים גבוה, ציון גבוה בבגרות בכימיה או במקצוע ריאלי נוסף וציון בפסיכומטרי, בדגש על המרכיב הכמותי בבחינה. עם זאת, גם מי שלא עומדים בתנאי קבלה אלה יכולים להתקבל ללימודי כימיה וזאת במסגרת אפיק מעבר.


מועמדים ללימודי הכימיה בטכניון שאינם עומדים בכל תנאי הקבלה יכולים ללמוד באפיק מעבר בכימיה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון. מטרתו של מסלול זה היא לסייע לסטודנטים שמעוניינים ללמוד בטכניון להתחיל ללמדו במסגרת גמישה במיוחד באוניברסיטה הפתוחה שבה תנאי קבלה נוחים. לאחר השלמה של כל חובותיהם באוניברסיטה הפתוחה, יכולים להמשיך להשלים את התואר בטכניון. התכנית מתקיימת במסגרת שיתוף פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה, הטכניון והמל"ג.


אפיק המעבר מתאים למגוון של אוכלוסיות ותנאי הלימוד הנוחים בו מסייעים גם לשלב את הלימודים עם עבודה בתחילת הדרך. האפיק גם עוזר לסטודנטים שלא עומדים בדרישות הקבלה וחוסך מהם את הצורך בהשלמת הבגרויות או בשיפור הציון בפסיכומטרי. קבלתם של הסטודנטים שלומדים באפיק המעבר נעשית בהתאם להישגים שלהם בקורסים ייעודיים שמקבילים לקורסים הנלמדים בטכניון.


תכנית הלימודים


במהלך אפיק המעבר הסטודנטים רוכשים ידע בתחומי מדעים בסיסיים, שמהווים את התשתית ללימודי כימיה. הנושאי שנלמדים באפיק המעבר מקבילים לנושאים שנלמדים בטכניון במהלך השנה הראשונה לתואר. מסלול זה חושף את הסטודנטים לסוגיות בכימיה כללית ואורגנית וכן לענפי מדעים כגון פיזיקה, מתמטיקה ומדעי המחשב, מה שמסייע להם לפתח מיומנויות כמותיות וריאליות שחשובות לסטודנטים למדעים בהמשך התואר.


אלה הם הקורסים שנכללים במקבץ אפיק המעבר לכימיה לטכניון:

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים מקבילים בטכניון
כימיה כללית יסודות בכימיה א' ו - יסודות בכימיה ב'
כימיה אורגנית כימיה אורגנית מורחב 1
ביו כימיה א' לכימאים או - ביוכימיה א' מבוא לביו כימיה ואנזימולוגיה
מבנה ופעילות התא נושאים בביולוגיה מודרנית
תרמודינמיקה תרמודינמיקה כימית
אלגברה 1 אלגברה ליניארית
חדו"א א' חדו"א 1
חדו"א ב' חדו"א 2
מבוא למדעי המחשב ושפת ג'אווה מבוא למדעי המחשב ושפת C או - מטלאב
מכניקה פיזיקה 1

 

מתכונת הלימוד


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר יכולים להתאים את מתכונת הלימוד לצורכיהם וזאת בהתאם לשיטת הלימוד הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה. הם יכולים ללמוד את כל הקורסים במקבץ תוך שנה אחת או לפרוש אותם על פני מספר שנים וכך לשלב בנוחות בין הלימודים והעבודה או שגרת החיים. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה משלבים בין לימוד פרונטלי במרכזי הלימוד שפזורים ברחבי הארץ, לבין לימוד מקוון אותו עורכים הסטודנטים בסיוע של טכנולוגיות למידה.


תנאי קבלה


האוניברסיטה הפתוחה לא דורשת מן המועמדים לאפיק המעבר להציג את הציון בפסיכומטרי או להיות בעלי תעודת בגרות מלאה כדי להתקבל לתכנית. באופן זה הלימודים פתוחים בפני שלל אוכלוסיות, לרבות חיילים משרתים ואנשי צבא קבע, אנשים עובדים וכן תלמידים בתיכון שלהם יכולות מדעיות גבוהות שמעוניינים להתחיל את הלימודים האקדמיים לפני סיום כיתה י"ב.


המשך הלימודים


המעוניינים להמשיך אל הטכניון צריכים להשלים סך של כ - 30 נקודות, כולל בונוסים, מתוך המקבץ המוצע. יש צורך בציון של לפחות 70 בכל אחד מן הקורסים הנלמדים ובממוצע ציונים של לפחות 80. נוסף על כך, המועמדים צריכים לעבור מבחן סיווג בפיזיקה ולעמוד בדרישות האנגלית שמציב הטכניון. ניתן להשלים את סף האנגלית דרך קורסים ייעודיים שמתקיימים באוניברסיטה הפתוחה ואותם אפשר ללמוד במקביל ללימודים באפיק המעבר. עם זאת, מי שלא משלימים את הדרישות בשפה האנגלית יכולים להציג ציון בפסיכומטרי או בבחינת אמי"ר.


המעבר אל הלימודים בטכניון צריך להתבצע תוך שלוש שנים מסיום לימוד הקורסים במקבץ ולא יאוחר מ - 6 שנים מיום תחילת הקורס הראשון. יש לציין כי סטודנטים שמשלימים את כל דרישות אפיק המעבר ולא ממשיכים אל הטכניון יכולים להשלים את התואר במסגרת האוניברסיטה הפתוחה. מוסד זה מציע גם מגוון של אפיקי מעבר נוספים, כגון אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר להנדסת תוכנה, אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול, אפיק מעבר לפיזיקה, אפיק מעבר להנדסה אזרחית, אפיק מעבר למתמטיקה ומקצועות הנדסיים נוספים שמסייעים במעבר אל הטכניון.

מעל 336 סטודנטים
המליצו והצביעו על מדעים

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת אריאל 1,198 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון 1,074 חוות דעת

  • 4.4

    המרכז הבינתחומי הרצליה 254 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: מדעים

התקבלו 336 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן