לימודי הנדסאי תוכנה באורט כפר סבא

אורט כפר סבא

לימודי הנדסאי תוכנה - אורט כפר סבא

 

המבוקשים ביותר בתחום

 

מסלול הלימודים אינו פעיל


לימודי הנדסאי תוכנה מתמקדים בהיבטים פרקטיים שנחוצים בשוק התוכנה של היום. מסלול הכשרת ההנדסאים מזכה את בוגריו בדיפלומה מקצועית שפותחת בפניהם דלתות לקריירה כמפתחים בשלל אפיקים בהייטק הישראלי, שבשנים האחרונות צומח באופן משמעותי. מסטארט אפים קטנים ועד לתאגידי תוכנה בין לאומיים כמו מייקרוסופט או גוגל, ישנם מגוון של תפקידים אותם יכולים הנדסאי התוכנה למלא וכך לסייע בקידומה של תעשיית התוכנה הישראלית.


הנדסאי תוכנה לומדים שפות תכנות שונות אותן הם יכולים ליישם בתום הלימודים במגוון רחק של תפקידים. למדינת ישראל יש מוניטין יוצא דופן כשמדברים על תחום ההיי טק, כאשר מיטב המוחות אשר הגיעו לתחום יצאו ממוסדות הלימוד בארץ וכעת נהנים מעבודה מאתגרת ומתגמלת כאחד. כל התחום הזה מתבסס על תוכנה. קוד ההפעלה אשר עומד מאחורי מערכות ממוחשבות מתוחכמות ומורכבות ביותר, נכתב על ידי צוותים גדולים שכוללים גם הנדסאי תוכנה. גם מערכות ממוחשבות כמו אפליקציות, משחקים, מערכות ניהול של מוסדות שונים ואף תוכנות ניהול בתי עסק – הן פרי מחשבתו של הנדסאי התוכנה.


לימודי הנדסאי תוכנה מתאימים למי שיש חיבה לתחום המחשבים ולא מפחדים ממספרים וחישובים, כמו כן, למי שמחזיקים בידע טכני נרחב. הביקוש בתחום הוא רב ביותר והוא רק הולך וצובר תאוצה במרוצת השנים. סטודנטים יכולים כבר במהלך הלימודים להשתלב בשוק העבודה וליישם בפועל את הידע שהם רוכשים.


תכנית לימודים

 

מסלול לימודי הנדסאי תוכנה מטעם מכללת אורט כפר סבא הוא מקיף בתחום התכנות והמחשב. מסלול לימודי ההנדסאים מכיל לימוד שפות תכנות רבות, כאשר הסטודנטים רוכשים ידע מעשי בכל הקשור לניתוח מערכות וסימולציות, מערכות הפעלה, רשתות תקשורת וכדומה. מדובר במסלול לימודים עשיר ומגוון בתכניו. הסטודנטים לומדים על רשתות ועל עולם האינטרנט בהרחבה בעוד הם מתמחים בקשת רחבה של התמחויות הכוללת אנגלית טכנית, שפת ג'אווה, שפות C ו - C++, אסמבלר, ניתוח מערכות מידע ועוד נגזרות היוצאות מהתחום המרתק של תוכנה ומחשבים.


נוסף על כך, הסטודנטים במסלול לימודים זה נדרשים ללמוד את התחומים אשר משיקים לשפות תכנות, תחומים כמו מתמטיקה ואלגברה לינארית, סטטיסטיקה ועוד. מכלל אורט כפר סבא השיקה מסלול לימודים ייחודי שכולל סל רחב של קורסים שונים והכשרות רבות, שבסיומם הסטודנטים מקבלים את כל הכלים הנדרשים ממתכנתים בשוק העבודה העכשווי.

 

מתכונת לימוד


ישנם שני מסלולי לימוד: מסלול לימודים שמתאפיין במפגשי יום ומתפרש על פני כשנתיים, או לחילופין מסלול ערב שמשולב עם מפגשי בוקר בימי שישי ומתפרש על פני כשלוש שנים. בשני המסלולים ישנה דרישה להציג פרויקט גמר עם תום הלימודים בכדי לקבל את הדיפלומה.

 

נושאי לימוד

 

  • מסדי נתונים
  • שפות תכנות
  • אנגלית טכנית   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת אורט כפר סבא מציעה שלל מסלולי לימוד בעבור הכשרה מעשית של הנדסאים. כל המסלולים שבמכללה מוכרים על ידי מה"ט. זוהי מכללה טכנולוגית להנדסאים השייכת לרשת מכללות אורט. המכללה מתמקדת בערכים של מקצוענות, חדשנות ומצוינות כשהיא משלבת את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתוכניות הלימודים שלה בכדי לספק בעבור הסטודנטים את תנאי הלימוד האידיאליים והאיכותיים ביותר להכשרתם המקצועית.


סגל ההוראה כולל בתוכו חוקרים, אנשי מקצוע ואקדמאים מנוסים בענפי ההנדסה והטכנולוגיה השונים. יחד, הם מעניקים את היחס והליווי האישי בעבור הסטודנטים בכדי לסייע להם להצליח באופן מלא במסלול הלימודים שלהם.

 

תנאי קבלה


המועמדים צריכים להציג תעודת בגרות מלאה עם ציונים חיוביים במקצועות המתמטיקה והאנגלית ברמה של שלוש יחידות, כמו כן, במקצוע לשון והבעה ברמה של שתי יחידות. אפשרות נוספת היא לעבור בהצלחה מכינה של מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע).


תעודה


לעומדים בהצלחה בבחינות הפנימיות מטעם המכללה כמו גם בבחינות החיצוניות מטעם מה"ט, תוענק דיפלומת הנדסאי.


אפשרויות תעסוקה


אנשי תוכנה נחשבים למבוקשים מאוד בתחום ההיי טק ועם תום הלימודים, הסטודנטים יצאו אל שוק העבודה כאשר אפשרויות תעסוקה רבות פרושות בפניהם. לימודי הנדסאי מתנקזים לפן הפרקטי שבתחום, עובדה זו רק מחזקת את יכולתם של הבוגרים להשתלב בתעשייה. מגוון תפקידים פתוחים בפני הנדסאי תוכנה: משרות פיתוח תוכנה ובקרות איכות, ניתוח מערכות או תפקידים נוספים בכל חברה שבה קיימות יחידות מחשוב הדורשת לעצמה איש תוכנה מדופלם. חשוב לציין, השכר הממוצע במשק הישראלי של הנדסאי תוכנה נחשב לגבוה במיוחד. נוסף על כך, ישנה האפשרות בעבור הבוגרים לעבור השלמה לתואר של מהנדס תוכנה.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp