בית ספר לאחיות זיו

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בית הספר זיו לאחיות.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


בית הספר לסיעוד זיו בצפת


על מוסד הלימוד


בית הספר לאחיות ממוקם בצמוד למרכז הרפואי "זיו" שבעיר צפת. זהו אחד מבתי הספר הוותיקים בארץ בתחום הסיעוד והוא מציע מגוון של מסלולי לימוד שמכשירים אחים ואחים מיומנים להשתלבות במערכת הבריאות הישראלית. במוסד הלימוד לומדים היום למעלה מ - 200 סטודנטים וסטודנטיות מאזור הגליל ומרחבי הארץ, והם משתייכים למגוון אוכלוסיות בקשת החברתית. מדי שנה מסיימים את לימודיהם בבית הספר כשישים בוגרים ובוגרות ומשתלבים בקריירה בתחום הסיעוד בבתי חולים ובמרפאות בקהילה בגליל ובאזורים נוספים בארץ. בית הספר מסייע לבוגריו בהשתלבותם בתפקידים מבוקשים, מאתגרים ומספקים במערכת הבריאות, לאחר צבירת וותק וניסיון במערכת הם יכולים להתקדם גם לתפקידי מפתח ולהוביל את ענף הבריאות הישראלי.


השקפת העולם של בית הספר נגזרת ממדיניות מנהל הסיעוד במשרד הבריאות ומחוקי המדינה והיא מותאמת לחברה הרב תרבותית במדינה ולשינויים הרבים שמתחוללים בה. במוסד הלימוד סבורים כי מהותו של ענף הסיעוד לסייע לאנשים חולים ובריאים במגוון פעילויות שתורמות לחזרה לבריאות, ומאמינים כי תפקידם של אחים ואחיות לפעול למען מטרה זו באופן שיסייע למטופלים להשיג עצמאות מירבית. תכניות הלימוד השונות שמתקיימות בבית הספר מדגישות את התפישה הזו ומסייעות לסטודנטים לפתח עצמם כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים, בדרכם להשתלבות במערכת הבריאות ולהענקת הטיפול האיכותי והמתאים ביותר למטופלים שלהם.


בבית הספר ניתן ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים לסיעוד ובמסלול לקבלת תעודת אחות מוסמכת. נוסף על כך, אחים ואחיות מנוסים יכולים להמשיך ולפתח את הכלים המקצועיים שברשותם גם אחרי סיום הלימודים, במסגרת קורסים על בסיסיים בסיעוד. מסלולים אלה נועדו לאפשר להם להתמחות בענפי בריאות שונים וכך לקדם את איכות הטיפול במחלקות ובמוסדות בהם הם פועלים.


מסלולי הלימוד של בית הספר משלבים לימוד תיאורטי של כלים ותיאוריות מעולם הסיעוד עם תרגולים פרקטיים שמטרתם לחשוף את הסטודנטים לפן המעשי של המקצוע. בין היתר, הם יכולים לתרגל ביחידת הסימולציה של מוסד הלימוד, שבה כיתות מאובזרות בציוד חדשני, מה שמאפשר להם לתרגל בפועל עבודה בסביבת טיפול חדשנית ומתקדמת. חלק מתכניות הלימוד בבית הספר כוללות התנסות מעשית במערכת הבריאות, שמתקיימת בבית החולים זיו ובמסגרות טיפול נוספות.


כמו כן, בית הספר עורך קורסים והשתלמויות עבור צוותים רפואיים מאזור צפון הארץ ומשלל מרפאות קהילה באזור. צוותי הבריאות יכולים להשתתף בסימולציות ובהדרכות שמתמקדות בתהליכים וחידושים בתחום הבריאות והרפואה.

מסלולי לימוד


אלה הם מסלולי הלימוד שמתקיימים בבית הספר זיו בצפת:


הסבת אקדמאים לסיעוד


בית הספר מציע מסלול להסבת אקדמאים לסיעוד, שמאפשר לבעלי תארים משלל תחומים לעשות את המעבר לעולם הבריאות ולקבל את ההכשרה הדרושה להשתלבות כאחים ואחיות במערכת. התכנית מקנה ידע בתחומי הסיעוד השונים וחושפת לתהליכי הטיפול והעבודה במחלקות בתי חולים ובמסגרות נוספות בעולם הסיעוד.


המסלול פותח דלת לקריירה מגוונת שיש בה תחושה של שליחות ואתגר. בסיומו של המסלול ולאחר מעבר של מבחני רישוי ממשלתיים שנערכים על ידי משרד הבריאות, הבוגרים מקבלים תעודת "אחות מוסמכת" ויכולים להשתלב במעגל העבודה במגוון מסגרות.


התכנית נפרשת על פני כשנתיים וחצי, שיעורים מתקיימים בארבעה ימי לימוד בשבוע. מסלול זה נפתח מדי שנה בחודשים אוקטובר ואפריל. סטודנטים יכולים לקבל מלגת לימוד בגובה של כ - 50% משכר הלימוד, מטעם משרד הבריאות. כדי להתקבל למסלול זה, על המועמדים להיות בעלי תואר מטעם מוסד אקדמי מוכר. כמו כן, הם צריכים לעבור ראיון קבלה אישי או קבוצתי ולהפגין שליטה בשפה העברית והאנגלית ברמה הנדרשת ללימודי הסיעוד. ביום ההרשמה לתכנת מתקיימים מבחנים באנגלית, בעברית ובחשבון.


דיפלומה לסיעוד


זהו מסלול לקבלת תעודת אחות מוסמכת. לימודי התעודה מכינים את המשתתפים לקראת מבחני ההסמכה של משרד הבריאות לקבלת תעודת אחות מוסמכת והם מעניקים שלל כלים מעולם הסיעוד שחיוניים לצוותים רפואיים במערכת היום.


הלימודים נפתחים בחודש אוקטובר ונפרשים על פני כשנתיים וחצי. השיעורים נערכים בארבעה ימים במהלך השבוע. הסטודנטים יכולים לקבל מלגות לימוד ממשרד הבריאות, שגובהן כמחצית משכר הלימוד.


מועמדים שמעוניינים להתקבל למסלול זה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה ולהציג ציון של לפחות 500 בפסיכומטרי. כמו כן, יש צורך בשליטה ברמה הנדרשת ללימודי סיעוד בשפה העברית ובשפה האנגלית. המועמדים עוברים ראיון קבלה קבוצתי או אישי וביום ההרשמה למסלול נדרשים לעבור מבחנים בעברית, בחשבון ובאנגלית.


קורסים על בסיסיים


בבית הספר לסיעוד זיו בצפת יכולים אחים ואחיות לקחת חלק בקורסים על בסיסיים בסיעוד, אלה הן תכניות שמתמקדות בפיתוח מקצועי ובהכשרה על בסיסית בשלל ענפים שיש להם ביקוש במערכת הבריאות. מטרתם של הקורסים העל בסיסיים היא לספק לאנשי המקצוע בתחום הסיעוד סמכויות מקצועיות ותחומי אחריות קליניים חדשים ונדרשים. את הקורסים מעבירים אנשי הסגל של בית הספר שיש ברשותם ניסיון ומומחיות רבה בתחומם והיכרות עם צורכים של המשתתפים בתחומי הלימוד השונים. הקורסים הנלמדים בבית הספר כוללים את המסלולים הבאים:

 

 

 • קורס על בסיסי בהדרכה קלינית: הקורס מעניק למשתתפיו כלים להדרכה ולאימון של מטופלים וצוותים רפואיים, כאשר במהלכו רוכשים כישורי מנהיגות בעזרתם אפשר להוביל שינוי במחלקות השונות בבתי החולים. הקורס נפרש על פני כתשעה חודשים, שיעורים מתקיימים בשעות הבוקר ביום אחד במהלך השבוע. כדי להתקבל לקורס, על המועמדים להיות בעלי תעודת אחות מוסמכת ותואר אקדמי ממוסד מוכר. כמו כן, הם צריכים לעבור בהצלחה מבחן ממיין. מועמדים שברשותם תואר שלישי ובוגרי השתלמויות מוכרות שסייעו את הכשרתם בחמש השנים האחרונות וברשותם ציון של לפחות 70 במבחן רישוי ממשלתי למעמד אחות מוסמכת בארבע השנים האחרונות - פטורים מן המבחן הממיין לקבלה לתכנית.

 

 • קורס על בסיסי - ייעוץ הנקה: תכנית זו מעניקה לאחיות מנוסות כישורים לטיפול ולייעוץ בנושא הנקה. מסלול זה פועל בהתאם למדיניות משרד הבריאות לעידוד הנקה, כחלק מן הפעילות בתחום קידום הבריאות. בוגרי הקורס יכולים לפעול בשלל מסגרות בריאות ולסייע לנשים הרות, לאימהות ולמשפחותיהן בכל הנוגע להנקה. הקורס נפרש על פני כ - 11 חודשים. שיעורים מתקיימים בשעות הערב והצהריים אחת לשבוע, מלבד בתקופת ההתנסויות שבה נערכים שיעורים פעמיים במהלך השבוע, לפי תיאום עם המדריכה הקלינית. המעוניינים להתקבל לקורס על בסיסי זה נדרשים להיות בעלי תואר אקדמי ותעודת אחות מוסמכת. יש לעבור מבחן ממיין. חלק מן המועמדים יכולים לקבל פטור מן המבחן הממיין, אם ברשותם תואר שלישי, ציון של 70 ומעלה במבחן רישוי ממשלתי לאחות מוסמכת בארבע השנים האחרונות או שהם בוגרי השתלמויות מוכרות שסיימו את ההכשרה בחמש השנים האחרונות.

 

 

 • קורס על בסיסי במניעת זיהומים: הקורס מתמקד בנושא מניעת הזיהומים והוא בא להקנות ידע וכלים פרקטיים לעובדים במערכת הבריאות, במטרה לקדם נושא חשוב זה במוסדות הטיפול. אורכו של קורס זה הוא כ - 11 חודשים. לקורס מתקבלים מועמדים בעלי תעודת אחות מוסמכת ותואר אקדמי ממוסדות מוכרים. נוסף על כך, יש צורך לעבור מבחן ממיין במסגרת תנאי הקבלה. מועמדים בהם בעלי תואר שלישי PhD, שמחזיקים בציון של 70 ומעלה בבחינת רישום ממשלתית לאחות מוסמכת בארבע השנים האחרונות ובוגרי השתלמות מוכרת בחמש השנים האחרונות יכולים לקבל פטור מן הבחינה הממיינת.


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

חוות דעת של סטודנטים על בית הספר זיו לאחיות

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5
מונה

2.5 הסבה
13/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

בחרתי מרצוני להשתלב לתחום הסיעודי ומאוד מרוצה וכולי חשק להמשיך ולהצליח בדרכי קשה מבחינה סוצואקונ קרא עוד...

על הקמפוס

יחסית בסדר נותנים שירות כמה שהם יכולים ויש לנו בחירת מקומות מבחינת קפטריה ונחשב למקום נקי

הסבה
24/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש רצינות מלאה של כל הצוות על מנת לעזור ולסייע בלימודים.

על הקמפוס

בבית החולים בצפת בית ספר קטן לא כדול מידי שתי קומות אויר טוב אנשים טובים


לכל חוות הדעת

סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

מה חושבים הסטודנטים על בית הספר זיו לאחיות

באיזו מידה היה קשה להתקבל ללימודים?

דרג את מידת שביעות רצונך ממוסד הלימודים והמסלול

באיזו מידה עמד מוסד הלימודים במה שהבטיח לנרשמים?

באיזו מידה היית ממליצ/ה לחבריך ללמוד במוסד לימודים זה?

האם היית ממשיך/ה ללימודי המשך באותו מוסד לימודים?

באיזו מידה את/ה מרוצה מהקפיטריה בקמפוס?

באיזו מידה את/ה מרוצה מדרכי ההגעה/ מקומות חניה?

באיזו מידה את/ה מרוצה משירותי המזכירות של מוסד הלימודים?

עוד דברים שהסטודנטים מספרים על בית הספר זיו לאחיות

באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
במידה סבירה 50
במידה רבה 50
במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?
במידה מועטה 100
האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?
במידה מועטה מאד 50
במידה מועטה 50
מהי רמת הקושי של הלימודים?
במידה מועטה 50
במידה רבה מאד 50
עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
במידה רבה 100
עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
במידה סבירה 50
במידה רבה 50

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל 983 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב 684 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון 443 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים