לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר באורט הרמלין נתניה

אורט הרמלין

לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר - אורט הרמלין נתניה

 

בדומה לענפי טכנולוגיה נוספים ורבים, גם ענף קירור ומיזוג האוויר עשה קפיצת מדרגה בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות של המאה ה - 21. ללא היכולת לקבוע את תנאי מזג האוויר בסביבה הביתית או התעסוקתית שלנו, החיים היו נראים אחרת לגמרי. כיום, הנוחות שלנו היא בגדר תנאי הכרחי. בין אם זה בחורפים הקרים בהם אנחנו מחממים את הבית או בין אם זה בימי הקיץ החמים, בהם אנו מוצאים את עצמנו מתענגים על החזרה הביתה אל מרחב קריר ומזמין. סביבה של תנאי מזג אוויר הנקבעת לפי דרישתנו היא הכרחית בעבור התנהלות יעילה שלנו בכל התחומים.


הפרויקטים ההנדסיים במרביתם כוללים בתוכם תחומים אשר נוגעים להנדסת קירור ומיזוג אוויר. זהו תחום העוסק בין היתר בחימום וקירור מוצרים ביתיים (דודי שמש, מקררים, מזגנים) וגם בענף התעשייתי (בקרה ואיזון החום במכונות של מפעלים או אובייקטים בתעשייה הצבאית). תחום הקירור הוא כזה החיוני להובלה של סחורות משלל סוגים, אך גם בסביבת עבודה הנגזרת מכל ענף, האפשרות לשלוט על הקירור במקום מייעלת את התפוקה של העובדים וקובעת נוחות מקסימלית הן בעבורם והן בעבור העסק עצמו.


כאמור, הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מסחרר ולצידה גם לימודי ההנדסאים, כשכעת קמה דרישה לכוח אדם בתחום קירור ומיזוג אוויר. קיים ביקוש רב לעובדים מיומנים שהוכשרו לתת מענה לאתגרים השונים שמציע התחום, כמו גם לשינויים הרבים שנעשו בו, כאלו שדורשים בעלי מקצוע מוכשרים ומדופלמים במפעלים ובחברות שונות. לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר מתמקדים בתכנים אשר מהווים את התשתית לעיסוק בתכנון, התקנה, הפעלה, אחזקה, פיקוח ובקרה של שלל מערכות מיזוג אוויר. הלימודים מקנים את האופציה עבור הסטודנטים להשתלב בניהול ובתכנון התחומים האנרגטיים במפעלים, בקניונים, במוסדות ציבור גדולים, במלונות ובעוד אינספור מקומות בהם קמה הדרישה למערכת קירור מתפקדת ומבוקרת.


תכנית לימודים


תכנית לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר במכללת אורט הרמלין נתניה כוללת בתוכה לימודי יסוד אשר משתרשים מתחום הטכנולוגיה הרחב ומתקשרים אל ענף הקירור ומיזוג האוויר. במסגרת התכנית רוכשים ידע נרחב בנושאים כמו חשמל ותרמו דינמיקה ולומדים על ענפים מגוונים בחשמל, בבקרה ובפיקוח. הסטודנטים מפתחים מיומנויות באלקטרוניקה ובהפעלה של מכונות ומתקנים ולומדים כיצד לנהל תהליכים בשטח.


מתכונת לימוד


לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר מציעים שני מסלולי לימוד: הראשון מתקיים במתכונת של לימודי יום אינטנסיביים במשך שנתיים, כשהשני מתאפיין במפגשי ערב לצד מפגש בוקר בימי שישי והם נמשכים כשלוש שנים. לקראת סיום התוכנית הסטודנטים נדרשים לבצע פרויקט גמר יישומי.


נושאי לימוד

 

 • מתקני חשמל
 • מערכות קירור
 • תרמודינאמיקה
 • טכניקות המיזוג
 • מערכות הידראוליות
 • פיקוח ובקרה על מערכות מיזוג    
 • מיתוג
 • מתמטיקה
 • שרטוט טכני
 • תורת הקירור
 • אנגלית טכנית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת אורט הרמלין בנתניה היא מכללה להנדסאים המשתייכת לרשת אורט ישראל, רשת שמחזיקה בשבע מכללות טכנולוגיות ברחבי הארץ. זוהי מכללה טכנולוגית חדשנית אשר שוכנת במרכז אזור ההייטק בנתניה והיא שואפת להיות גורם מרכזי בהכשרת הדור הבא של ההנדסאים בתעשיות המובילות ביותר בארץ. מטרת המכללה היא להקנות הכשרה תיאורטית ומעשית בעבור הנדסאים ואנשי מקצוע איכותיים, לתת את הכלים לחשיבה חדשנית בתחום הטכנולוגיה ובכך לסלול את השטח לשוק העבודה בעבור הסטודנטים על מנת שיוכלו לסגל לעצמם תפקידי מפתח משמעותיים. המכללה חותרת לפיתוח קשרים עם גורמים מחוצה לה כמו התעשייה, ארגונים במגזר השלישי, צבא ההגנה לישראל, מערכת החינוך העירונית ועוד שלל גופים שונים, זאת במטרה להעצים את החינוך הטכנולוגי ולהעניק את ההכשרה המיטבית לסטודנטים הלומדים במכללה.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל אל מסלול הלימודים הסטודנטים מתבקשים להציג תעודת בגרות מלאה או חלקית הכוללת ציונים חיוביים במקצועות המתמטיקה והאנגלית ברמה של שלוש יחידות, כמו גם במקצוע לשון והבעה ברמה של שתי יחידות. לסטודנטים אשר אינם עומדים בקריטריונים ישנה אפשרות לעבור מכינה מטעם מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדעים) שתעזור להם להתקבל אל הלימודים.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בהצלחה בבחינות הפנימיות כמו גם במבחני מה"ט, יקבלו דיפלומת הנדסאי מטעם מה"ט. נוסף על כך, הבוגרים זכאים לקבלת רישיון חשמלאי מוסמך לאחר סיום שנת ניסיון בתחום.


אפשרויות תעסוקה


סטודנטים אשר יצאו אל עולם העבודה כשהם אוחזים בדיפלומת הנדסאי קירור ומיזוג אוויר יוכלו להשתלב במגוון משרות נחשקות. הם יוכלו להעניק שירותי ייעוץ, תכנות ופיתוח במשרדי הנדסה של חברות העוסקות בתחום או לעבוד בהתקנה של מערכות הקירור. ישנה אופציה לעבוד כעצמאי בתחום או כשכיר בחברות רבות ושונות.

 

עוד מסלולי לימוד - אורט הרמלין

חוות דעת של סטודנטים על אורט הרמלין נתניה - הנדסאי קירור ומיזוג אוויר

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

אורט הרמלין
05/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את סגל המורים האכפתי והדואג כולם ממש נחמדים שם לא אוהבת שזה עד שעה מאוחרת

על הקמפוס

קמפוס גדול ונחמד נראה הייטקי קרוב לבית, ברמה גבוהה

טיפים

תמיד לבדוק את כל האופציות לפני שבחורים לימודים וגם לבדוק את הנושא לעומק האם זה באמת מעניין אותך


לכל חוות הדעת

מה חושבים הסטודנטים על אורט הרמלין

באיזו מידה היה קשה להתקבל ללימודים?

דרג את מידת שביעות רצונך ממוסד הלימודים והמסלול

באיזו מידה עמד מוסד הלימודים במה שהבטיח לנרשמים?

באיזו מידה היית ממליצ/ה לחבריך ללמוד במוסד לימודים זה?

האם היית ממשיך/ה ללימודי המשך באותו מוסד לימודים?

באיזו מידה את/ה מרוצה מהקפיטריה בקמפוס?

באיזו מידה את/ה מרוצה מדרכי ההגעה/ מקומות חניה?

באיזו מידה את/ה מרוצה משירותי המזכירות של מוסד הלימודים?

עוד דברים שהסטודנטים מספרים על אורט הרמלין

באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
במידה רבה מאד 100
במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?
במידה מועטה 100
האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?
במידה מועטה מאד 100
מהי רמת הקושי של הלימודים?
במידה רבה מאד 100
עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
במידה רבה מאד 100
עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
במידה רבה מאד 100

מתוך פורום אורט הרמלין

מעוניין ללמוד קורס חשב שכר
אברהם
ללא תגובה
מסלול ערב להנדסה רפואית
דימה זרזבסקי
ללא תגובה
מועד פתיחת קורס אנגלית מתחילים
פאטמה עמאש
ללא תגובה
לימודי תעודה שלוחת נתניה
מירב ליבוביץ
ללא תגובה
קורס ספרדית שיעורי ערב
יעל שגב
ללא תגובה
קורס חשמלאי מוסמך באורט
נאור
ללא תגובה
לימודי קורס הנהלת חשבונות
אוראל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp