לימודי הנדסאי אדריכלות נוף באורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי אדריכלות נוף באורט כפר סבא

לימודי הנדסאי אדריכלות נוף - אורט כפר סבא

 

מעצבים את הנוף הישראלי

  

המודעות הסביבתית למרחב הציבורי על שלל גווניו רק גוברת עם השנים. המודעות הזו הביאה לכך שבמרוצת השנים היינו עדים לשגשוג מקצועי בתחום אדריכלות הנוף, כאשר הביקוש למקצוע עולה על ההיצע הקיים בשוק העבודה של ימינו. המגמה המקומית הזו רק משקפת את העלייה בחשיבות מקצוע אדריכלות הנוף, כאחד המשלב בין מקצועות תכנון שונים מתוך גישה סביבתית וחברתית הקוראת ליישם פתרונות יצירתיים לסוגיות קריטיות בנושא התמודדות עם שינויי אקלים, ציפוף עירוני, שיקום נופים, שימור ופיתוח נופי תרבות, חקלאות ועוד אזורים טבעיים בארצנו המבקשים לעצמם אדריכלי נוף בעבור קיומם.


כמה מהנופים היותר איקוניים של ישראל נוצרו על ידי אדריכלי הנוף. נופים של גנים לאומיים, אתרי הנצחה ומורשת, פארקים עירוניים, כיכרות וטיילות, רחבות ועוד, כולם מהווים חלק ממלאכת המחשבת של אדריכלי נוף מקצועיים ואיכותיים. עבודתם של אדריכלי הנוף הטביעה חותם גם בנוף הבנוי והפתוח – בשכונות מגורים, בשטחי פנאי ונופש, בישובים ובמערכות תשתית. כמו כן, אדריכלי נוף מחזיקים בתפקיד מפתח ביצירת מערכות תחבורה ציבוריות ובשיקום נופים מופרים. הם שותפים מרכזיים בהקמת תוכניות מתאר או תוכניות בינוי הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי.


אדריכלי נוף מעצבים את הסביבה בצורה כזו שתשרת גם את האדם וגם את הטבע. המקצוע דורש לעצמו סטודנטים בעלי חוש אסתטי יצירתי מפותח לצד יכולות טכניות ויכולת תכנון רחבה ומאתגרת. הדרישה למקצוע הזה היא רבה ביותר שכן ישנם משרדי אדריכלות ונוף רבים בארץ, אך אין מספיק אנשי מקצוע שיאיישו את עמדות העבודה השונות בתחום.

 

מתקיים במסלול ערב בלבד

 


תכנית הלימודים


תוכנית לימודי הנדסאי אדריכלות נוף מטעם מכללת אורט כפר סבא היא רחבה ומקיפה. תוכנית זו מקנה לסטודנטים שלה את כל הכלים הנחוצים בעבור השתלבות בשוק העבודה עם סיום הלימודים. הלימודים כוללים היכרות עם חומרים ושיטות בנייה לצד העמקה בתהליכים ובגישות בתולדות האמנות והעיצוב. הסטודנטים מפתחים מיומנויות שרטוט והמחשה וכן סוקרים את אופן ביצוע כל החישובים והמפרטים שדרושים במהלך התכנון והביצוע של פרויקטים בענף אדריכלות הנוף.


מתכונת הלימוד


מכללת אורט כפר סבא מציעה עבור הסטודנטים ללימודי הנדסאי אדריכלות נוף מסלול ערב שנמשך שלוש שנים אקדמיות ונפרש על פני שישה סמסטרים במפגשי ערב לצד מפגש בוקר אחד בימי שישי. כמו כן, בסיום הלימודים ישנה דרישה להצגת פרויקט גמר יישומי.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • תחיקת הבניה
 • יסודות העיצוב
 • יסודות השרטוט
 • רישום והמחשה
 • תורת הקרקע ודישון
 • עיצוב ואדריכלות נוף
 • מפרטים וחישוב כמויות
 • תוכנות שרטוט והמחשה    
 • בוטניקה
 • גיאודזיה
 • חומרי בניין
 • כלים בתכנון
 • תורת הבניה
 • הכרת הצומח    
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


בתור מכללה טכנולוגית להנדסאים, מכללת אורט כפר סבא מציעה שלל מסלולי לימוד להכשרה של הנדסאים המוכרת על ידי מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). זוהי מכללה המשתייכת לרשת מכללות אורט הפועלת בפרישה ארצית. המכללה מציעה תוכניות לימוד רבות ומגוונות תחומים הטכנולוגיים הנחשקים ביותר: אדריכלות, בנייה, חשמל ועוד מקצועות נוספים. סגל ההוראה במכללה כולל מרצים מן השורה הראשונה, כאשר המכללה מתמקדת בערכים של חדשנות, מקצועיות ומצוינות והיא גם משלבת את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתוכניות הלימודים השונות, זאת בכדי להציע לסטודנטים את תנאי הלימוד האידיאליים בעבור הכשרתם המקצועית.

 


תנאי קבלה


סטודנטים אשר מבקשים להתקבל למסלול לימוד הנדסאי אדריכלות נוף מטעם מכללת אורט כפר סבא, מתבקשים להציג תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית הכוללת ציונים חיוביים בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית ברמה של שלוש יחידות לימוד, כמו גם במקצוע ההבעה ברמה של שתי יחידות לימוד. כמו כן, הסטודנטים מתבקשים לעבור מבחן התאמה למסלול הלימודים, כאשר הקבלה מותנית בשיקולים של המכללה ושל ראש המחלקה. סטודנטים מעל גיל 35 מתבקשים להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד המוכרת על ידי משרד החינוך.

 

תעודה


סטודנטים שיעמדו בהצלחה במבחנים הפנימיים ובמבחנים החיצוניים מטעם מה"ט, יקבלו עם תום הלימודים דיפלומת הנדסאי מטעם מה"ט ומכללת אורט כפר סבא.

 

אפשרויות תעסוקה


מקצוע הנדסאי אדריכלות נוף פותח בפני הסטודנטים את האפשרות לתעסוקה במגוון תחומים שונים כגון: תחזוקה וניהול של אתרים, תכנון גנים ועיצוב ועוד. הבוגרים משתלבים בעסקי אדריכלות פרטיים כמו גם בתפקידי מפתח בעבודה עם עיריות ומועצות מקומיות. נוסף על כך, ישנה פעילות רבה של ארגונים לא ממשלתיים שמאפשרת השתלבות בשוק העבודה, זאת במסגרת החברה האזרחית וארגוני המגזר השלישי בישראל.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
Whatsapp Whatsapp