לימודי הנדסאי בניין באורט הרמלין נתניה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אורט הרמלין הנתניה - הנדסאי בניין.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי בניין - אורטהרמלין נתניה 

 

בונים לכם את העתיד


ההשפעות של העיצוב על הצרכנים הן רבות ועומדות בפני עצמן. השפעות אלו ניכרות בכל רגע ורגע, בעיקר בענף הבנייה. בכוחו של העיצוב לחולל מהפכים הרמוניים ומשמעותיים ביותר לגביי האופן בו העין האנושית והרגש הפנימי תופס את האיכות של המבנה ושל האנשים אשר הקימו אותו. הסטנדרטים של טכנולוגיות ועיצוב המבנים רק הולכים ועולים, שעה שבנייני מגורים, מבנים תעשייתיים, מחלפים וגשרים, כולם נהנים מעיצובים מקוריים שמציתים את הדמיון ומהווים מקור משיכה מרתק עבור האוכלוסייה הקיימת. בשנים האחרונות ענף הבנייה נהנה מתאוצה שרק הולכת וגוברת ככל שהזמן עובר, מה שהפך את התחום למבוקש ביותר לאנשים אשר שואפים להקנות לעצמם מקצוע. מדובר באחד מהתחומים המרכזיים בארץ ובאחד ממסלולי הלימוד היותר נלמדים במוסדות השונים.


לימודי הנדסאי בניין ידועים גם בשמם כלימודי הנדסאי הנדסה אזרחית. לימודים אלו מתמקדים בעיצוב ובתכנון של מבנים. תפקידו של הנדסאי בניין הוא למעשה לגשר בין התכנון ההנדסי של המבנים הכולל את השרטוטים על הנייר לבין הביצוע בפועל בשטח הבנייה של הפרויקט המתוכנן. הנדסאי הבניין הוא הגורם האחראי על חלוקת הוראות הביצוע לכלל בעלי המקצוע השונים באתר הבניה, כמו כן, תפקידו לבצע בקרה שוטפת על ההתאמות השונות לתוכניות הבניה הייעודיות לכל פרויקט. האחריות המוטלת על הנדסאי הבניין היא רבה ומקיפה והיא כוללת בתוכה: תכנון קונסטרוקציות, ניהול וארגון בנייה, חומרי בנייה, חישובים בנושאי מתמטיקה ופיסיקה, שרטוט ותכנון, חישוב כמויות, תכנון אינסטלציה ועוד ועוד נגזרות שונות אשר נולדות מהימצאות הנדסאי הבניין בשטח.

 


תכנית לימודים


מטרת תכנית לימודי הנדסאי בניין במכללת אורט הרמלין נתניה היא להכשיר את הסטודנטים שבמסלול על מנת שיוכלו לתכנן, ליעל ולהוציא לפועל פרויקטים של בניה לצורכי התעשייה הפרטית או זו הציבורית. תוכנית הלימודים היא מקיפה ביותר והיא מכילה מגוון נושאים ללימוד אשר דרושים בעבור מילוי התפקיד הנחשק על הצד הטוב ביותר.


תכנית הלימודים פותחת הכשרה במסלול דו שלבי: ניהול הבניה – הסטודנט הלומד במסלול זה מועסק לאחר מכן בניהול פרויקטים ובפיקוח על מבנים. או לחלופין הכשרה במסלול השני, תכנון מבנים – במסלול זה הסטודנט עוסק בתכנון השלד של המבנה.


מתכונת הלימוד


ישנם שני סוגי מסלולי לימוד העומדים לבחירת הסטודנטים במחלקת הנדסאי בניין של מכללת אורט הרמלין נתניה: מסלול יום הנמשך ארבעה סמסטרים שמתפרשים על פני שנתיים אקדמיות, או מסלול משולב שנמשך שישה סמסטרים הנפרשים על פני שלוש שנים אקדמיות. במסלול זה ישנם שלושה מפגשי לימוד שמתקיימים בערב לצד יום לימוד נוסף המתקיים בשישי בבוקר.


נושאי לימוד

 

 • ארגון וניהול בנייה
 • בטיחות באתרי בנייה
 • תכנון קונסטרוקציות בטון
 • תכנון אינסטלציה סניטרית
 • תכנון קונסטרוקציות פלדה
 • תורת הבנייה ותכנון הנדסי
 • תכנון וביצוע כבישים ותשתיות     
 • פרטי בניין
 • פיקוח בנייה
 • חומרי בנייה
 • כלכלת בינוי
 • חישוב כמויות
 • ארגון וניהול אתר    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת אורט הרמלין נתניה הינה מוקד משיכה עוצמתי בעבור לימודי אדריכלות, בניה, חשבונאות, מינהל, עיצוב ולימודי טכנולוגיה וחשמל, אשר ממוקמת באזור השרון. מכללה זו פועלת לפי ערכים של חדשנות, מקצוענות ומצוינות תוך דגש חזק על שימוש בטכנולוגיה מתקדמת. במכללה ניתן למצוא מסלולי לימודי הנדסאים, עתודה טכנולוגית ולימודי תעודה. סגל המרצים הוא בעל תארים וניסיון רב בתחום. המטרה העיקרית של המכללה היא לדאוג להצלחתם ולרווחתם של הסטודנטים, בשל כך, מכללת אורט הרמלין נתניה דואגת לספק יחס וליווי אישי לכל אורך מסלול הלימודים.

 

תנאי קבלה


הקריטריונים בשביל להתקבל למסלול לימודי הנדסאי בניין מטעם מכללת אורט הרמלין נתניה הם: ציונים בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית ברמה של שלוש יחידות לצד שתי יחידות בהבעה. בעבור סטודנטים מעל גיל 35 הדרישה היא תעודת סיום 12 שנות לימוד. כמו כן, הקבלה ללימודים תלויה בשיקולי המכללה וראש המחלקה.

 

 

תעודה


דיפלומת הנדסאי בניין מטעם המה"ט ומשרד הכלכלה תוענק לבוגרי מסלול הלימודים של מכללת אורט הרמלין נתניה.

 

אפשרויות תעסוקה


עם תום הלימודים הסטודנטים אשר מקבלים את דיפלומת הנדסאי הבניין יוכלו למצוא את עצמם במגוון תפקידים בשוק העבודה: אחראי מטעם הקבלן על העבודה באתר של הבניה, מפקח בניה מטעם לקוח או מטעם משרד פיקוח או אפילו לעסוק בתכנון הנדסי בעבור מבנים פשוטים עד ארבע קומות ולתשתיות דרכים. כמו כן, ישנה אופציה עבור העומדים בדרישות הסף, להמשיך למסלול לימודי הנדסאי בנין בהתמחות תכנון מבנים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אורט הרמלין נתניה - מכללת אורט נתניה

עוד מסלולי לימוד - אורט הרמלין

ssssssssss

פורום הנדסאים

תעסוקה נדרשת במכשור רפואי
פיני
1 תגובות
הנדסאי מיזוג או הנדסאי מכשור ובקרה?
ציון
1 תגובות
השלמת תואר ראשון להנדסאי מדיה
אנונימית
1 תגובות
המשך לימודים להנדסאי כימיה
מונא
1 תגובות
התחשבות בטעות נגררת במבחן מהט קונסטרוקציות בטון
דולב פולאד
1 תגובות
ניסיון קבלה להנדסה לאחר סיום הנדסאי
נתנאל
1 תגובות
פתרון מבחן מה"ט מכונות חשמל 2019 מועד ב
יאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן948 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות
Whatsapp Whatsapp