לימודי הנדסאי חשמל באורט כפר סבא

לימודי הנדסאי חשמל באורט כפר סבא

לימודי הנדסאי חשמל - אורט כפר סבא

 

הנדסאי בשדה מחשמל

 

המסלול אינו פעיל


החשמל נמצא סביבנו בכל מקום. הטכנולוגיה רק הולכת ומתפתחת סביב הגלובוס והיא מציגה שינויים רבים בתחום החשמל, כאשר כעת מחלחלים להם גורמים כמו ארגונים לאיכות הסביבה ועוד גורמים חיצוניים אשר דורשים הקפדה על תכנון ובקרה נכונים ומותאמים של מערכות חשמל. כיום המורכבות של מקצוע החשמל היא מאגרת ומרתקת כאחד והיא דורשת סט כלים נרחב והבנה מעמיקה בתחום.


בדיוק לשם כך קם מסלול לימודי הנדסאי חשמל מטעם מכללת אורט כפר סבא, שמקנה לסטודנטים הלומדים את התחום את כל הכלים הנדרשים בעבור קבלת דיפלומה שתאפשר להם לצאת אל שוק העבודה כשהם עומדים בכל הדרישות המקצועיות והאיכותיות לתפקיד הנדסאי חשמל.


הנדסת חשמל היא אחד הענפים החדשניים אשר נגזרים מעץ ההנדסה הרחב, והוא עוסק בשילוב של טכנולוגיה עם החשמל. הנדסאי חשמל עובדים על מגוון רחב של רכיבים, התקנים ומערכות, החל משבבים זעיר ועד גנרטורים של תחנות כוח ענקיות. הנדסאי חשמל מתכננים, מפתחים, בודקים ומפקחים על ייצור של ציוד חשמלי, כגון מנועים חשמליים, מערכות מכ"ם ומערכות ניווט, מערכות תקשורת וציוד לייצור חשמל, ציוד אלקטרוני כגון מערכות שידור ותקשורת. אם זה מכשיר פרקטי, שמייצר, מנצל או משתמש בחשמל, ייתכן שהוא תוכנן על ידי הנדסאי חשמל. בנוסף, הנדסאים רשאים לנהל או לכתוב את המפרטים לבדיקות של הביצועים, האמינות ועמידות ארוכת הטווח של מכשירים ורכיבים שונים.


הכישורים הנדרשים עבור תפקיד הנדסאי חשמל כוללים הבנה מעמיקה של תיאוריה חשמלית ואלקטרונית, מתמטיקה וחומרים. ידע זה מאפשר להנדסאים לעצב מעגלים חשמליים שנועדו בכדי לבצע פונקציות ספציפיות ולעמוד בדרישות בטיחות, אמינות ויעילות אנרגטית, וכדי לחזות כיצד יתנהלו, לפני שיושם תכנון חומרה.


תכנית הלימודים


תכנית לימודי הנדסאי חשמל מטעם מכללת אורט כפר סבא היא מקיפה ביותר והיא כוללת בתוכה נושאים רבים אשר מקנים לסטודנטים את כל הידע הנדרש בעבור מילוי התפקיד על הצד המקצועי והאיכותי ביותר. הלימודים נעשים באופן עיוני ומעשי בעוד הסטודנטים לומדים כיצד ליישם דרכי תכנון, תחזוקה ותפעול של מתקנים שונים המנצלים אנרגיה חשמלית.


מתכונת לימוד


ישנו מסלול המקיים מפגשים במהלך היום והוא נפרש על פני כשנתיים אקדמיות (4 סמסטרים). כמו כן יש מסלול משולב הנמשך שלוש שנים אקדמיות (6 סמסטרים) כאשר המפגשים מתקיימים ארבע פעמים בשבוע, שלושה ימי לימוד בערב ועוד יום לימוד בבוקר יום שישי.

 

 

נושאי לימוד

 

 • בקרים מתוכנתים
 • אלקטרוניקה ספרתית
 • אלקטרוניקה תקבילית
 • תורה ופיקוד של בקרה
 • מערכות הספק ומתקני חשמל
 • אלקטרוניקה של מערכות הספק    
 • אנגלית
 • מתמטיקה
 • מכונות חשמל
 • תורת החשמל    
 • ועוד

 

 

תנאי קבלה


על מנת להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל מטעם מכלל אורט כפר סבא ישנו הצורך להציג תעודת בגרות מלאה, עם ציונים גבוהים במקצועות מתמטיקה, לשון ואנגלית ברמה של שלוש יחידות. הסטודנטים אשר יעמדו בקריטריונים ייגשו לבצע מבחן התאמה וקבלה מטעם המכללה. סטודנטים אשר מעל גיל 35 צריכים אך ורק להציג תעודת סיום של 12 שנות לימוד.

 

על מוסד הלימוד


מכללת אורט בכפר סבא עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת בכדי להגיע לממדים של חדשנות ומקצועיות עבור הסטודנטים שלה. במכללה חווית הלימודים מהווה מוקד משיכה מרכזי עבור סטודנטים השואפים ללמוד מקצועות טכנולוגיים, מינהל, אדריכלות ועוד מסלולי לימוד רבים שניתן למצוא אותם במכלל אורט כפר סבא. למכללה ותק רב, והיא חרטה על דגלה את חזון הליווי והיחס האישי בעבור כל הסטודנטים שלה, מתחילת הלימודים ועד יציאתם אל עולם העבודה.

 

 

תעודה


דיפלומה מטעם המכללה, משרד הכלכלה והמכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדעים תוענק לסטודנטים שיעמדו בכל המבחנים ויציגו את פרויקט הגמר שלהם בהצלחה. הבוגרים יהיו זכאים לרישיון חשמלאי מוסמך, בכפוף לתקנות חוק החשמל בישראל.

 

אפשרויות תעסוקה


בוגר בעל דיפלומת הנדסאי חשמל יגלה כי חברות רבות זקוקות לשירותיו במגוון רחב של תחומים מתיכנון ופיתוח, הרכבה והתקנות, תחזוקה, שירות וטיפול בתקלות מורכבות, וכמובן בתחום בקרת איכות לביצוע מתקנים חדשים, אחזקתם וטיפולם. הנדסאי חשמל עובדים בענפי מחקר ופיתוח, חברות שירותי הנדסה ועוד מגוון תפקידים המחכים למחזיקים בדיפלומה הנחשקת. הם בדרך כלל עובדים בבית, במשרדים, אבל הם עשויים לבקר באתרים כדי לבחון בעיה או פיסת ציוד מורכבת. ענפי התעשייה המעסיקים הנדסאי חשמל כוללים את תעשיית הרכב, רכבת, תעופה וחלל, ביטחון, מוצרי צריכה, בנייה מסחרית, תאורה, מחשבים ורכיבים, תקשורת ובקרה תעבורתית. מוסדות ממשלתיים המעסיקים מהנדסי חשמל כוללים מחלקות תחבורה, מעבדות לאומיות וצבא.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
Whatsapp Whatsapp