קורס מתקין בית חכם במכללת מדיאטק ג`ון ברייס חיפה

מכללת מדיאטק הייטק
מכללת מדיאטק הייטק
מכללת מדיאטק הייטק
מכללת מדיאטק הייטק
מכללת מדיאטק הייטק
מכללת מדיאטק הייטק

קורס מתקין בית חכם במדיאטק ג'ון ברייס חיפה


הבתים של מחר


תחום הדיור ניצב היום בפני מהפכה של ממש. טכנולוגיות אלחוטיות לבקרה ולשליטה על מוצרי החשמל מאפשרות לכל אחד לשלב בביתו או בעסק שלו מערכות בית חכם, שמאפשרות שליטה מתקדמת במערכות כגון מיזוג אוויר, תאורה ומדיה בלחיצה פשוטה ואף מרחוק. רכיבים אלה מנוהלים על ידי בקרים מתקדמים מרכזיים שמפעילים את המוצרים לפי לוחות זמנים קבועים, תרחישים או בהתאם לצורכי הלקוחות. מערכות הבית החכם גם מציעות תרחישים מתקדמים מאי פעם, כגון שימוש בחיישנים כדי לשלוט על התאורה לפי תנועת הדיירים בבית או הפעלה של מערכת התרעה בעת כניסה לא מורשית אל העסק.


בניגוד למצב לפני מספר שנים, טווח המחירים של מערכות אלה נגיש היום לכולם וכך הביקוש לבתים חכמים הולך ועולה. כמו כן, צרכנים רבים יותר מבקשים להתקין מערכות בית חכם במטרה לייעל את הצריכה האנרגטית שלהם ולסייע לשמור על הסביבה. קיימים היום שלל פתרונות חכמים בתחום הדיור, שניתן להתאים לצורכים האישיים של כל לקוח וכך לסייע לבנות את בית חלומותיהם שמותאם לאורח חייהם.


עובדים בתחומי הטכנולוגיה והחשמל שמעוניינים להרחיב את תחומי העיסוק ולהשתלב באחד הענפים הטכנולוגיים המובילים בשוק של היום יכולים ללמוד בקורס מתקין בית חכם במדיאטק ג'ון ברייס חיפה. הקורס מעניק למשתתפים כלים טכנולוגיים מתקדמים דרכם הם יכולים לספק פתרונות יעילים ורווחיים יותר ללקוחותיהם. הקורס מתמקד בטכנולוגיה אלחוטית כגון RF, Wi-Fi ו - Z wave שאותה ניתן להתקין בבתים ובמשרדים ללא צורך בתכנון ותשתית מוקדמת. המוצרים הנלמדים במהלך הקורס מאושרים על ידי מכון התקנים ומשרד התקשורת וניתן להטמיע אותם אצל הלקוחות באופן קל ומהיר. קורס זה מתקיים בפיקוח של משרד הכלכלה והוא מוכר לפיקדון לחיילים משוחררים.

 


תכנית הלימודים


קורס מתקין בית חכם של מדיאטק ג'ון ברייס חיפה מבוסס על טכנולוגיה אלחוטית מתקדמת ובמהלכה מכירים מגוון של פתרונות ומוצרים ומתוודעים לתהליכי תמחור תחרותיים שמתאימים ללקוחות הישראלים. הם לומדים על השלבים השונים של התקנת הבקרים במבנים, על אמצעי בקרה וניטור מרחוק ועל פתרונות נוספים שבעזרתם ניתן לשלוט על מערכות בבתי מגורים ובבתי עסק. בין היתר, הם בוחנים מערכות שונות לשליטה קולית ומפתחים מיומנויות תכנות שמתאימות למערכות הבתים החכמים.


נוסף על כך, הם סוקרים את השחקנים המרכזיים בשוק הבתים החכמים היום, לרבות ספקים ויצואנים שפועלים בארץ. הם רוכשים גם מיומנויות עסקיות לניהול החוזים והתמחור שדרשות ממתקיני הבתים החכמים בשוק.

 

קורס זה מבוסס בעיקר על עבודה עם בקרי "ורה אדג'" שפועלים בטכנולוגיית Z WAVE - MHZ916, זהו אחד הבקרים המתקדמים בעולם וגם אחד הנפוצים והמבוקשים בשוק.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 40 שעות לימוד. הוא משלב התנסות פרקטית במסגרות תרגולים ומעבדות מעשיות שבהן יכולים לנתח תרחישי אמת ולהתנסות בניהול רכיבים לפי החומר הנלמד.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במהלך קורס מתקין בית חכם כוללים בין היתר:

 

 • אינטגרציה ותוספים
 • פיתוח מתקדם ב - LUA
 • ספקים בתחום הבית החכם
 • תרחישים והגדרת אוטומציה
 • אמצעי ניטור ובקרה מרוחקים
 • מודלים לתמחור ללקוחות קצה
 • מערכות לשליטה קולית - גוגל הום   
 • מחירי מוצרים
 • סקירת בקרים
 • שירות ותמיכה
 • תכנות מתקדם
 • הפעלת רכיבים
 • התאמת פתרונות   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מדיאטק ג'ון ברייס חיפה פועלת משנת 1991 ומציעה מבחר תכניות הכשרה בתחומי המחשבים והתוכנה. הקורסים שמתקיימים במוסד זה מכשירים את המשתתפים בהם לתפקידי מפתח בענפים כגון חומרה וסיסטם, פיתוח תוכנה, בדיקות תוכנה ושיווק דיגיטלי. בין הקורסים שנלמדים במדיאטק ג'ון ברייס חיפה אפשר למצוא קורס טכנאי מחשבים, קורס טכנאי סלולר וטאבלט, קורס בדיקות תוכנה QA, קורס מסחר באמזון, קורס פיתוח תוכנה פול סטאק ועוד שלל תכניות ללימודי תעודה שמתמקדות בטכנולוגיות שיש להן ביקוש רב בשוק העבודה של היום. מדיאטק ג'ון ברייס חיפה מהווים שותף זהב של מיקרוסופט העולמית והיא משמשת מרכז בחינה של חברה זו ושל חברות כגון צ'ק פוינט, סיסקו ואדובי. חלקם של הקורסים נערכים בפיקוח משרד העבודה וגורמים ממשלתיים נוספים והם מקנים לבוגרים תעודה מוכרת מטעמם.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למעוניינים להשתלב בתחום התקנת מערכות הבקרה והשליטה לבתים ולמשרדים. הוא מתאים לעוסקים בענפים משיקים כגון מתקיני מערכת אזעקה, מצלמות ואינטרקום, לחשמלאים, למתקיני מערכות מדיה ולאנשי מקצוע נוספים שברצונם להרחיב את תחומי הכשרתם ולהשתלב בענף מבוקש.

 

כדי להתקבל לקורס, על המועמדים להיות בעלי ידע ברמה בסיסית בתחומי האינטרנט והחשמל ולהחזיק בחוש טכני ובגישה טכנולוגית. מומלץ כי המועמדים יחזיקו בניסיון קודם בתחום התקנת חשמל מתח נמוך, אך רקע זה אינו חובה כדי להתקבל לקורס.


תעודה


למשתתפים שעומדים בכל דרישות התכנית בהצלחה ניתנת תעודת גמר על ידי מדיאטק ג'ון ברייס חיפה. הנפקתה של התעודה כרוכה בתשלום למשרד הכלכלה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיאטק הייטק

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp