אפיק מעבר להנדסת כימיה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר להנדסת כימיה מהפתוחה לטכניון? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי הנדסת כימיה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


תחום הנדסת הכימיה מתמקד בפיתוח ותכנון של חומרים ומוצרים ממגוון של סוגים, שנחוצים לתעשיות השונות. מהנדסי כימיה עוסקים בפיתוחים שיכולים לקדם רבות את תעשיית האנרגיה, תעשיית המזון, תעשיית הפארמה, תעשיית הפטרוכימיה והנפט וענפים נוספים ומרכזיים במשק המקומי והגלובלי. הלימודים משלבים מספר ענפי ידע כגון כימיה, סביבה, ביולוגיה, מתמטיקה, פיזיקה ותחומים נוספים שיחד מאפשרים למהנדסי הכימיה לבחון מקרוב חומרים ותרכובות ולקבל החלטות מורכבות לגבי תהליכים בתעשייה.


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי הנדסת כימיה או לימודי הנדסת ביוכימיה בטכניון אך לא עומדים בסף הקבלה שנדרש לשם כך יכולים ללמוד במסלול ייחודי בשם אפיק מעבר. באפיק המעבר לומדים בקורסי יסוד בענפי המדעים השונים, שמתאימים לחומר הנלמד בטכניון במהלך השנה הראשונה ללימודים. באופן זה הסטודנטים יכולים להתחיל את לימודי ההנדסה במסלול נוח מבחינת תנאי קבלה ומתכונת, ולאחר עמידה בכל חובותיהם להמשיך ללימודים בטכניון ושם להשלים את התואר הראשון.

 

תכנית הלימודים


מסלול הנדסת כימיה


סטודנטים שברצונם להמשיך ללימודי הנדסת כימיה בטכניון נדרשים ללמוד את מקבץ הקורסים הבא במסגרת אפיק המעבר:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס בטכניון
חדו"א א' חדו"א 1
חדו"א ב' חדו"א 2
אלגברה 1 אלגברה ליניארית
מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות משוואות דיפרנציאליות רגילות
מבוא למדעי המחשב שפת ג'אווה או - יסודות תכנות בשפת ג'אווה מבוא למדעי המחשב מטלאב
מכניקה פיזיקה 1
כימיה כללית יסודות בכימיה
כימיה אורגנית כימיה אורגנית
תרמודינמיקה תרמודינמיקה א'

 

מסלול להנדסה ביו כימית


בטכניון פועלת גם תכנית ללימודי הנדסה ביו כימית. זהו מסלול שמכשיר מהנדסי כימיה שמתמחים גם בתהליכים ביולוגיים. הקורסים שנכללים במקבץ לתכנית בהנדסת ביוכימיה כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס בטכניון
ביולוגיה כללית ביולוגיה 1
ביולוגיה לכימאים א' או - ביוכימיה א' מבוא לביו כימיה ואנזימולוגיה
חדו"א א' חדו"א 1
חדו"א ב' חדו"א 2
אלגברה 1 אלגברה ליניארית
מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות משוואות דיפרנציאליות רגילות
מבוא למדעי המחשב - שפת JAVA או - יסודות תכנות בשפת ג'אווה מבוא למחשב - מטלאב
מכניקה פיזיקה 1
כימיה כללית יסודות הכימיה
כימיה אורגנית כימיה אורגנית
תרמודינמיקה תרמודינמיקה א'

 

חשוב להדגיש כי תכניות ללימודי הנדסת כימיה ולימודי הנדסת ביו כימיה לא נלמדות באוניברסיטה הפתוחה, היא מציעה רק את קורסי הבסיס שנדרשים לצורך מעבר אל הטכניון. מועמדים שמשלימים את מקבץ הקורסים באפיק המעבר ומעוניינים להמשיך ללמוד באוניברסיטה הפתוחה, ולא בטכניון, יכולים ללמוד בתכניות שונות לתואר ראשון בענפים כגון הנדסה, מדעי החיים, מדעים מדויקים, מדעי המחשב ומדעי חברה והרוח שמציעה האוניברסיטה הפתוחה.


מתכונת הלימוד


לימודים באפיק המעבר מתקיימים במסלול גמיש במיוחד. הסטודנטים יכולים לתכנן את היקף הלימודים ואת קצב הלמידה ולהתאים אותם לצורכים האישיים, כגון לצורך שילוב עם עבודה. יש אפשרות להשלים את כל הקורסים שבמקבץ בשנה אחת או לפרוש את הלימודים באפיק המעבר על פני מספר רב יותר של שנים.


בהתאם לשיטת הלימודים הייחודית של האוניברסיטה הפתוחה, הלימודים באפיק המעבר משלבים למידה מקוונת משילוב טכנולוגיות עם מפגשים פרונטליים להדרכה במרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה. הם יכולים לבחור את מרכז הלימוד הקרוב למקום מגוריהם מבין עשרות מרכזי לימוד בפרישה ארצית.


תנאי קבלה


המועמדים אינם צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או להציג את הציון בפסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים באפיק המעבר וזאת כחלק מתנאי הקבלה הגמישים של האוניברסיטה הפתוחה ששמים דגש על הישגי הסטודנטים בזמן אפיק המעבר עצמו ולא על הנתונים הקודמים.


המשך הלימודים


סטודנטים שמשלימים את כל הקורסים באפיק המעבר בהצלחה מתקבלים לטכניון על סמך ההישגים באותם קורסים, וכמו כן יש צורך לעמוד בדרישות האנגלית ולעבור מבחן סיווג בפיזיקה. כדי להתקבל ללימודי הנדסת כימיה, יש צורך בממוצע ציונים של 80 ומעלה

ובציון של לפחות 70 בכל אחד מהקורסים.


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי הנדסת ביוכימיה צריכים להיות בעלי ציון של 70 ומעלה בכל אחד מהקורסים ולהציג ממוצע של לפחות 85.


על בוגרי אפיק המעבר להמשיך אל הלימודים בטכניון עד שלוש שנים ממועד סיום הקורס האחרון במקבץ ולא יאוחר מפרק זמן של שש שנים מתחילת הקורס הראשון במקבץ.

מוסדות לימוד אפיק מעבר להנדסת כימיה מהפתוחה לטכניון

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,106 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp