אפיק מעבר להנדסת חומרים מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר בהנדסת חומרים מהפתוחה לטכניון? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי הנדסת חומרים מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון


מהשתלות איברים, דרך פיתוח של רכיבים אלקטרוניים זעירים ועד לפיתוח של מנועים חדשניים למטוסי סילון, ענף הנדסת החומרים הוא בין הענפים פורצי הדרך בתעשייה היום. מהנדסי חומרים מפתחים חומרים ושיטות ייצור מתקדמות שנחוצות להתקדמות התעשייה, שכן הענף מהווה בסיס למרבית הפיתוחים והפתרונות הטכנולוגיים בזמננו. תחומים כגון אנרגיה, אלקטרוניקה, ביו רפואה, תחבורה והנדסת חלל תלויים בחומרים החדשניים שמפתחים מהנדסי החומרים כדי לצמוח ולהתפתח.


מועמדים ללימודי הנדסת חומרים שמעוניינים ללמוד במסלול עם תנאי קבלה גמישים יכולים לפנות לאפיק מעבר להנדסת חומרים מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון. מסלול זה, שמתקיים כחלק משיתוף פעולה בין הטכניון, האוניברסיטה הפתוחה והמל"ג, מאפשר לסטודנטים להתחיל ללמוד מקבץ של קורסי בסיס באוניברסיטה הפתוחה ומשם לעבור אל הטכניון לצורך המשך הלימודים לתואר. אפיק המעבר מהווה הזדמנות לקבלה בתנאים נוחים אל הלימודים והוא מקנה מגוון של מיומנויות מדעיות בסיסיות שחשובות לסטודנטים בהמשך הדרך להשתלבות באחד התפקידים המרתקים בתעשייה ההנדסית.


תכנית הלימודים


במסגרת לימודי הנדסת חומרים בטכניון מתקיימים מספר מסלולים, בהם מסלול הנדסת חומרים ופיזיקה שבו משלבים גם לימודים בתחום הפיזיקה לצד הנדסת החומרים; ומסלול הנדסת חומרים וכימיה שנלמד בתכנית משולבת.


אפיק המעבר כולל קורסי בסיס במדעים שאותם לומדים במהלך שני הסמסטרים הראשונים בטכניון. הקורסים הללו מפתחים את המיומנויות המתמטיות והמדעיות של הסטודנטים ומכינים אותם להמשך לימודי ההנדסה במסלולים השונים.


מסלול לימודי הנדסת חומרים פיזיקה


הקורסים שנלמדים במסגרת אפיק המעבר ללימודי הנדסת חומרים במסלול פיזיקה כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס בטכניון 
השלמות חשבון אינטגרלי ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות משוואות דיפרנציאליות רגילות ואינפי
חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי ב' חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי 2
אינפי 1 חשבון אינפי 1
כימיה כללית כימיה כללית
אלגברה 1, אלגברה 2 אלגברה 1
מכניקה פיזיקה 1
מבוא מדעי המחשב ושפת ג'אווה מבוא למדעי המחשב שפת C

 

מסלול הנדסת חומרים כימיה


מקבץ הקורסים שנדרש לקבלה ללימודי הנדסת חומרים במסלול כימיה כולל את הקורסים הבאים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס בטכניון
אינפי 1 חשבון אינפי 1
השלמות חשבון אינטגרלי ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות משוואות דיפרנציאליות רגילות ו - אינפי 2
חדו"א ב' חדו"א 2
אלגברה 1 ו - 2 אלגברה 1
כימיה כללית ו - מעבדה בכימיה כללית יסודות בכימיה א' ו - ב'
מכניקה פיזיקה 1
מבוא למדעי המחשב ושפת ג'אווה מבוא למחשב ושפת C

 

חשוב להדגיש כי מסלול לימודי הנדסת חומרים אינו נלמד באוניברסיטה הפתוחה, הקורסים שמתקיימים באפיק המעבר הם קורסי בסיס בלבד שנדרשים לצורך המעבר אל הטכניון. סטודנטים שלא ממשיכים ללימודים בטכניון יכולים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה תחומי לימוד אחרים בעולם ההנדסה, המדעים המדויקים וענפים רבים נוספים במסגרת התכניות שמציעה האוניברסיטה הפתוחה.


מתכונת הלימוד


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר נדרשים ללמוד את כל הקורסים העיוניים שמתקיימים במקבץ, בהתאם למסלול אליו הם מעוניינים להמשיך את הלימודים. הם יכולים ללמוד במתכונת גמישה ולהתאים את משך הלימוד ושעות הלמידה לצורכיהם, למשל לצורך שילוב הלימודים באפיק המעבר עם העבודה.


תנאי קבלה


אין צורך בציון בפסיכומטרי או בתעודת בגרות מלאה כדי להתקבל לאפיק המעבר להנדסת חומרים לטכניון. המועמדים נמדדים על פי ההישגים שלהם באפיק המעבר עצמו ולא לפי הרקע הלימודי הקודם שברשותם וזאת כחלק מגישתה של האוניברסיטה הפתוחה ששואפת לפתוח את שערי האקדמיה למגוון רחב של אוכלוסיות.

 


המשך הלימודים


בשני המסלולים (מסלול הפיזיקה ומסלול הכימיה), סטודנטים שמעוניינים להמשיך בהצלחה אל הטכניון נדרשים לממוצע ציונים של לפחות 80 ולציון 70 ומעלה בכל אחד מן הקורסים שנלמדים במקבץ.


מועמדים למסלול לימודי פיזיקה צריכים להשלים מקצועות שונים לפני המעבר לטכניון, הם יכולים לעשות את ההשלמה במסגרת סמסטר קיץ. מקצועות אלה כוללים מעבדה בפיזיקה, פיזיקה 2 וקורס אנגלית טכנית למתקדמים. עליהם להשלים גם את כל הקורסים שנלמדים בשני הסמסטרים הראשונים בטכניון שאינם נערכים במסגרת האפיק.


מי שמעוניינים להמשיך למסלול לימודי כימיה צריכים להגיע לרמת פטור בשפה האנגלית לפני המעבר אל הטכניון. מי שאינם מגיעים לרמת פטור צריכים ללמוד בקורס אנגלית טכנית למתקדמים ב', אותו ניתן להשלים בזמן הלימודים באוניברסיטה הפתוחה.

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,109 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp