לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מדעי המחשב > אפיק מעבר למדעי המחשב מהפתוחה לטכניון

אפיק מעבר למדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון


רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המחשב?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אפיק מעבר למדעי המחשב מהפתוחה לטכניון.

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה מדעי המחשב
מדעי המחשב וניהול
כלכלה ומדעי המחשב
תואר משפטים ומדעי המחשב
מדעי המחשב ביואינפורמטיקה
מדעי המחשב ומתמטיקה
פסיכולוגיה ומדעי המחשב
מדעי המחשב ותעודת הוראה
הנדסת מחשבים
תואר שני מדעי המחשב
 
 
לימודי ערב - מדעי המחשב
הנדסת תוכנה
מקצועות ההנדסה
משכורות הייטק
אפיק מעבר - מדעי המחשב
מדעי המחשב בלי פסיכומטרי
תואר ראשון בלוחמת סייבר
בלשנות חישובית
תעודה במדעי המחשב
לימודי מדעי המחשב לדתיים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

אפיק מעבר ללימודי מדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון


מחברות עסקיות, דרך סטארט אפים טכנולוגיים ועד לארגונים ציבוריים - בכל אלה הופכים המשאבים הטכנולוגיים למשמעותיים וחיוניים יותר ויותר. בשוק של היום ישנה דרישה רבה למתכנתים ולמפתחי תוכנה שיכולים לתכנן וליישם פתרונות מתקדמים לייעול ולקידום של ארגונים. לימודי מדעי המחשב הם אחת הדרכים לקבל את הידע והכלים הנחוצים להשתלבות בעולם הייטק והטכנולוגיה. ברוב המקרים יש צורך בתעודת בגרות עם ציונים גבוהים במקצועות הריאליים ובציון כמותי גבוה בפסיכומטרי כדי להתקבל ללימודי מדעי המחשב. עם זאת, עבור מועמדים שלא עומדים ברך הציונים הנדרש פועלת תכנית אפיק המעבר באוניברסיטה הפתוחה.
האוניברסיטה הפתוחה והטכניון מפעילים שיתוף פעולה שמאפשר לסטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתכניות הלימוד השונות בטכניון ללימוד במסלולים מיוחדים בשם אפיקי מעבר. אפיק מעבר כול מקבץ קורסים ייעודיים שבהם לומדים באוניברסיטה הפתוחה ועל פיהם נקבעת הקבלה לטכניון.


אפיק המעבר מאפשר קבלה למספר מסלולי לימוד בפקולטה למדעי המחשב של הטכניון, בהם לימודי מדעי המחשב במסלול תלת שנתי, לימודי מדעי המחשב במסלול ארבע שנתי, לימודי מדעי המחשב בהתמקדות ביו אינפורמטיקה, לימודי הנדסת תוכנה ולימודי הנדסת מחשבים.


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר מתחילים את לימודיהם באוניברסיטה הפתוחה שמציעה תנאי קבלה נוחים. לאחר השלמת כל החובות הנדרשים באפיק המעבר ממשיכים ללימודים בטכניון ושם משלימים את התואר. אפיק המעבר מסייע למגוון של אוכלוסיות לפתוח את דלתות האקדמיה ולהתחיל את הלימודים באחד הענפים הנחוצים במשק של היום.


תכנית הלימודים


במהלך אפיק המעבר ללימודי מדעי המחשב הסטודנטים לומדים קורסים שונים במדעי היסוד שמהווים את הבסיס לעולם מדעי המחשב, בהם פיזיקה ומתמטיקה. כמו כן הם נחשפים לסוגיות בסיס בענף התכנות ולומדים על המבנה של שפות תכנות שונות. נושאים אלה נלמדים במהלך שנה א' של לימודי מדעי המחשב בטכניון ומקנים לסטודנטים באפיק המעבר את אבני היסוד שמסייעות להם בהמשך דרכם כסטודנטים למדעי המחשב.


הקורסים שנכללים באפיק המעבר למדעי המחשב כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס בטכניון
אינפי 1 חשבון אינפי 1
אלגברה 1 אלגברה א'
אינפי 2 חשבון אינפי 2
מבוא למדעי המחשב - שפת JAVA מבוא למדעי המחשב
מכניקה פיזיקה 1
מתמטיקה בדידה ותורת הקבוצות, אוטומטים ושפות פורמליות ו - תורת הגרפים וקומבינטוריקה  מבוא לתורת הקבוצות ולאוטומטים למדעי המחשב

 

מתכונת הלימוד


מקבץ הקורסים של אפיק המעבר מתקיים במתכונת גמישה שאותה הסטודנטים יכולים להתאים לצורכיהם וללוח הזמנים שלהם מבחינת שעות לימוד וקצב למידה. הם יכולים לבחור להשלים את כל הקורסים במקבץ תוך שנה אחת או לפרוש אותם על פני זמן ממושך יותר. מתכונת הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה משלבת בין לימוד פרונטלי במרכז הלימוד הפרושים בכל רחבי הארץ לבין למידה מקוונת בעזרת טכנולוגיות למידה. הסטודנטים גם יכולים לבחור בין מרכזי הלימוד שפזורים בכל אזורי הארץ וכך אינם נדרשים לעבור לאזור חיפה במהלך השנה הראשונה ללימודיהם.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לאפיק המעבר ללימודי מדעי המחשב אין צורך בתעודת בגרות מלאה או בציון בפסיכומטרי. האוניברסיטה הפתוחה מתמקדת בהישגים של הסטודנטים במהלך אפיק המעבר ולא ברקע הלימודי הקודם שלהם. באופן זה אפיק המעבר פתוח למגוון של מועמדים מאוכלוסיות שונות ללא תלות ברקע הלימודי שלהן.

 


המשך הלימודים


סטודנטים שמעוניינים לסיים בהצלחה את אפיק המעבר נדרשים לציון של לפחות 75 בכל אחד מן הקורסים שנלמדים במקבץ וכן לממוצע ציונים של לפחות 87. כמו כן, עליהם לעמוד בדרישות האנגלית האקדמית של הטכניון, מי שאינם עומדים ברף האנגלית הנדרש צריכים להציג ציון של 204 ומעלה במבחן אמי"ר או ציון 104 ומעלה בחלק האנגלית של הפסיכומטרי. קורסי האנגלית נלמדים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה וניתן להשלים אותם במקביל ללימודים באפיק המעבר.


מי שברצונם להמשיך ללימודי בטכניון ולהתקבל ללימודי מדעי המחשב יכולים לעשות זאת תוך שלוש שנים מסיום הלימודים במקבץ ולא יאוחר מ - 6 שנים ממועד תחילת הקורס הראשון שנלמד במקבץ. כדי להמשיך ללימודים בטכניון יש צורך להירשם במועד הרגיל של השנה שבה הם מבקשים לעבור. יש צורך להעביר גיליונות ציונים אל הטכניון. כמו כן, על המועמדים להשלים את כל הקורסים שנלמדים בשנה א' של הלימודים בטכניון שאינם מתקיימים במסגרת אפיק המעבר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
 
המסלולים המבוקשים
תואר ראשון לתלמידי תיכון - תואר ראשון בכיתה ט
מכללות במרכז הארץ - חוות דעת של סטודנטים
לימודים אקדמיים בצפון - איפה הכי כדאי ללמוד?
לימודי מדעי המחשב באזור השרון
לימודי מדעי המחשב באזור ירושלים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למדעי המחשב
אוניברסיטת חיפה - מדעי המחשב
מדעי המחשב - אשקלון
הנדסת מחשבים - המרכז האקדמי רופין
המרכז הבינתחומי - מדעי המחשב
מדעי המחשב - האקדמית נתניה
עוד מוסדות לימוד
 
מוסדות לימוד מדעי המחשב
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס פיתוח מעל סיילס-פורס (לפני 1 ימים, 22 שעות, 28 דקות)
לימודי מדעי המחשב ופסיכולוגיה בבן גוריון (לפני 5 ימים, 23 שעות, 59 דקות)
קורס מנהל רשת תקשורת ושרתי לינוקס (לפני 9 ימים, 1 שעות, 40 דקות)
סכם נדרש למדעי המחשב ופסיכולוגיה בבן גוריון (לפני 9 ימים, 1 שעות, 57 דקות)
קורס אקסל לאנשי כספים (לפני 9 ימים, 2 שעות, 8 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD