קורס Cyber systems integrator בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מחשבים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על טכניון לימודי חוץ - קורס סייבר cyber integrator.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס סייבר Cyber Systems integrator ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון

 

קורס זה אינו פעיל

 

שומרי הסף של הרשת


בעולמנו המודרני שחי ונושם טכנולוגיה מתקדמת, רבים הם התחומים אשר מאופיינים בחידושים והתפתחויות שונות. המחשבים נוטלים פיקוד על רוב הסקטורים בעולם, כאשר האינפורמציה הרבה עולה אל הרשת ונשמרת שם. עם זאת, בשנים האחרונות העולם חווה פריצות רשתיות רבות למידע רגיש: החל מהאקרים איראניים שהדליפו מידע על אזרחים ישראלים, דרך ילד בן 17 שפרץ ליותר ממאה מיליון נתוני אשראי של אזרחים אמריקאים ועד למיילים של הילרי קלינטון אשר דלפו להם בעיצומו של קמפיין נשיאותי. זהו סוג חדש של התקפות טרור הנקרא מתקפת סייבר.


מתקפת סייבר מתייחסת למגוון של חדירות לתשתיות מחשוב. מכלול האיומים שארגונים ניצבים נגדם הוא רב היקף והוא כולל התקפות ממוקדות למטרת ריגול ואיסוף מודיעין, שיבוש פעילות על ידי גורמים מדינתיים, שיבוש פונקציונאלי על ידי ארגוני טרור, התקפות למטרות כלכליות על ידי ארגוני פשע (או פשע מאורגן), חדירות למטרות פוליטיות על ידי ארגונים אקטיביסטים ועוד פעולות לוחמת רשת אשר מהוות את הטרור החדש והמתקדם בעולמנו.

 

ענף הסייבר רק הלך והתפתח בעקבות האירועים הללו וכעת, רבים הם האנשים אשר מעוניינים לקחת חלק ולהתמקצע בתפקיד אבטחת המידע. תחום הסייבר הוא מקיף וככזה הוא מכיל בתוכו הגנת סייבר, לוחמת סייבר, האקינג, התקפות המותאמות לתחום ועוד. קורס הסייבר הוא מעמיק והוא דורש הבנה וידע רב בתחום המחשבים כמו גם חשיבה אנליטית מקצועית וידע במערכות הפעלה ופיתוח תוכנה.

 

תוכנית הלימודים


במהלך קורס סייבר cyber systems integrator של הטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ הסטודנטים לומדים לממש בפועל רשת תקשורת ארגונית, תוך הטמעת פתרונות אבטחת מידע והתאמה ופיתוח של כלי עבודה אשר ישרתו אותם בעבודתם - שנועדה לאתר תקלות ולפעול נגד מתקפות סייבר שונות אשר יש בכוחן לפגוע בתפקוד הרשת. התוכנית מאפשרת לבוגריה להיחשף לעבודה מעשית, הכוללת בתוכה מערכות הפעלה שונות כמו ווינדווס ולינוקס, ציוד אבטחת מידע (צ'ק פוינט), ציוד תקשורת (Cisco) ושפת PYTHON, התקנת תחנות קצה ושרתים, יכולת ניהול שרתי דואר ארגוניים והתקנת תשתיות, הכשרה לתכנון תשתיות רשת ארגונית, הטמעת פתרונות לאבטחת מידע, יכולת ניהול והתמצאות באכיפת חוקים, היכרות עם פרוטוקולי רשת רבים ועוד.

 

מדובר בתוכנית לימודים עשירת תכנים שנבדקה ונמצאה כמתאימה ביותר לחברות אשר מעסיקות בעלי מקצוע בתחום. הקורס מהווה הכנה לארבע הסמכות בינלאומיות שכולן נכללות בקורס אחד מקיף.


מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימודים בנויה משני שלבים: שלב א' מכיל בתוכו 350 שעות אקדמיות, שלב ב' כולל 175 שעות אקדמיות. אפשר להירשם בנפרד לכל אחד מהשלבים, זאת בהתאם לתנאי הקבלה מול רכזת התוכנית. בסיום הלימודים הסטודנטים יתבקשו להציג פרויקט סיום עצמאי אשר ישקף את הנלמד בקורס.


הקורס הוא מעשי במהותו וכאחד כזה הוא משלב פרויקטים רבים לצד הידע התיאורטי אשר נרכש. במסגרת הלימודים הסטודנטים מקבלים ליווי אישי למהלך כל הקורס, כאשר ישנה אפשרות גם לשלב עבודה בתחום במקביל ללימודים. כמו כן, סטודנטים שיצטיינו בקורס יופנו אל מעסיקים פוטנציאליים.

 

נושאי לימוד

 

 • תכנות בשפת פייתון
 • MCSA ניהול רשתות
 • מערכת ההפעלה לינוקס
 • CCNA Routing & Switching    
 • יסודות בסייבר
 • אבטחת CCNA    
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימודים


הטכניון הינו המכון הטכנולוגי לישראל והוא מוסד להשכלה גבוהה אשר שואף להפיץ ידע ולקדם את המקצועות המדעיים בארץ. היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ מתמחה בפיתוח תוכניות לימודים עבור בוגרי המוסדות להשכלה גבוהה למהנדסים ולמומחים בתחומי המדעים המדויקים. כמו כן, היחידה שמה לעצמה דגש לפתח עובדים מקצועיים בענפים שונים של מינהל והנדסה, ועורכת קורסים מקצועיים שיכולים לסייע לעובדים לקדם את הקריירה.

 

סגל הוראה


בין חברי הסגל אשר מובילים את הקורס ניתן למצוא מומחית לתחום הסייבר עם ניסיון של 25 שנה בתחום, כמו גם את הסמנכ"ל לשעבר של חברת אלביט בתחום חדשנות ותכנון אסטרטגי אשר חתום על פרס ביטחון ישראל.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה הנדרשים על מנת להתקבל לקורס הסייבר כוללים שליטה בשפה האנגלית ומעבר ראיון אישי. בתור תוכנית לימודים מודולרית, קורס הסייבר מציע לשלב בתוכו תלמידים מרקעים שונים אשר שואפים להתמקצע בעולם הסייבר הכה אטרקטיבי – לכן ישנו יתרון לבעלי תואר ראשון או למסיימי יחידות טכנולוגיות שונות.

 

תעודה


בסיום קורס סייבר של הטכניון תוענק תעודת סיום מטעם היחידה ללימודי המשך.


אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס משתלבים במגוון ארגוני הייטק, חברות אבטחת סייבר, אבטחת מידע וכל ארגון הזקוק לאנשי אבטחת סייבר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

כניסה לתחום אבטחת מידע ללא ידע קודם
אלעד
1 תגובות
התמקצעות וכניסה לתחום אבטחת מידע
יצחק
1 תגובות
הסבה מניהול מערכות בריאות לתחום ההייטק
סארה
1 תגובות
קורס הכרת המחשב ותוכנות אופיס
מאיר
1 תגובות
קורס Solidworks במכללה הטכנולוגית באר שבע
שגב
1 תגובות
איזו תעודה מקבלים בסיום תואר ראשון במדעי המחשב?
בן אברהם
1 תגובות
היכן מתקיים בארץ קורס CISA?
הדס
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמתך לתפקיד מתכנת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,056 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מחשבים

פלי הנמר פלד
פלי הנמר פלד, יזם הייטק ומנהל של קבוצת "אנשים ומחשבים" לתחומי הטכנולוגיה מאמין שאחד הכלים להצלחה בהייטק הוא אהבה גדולה לתחום.
"חשוב שתהיה הלימה בין מה שאוהבים למקצוע שבו עוסקים. לא מספיק לרצות לעשות הרבה כסף, צריך לבחור במה שבאמת אוהבים. אם אתה באמת אוהב משהו אתה לא תתייאש גם אם בתחילת הדרך לא תמיד תצליח."
בעיניו, כדי לעמוד בקצב המהיר של עולם ההייטק חשוב להמשיך ללמוד ולהתעדכן. "צריך לא להפסיק ללמוד. בזמן שאתה לא שם לב לנושא חדש שמתפתח, באים אחרים, לוקחים לך את הרעיון ומצליחים. צריך להיות הכי טוב שיש כל יום מחדש."
פלי הנמר פלד
נשיא קבוצת העיתונות והתקשורת "אנשים ומחשבים"
ד"ר תמי אמיר
בתחום המחשבים נמצא הכשרות רבות במגוון רחב של עיסוקים ומקצועות כגון – מנהלי רשת, טכנאי PC, תמיכה והדרכה של אופיס, ניתוח מערכות ועוד. ההכשרות משתנות הן בשעות ההכשרה והן במשך חודשי ההכשרה (קורסים בהיקפים משתנים של בין 70-230 שעות בין מספר חודשים מצומצם לשנה ויותר).
המשותף לכל ההכשרות בתחום המיחשוב שהן כולן דורשות כישורים טכניים בסיסיים ולצידם רצויה יכולת כמותית סבירה (כמובן שרצוי אף למעלה מכך).
תחומי העניין של הפונה להכשרות אלו, רצוי שיהיו בתחום הטכני והארגוני, ובתכונות האישיות רצוי שיהיה סטודנט סקרן, המוכן ללמוד בכוחות עצמו הן באמצעות ספרים והן באינטרנט, בעל "ידיים טובות", שאוהב תכנים הקשורים לחומרה ולתוכנה.
לעיתים נדרשת עבודה מול לקוחות ברמות שונות של שירות דבר המצריך תקשורת בינאישית וראייה ארגונית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp