קורס Cyber systems integrator בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

אהבת? שתף ב:

קורס סייבר Cyber Systems integrator ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון

 

קורס זה אינו פעיל

 

שומרי הסף של הרשת


בעולמנו המודרני שחי ונושם טכנולוגיה מתקדמת, רבים הם התחומים אשר מאופיינים בחידושים והתפתחויות שונות. המחשבים נוטלים פיקוד על רוב הסקטורים בעולם, כאשר האינפורמציה הרבה עולה אל הרשת ונשמרת שם. עם זאת, בשנים האחרונות העולם חווה פריצות רשתיות רבות למידע רגיש: החל מהאקרים איראניים שהדליפו מידע על אזרחים ישראלים, דרך ילד בן 17 שפרץ ליותר ממאה מיליון נתוני אשראי של אזרחים אמריקאים ועד למיילים של הילרי קלינטון אשר דלפו להם בעיצומו של קמפיין נשיאותי. זהו סוג חדש של התקפות טרור הנקרא מתקפת סייבר.


מתקפת סייבר מתייחסת למגוון של חדירות לתשתיות מחשוב. מכלול האיומים שארגונים ניצבים נגדם הוא רב היקף והוא כולל התקפות ממוקדות למטרת ריגול ואיסוף מודיעין, שיבוש פעילות על ידי גורמים מדינתיים, שיבוש פונקציונאלי על ידי ארגוני טרור, התקפות למטרות כלכליות על ידי ארגוני פשע (או פשע מאורגן), חדירות למטרות פוליטיות על ידי ארגונים אקטיביסטים ועוד פעולות לוחמת רשת אשר מהוות את הטרור החדש והמתקדם בעולמנו.

 

ענף הסייבר רק הלך והתפתח בעקבות האירועים הללו וכעת, רבים הם האנשים אשר מעוניינים לקחת חלק ולהתמקצע בתפקיד אבטחת המידע. תחום הסייבר הוא מקיף וככזה הוא מכיל בתוכו הגנת סייבר, לוחמת סייבר, האקינג, התקפות המותאמות לתחום ועוד. קורס הסייבר הוא מעמיק והוא דורש הבנה וידע רב בתחום המחשבים כמו גם חשיבה אנליטית מקצועית וידע במערכות הפעלה ופיתוח תוכנה.

 

תוכנית הלימודים


במהלך קורס סייבר cyber systems integrator של הטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ הסטודנטים לומדים לממש בפועל רשת תקשורת ארגונית, תוך הטמעת פתרונות אבטחת מידע והתאמה ופיתוח של כלי עבודה אשר ישרתו אותם בעבודתם - שנועדה לאתר תקלות ולפעול נגד מתקפות סייבר שונות אשר יש בכוחן לפגוע בתפקוד הרשת. התוכנית מאפשרת לבוגריה להיחשף לעבודה מעשית, הכוללת בתוכה מערכות הפעלה שונות כמו ווינדווס ולינוקס, ציוד אבטחת מידע (צ'ק פוינט), ציוד תקשורת (Cisco) ושפת PYTHON, התקנת תחנות קצה ושרתים, יכולת ניהול שרתי דואר ארגוניים והתקנת תשתיות, הכשרה לתכנון תשתיות רשת ארגונית, הטמעת פתרונות לאבטחת מידע, יכולת ניהול והתמצאות באכיפת חוקים, היכרות עם פרוטוקולי רשת רבים ועוד.

 

מדובר בתוכנית לימודים עשירת תכנים שנבדקה ונמצאה כמתאימה ביותר לחברות אשר מעסיקות בעלי מקצוע בתחום. הקורס מהווה הכנה לארבע הסמכות בינלאומיות שכולן נכללות בקורס אחד מקיף.


מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימודים בנויה משני שלבים: שלב א' מכיל בתוכו 350 שעות אקדמיות, שלב ב' כולל 175 שעות אקדמיות. אפשר להירשם בנפרד לכל אחד מהשלבים, זאת בהתאם לתנאי הקבלה מול רכזת התוכנית. בסיום הלימודים הסטודנטים יתבקשו להציג פרויקט סיום עצמאי אשר ישקף את הנלמד בקורס.


הקורס הוא מעשי במהותו וכאחד כזה הוא משלב פרויקטים רבים לצד הידע התיאורטי אשר נרכש. במסגרת הלימודים הסטודנטים מקבלים ליווי אישי למהלך כל הקורס, כאשר ישנה אפשרות גם לשלב עבודה בתחום במקביל ללימודים. כמו כן, סטודנטים שיצטיינו בקורס יופנו אל מעסיקים פוטנציאליים.

 

נושאי לימוד

 

  • תכנות בשפת פייתון
  • MCSA ניהול רשתות
  • מערכת ההפעלה לינוקס
  • CCNA Routing & Switching    
  • יסודות בסייבר
  • אבטחת CCNA    
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימודים


הטכניון הינו המכון הטכנולוגי לישראל והוא מוסד להשכלה גבוהה אשר שואף להפיץ ידע ולקדם את המקצועות המדעיים בארץ. היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ מתמחה בפיתוח תוכניות לימודים עבור בוגרי המוסדות להשכלה גבוהה למהנדסים ולמומחים בתחומי המדעים המדויקים. כמו כן, היחידה שמה לעצמה דגש לפתח עובדים מקצועיים בענפים שונים של מינהל והנדסה, ועורכת קורסים מקצועיים שיכולים לסייע לעובדים לקדם את הקריירה.

 

סגל הוראה


בין חברי הסגל אשר מובילים את הקורס ניתן למצוא מומחית לתחום הסייבר עם ניסיון של 25 שנה בתחום, כמו גם את הסמנכ"ל לשעבר של חברת אלביט בתחום חדשנות ותכנון אסטרטגי אשר חתום על פרס ביטחון ישראל.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה הנדרשים על מנת להתקבל לקורס הסייבר כוללים שליטה בשפה האנגלית ומעבר ראיון אישי. בתור תוכנית לימודים מודולרית, קורס הסייבר מציע לשלב בתוכו תלמידים מרקעים שונים אשר שואפים להתמקצע בעולם הסייבר הכה אטרקטיבי – לכן ישנו יתרון לבעלי תואר ראשון או למסיימי יחידות טכנולוגיות שונות.

 

תעודה


בסיום קורס סייבר של הטכניון תוענק תעודת סיום מטעם היחידה ללימודי המשך.


אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס משתלבים במגוון ארגוני הייטק, חברות אבטחת סייבר, אבטחת מידע וכל ארגון הזקוק לאנשי אבטחת סייבר.

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך