אפיק מעבר ללימודי מערכות מידע מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר במערכות מידע מהפתוחה לאוניברסיטת חיפה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר למערכות מידע מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה


ענף מערכות המידע מקבל חשיבות הולכת וגוברת בשוק העבודה ובעולם העסקי, כמויות המידע שעובר בארגונים ובחברות הולכת וגדלה וכך גם הצורך לאגור את המידע ולנתח אותו מתגברת. כמו כן, קיים גם צורך לשמור על המידע העסקי יקר הערך כדי לשמור על יתרון בתחרות האדירה שבשוק.


לימודי מערכות מידע הם רב תחומיים באופיים והם משלבים עקרונות ממדעי המחשב, מתחום הניהול ומענפים מדעיים נוספים, כמו מתמטיקה וסטטיסטיקה. כדי להתקבל אליהם יש צורך בדרך כלל בתעודת בגרות עם ציונים גבוהים במקצועות הריאליים וציון גבוה בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. עם זאת, קיימת גם אפשרות קבלה דרך אפיק מעבר, שמאפשר להתקבל ללימודים גם ללא רקע קודם זה.


מועמדים שמעוניינים להתקבל במסלול נוח אל לימודי מערכות מידע באוניברסיטת חיפה יכולים ללמוד באפיק מעבר במערכות מידע מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה, אפיק המעבר מאפשר להתחיל את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה שבה מתקיימים לימודים במתכונת גמישה ועם תנאי קבלה נוחים. את המשך לימודי מערכות מידע משלימים באוניברסיטת חיפה כמו שאר הסטודנטים, כאשר הקבלה מתבססת על ההישגים בקורסים השונים באפיק המעבר. באפיק המעבר, שפועל גם בפיקוח של המועצה להשכלה גבוהה, יכולים ללמוד סטודנטים מכל רחבי הארץ ולרכוש את הכלים והידע שנחוצים להתחלת הדרך בתחום מערכות המידע. המסלול הגמיש של האוניברסיטה הפתוחה מאפשר גם ללמוד קרוב למקום המגורים בלי צורך לשנות את שגרת החיים בתחילת הדרך.


תכנית הלימודים


סטודנטים באפיק המעבר לומדים נושאים בסיסיים בתחום מערכות המידע, כפי שאלה נלמדים במסגרת קורסי יסוד של שנה א' בחוג למערכות מידע. הם מפתחים יכולות חשיבה וניתוח כמותיים ואנליטיים, מתוודעים למערכות מחשבים ובמקביל רוכשים ידע בעולם העסקים והשיווק, שחשובים לעובדים בענף מערכות המידע בתעשייה של היום. אפיק המעבר כולל את הקורסים הבאים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס באוניברסיטת חיפה
אלגברה למדעי הטבע או אלגברה ליניארית 1 אלגברה ליניארית
חדו"א א' חדו"א א'
מתמטיקה בדידה מתמטיקה דיסקרטית ואלגוריתמים
הסתברות למדעי המחשב הסתברות למערכות מידע
מבוא למדעי המחשב שפת ג'אווה א' ו - ב' מבוא למחשבים ולתכנות ו - תכנון ותכנות תוכנה
חדו"א ב' חדו"א ב'
הסקה סטטיסטית או - מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה והרוח ב' סטטיסטיקה
יסודות החשבונאות חשבונאות למערכות מידע
מבוא למיקרו כלכלה ו - מבוא למאקרו כלכלה כלכלה למערכות מידע
מבני נתונים ומבוא לאלגברה ו - אלגוריתמים מבנה נתונים במערכות מידע
ניהול השיווק מבוא לשיווק
ניהול משאבי אנוש ניהול משאבי אנוש
ניהול התפעול 1 תפעול ושרשראות האספקה
תורת המימון ניהול משאבים פיננסיים במערכות מידע


מתכונת הלימוד


הסטודנטים באפיק המעבר לומדים מקבץ של קורסים ששווה בהיקף לשנת לימודים אחת. הם יכולים להתאים את לוח הזמנים ושעות הלימוד לצורכיהם וזאת לפי מתכונת הלימוד הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה, שמאפשרת לשלב בין לימודים לבין עבודה בנוחות. הלימודים מבוססים על שילוב לימודים מקוונים בעזרת טכנולוגיית למידה מתקדמת לבין לימודים פרונטליים במרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה, שפזורים במגוון ערים ברחבי הארץ.


תנאי קבלה


אין צורך בתעודת בגרות מלאה או בציון בפסיכומטרי כדי להתקבל לאפיק המעבר במסלול זה. האוניברסיטה הפתוחה מציעה תנאי קבלה נוחים במיוחד וזאת במסגרת מטרתה לאפשר למגוון של אוכלוסיות לפתוח דלת לעולם האקדמיה, ללא תלות ברקע הלימודי הקודם שלהם.

 


המשך לימודים


כדי להתקבל לשנה ב' בחוג למערכות מידע באוניברסיטת חיפה בוגרי אפיק המעבר צריכים להשלים בהצלחה את הקורסים הנדרשים בממוצע של לפחות 85. מי שממוצע הציונים שלהם 80 ומעלה יכולים להגיש מועמדות והם מתקבלים לפי רמות הציון ולפי יכולת הקליטה של החוג.


כדי להמשיך מאפיק המעבר אל אוניברסיטת חיפה יש צורך להירשם ללימודים באוניברסיטת חיפה במועד המתאים בשנה בה מעוניינים לעבור. כמו כן יש לצרף גיליונות ציונים ולעמוד בדרישות לגבי השלמות של קורסים שאינם נלמדים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה ומתקיימים במסגרת שנה א' באוניברסיטת חיפה. נוסף על כך, הם צריכים להגיע לרמת פטור בשפה האנגלית. את דרישות האנגלית אפשר להשלים במסגרת אפיק המעבר דרך לימוד קורסים מתאימים בשפה האנגלית.


את הלימודים באוניברסיטת חיפה יש להתחיל עד שש שנים מהתחלת הקורס הראשון באפיק המעבר ולא יאוחר משנה מהקורס האחרון שנלמד באפיק.

מוסדות לימוד אפיק מעבר במערכות מידע מהפתוחה לאוניברסיטת חיפה

חוות דעת של סטודנטים: ניהול

התקבלו 474 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא ניהול

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
Whatsapp Whatsapp