אפיק מעבר לחינוך מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר בחינוך מהפתוחה לאוניברסיטת חיפה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

אפיק מעבר ללימודי חינוך מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי החינוך בתנאים נוחים יכולים ללמוד באפיק מעבר לחינוך, בו תחילת הלימודים היא באוניברסיטה הפתוחה ולאחר עמידה בכל הדרישות ניתן להמשיך ללימודים בשנה ב' בפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה. אפיק המעבר מציע לסטודנטים תנאים נוחים למעבר בין המוסדות שכן הוא נערך במתכונת גמישה ולא מחייב את הלומדים בו לשנות את מקום המגורים או את היקף העבודה שלהם.


תכנית הלימודים


אפיק המעבר מקנה לסטודנטים ידע בתחומי יסוד של עולם ההוראה. הסטודנטים שמתחילים במסלול זה יכולים להמשיך את הלימודים באחד מבין ארבעה חוגים בפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה: לימודי ייעוץ והתפתחות האדם, לימודי מנהיגות ומדיניות בחינוך, לימודי למידה הוראה והדרכה או לימודי חינוך מיוחד. מקבץ הקורסים שנלמד בכל אחד ממסלולי אפיק המעבר בחינוך דומה להיקף הקורסים הנלמד בשנת הלימודים הראשונה באוניברסיטת חיפה.

 

ייעוץ והתפתחות האדם

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים באוניברסיטת חיפה
פסיכולוגיה בחינוך או מבוא לפסיכולוגיה מבוא לפסיכולוגיה של חינוך
פרקים בסוציולוגיית החינוך מבוא לסוציולוגיה בחינוך
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א' סטטיסטיקה ושיטות מחקר לחינוך א'
אישיות - תיאוריה ומחקר תיאוריות אישיות

 

כמו כן, הסטודנטים במסלול זה צריכים להשלים קורסי מבוא ובהם מבוא לפילוסופיית החינוך, פסיכולוגיה חברתית, מבוא לחינוך מיוחד, מבוא לסביבות למידה והוראה והדרכה.

 

חינוך מיוחד

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים באוניברסיטת חיפה
סוגיות בחינוך המיוחד סוגיות בחינוך המיוחד
פרקים בסוציולוגיית החינוך מבוא לסוציולוגיה של חינוך
פסיכולוגיה בחינוך או מבוא לפסיכולוגיה מבוא לפסיכולוגיית החינוך
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א' סטטיסטיקה ושיטות המחקר בחינוך א'

 

סטודנטים במסלול החינוך המיוחד צריכים להשלים מספר קורסי מבוא שלא נלמדים באוניברסיטה הפתוחה ובהם מבוא לייעוץ חינוכי, מבוא לפילוסופיה של חינוך, הוראה ולמידה והקורס מבוא להדרכה.


לימודי הוראה למידה והדרכה

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים באוניברסיטת חיפה
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א' סטטיסטיקה ושיטות המחקר בחינוך א'
פסיכולוגיה בחינוך מבוא לפסיכולוגיית החינוך
פרקים בסוציולוגיה של חינוך מבוא לסוציולוגיה בחינוך
תכנון ויישום תכניות לימודים יסודות בתכנון לימודים וגם - רב תרבותיות ותכנון הלימודים

 

תכנית למידה, הוראה והדרכה כוללת בתוכה שני מסלולים: התמחות בהוראה או התמחות תכנון לימודים והדרכה. בהתמחות תכנון לימודים יש לצרף לימודים בחוג נוסף ממגוון החוגים שעמם יש לאוניברסיטה הפתוחה הסכם. במסלול הוראה יש צורך להירשם לחוג נוסף שבו קיימים לימודים לתעודת הוראה באוניברסיטת חיפה.


נוסף על כך יש צורך להשלים מספר קורסים שלא נלמדים באוניברסיטה הפתוחה ובהם מבוא לסביבות למידה, הוראה והדרכה, מבוא לייעוץ, מבוא לפילוסופיה של חינוך ומבוא לחינוך המיוחד.


לימודי מנהיגות ומדיניות בחינוך

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים באוניברסיטת חיפה
פסיכולוגיה בחינוך מבוא לפסיכולוגיה בחינוך
פרקים בסוציולוגיית החינוך מבוא לסוציולוגיה של חינוך
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א' סטטיסטיקה ושיטות המחקר בחינוך א'
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה ב' סטטיסטיקה ושיטות המחקר בחינוך ב'

 

סטודנטים בתכנית ללימודי מנהיגות ומדיניות בחינוך צריכים להשלים קורסי מבוא שונים שלא נלמדים באוניברסיטה הפתוחה, אלה כוללים מערכות חינוך בישראל, פילוסופיה של החינוך וקורס אנתרופולוגיה של החינוך.


מתכונת הלימוד


את הקורסים באפיק המעבר ניתן להשלים תוך פרק זמן של כשנה אחת. הלימודים נערכים במסלול גמיש שאותו הסטודנטים יכולים להתאים לצורכיהם מבחינת שעות הלימוד וקצב הלמידה.


תנאי קבלה


המועמדים לאפיק המעבר אינם צריכים להציג ציון בפסיכומטרי או להיות בעלי תעודת בגרות מלאה כדי להתקבל לתכנית וזאת כחלק מתנאי הקבלה הגמישים של האוניברסיטה הפתוחה.

 


המשך לימודים


סטודנטים שעומדים בכל דרישות אפיק המעבר יכולים להתקבל לאחד מהחוגים שנלמדים בפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה. הם צריכים להציג ציון של לפחות 70 בכל אחד מהקורסים שנלמדים באפיק ולהיות בעלי ממוצע של 90 ומעלה. סטודנטים שממוצע הציונים שלהם נע בין 80 - 90 יכולים להגיש בקשה לוועדת קבלה מיוחדת שדנה במקרים חריגים בהתחשב ברקע הקודם של הסטודנטים. המועמדים צריכים גם להגיש לרמת "מתקדמים 2" לפחות בשפה האנגלית, ניתן ללמוד קורסים להגעה לרמת פטור זו במסגרת האוניברסיטה הפתוחה.


חשוב לציין כי הלימודים בפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה מתקיימים במתכונת דו חוגית וכך המועמדים בוגרי אפיק המעבר צריכים לעמוד גם בדרישות הקבלה שמציב החוג השני אליו הם מעוניינים להתקבל. בחלק מן המקרים, ניתן להתקבל גם לחוג השני דרך אפיק מעבר באוניברסיטה הפתוחה. כמו כן, ישנה אפשרו להירשם לשני חוגים שנלמדים בפקולטה לחינוך וללמוד בהם במסגרת דו חוגית.

מוסדות לימוד אפיק מעבר בחינוך מהפתוחה לאוניברסיטת חיפה

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה

התקבלו 2,825 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp