לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה

שירות אישי - צור קשר

הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה
הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה
הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה
הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה

לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה


מתכננים את פני המדינה


ביתנו הוא מבצרנו, המקום בו אנו חשים בטוחים והחלל אותו אנו מעצבים לפי השאיפות, החלומות והצורכים שלנו. בתהליך התכנון והבנייה של מבנים מושקעים מאמצים רבים בבטיחות ובאיכות של הבנייה וכן במעוף המחשבתי וביצירתיות של המבנה, שמייחדים אותו מאחרים. להנדסאי האדריכלות ועיצוב הפנים יש תפקיד חשוב בתנופת הבנייה שעוברת על המדינה והם יכולים להשפיע על עיצוב פניה בהווה, וגם בעתיד.


מי ששואפים להשתלב בקריירה דינמית ויצירתית בעולם התכנון האדריכלי והעיצוב יכולים ללמוד בתכנית ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים שמתקיימת בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה. מסלול זה מעניק לסטודנטים מבחר כלים עדכניים כך שבסיום הלימודים הם יכולים להשתלב בתפקידי מפתח מגוונים בתעשייה, כאשר הם רשאים לתכנן ולפקח על שלל פרויקטים בבניה לפי חוק התכנון והבנייה של מבנים פשוטים צמודי קרקע עד גובה של ארבע קומות. הבוגרים יכולים להשתלב במשרדי תכנון ובמשרדי אדריכלים כשכירים וכמו כן הם יכולים לפתוח בקריירה עצמאית. מסלול הלימודים מותאם במיוחד לאנשים עובדים והוא מעניק מגוון של מיומנויות מעשיות ליישום בשוק העבודה של היום.


תכנית הלימודים


סטודנטים שלומדים בתכנית זו ללימודי הנדסאים משלבים בין תכנים מעולם התכנון האדריכלי ומתחום עיצוב הפנים יחד עם היכרות עם תוכנות מבוקשות בשוק העבודה לעיצוב בדו ממד ובתלת ממד, בהן תוכנות רוויט ואוטוקאד. תכנית זו מתבססת על גישות עכשוויות בתכנון ובעיצוב פנים והיא מותאמת להתפתחויות ולחדשנות בשיטות בנייה, בחומרי הבנייה ובטרנדים האחרונים בעיצוב.


במהלך הלימודים, הסטודנטים מקבלים מיומנויות וכלים מענפים חשובים בעולם האדריכלות ועיצוב הפנים. בין היתר, הם דנים בהיבטים עדכניים של היתרי בנייה ציבורית ופרטית, בנייה ירוקה, תחיקת בנייה ובטיחות, בנייה חכמה ובנייה נגישה. דרך רכישת כלים אלה הסטודנטים מפתחים סל מיומנויות שחשוב להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בהמשך דרכם המקצועית בתעשייה.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מתקיימים במסלול לימודי משולב, אשר מותאם במיוחד לאנשים עובדים. הלימודים מתקיימים בשעות הערב בלבד והם נפרשים על פני שלוש שנים וחצי.


הלימודים במסלול זה משלבים בין שיעורים עיוניים לבין תרגולים מעשיים שונים. כמו כן, לקראת סיום הלימודים הסטודנטים עורכים פרויקט גמר שבו הם מיישמים בפועל את עקרונות התכנון האדריכלי ועיצוב הפנים שנלמדים במהלך התכנית.

 

כמו כן, מוסד הלימוד עורך שיתוף פעולה עם חברת We bim. במסגרת שיתוף פעולה זה הסטודנטים יכולים לקבל תעודות הסמכה בין לאומיות בתוכנות אוטוקאד ורוויט מטעם חברת Autodesk העולמית. הלימוד מתקיים בליווי של מרצים מטעם חברת We bim להדרכה והשמה בתחום טכנולוגיות BIM.

 

 

נושאי הלימוד


במהלך הלימודים הסטודנטים עוסקים במגוון רב של סוגיות ובהן:

 

 • חימום ומיזוג אוויר
 • תחיקת בניה ובטיחות
 • ארגון חלל ועיצוב פנים
 • עקרונות תכנן אדריכלי
 • תקשורת, חשמל ותאורה
 • עקרונות עיצוב מוצר וריהוט
 • תולדות האמנות והאדריכלות    
 • חומרי בניין
 • הנדסת אנוש
 • תכנון אקלימי
 • לימודי מבנים
 • אנגלית טכנית
 • יסודות השרטוט    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש המסלול עומדת אדריכלית רשויה ורשומה, שברשותה ניסיון וותק רב בעולם האדריכלות למגזר המוסדי, העסקי והפרטי. היא בעלת משרד אדריכלות אשר מתמחה בהליכים בתכנון אדריכלי, תכנון נוף ועיצוב פנים.


על מוסד הלימוד


הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה ממוקמת בצפון תל אביב ונוסדה בשנת 1998. מוסד הלימוד שואף לקדם את ערכי המצוינות בתחום לימודי ההנדסאים במטרה לקדם את התעשייה הישראלית שבה קיים צורך ניר בהנדסאים מקצועיים ואיכותיים בשלל ענפים.
בין תכניות הלימודים שמתקיימות במוסד הלימוד, אפשר למצוא לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי תוכנה ולימודי הנדסאי מכשור רפואי. כמו כן, פועלת בו מכינה טכנולוגית אשר באה לסייע למועמדים ללימודי ההנדסאים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם למסלולים השונים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי ההנדסאים נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, או לחלופין בגרות חלקית ובה ציון עובר במקצועות הבאים: בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד. כמו כן, יכולים להתקבל ללימודים בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים, בוגרי מכינה קדם אקדמית או מכינה 30+ המוכרות על ידי מה"ט או משרד החינוך.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית ועומדים בכל חובותיהם מוענקת דיפלומת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים על ידי מה"ט והקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה.

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp