תואר שני במשפט מסחרי באוניברסיטת תל-אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במשפטים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר שני במשפט מסחרי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר שני במשפט מסחרי בתכנית תל אביב ברקלי באוניברסיטת תל-אביב


מבט למשפט מעמק הסיליקון


המשפט המסחרי מתמקד בתהליכים חוקיים שנוגעים לעסקים ולשוק הפיננסי. ישנן מגוון סוגיות להן יכולים להידרש עורכי דין בתחום זה, מחוזים והתקשרויות בין עסקים, הלוואות, דיני חברות וזכיינויות ועד לרישוי עסקים ופירוק חברות. שינויים במשק, צמיחה של טכנולוגיות חדשות ורקימה של יחסי מסחר חדשים בין מדינות בעולם כולם משפיעים על החקיקה והפסיקה בעולם המשפטי. זהו אם כן ענף דינמי במיוחד במשפט שמושפע מתנודות בשוק המקומי והעולמי, ממשברים פיננסיים ומרפורמות חברתיות והוא מצריך מן המשפטנים להיות בקיאים במכלול התהליכים הללו בזירה המקומית והגלובלית.


באוניברסיטת תל-אביב מתקיימת תכנית מיוחדת לתואר שני במשפט מסחרי, זוהי תכנית לתואר שני במשפטים שהיא פרי שיתוף פעולה בין אוניברסיטת תל-אביב לבין אוניברסיטת ברקלי שבארצות הברית. מסלול זה פונה למשפטנים מנוסים בתחום המסחרי והוא בא להקנות להם כלים וידע פרקטיים ליישום בעבודתם. במסלול זה מניחים כי המשתתפים נמצאים בשלבים מתקדמים בקריירה המקצועית כך שאינם יכולים לעזוב את עבודתם לפרקי זמן ממושכים לצורך לימודים מתקדמים ועם זאת שואפים לקדם את הידע האקדמי והכלים שברשותם. מסלול הלימוד בא לענות על צורך זה של אותם משפטנים והוא מתקיים בקבוצה ייעודית שבה כל הסטודנטים הם בעלי רקע וניסיון דומה, מה שמאפשר ליצור שיתופי פעולה עסקיים ביניהם. אוניברסיטת ברקלי עמה מתקיים שיתוף הפעולה נמצאת בקרבה לעמק הסיליקון, מה שמאפשר לסטודנטים להיחשף להיבטים אקטואליים בענפי ההגבלים העסקיים, שוק ההון והרגולציה.

 

תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית זו לתואר שני במשפטים מתמקדים במגוון היבטים בתחום המשפט המסחרי. הם לומדים לעומק על תיאוריות כלכליות שנוגעות לרגולציה ולמשפט וכן מכירים דפוסי מדיניות מובילים בתחום הפיננסי. כמו כן, נלמדות סוגיות בנושאים כגון קניין רוחני, מיסוי, מימון ציבורי והגבלים עסקיים אשר חשובים לעורכי דין בתחום המסחרי. נוסף על כך, הם דנים בדילמות ותמורות אקטואליות בתחום המסחרי, לרבות משפט בעידן הסייבר והמידע וכן התמודדות של חברות בקשיים ומבנה שוק האשראי.

 

בתכנית סבורים שדרך הבנה מעמיקה של התיאוריה עורכי דין יכולים לפעול באופן יעיל יותר בסיבה המקצועית וכך מציעים לסטודנטים היכרות נרחבת עם תיאוריות משפטיות וכלכליות מובילות ולצדן הקנייה של מיומנויות פרקטיות המסייעות ליישם תיאוריות אלה הלכה למעשה בעולם המשפט.


מתכונת הלימוד


התכנית לתואר שני מרוכזת בשנה אחת שכוללת שני סמסטרים שנלמדים באוניברסיטת תל-אביב וסמסטר נוסף באוניברסיטת ברקלי שמתקיים כסמסטר קיץ בזמן פגרת בתי המשפט. באופן כללי, התכנית מותאמת ללוח הזמנים העמוס של עורכי דין ומשפטנים ומתוכננת כדי להביא לפגיעה מינימלית ברץ העבודה.

 

הקורסים מתקיימים באחד הערבים בשבוע ובימי שישי. התכנית לתואר שני במשפטים בשנה והתכנים שנלמדים בה מאפשרים לסטודנטים לקחת חלק בנטוורקינג עם בכירים ובעלי תפקידים בעולם המשפט.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית נכללים:

 

 • ליטיגציה תאגידית
 • מימון חברות
 • מושגים בקניין רוחני
 • הגבלים עסקיים
 • קריאת דוחות כספיים
 • דיני מידע וסייבר
 • סוגיות מתקדמות בקניין
 • תובענות ייצוגיות
 • מימון ציבורי ומדיניות מיסים
 • אג"ח והסדרי חוב    
 • מיזוגים, רכישות ודיני חברות    
 • ועוד


סגל הוראה


המנהל האקדמי של התכנית הוא פרופסור למשפטים, שבין נושאי המחקר שלו אפשר למנות משפט וכלכלה, מיסים, כלכלה ציבורית, כלכלת תאגידים ומשפט פלילי. לאורך השנים כתב מאמרים רבים בנושאי אלה, על חלקם אף קיבל פרסים בין לאומיים בתחום המשפט.


על מוסד הלימוד


בית הספר למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב עורך תכניות מוסמך נוספות. בין היתר, ניתן ללמוד במסלול לתואר שני מחקרי במשפטים, שמאפשר להמשיך לתואר שלישי וכולל כתיבת תזה. כמו כן, נלמדות תכניות לתואר שני בין לאומי במשפטים ותכנית לתואר שני במשפט ציבורי שמתקיימת בשיתוף אוניברסיטת ונורת'ווסטרן.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת למשפטנים מנוסים לרבות עורכי דין, שופטים ורגולטורים בעלי וותק וניסיון בתחום המשפט המסחרי. משתתפים יכולים להתקבל למסלול זה אחרי מעבר תהליך סינון שבו מתקיימים ראיונות אישיים שבוחנים את היכולות המעשיות והאקדמיות.


במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני במשפטים במסלול זה, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון במשפטים בממוצע 80 ומעלה, כאשר ניסיון בתחום המשפט המסחרי מהווה יתרון משמעותי. יש צורך להציג המלצות מגורמים מקצועיים ומעבידים ולהגיש את גיליונות הציונים מן התואר הראשון.


תעודה


תואר שני במשפטים ניתן לסטודנטים שמשלימים את התכנית בהצלחה על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום לימודי משפטים

אפיק מעבר ללימודי משפטים בתל אביב
היבה נאדי
1 תגובות
חשיבות המוסד ותעסוקה לאחר מכן
תמיר
1 תגובות
לימודים לאחר פרישה לגימלאות
יהודה
1 תגובות
השלמת תואר שני ללא משפטנים לתואר ראשון במשפטים
רן ישי
1 תגובות
תנאי קבלה למרצה למשפטים
אנונימי
1 תגובות
הסבה ממדעי החברה למשפטים
משולם פנחס
1 תגובות
הכנה לקראת לימודי משפטים
אלי שלייפר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,158 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני במשפטים

דליה דורנר
השופטת דליה דורנר, שברשותה קריירה של עשרות שנים בעולם המשפט הישראלי וכהונה כשופטת בבית המשפט העליון, חושבת שאחד הכלים המרכזיים להצלחה בלימודי המשפטים היא אהבה גדולה למקצוע - לבחור תחום התמחות פרקטי מצד אחד, אך קרוב ללב מצד שני.
"אדם צריך לדעת מה הוא רוצה לעשות אבל גם צריך לאהוב את התחום. הוא חייב לגלות בו עניין. אני מקווה שמי שהולך ללמוד משפטים עושה זאת כי הנושא מושך את ליבו... אם אתה רוצה להצליח באמת בעולם המשפט, אתה חייב לאהוב את התחום באמת."
דליה דורנר
שופטת בית המשפט העליון בדימוס
Whatsapp Whatsapp