לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שני במשפטים > תל אביב - תואר שני במשפט מסחרי

תואר שני במשפט מסחרי באוניברסיטת תל-אביב


רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במשפטים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר שני במשפט מסחרי.

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה - תואר שני במשפטים
תואר שני במשפט ומדיניות ציבורית
תואר שני במשפטים ופטנטים
תואר שני במשפטים ללא משפטנים
תואר ראשון ושני במשפטים
תואר שני במשפטים במרכז
תואר שני במשפטים בשרון
תואר שני לרואי חשבון
 
 
קורס הדרכת צדק מאחה
קורס גישור
דוקטור למשפטים
תואר שני בקרימינולוגיה
תואר שני במשפטים עם תזה
תואר שני במשפטים לשופטים
תואר שני מנהל עסקים
תואר ראשון ושני ב - 4 שנים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תואר שני במשפט מסחרי בתכנית תל אביב ברקלי באוניברסיטת תל-אביב


מבט למשפט מעמק הסיליקון


המשפט המסחרי מתמקד בתהליכים חוקיים שנוגעים לעסקים ולשוק הפיננסי. ישנן מגוון סוגיות להן יכולים להידרש עורכי דין בתחום זה, מחוזים והתקשרויות בין עסקים, הלוואות, דיני חברות וזכיינויות ועד לרישוי עסקים ופירוק חברות. שינויים במשק, צמיחה של טכנולוגיות חדשות ורקימה של יחסי מסחר חדשים בין מדינות בעולם כולם משפיעים על החקיקה והפסיקה בעולם המשפטי. זהו אם כן ענף דינמי במיוחד במשפט שמושפע מתנודות בשוק המקומי והעולמי, ממשברים פיננסיים ומרפורמות חברתיות והוא מצריך מן המשפטנים להיות בקיאים במכלול התהליכים הללו בזירה המקומית והגלובלית.


באוניברסיטת תל-אביב מתקיימת תכנית מיוחדת לתואר שני במשפט מסחרי, זוהי תכנית לתואר שני במשפטים שהיא פרי שיתוף פעולה בין אוניברסיטת תל-אביב לבין אוניברסיטת ברקלי שבארצות הברית. מסלול זה פונה למשפטנים מנוסים בתחום המסחרי והוא בא להקנות להם כלים וידע פרקטיים ליישום בעבודתם. במסלול זה מניחים כי המשתתפים נמצאים בשלבים מתקדמים בקריירה המקצועית כך שאינם יכולים לעזוב את עבודתם לפרקי זמן ממושכים לצורך לימודים מתקדמים ועם זאת שואפים לקדם את הידע האקדמי והכלים שברשותם. מסלול הלימוד בא לענות על צורך זה של אותם משפטנים והוא מתקיים בקבוצה ייעודית שבה כל הסטודנטים הם בעלי רקע וניסיון דומה, מה שמאפשר ליצור שיתופי פעולה עסקיים ביניהם. אוניברסיטת ברקלי עמה מתקיים שיתוף הפעולה נמצאת בקרבה לעמק הסיליקון, מה שמאפשר לסטודנטים להיחשף להיבטים אקטואליים בענפי ההגבלים העסקיים, שוק ההון והרגולציה.

 

תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית זו לתואר שני במשפטים מתמקדים במגוון היבטים בתחום המשפט המסחרי. הם לומדים לעומק על תיאוריות כלכליות שנוגעות לרגולציה ולמשפט וכן מכירים דפוסי מדיניות מובילים בתחום הפיננסי. כמו כן, נלמדות סוגיות בנושאים כגון קניין רוחני, מיסוי, מימון ציבורי והגבלים עסקיים אשר חשובים לעורכי דין בתחום המסחרי. נוסף על כך, הם דנים בדילמות ותמורות אקטואליות בתחום המסחרי, לרבות משפט בעידן הסייבר והמידע וכן התמודדות של חברות בקשיים ומבנה שוק האשראי.

 

בתכנית סבורים שדרך הבנה מעמיקה של התיאוריה עורכי דין יכולים לפעול באופן יעיל יותר בסיבה המקצועית וכך מציעים לסטודנטים היכרות נרחבת עם תיאוריות משפטיות וכלכליות מובילות ולצדן הקנייה של מיומנויות פרקטיות המסייעות ליישם תיאוריות אלה הלכה למעשה בעולם המשפט.


מתכונת הלימוד


התכנית לתואר שני מרוכזת בשנה אחת שכוללת שני סמסטרים שנלמדים באוניברסיטת תל-אביב וסמסטר נוסף באוניברסיטת ברקלי שמתקיים כסמסטר קיץ בזמן פגרת בתי המשפט. באופן כללי, התכנית מותאמת ללוח הזמנים העמוס של עורכי דין ומשפטנים ומתוכננת כדי להביא לפגיעה מינימלית ברץ העבודה. הקורסים מתקיימים באחד הערבים בשבוע ובימי שישי. התכנית והתכנים שנלמדים בה מאפשרים לסטודנטים לקחת חלק בנטוורקינג עם בכירים ובעלי תפקידים בעולם המשפט.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית נכללים:

 

 • ליטיגציה תאגידית
 • מימון חברות
 • מושגים בקניין רוחני
 • הגבלים עסקיים
 • קריאת דוחות כספיים
 • דיני מידע וסייבר
 • סוגיות מתקדמות בקניין
 • תובענות ייצוגיות
 • מימון ציבורי ומדיניות מיסים
 • אג"ח והסדרי חוב    
 • מיזוגים, רכישות ודיני חברות    
 • ועוד


סגל הוראה


המנהל האקדמי של התכנית הוא פרופסור למשפטים, שבין נושאי המחקר שלו אפשר למנות משפט וכלכלה, מיסים, כלכלה ציבורית, כלכלת תאגידים ומשפט פלילי. לאורך השנים כתב מאמרים רבים בנושאי אלה, על חלקם אף קיבל פרסים בין לאומיים בתחום המשפט.


על מוסד הלימוד


בית הספר למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב עורך תכניות מוסמך נוספות. בין היתר, ניתן ללמוד במסלול לתואר שני מחקרי במשפטים, שמאפשר להמשיך לתואר שלישי וכולל כתיבת תזה. כמו כן, נלמדות תכניות לתואר שני בין לאומי במשפטים ותכנית לתואר שני במשפט ציבורי שמתקיימת בשיתוף אוניברסיטת ונורת'ווסטרן.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת למשפטנים מנוסים לרבות עורכי דין, שופטים ורגולטורים בעלי וותק וניסיון בתחום המשפט המסחרי. משתתפים יכולים להתקבל למסלול זה אחרי מעבר תהליך סינון שבו מתקיימים ראיונות אישיים שבוחנים את היכולות המעשיות והאקדמיות.


במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני במשפטים במסלול זה, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון במשפטים בממוצע 80 ומעלה, כאשר ניסיון בתחום המשפט המסחרי מהווה יתרון משמעותי. יש צורך להציג המלצות מגורמים מקצועיים ומעבידים ולהגיש את גיליונות הציונים מן התואר הראשון.


תעודה


תואר שני במשפטים ניתן לסטודנטים שמשלימים את התכנית בהצלחה על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

 
המסלולים המבוקשים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר שני במשפטים
לימודי משפטים לתואר שני - העברית
אונו - תואר שני במשפטים
תואר שני במשפטים במרכז הבינתחומי
תואר שני במשפטים - המסלול האקדמי
האקדמית נתניה - תואר שני במשפטים
עוד מוסדות לימוד
 
מוסדות לימוד תואר שני במשפטים
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי משפטים - תנאי קבלה (לפני 6 ימים, 16 דקות)
לימודי משפטים לאנשים עובדים (לפני 10 ימים, 2 שעות, 41 דקות)
תנאי קבלה למשפטים ואיפה ללמוד (לפני 10 ימים, 7 שעות, 24 דקות)
מסלול עובדים ללימודי משפטים (לפני 12 ימים, 7 שעות, 20 דקות)
בהמשך לשאלות הקודמות (לפני 22 ימים, 10 שעות, 26 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD