קורס טיפול אינטגרטיבי במשחק במכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל

קורס טיפול אינטגרטיבי במשחק במכללה האקדמית בית ברל - בית הספר ללימודי תעודה


משחק וריפוי


ממשחק בצעצועים ועד למשחקי דמיון ומשחקי "נדמה לי", משחק ממלא מקום מהותי מאוד בחיים של ילדים, כבר מגיל צעיר מאוד. משחק הוא הדרך שלהם ללומד על עצמם ועל העולם שסביבם, לפתח כישורים חשובים להמשך החיים וגם ליהנות. גישת הטיפול במשחק לוקחת את חשיבותו וכוחו של המשחק ומשלבת אותו בעבודת התרפיה בקליניקה. המטפלים משתמשים במשחק כדי לבחון דפוסי התנהגות וכן לפתוח ערוץ תקשורת בלתי מילולי עם הילד, שבאמצעותו קל יותר למטופלים צעירים לבטא מצוקות וצורכים.


בית הספר ללימודי תעודה של המכללה האקדמית בית ברל מציע למטפלים ולאנשי חינוך שמעוניינים לרכוש כלים טיפוליים יצירתיים וייחודיים לשילוב בעבודה הטיפולית שלהם ללמוד בקורס טיפול אינטגרטיבי במשחק. מסלול זה שם דגש על מודלים תיאורטיים ויישומיים עדכניים בתחום הטיפול באמצעות משחק, שאותם בוגרי הקורס יכולים ליישם בעבודה הקלינית שלהם וכן ליזום באמצעותם פרויקטים בקהילה.

 


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס לומדים בהרחבה על גישות עיקריות בתחום הטיפול במשחק ועל האופן בו ניתן ליישם אותן בתהליכי התערבות לקשיים שונים. בין היתר, הם לומדים על טיפול אינטגרטיבי בעזרת משחק שמתאים לעבודה פרטנית, קבוצתית ומשפחתית. הם בוחנים גישות עיוניות קוגניטיביות התנהגותיות, גישות דינמיות וגישות מערכתיות ולומדים על חלקן בעבודתם של המטפלים. נוסף על כך, הם דנים באפשרות לשילוב טיפול אינטגרטיבי במשחק בתור כלי שיקומי לעבודה עם ילדים שמתמודדים עם הפרעות התפתחות. כמו כן, הם מכירים טכניקות טיפול חדשניות המאפשרות למטפלים לשלב את העבודה הטיפולית עם הילדים גם במסגרות ובמערכות שבהם הם לוקחים חלק.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני כשנה אקדמית אחת, היא כוללת 240 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב במטרה להתאים ללוח הזמנים של מורים ומטפלים. נוסף על לימוד עיוני והרצאות פרונטליות בכיתה, המשתתפים בתכנית זו לוקחים חלק בפרקטיקום קבוצתי בו הם מתרגלים בפועל את עקרונות הטיפול באמצעות משחק.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במהלך הקורס נכללים הנושאים הבאים:

 

  • גישות קוגניטיביות התנהגותיות
  • משחק ככלי שיקומי
  • שיטות וטכניקות לטיפול במשחק
  • תולדות חקר המשחק
  • טיפול אינטגרטיבי באמצעות משחק
  • טיפול קבוצתי במשחק    
  • טיפול אינטגרטיבי בילדים עם הפרעות התפתחות    
  • ועוד

 

סגל הוראה


הייעוץ והריכוז האקדמי של התכנית מתבצע על ידי שני פסיכולוגים בעלי ניסיון בתחום הטיפול בילדים וצעירים. הראשון הוא פסיכולוג קליני בכיר ומדריך פסיכולוגים בפסיכו דיאגנוסטיקה, שמחקריו מתמקדים בין היתר בדפוסי משחק של ילדים וכמו כן, פיתוח תכנית התערבות לטיפול פרטני, משפחתי וקבוצתי באמצעות משחק. האחרת היא פסיכולוגית שיקומית בעלת תואר דוקטור שענפי המחקר שלה כוללים טיפול קוגניטיבי התנהגותי וטיפול בהפרעות קשב וריכוז.


על מוסד הלימוד


בין התכניות שמתקיימות במרכז לפיתוח מקצועי ולימודי תעודה של המכללה האקדמית בית ברל אפשר למצוא קורסים בתחומי החינוך המיוחד, קורסים בתחום החינוך לגיל הרך, קורסים בהנחיה והדרכה, קורסים בעריכה ותרגום וקורסים נוספים כגון קורס ניתוח התנהגות וקורס להכשרת רכזי הערכה ומדידה בית ספריים. קורסים אלה יכולים לסייע למורים לקדם את הקריירה ולצבור מיומנויות מקצועיות חדשות ומבוקשות במערכת החינוך. המכללה עורכת מגוון של תכניות לימודים בתחום החינוך וההוראה. בין היתר אפשר למצוא לימודי חינוך בהתמחויות שונות, תואר שני בחינוך ומסלולים להסבת אקדמאים להוראה.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לבעלי ניסיון של לפחות שנתיים בעבודה טיפולית מודרכת, שעוברים ראיון קבלה אישי ומציגים קורות חיים. המסלול מתאים בין היתר לפסיכולוגים מזרמים וגישות שונות הרשומים בפנקס הפסיכולוגים, כגון פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה שיקומית ופסיכולוגיה רפואית. כמו כן, הוא יכול להתאים גם לעובדים סוציאליים הרשומים בפנקס העובדים הסוציאליים, ליועצים חינוכיים אשר רשמים בפנקס היועצים, למועמדים שברשותם תואר שני בטיפול בהבעה וביצירה, לקרימינולוגים קליניים מורשים, למרפאים בעיסוק שברשותם תואר שני לפחות, לקלינאי תקשורת בעלי תואר שני ומעלה, למורים מוסמכים לחינוך מיוחד שברשותם תואר שני ומעלה ולפסיכיאטרים.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת "מטפלים אינטגרטיביים במשחק" שמוענקת על ידי המכללה האקדמית בית ברל. בוגרי תכנית זו צוברים שעות קרדיט תיאורטי שנחוצות לצורך קבלת ההסמכה בתחום מן העמותה הישראלית לטיפול במשחק וכן מהעמותה הצפון אמריקאית לטיפול במשחק.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

קורס מידענות וספרנות
ליה
1 תגובות
טיפול אינטגרטיבי דרך משחק
חנין סעאבנה
1 תגובות
לימודי נשים בתרפיה בחיות
יעל סוקולובסקי
1 תגובות
הרשמה לעיצוב או פיתוח משחקים דיגיטלים
כפיר מרקו
2 תגובות
קבלה ללימודי ספרנות
תומר כהן
2 תגובות
הרשמה לקורס מורי דרך
אבי ברזילי
ללא תגובה
שכר לימוד שנתי קרימינולוגיה
ארז
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp