לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > שוק ההון > קורס השקעות ערך

קורס השקעות ערך במניות


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס השקעות ערך? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הכרת שוק ההון
קורס כלכלה
קורס ברוקרים
קורס פורקס
ניהול פיננסים לתעודה
ניתוח דוחות כספיים
קורס בורסה
יעוץ השקעות וניהול תיקים
קורס אנליסטים
קורס יועצי משכנתאות
 
 
השקעות ומינוף נדל"ן
קורס ניתוח טכני
אתיקה ודיני ניירות ערך
קורס השקעות בוול סטריט
לימודי מסחר ממונף
קורס אופציות מעוף
ייעוץ וביטוח פנסיוני
קורס מסחר יומי
ניהול תיק השקעות עצמאי
הכשרה לסוחרים עצמאיים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס השקעות ערך בשוק ההון


כשהיה וורן באפט בשנות העשרים לחייו, התחיל לפעול בהשקעות בקנה מידה קטן בבורסה האמריקנית, ברכישת מניות של חברות קטנות. פחות מעשור אחר כך, הוא כבר גלגל רווחים של מיליוני דולרים והיום הוא נחשב לאחד המשקיעים הטובים והמרוויחים בעולם כולו, עם הון אישי שנאמד ביותר מחמישים מיליארד דולרים ובעלות על חברות ענק כגון קוקה קולה ואמריקן אקספרס. כיצד עשה את המעבר ממשקיע "פשוט" לאישיות מובילה ומפורסמת בשוק ההון? בין היתר, באפט מייחס את הרווחים שלו לאסטרטגיית המסחר שבה הוא נוקט, ששמה דגש על ניהול קפדני ושמרני של הרכישות ועל איתור מושכל של רכישות כדאיות תוך בקיאות והבנה של מאפייני המניות. שיטה זו נקראת "השקעות ערך", והיא ידועה היום ברחבי העולם ומשמשת משקיעים רבים בפעילותם בשוק ההון.


לא מעט משקיעים שואפים להצליח בהשקעה לטווח ארוך, אך מגלים כי הם אינם מצליחים להגיע לרווחים בזירה זו. הסיבה לכך היא בדרך כלל היעדר של ידע מהימן ומעמיק על החברות בהן הם מעוניינים להשקיע או הסתמכות על שמועות והמלצות של גורמים לא מיומנים. שיטת השקעות הערך יכולה להתאין למעוניינים להשקיע לטווח הארוך שכן היא מתבססת במהותה על ניתוח פיננסי קפדני של חברות איכותיות ורכישה שלהן רק כאשר הן נסחרות במחיר נמוך בבורסה.


האופי המעמיק של הניתוח שנדרש בגישה זו הופך אותה ללא פשוטה ליישום ולרוב בוחרים בה משקיעים מנוסים וותיקים יותר שמתמצאים בזירה השוקקת והמורכבת של שוק ההון הישראלי או העולמי. מי שמעוניינים ללמוד את עקרונות אסטרטגיית מסחר זו וללכת בעקבותיהם של משקיעים גדולים ובעלי שם יכולים ללמוד בקורס השקעות ערך, שמציע להם כלים פרקטיים דרכם הם יכולים להעלות את אחוזי התשואה שלהם ולשלל את מיומנויות ההשקעה. דרך הידע הנלמד בקורס יכולים מי שמשלימים אותו למצוא מניות כדאיות ואטרקטיביות, לנתח אותן באופן יעיל ולקבל את ההחלטה המכריעה כדי להגיע לרווחים לאורך זמן.


השקעת ערך במניות


השקעות ערך (או באנגלית Value Investing) היא שיטת מסחר והשקעה בשוק ההון אשר שמה דגש על ניתוח דוחות כספיים והערכות שווי של חברות לצורך קבלת החלטה על השקעה בהן. הגישה, שמוכרת בשוק ההון זה עשרות שנים, מתבססת בין היתר על רווחים ודיבידנדים של חברות כדי לקבוע את מחיר המניות שלה. משקיעים שפועלים בשיטה זו נוטים לרכוש מניות שנקנות מתחת למחיר המקובל ולהמתין לפרקי זמן ארוכים במטרה למכור אותן בעתיד ברווחים משמעותיים כאשר מחירן עולה באופן ניכר. מי שבקיאים ברזי השיטה ויודעים להשתמש בה באופן יעיל ונכון יכולים להגיע לתשואה משמעותית ולהשיג רווח מרשים לתיקי ההשקעות.


סילבוס השקעות ערך


במהלך הקורס המשתתפים לומדים לעומק על עקרונות גישת השקעות הערך ועל השלבים השונים שכרוכים בה. הם בוחנים דרכי לאיתור ובחירה של מניות כדאיות, כתבי אופציה ואגרות חוב ודנים בזמנים מועדפים לקניה ולמכירה. בין היתר הם עוסקים בשיטות להשקעה פסיבית ולאפשרות להגיע מהן לתשואה משמעותית. הם מתוודעים גם לאסטרטגיות מסחר של משקיעים ידועים ומוכרים ברחבי העולם ומסיקים מתוכן על טקטיקות השקעה שמתאימות גם לשוק הישראלי.


בחלק מן הקורסים מתחילים בהיכרות עם שוק ההון ועם תהליך רכישת ניירות הערך וממשיכים בלימוד נרחב של אופן ההשקעה במניות בשיטת השקעות ערך. קורסים אחרים, שמיועדים למשקיעים מנוסים יותר, מעניקים כלים מתקדמים לניתוח של חברות מורכבות במיוחד והם מספקים ידע וכלים שדרכם המשתתפים יכולים לבצע בעצמם החלטות מורכבות בשוק ההון.


קורס השקעות אונליין


קורסים בתחום השקעות הערך ניתן למצוא גם אונליין, במתכונת של קורסים מקוונים. יחד עם זאת, משום שמדובר בשיטת השקעה מורכבת ומתקדמת, ישנם מי שמעדיפים ללמוד בקורס מסודר הכולל הוראה פרונטלית ותרגולים מאשר ללמוד בעצמם באופן ממוחשב. בקורסים המקוונים נכללות בדרך כלל הרצאות מצולמות וחומרי קריאה תיאורטיים שחושפים לשיטות ההשקעה השונות.


מתכונת הלימוד


היקפן של ההכשרות משתנה בין המוסדות אך בדרך כלל הם נפרשים על פני מספר חודשים וכוללים בין חמישה לעשרה מפגשים. השיעורים מתקיימים בדרך כלל אחת לשבוע בשעות הערב או אחר הצהריים, כדי להתאים ללוח הזמנים של משקיעים פעילים ושל סטודנטים עובדים. רבים מן הקורסים מתקיימים במתכונת מעשית, שבה המשתתפים מתרגלים בפועל ניתוח והשקעה בניירות ערך לכל אורך התהליך. דרך התרגילים והסדנאות שמתקיימים בקורסים, הם לומדים לפתוח תיק השקעות ולנהל סיכונים בהצלחה בדרך לרווחים.


נושאי לימוד

 

 • תמחור מניות וחברות
 • השקעות לטווח הארוך
 • אסטרטגיות צמיחה
 • ניהול תיק השקעות
 • דוחות ויחסים פיננסיים
 • קנייה ומכירה של מניות
 • היוון תזרים מזומנים   
 • הכנסה פסיבית והשקעה לעומתית   
 • ועוד

 

קהל יעד ותנאי קבלה


קורס זה מתאים לבעלי היכרות קודמת עם שוק ההון ועולם ההשקעות, אשר מתמצאים בסוגיות כגון קריאת דוחות כספיים, הערכת שווי וקניית מניות. המסלול מתאים הן למשקיעים מנוסים וותיקים והן למי שעושים את הצעדים הראשונים בשוק ההון ורוב מוסדות הלימוד מקבלים גם מי שאין ברשותם ניסיון מקצועי בבורסה. חלק ממוסדות הלימוד מקבלים מועמדים שהם בוגרי קורסים בסיסיים בשוק ההון, כגון קורס סוחרים עצמאיים או קורס מבוא לשוק ההון. ישנם גם מוסדות שמקבלים יועצי השקעות מנוסים שברשותם תואר אקדמי בתחומים רלבנטיים כגון חשבונאות או כלכלה.

 


תעודה ואפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס מקבלים בדרך כלל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד המעידה על השלמת הקורס. חשוב לציין כי קורס זה אינו מכשיר את בוגריו לתפקידי יועצי השקעות או מנהלי תיקי השקעות שכן על פי חוק יש צורך לעבור בחינות ממשלתיות כדי להשתלב בתפקידים אלה. המבחנים מתקיימים מטעם הרשות לניירות ערך לאחר מעבר של קורס ייעודי בתחום זה, כאשר רק מי שעובדים בהצלחה את הקורס ואת הבחינות ומשלימים תקופת סטאז' זכאים לקבל את הרישיון ולעבוד בפועל כיועצי השקעות ומנהלי תיקים.


באפשרות בוגרי קורס זה ליישם את הידע והכלים הנלמדים בהשקעות האישיות שלהם בשוק ההון וכמו כן, הם יכולים להשתמש במיומנויות אלה כדי לקדם עצמם מבחינה מקצועית בתחום הפיננסים והבורסה. הבוגרים יכולים גם להמשיך וללמוד בקורסים והכשרות נוספים וכך להרחיב את סל המיומנויות המקצועיות שברשותם ולהמשיך לצמוח כסוחרים.


מכללות קורס השקעות ערך

 

 

 • Bursa4u - ינון אריאלי (תל אביב): מרכז זה מעביר קורסים שונים בתחום שוק ההון, בהם קורס השקעה באגרות חוב, קורס ניתוח חברות וסדנה שמתמקדת בתחום האופציות וכתבי האופציה. במהלך הקורסים המשתתפים לומדים דרכים לניהול תיק השקעות משלהם ומשלבים פרקטיקה עם לימוד עיוני.

 

 

 • האקדמיה לפיננסים (תל אביב): האקדמיה לפיננסים עורכת קורס שוק ההון למתקדמים- השקעות ערך. הקורס מיועד לבעלי ניסיון בהשקעות והוא מעניק לתלמידיו ידע לגבי אסטרטגיות מתקדמות בתחום, הקורס נפרש על פני כ - 6 מפגשים. מוסד הלימוד עורך קורסים רבים נוספים בתחום שוק ההון, בענף הנדל"ן וכן בתחום הפנסיה והביטוח. בין הקורסים שנלמדים בו אפשר למצוא קורס אופציות מעוף, קורס קריאת דוחות כספיים, קורס ניתוח טכני, קורס ייעוץ נדל"ן וקורס יועצי משכנתאות.

 

 

 • ארנון גולני השכלה פיננסית (תל אביב): זוהי חברה שמתמחה בתחום הייעוץ והניהול הפיננסי, היא מציעה קורסים שונים בתחום שוק ההון, בהם קורס השכלה פיננסית מעשית וכן קורס השקעות ערך אשר כולל כשבעה מפגשים.

 

 

 • פיננסים - המכון לבעלי תפקידים בשוק ההון (רמת אפעל): מדובר בחברה להדרכה בתחום שוק ההון, בין הקורסים שנערכים במסגרתה אפשר למנות קורס מט"ח ומכשירים פיננסיים, קורס השקעות בין לאומיות, קורס אופציות וחוזים עתידיים ועוד שלל תכניות. היקפו של קורס השקעות ערך של החברה הוא כ - 40 שעות והוא כולל כעשרה מפגשים.
רוצה לדעת יותר על קורס השקעות ערך? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס השקעות ערך
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

 
פורומים בתחום
פורום לימודי חשבונאות
פורום לימודי כלכלה
פורום לימודי שוק ההון
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורס אישי בשוק ההון
לימודי מסחר בחוזים עתידיים
כמה מרוויח יועץ השקעות בישראל?
לימודי תבניות הרמוניות למסחר והשקעות
קורס סטטיסטיקה - לימודים לתעודה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לשוק ההון
אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
מכללת כנרת - לימודי חוץ
אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה
מכללת תפנית
המרכז להשתלמויות בר אילן
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס השקעות ערך?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
כלכלה באו"פ (לפני 1 ימים, 18 שעות, 4 דקות)
פסיכולוגיה וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה (לפני 2 ימים, 3 שעות, 44 דקות)
דעה על קורסי מבוא (לפני 2 ימים, 16 שעות, 29 דקות)
לימודי הכרת שוק ההון (לפני 11 ימים, 16 שעות, 57 דקות)
קורס ייעוץ פרישה (לפני 11 ימים, 17 שעות, 7 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD