הסבת אקדמאים לסיעוד בבית הספר לאחיות שיבא תל השומר

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על שיבא - הסבה לסיעוד.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לסיעוד בבית הספר לסיעוד על שם זיוה טל במרכז הרפואי תל השומר


ידע, טיפול ואמפתיה


מטיפולים שגרתיים ועד לפעולות מצילות חיי אדם, לאחים ולאחים שבבית החולים יש חשיבות רבה מאוד למערך התפקוד השוטף של המחלקה ובשירות שניתן לחולים. הם אלה שנמצאים, יחד עם הרופאים, בקשר קרוב ובלתי אמצעי עם המטופלים והמאושפזים והם צריכים לדאוג לא רק לצורכים הרפואיים שלהם אלא גם להיות אחראיים על מכלול מרכיבים רגשיים ואישיים שרלבנטיים לתקופת האשפוז. עבודתם מפגישה אותם עם שלל סוגי מטופלים, מתינוקות רכים ועד קשישים, נשים וגברים ובני אוכלוסיות ומגזרים שונים. במערכת הבריאות הישראלית קיים היום מחסור בכוח אדם בתחום הסיעוד, כאשר המדינה שואפת לעודד אקדמאים לבחור לשנות כיוון תעסוקתי ולקחת חלק בקידום מהפכת הבריאות בארץ.


בבית הספר האקדמי לאחיות על שם זיוה טל שבמרכז הרפואי שיבא תל השומר אפשר ללמוד בתכנית להסבת אקדמאים לסיעוד. זהו מסלול שמתאים לאקדמאים ממגוון של תחומים אשר מעוניינים בקריירה מאתגרת ומלאת שליחות במערכת הבריאות. במסלול זה לומדים על כלל הכלים והתהליכים שמהווים חלק מעבודתם של אחים ואחיות, בדרך לקבלת דיפלומת אחות מוסמכת ולהשתלבות במסגרות כגון בתי חולים, מרפאות, קופות חולים ומרכזי שיקום. תחום הסיעוד גם פותח, בהמשך הדרך, אפיקים מגוונים לקידום וצמיחה מקצועית עבור אחים ואחיות שצוברים וותק בתפקידם ולומדים בהכשרות ייעודיות שונות.


תכנית הלימודים


סטודנטים במסלול להסבת אקדמאים רוכשים סל כלים נרחב שחשוב לעובדים בתחום הסיעוד. הם לומדים על היבטים במדעים, בהתנהגות וכן במדעי החברה שהם חלק מתחום הסיעוד והבריאות. כמו כן, הם מתוודעים לתהליכי ניהול הטיפול ומפתחים מיומנויות קליניות להתמודדות עם מצבים שונים בבית החולים ובעבודה עם אוכלוסיות מגוונות. נוסף על כך, הם בונים כישורי תקשורת בין אישית יעילים שחיוניים לעובדים במערכת הבריאות ובמקביל לומדים על סוגיות הדרכה, תמיכה וניהול האיכות בתהליך הטיפולי.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית הסבת האקדמאים לסיעוד הוא כשלוש שנים. שיעורים נערכים בשלושה ימים במהלך השבוע, בשני ימי חול בשעות הערב וכן בשעות הבוקר בימי שישי. המסלול משלב לימודים עיוניים עם התנסויות קליניות, אשר נערכות לרוב בשעות הבוקר. ההתנסות הקלינית חושפת את הסטודנטים להיבטים המעשיים של עבודתן של אחיות והיא מתקיימת במחלקות בתי חולים ובמרכזים טיפוליים שונים.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

 • חוק ומשפט בסיעוד
 • קידום בריאות
 • סיעוד במצבי חירום
 • מחלות זיהומיות
 • עקרונות סיעוד קליני
 • תזונה ודיאטטיקה
 • גנטיקה ואמבריולוגיה
 • פרמקולוגיה קלינית
 • אבטחת איכות בסיעוד
 • אנטומיה ופיזיולוגיה    
 • סוציולוגיה של הבריאות    
 • ועוד


סגל הוראה


מנהלת בית הספר לאחיות היא בעלת תואר דוקטור בביו אתיקה, אשר עוסקת בין היתר גם בהוראה ובהדרכה בתחום הסיעוד בנושאים כגון סיעוד המבוגר, פיתוח משאבי אנוש במערכת הבריאות, ניהול בסיעוד ואיכות בתחום הסיעוד. לצדה כולל סגל המרצים אחיות ואחים מנוסים וותיקים, שלהם רקע בענפים שונים בסיעוד כגון סיעוד אונקולוגי, הדרכה קלינית, איכות החיים בזקנה, טיפול נמרץ, מיילדות וענפים נוספים.


על מוסד הלימוד


בית הספר לסיעוד זיוה טל נוסד בשנת 1949 כחלק מבית החולים שיבא תל השומר, במטרה להכשיר את בוגריו להשתלבות במערכת הבריאות ולקידום ענף הסיעוד בישראל. בית הספר משמש היום אחת מן השלוחות של החוג לסיעוד בבית הספר למקצועות הבריאות של אוניברסיטת תל-אביב וכחלק משיתוף פעולה זה נערך בו מסלול ללימודי סיעוד לתואר ראשון. נוסף על כך, בבית הספר נלמדים קורסים על בסיסיים בסיעוד, שדרכם יכולים עובדים במערכת הבריאות לצבור ידע חדש ועדכני ולקדם עצמם מבחינה מקצועית. בין הקורסים הללו אפשר למצוא קורס טיפול נמרץ משולב, קורס הדרכה קלינית, קורס טיפול נמרץ ילדים, קורס אונקולוגיה, קורס טיפול בחולים גריאטריים ועוד שלל קורסים.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית זו על המועמדים להיות בעלי תואר אקדמי ראשון ממוסד מוכר, בתחומים שונים. כמו כן, תהליך הקבלה כולל מעבר של בחינת מיון וראיון אישי.


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בכל חובותיהם בתכנית בהצלחה ניתנת תעודת אחות מוסמכת על ידי בית הספר לאחיות על שם זיוה טל במרכז הרפואי שיבא תל השומר. לאחר תום התכנית עליהם לגשת לבחינת הרישוי הממשלתי שעורך משרד הבריאות, מי שעוברים מבחן זה בהצלחה יכולים להשתלב במקצוע הסיעוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית ספר לסיעוד שיבא

פורום ייעוץ לימודים

הסבה אקדמית טכנולוגית להנדסאית אלקטרוניקה
היבה
ללא תגובה
סביבה וקיימות - איזה תואר לומדים?
תמרה
ללא תגובה
לימודים אוקטובר שנת 2020
רעות
1 תגובות
התלבטות בין שני מסלולי הסבת אקדמאים
דרור
1 תגובות
לא יודע מה מה מתאים לי ללמוד
בן אל
1 תגובות
מתקשה לבחור מה ללמוד לתואר ראשון
אילה
1 תגובות
לימודי העשרה לגיל השלישי
יפה אלפנדרי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,753 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן947 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל546 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,252 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

Whatsapp Whatsapp