הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ופיזיקה במכללה האקדמית דוד ילין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על דוד ילין - הסבה להוראת מתמטיקה ופיזיקה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ופיזיקה - המכללה האקדמית לחינוך דוד ילין


מדעים מן היסוד


המתמטיקה והפיזיקה אולי נראות על פני השטח כמקצועות תיאורטיים שנלמדים בכיתה בבית הספר, אך יש להם השלכה רחבת היקף על המשק ועל החברה שלנו. מאחורי כל תוכנת מחשב חדשה ופורצת דרך, מאחורי כל גילוי רפואי מרעיש ומאחורי כל סטארט אפ מהפכני בתעשיית ההייטק ניצב ידע מדעי מבוסס, שבלעדיו היה קשה ליזמים ולמדענים להגיע לתגליות המשמעותיות אליהן הגיעו. מכאן עולה החשיבות הרבה שיש לחינוך המתמטי והמדעי כבר מגיל צעיר לפיתוח דור העתיד של המדע והתעשייה.


במכללה האקדמית לחינוך דוד ילין פועלת תכנית להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ופיזיקה, זהו מסלול שמאפשר לאקדמאים מעולם המדעים והמתמטיקה, ולבעלי תארים מענפים נוספים, לשנות את מסלול חייהם ולעבור שינוי מקצועי לענף משמעותי ומשפיע - ענף ההוראה. תכנית זו מתקיימת במספר מסלולים המכשירים מורים לשכבות גיל שונות והיא מתקיימת באופן שמביא בחשבון את הרקע האקדמי הקודם של הלומדים. המסלול שם דגש על פיתוח מודעות אצל המורים לעתיד לדרכי החשיבה הייחודיות של ילדים בתחום המתמטי ולקשיים עמם הם מתמודדים בכיתה. כך הם לומדים על דרכים ייחודיות להוראה ומגבים עצמם כמורים איכותיים ופורצי דרך שיכולים לקדם את מערכת החינוך הישראלית.


תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית הסבת האקדמאים במסלול זה יכולים לבחור בין התמחות בהוראת מתמטיקה, בהתמחות מתמטיקה ופיזיקה או בהתמחות מתמטיקה המשולבת עם חוג אחר. התכנית שואפת להעניק להם את הכלים והידע שעזרתם ניתן להשתלב במערכת החינוך כמורים במגוון אוכלוסיות ומגזרים.


בחוג להוראת המתמטיקה והפיזיקה מעניקים לסטודנטים כלים פרקטיים להוראה ומתמקדים בחוויית לימוד שונה של ענפי המתמטיקה והפיזיקה בבתי ספר, אשר שמה דגש על הבנה אצל התלמידים במקום על שינון. הסטודנטים רוכשים כלים להוראה שמותאמת לתלמידים בשני קצוות הקשת, מתלמידים מתקשים שמתמודדים עם בעיות למידה ועד לתלמידים מחוננים וברוכי כשרון מן העבר השני של הטווח.


התכנית כוללת ידע בתחום המתמטיקה והמדעים ובמקביל האקדמאים רוכשים הבנה מעמיקה של סוגיות בחינוך, בדידקטיקה ובפדגוגיה. הם לומדים על תופעות מתמטיות ומדעיות ובוחנים דרכי להעברתן אל התלמידים באופן משמעותי, חווייתי ומאתגר.

 


מתכונת הלימוד


התכנית להסבת אקדמאים להוראה נפרשת על פני שנתיים, שיעורים מתקיימים ביום אחד או ביומיים במהלך השבוע. הסטודנטים בהתמחות מתמטיקה ופיזיקה יכולים ללמוד במסלול להסבת אקדמאי לחינוך היסודי או במסלול להסבת אקדמאים לחינוך העל יסודי.
נוסף על השיעורים העיוניים והמעשיים במכללה, הם צריכים גם לקחת חלק בהכשרה מעשית, אשר נערכת בליווי של מדריכים פדגוגיים בתחום הפיזיקה או המתמטיקה. במהלך ההתנסות המעשית הסטודנטים לוקחים חלק בהוראה פעילה בפני כיתות וכן בהוראה פרטנית עם תלמידים וכך מכירים מקרוב את עבודתם של מורים במערכת החינוך.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במסגרת תכנית זו להסבת אקדמאים להוראה נכללים:

 

 • סימטריה וטרנספורמציות
 • יסודות בפיזיקה
 • היבט דידקטי בגיאומטריה
 • פונקציות וגרפים
 • מתודיקה של הוראת מדעים
 • תולדות המתמטיקה
 • הוראת מתמטיקה למתקשים
 • הוראת ילדים מחוננים
 • גיאומטריה בסביבה ממוחשבת
 • מעבר מחשבון לאלגברה   
 • אסטרטגיות לפתרון בעיות מתמטיות   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית דוד ילין נלמדים שלל מסלולים בתחום החינוך וההוראה, בין היתר ניתן ללמוד לימודי חינוך, תואר שני בחינוך, קורסים למורים וכן תכניות נוספות להסבת אקדמאים להוראה. תכניות ההסבה מתקיימות בכמה מסלולים בהתאם לשכבת הגיל אליה מייעדים עצמם המורים וכך אפשר למצוא הסבת אקדמאים לחינוך היסודי, הסבת אקדמאים לחינוך העל יסודי והסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך. כמו כן, הסטודנטים יכולים לבחור את תחום ההתמחות כגון הסבה להוראת אנגלית, הסבה להוראת לשון, הסבה להוראת תרבות ישראל או הסבה להוראת תקשורת.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים להיות בעלי תואר ראשון לפחות ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בממוצע ציונים של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעי הטבע יכולים להתקבל לפי ממוצע של 70 ומעלה. נוסף על כך, המועמדים צריכים לעבור ראיון קבלה לבחינת ההתאמה שלהם לתכנית ולתחום ההוראה.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית בהצלחה זכאים לקבל תעודת הוראה מטעם המכללה האקדמית דוד ילין, סוג התעודה נקבע על פי ההתמחות הנבחרת - תעודת הוראת מתמטיקה, או תעודה משולבת להוראת מתמטיקה ופיזיקה. סטודנטים שמחזיקים בתואר שני או בתואר שלישי יכולים לקבל תעודת הוראה לבית הספר התיכון. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך גם לתואר שני בחינוך מתמטי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

עוד מסלולי לימוד - המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

בחירת תואר ומשכורת ביולוג ימי
שילת
ללא תגובה
יש הקלה בציוני הקבלה לאוניברסיטה לבעלי 60% נכות?
חסן
ללא תגובה
תחום לימוד ועיסוק המתאים לחולה דיאליזה
נריה יסחקוב
1 תגובות
מה צריך ללמוד כדי להיות מפתח בראשות חסות הנוער
ליבי
1 תגובות
לאיזה תואר דרושים כישורי משחק?
ido458
1 תגובות
מה ללמוד כדי לסייע לסובלים מחרדה?
חן רובינשטיין
1 תגובות
תואר ראשון בתחום מדעי
אורלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,096 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp