מלגות לסטודנטים גבעתיים

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות גבעתיים - מלגות לימוד בעיר גבעתיים


מתגוררים בגבעתיים? מגיעות לכם מלגות לימודים!


סטודנטים רבים מחפשים מלגות לימודים שיכולות לסייע להם להתמודד עם עלויות שכר הלימוד לאורך שנות התואר, ולהקל עליהם מעט את השילוב המורכב בין הלימודים לבין עבודת הסטודנטים. קיימים סוגים רבים של מלגות אשר מוענקות על סמך קריטריונים שונים לסטודנטים. בין המלגות הללו אפשר למנות גם מלגות דיור, או מלגות שמיועדות לסטודנטים שמתגוררים בעיר מסוימת. מלגות אלה מוענקות לפי אזור המגורים על ידי ארגונים ומוסדות מקומיים, כגון העירייה או עמותות וארגונים חברתיים שפועלים לקידום איכות החיים באזור.


בעיר גבעתיים עצמה לא פועלים מוסדות אקדמיים אך תושביה לומדים בדרך כלל במוסדות באזור המרכז שכוללים מגוון אוניברסיטאות, מכללות ובתי ספר להכשרה מקצועית. סטודנטים תושבי גבעתיים שמחפשים סיוע במימון עלויות שכר הלימוד יכולים להיעזר במלגות לימודים שונות שמוענקות במיוחד לתושבי העיר. רובן של המלגות מוענקות למי שמתגוררים בעיר במשך מספר שנים.


בין המלגות שמתאימות לתושבי גבעתיים נכללים שלל סוגים. ביניהן אפשר למצוא מלגות התנדבות אשר ניתנות למי שלוקחים חלק בפעילות חברתית וקהילתית בעיר גבעתיים במהלך הלימודים. כמו כן, מוצעות מלגות ייעודיות לסטודנטים שמגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך, מלגות לנשים, מלגות חונכות ומלגות נוספות.


סטודנטים שלומדים בגבעתיים יכולים להיעזר גם במלגות נוספות במהלך הלימודים, כגון מלגות שניתנות על ידי מוסדות הלימוד בהם הם לומדים. המוסדות מעניקים מלגות על סמך נזקקות כלכלית וכן מציעים מלגות הצטיינות לסטודנטים שמגיעים להישגים לימודיים גבוהים במהלך שנת הלימודים.


הנה חלק מן המלגות אשר ניתנות לסטודנטים תושבי גבעתיים:


לתשומת לבכם - היצע המלגות יכול להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות הישר אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את המידע המדויק והעדכני ביותר לגבי מלגות לימודים. כל המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישים בלבד.


מלגות לסטודנטים עיריית גבעתיים


עיריית גבעתיים מציעה סיוע כלכלי לתושבי העיר אשר לומדים בתכניות אקדמיות שונות. המלגות ניתנות לסטודנטים שהם תושבי גבעתיים במטרה לסייע להם בתשלום שכר הלימוד במהלך לימודיהם. במסגרת המלגה, על הסטודנטים לקחת חלק בפעילות קהילתית התנדבותית שמתקיימת בשיתוף עם פרויקט פר"ח ובמהלכה הם מסייעים לגמלאים ולבני נוער בפרויקטים שונים. היקפה של הפעילות החברתית הוא כ - 120 שעות התנדבות לאורך השנה. בהענקת המלגות, מקנים בעיריית גבעתיים עדיפות לסטודנטים אשר מגיעים ממצב סוציו אקונומי נמוך וזקוקים לתמיכה כלכלית. ההרשמה למלגה זו מתחילה מדי שנה בסביבות חודש יוני.


מלגת קרן גבעתיים לתושבי גבעתיים


מלגה זו מוענקת על ידי קרן גבעתיים לעידוד ההשכלה הגבוהה, בשיתוף עם מפעל הפיס. הקרן מאפשרת לסטודנטים שהם תושבי העיר להגיש מועמדות למלגות שגובהן הוא עד 10,000 שקלים, גובה המלגה המוענק לסטודנטים משתנה בהתאם לפעילות החברתית שבה הם לוקחים חלק כחלק מן המלגה. הקרן מציעה מלגות לתואר ראשון ומלגות לתואר שני, אשר מיועדות לסטודנטים שלומדים במסלולים שונים במוסדות אקדמיים המוכרים על ידי המל"ג.


הסטודנטים המגישים מועמדות למלגה זו צריכים לקחת חלק בפעילות חברתית במסגרות ברחבי גבעתיים. הם יכולים לפעול במסגרת פרויקט פר"ח וכך לחנוך תלמידים בבתי ספר יסודיים בעיר גבעתיים, על פעילות זו מקבלים מלגה בסך של כ - 6,000 שקלים. נוסף על כך, ישנה אפשרות להתנדב בהדרכת נוער במחלקות הצעירים והנוער של העירייה בהיקף של כ - 150 שעות, גובה מלגה זו הוא כ - 10,000 שקלים. כמו כן, קיימת אפשרות לפעול במסגרות רווחה לילדים, נוער ומבוגרים בהיקף של כ - 150 שעות לימוד, על פעילות זו באגף הרווחה מקבלים מלגות בהיקף של כ - 10,000 שקלים. הגשת המועמדות למלגה זו מתבצעת מול עיריית גבעתיים וכן באופן מקוון באתר העירייה.


מלגת מועדון רוטרי גבעתיים


מועדון רוטרי בעיר גבעתיים מציע מלגות לסטודנטים שהם תושבי העיר לפרק זמן של לפחות חמש שנים וגילם הוא עד 30 שנה. המלגה, שמוענקת בשיתוף עם עיריית גבעתיים, ניתנת על סמך פעילות התנדבותית שהיקפה כ - 60 שעות למען הקהילה. ארגון רוטרי הוקם על ידי אנשי עסקים במטרה לקדם פעילות קהילתית וסיוע לזולת, כאשר חבריו מנהלים יוזמות הומניטריות בתחומים שונים כגון חינוך וטכנולוגיה, בין היתר הארגון גם מציע מלגות לסטודנטים במטרה לעודד מצוינות באקדמיה. זהו ארגון בין לאומי שמפעיל מרכזים במדינות שונות וגם בישראל פועלים כמה עשרות מועדונים בערים שונות.

 


מלגת סורופטימיסט


מלגת סורופטימיסט היא מלגה לנשים, שמוצעת לסטודנטים מצטיינות שעוסקות בפעילות חברתית משמעותית. מועדון גבעתיים של ארגון זה מציע מדי שנה מספר מלגות לסטודנטיות מתוך קרן המלגות שהקים, אלה מוענקות הן לסטודנטיות ללימודים לתואר ראשון ולתואר שני וכמו כן, מציעה הקרן מלגות ללימודי תעודה. ברוב המקרים, המלגות מוענקות לסטודנטיות שמגיעות מרקע סוציו אקונומי נמוך אשר לומדות תחומים נדרשים במשק כגון רפואה, הנדסה או מקצועות טכנולוגיים וללומדות קורסים בענפים נדרשים שיש בהם ממד של שליחות חברתית.


כדי לקבל את המלגה, על הסטודנטיות להיות בעלות ממוצע ציונים גבוה, כמו כן מובא בחשבון המצב הסוציו אקונומי שלהן ושל משפחתן. יש צורך להגיש קורות חיים ומכתב המפרט את הסיבה לבקשת המלגה. ארגון סורופטימיסט הוקם בתחילת המאה העשרים כארגון לנשים בלבד, אשר פועל למען קידום זכויות נשים מבחינה כלכלית וחברתית. הארגון מפעיל שלוחות במדינות שונות בעולם ובארץ פועלים תחתיות כ - 15 מועדונים שפעילים במגוון מישורים להעצמת נשים בחברה הישראלית.

 


מלגת ילדי השירות הפסיכולוגיה של פר"ח


נוסף על מלגות החונכות שמפעילה תכנית פר"ח, היא עורכת גם כמה פרויקטים מיוחדים ובהם פרויקט "ילדי השירות הפסיכולוגי". המלגה מתאימה לסטודנטים שלומדים תחומים טיפוליים כגון לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית או לימודי ייעוץ חינוכי והיא מוענקת על חונכות אישית לתלמידים בבתי ספר בעיר גבעתיים ובעיר חולון שבהם לומדים ילדים עם צרכים מיוחדים. הסטודנטים משמשים להם חונכים ומסייעים להם מבחינה לימודית והתנהגותית לאורך שנת הלימודים. המלגה מתאימה לסטודנטים משנה ב' ומעלה והיא מלווה בסיוע של פסיכולוגים חינוכיים ופסיכולוגים קליניים אשר מסייעים לסטודנטים לאורך הפעילות.


מלגת הקרן לרווחת נפגעי השואה


הקרן לרווחת נפגעי השואה עורכת פרויקט בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות, פרויקט זה מציע לסטודנטים מלגה על השתתפות בפרויקט לליווי חברתי לניצולי שואה במהלך שנת הלימודים. פרויקט זה נערך בעיר גבעתיים וכן בערים אשקלון וקריית ים. כחלק מן התנאים לקבלת המלגה, על הסטודנטים לקחת חלק פעיל בפעילות ההתנדבותית עם הניצולים ועם בני משפחותיהם. הם מבצעים ביקורים תדירים על בסיס שבועי עם ניצולי השואה, במהלכם הם מטיילים, משוחחים, יוצאים לאירועים תרבות ולוקחים חלק בפעילויות פנאי שונות בבתי הניצולים, או במסגרות דיור מוגן.


נוסף על כך, התכנית כוללת מיזם להנגשת הטכנולוגיה לניצולי השואה, כאשר הסטודנטים מסייעים להם ללמוד על הפעלת המחשב והאינטרנט. הקרן מפגישה בין ניצולי שואה שאין בביתם מחשב לבין סטודנטים שמתנדבים בפרויקט, לאחר קבלת מחשב מן הקרן הסטודנטים מגיעים לביתם ומסייעים להם בהבנת השימוש במחשב. גובה מלגה זו משתנה בהתאם להיקף השעות אותו מבצעים הסטודנטים במסגרת המיזם, היקף המלגה נע בדרך כלל בין 2,500 - 5,000 שקלים.

 

Whatsapp Whatsapp