לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מלגות > מלגות ללקויי למידה

מלגות לסטודנטים לקויי למידה


מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות
עוד מסלולים ומידע
הגרלת מלגת לימודים בישראל
מלגות לחיילים
עידוד השכלה במדעים ובטכנולוגיה
מלגות לעידוד נשים באקדמיה
מלגת מפעל הפיס
מלגות לעדה האתיופית
מלגות חונכות
מלגת דיור
מלגה לבגרות
מלגות דתיים חרדים
 
 
מלגות פריפריה
מלגות פר"ח
מלגה לתואר ראשון
מלגות תואר שני
מלגות לפוסט דוקטורט
מלגות לקליטת סגל
מלגות לתואר שלישי
מלגות קיום
מלגות חו"ל
פרסום מלגה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

סטודנט? אתר לימודים בישראל מחלק לך מלגה! לפרטים והרשמה>> (בחסות)

מלגות ללקויי למידה - מלגה ללקויי למידה מביטוח לאומי וגורמים נוספים


סטודנטים עם לקות למידה? מגיעה לכם מלגה!


תקופת הלימודים היא פרק זמן מאתגר לכולם, אך לסטודנטים עם לקויות למידה היא מציבה קשיים נוספים לאורך הדרך. הכנה של מטלות, ארגון למידה, הכנה לבחינות ותהליכים נוספים יכולים להיות מורכבים עבור סטודנטים עם הפרעת קשב, דיסלקציה, דיסקלקוליה או לקויות אחרות. מסיבה זו, מוסדות הלימוד וגופים נוספים שחיצוניים למוסדות מציעים מערכי תמיכה מיוחדים עבור סטודנטים אלה, כדי לאפשר להם לממש עצמם בזמן הלימודים למרות הלקות.


במסגרת השאיפה לסייע לסטודנטים עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז להצליח בלימודים ולרכוש כלים להשתלבות בשוק העבודה בהמשך, מציעים הגופים השונים מלגות לימוד ייעודיות לסטודנטים אלה. מלגות הלימוד באות לסייע בעלויות שכר הלימוד ולתמוך מבחינה כלכלית גם בהוצאות נוספות שעמן מתמודדים סטודנטים עם לקות למידה, כגון עריכה של אבחונים או השתתפות בשיעורי עזר.


המלגות מוענקות לרוב יחד עם סיוע מקיף בתחום הלימודי והאישי במטרה להעניק מעטפת תמיכה נרחבת לסטודנטים אלה וכך לאפשר להם לממש את הכישורים והיכולות שלהם. סיוע זה כולל בדרך כלל הדרכות, חונכויות וסיוע נוסף שבא להתאים את סביבת הלימודים לצורכיהם של הסטודנטים. הסיוע מוענק לכל אורך שנת הלימודים, בכל שנות התואר. גם סטודנטים שלומדים בתכניות ללימודי תעודה, כגון קורסים או הכשרות מקצועיות, יכולים להיעזר במערך הסיוע במסגרת הכשרתם.


עיקר המלגות לסטודנטים עם לקות למידה מוענק על ידי הביטוח הלאומי במסגרת סל השיקום שהוא מציע לאנשים עם הפרעות קשב וריכוז. סיוע זה מוענק בהתאם לגובה אחוזי הנכות שנקבעים לסטודנטים בוועדה מיוחדת אשר דנה בבקשות של הסטודנטים וברקע הלימודי והרפואי שלהם. נוסף על הסיוע מן הביטוח הלאומי, ישנם גופים פרטיים כגון עמותות וארגונים חברתיים אשר פועלים לקידום אנשים עם לקויות למידה ומציעים מעת לעת מלגות שונות לסיוע לסטודנטים במהלך לימודיהם.


מלגת ביטוח לאומי לקויי למידה


הביטוח הלאומי מעניק לסטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז ADHD שלהם נקבעים לפחות 20 אחוזי נכות מלגות לימודים וסיוע כלכלי בתקופת לימודיהם, במסגרת "סל שיקום מקצועי". את קצבת הסיוע החודשית יכולים לקבל סטודנטים שלומדים לתארים אקדמיים במוסדות להשכלה גבוהה וכן מוענקות מלגות לסטודנטים ללימודי תעודה ותכניות להכשרה מקצועית. חשוב לציין כי הסיוע של הביטוח הלאומי איננו מוענק לכל סוגי לקויות הלמידה, אלא בעיקר להפרעות קשב וריכוז.


מה כוללת המלגה

 

כחלק מסל השיקום, הסטודנטים זכאים למלגה בגובה עד שכר לימוד אוניברסיטאי וכמו כן, להחזרים על קורס פסיכומטרי, על שיעורי עזר, על הוצאות נסיעה ורכישה של ציוד לימודי. הסטודנטים מקבלים גם סיוע נוסף כמלגת קיום שמקנה השתתפות בשכר הדירה, כאשר מקום המגורים שלהם רחוק ממוסד הלימוד מרחק של יותר מ - 40 קילומטרים. סטודנטים שלומדים לפחות 16 שעות שבועיות ועומדים בתנאי הזכאות יכולים לקבל גם דמי שיקום. גובה קצבת השיקום הוא כ - 2,200 שקלים בחודש. הסיוע בשכר הלימוד הוא עד ארבע שנות לימוד. סיוע בשכר הדירה עומד על עד 1,200 שקלים.


איך מגישים בקשה לסיוע

 

 התהליך מתנהל מול הביטוח הלאומי והוא כולל מספר שלבים. ראשית, על הסטודנטים להגיש תיק מסכים עבור תביעה לנכות, את הטפסים ניתן למצוא באתר הביטוח הלאומי או בסניפי ביטוח לאומי ברחבי הארץ, לטפסים אלה מצרפים אבחון הפרעות קשב שאינו אבחון דידקטי או מת"ל, חוות דעת נוירולוגית או פסיכיאטרית. ניתן לצרף גם המצלות מגורמים במערכת החינוך, כגון ממורים או יועצים מבית הספר התיכון. נוסף על כך, ניתן לצרף למסמכים גם אישורים על בעיות נוספות שעלולות להשפיע על הלמידה, כגון לקות ראייה או לקות שמיעה. הביטוח הלאומי יכול להתחשב גם בלקויות אלה במסגרת הסיוע שמוענק לסטודנטים.


לאחר כחודשיים משליחת המסמכים מקבלים זימון לוועדה רפואית הכוללת רופאים ופסיכיאטרים. בוועדה מתבקשים הסטודנטים לתאר את ההשפעה של הפרעת הקשב על הלמידה ועל חיי היום יום. מומלץ להיות מפורטים עד כמה שניתן בתיאור האופן בו הלקות מקשה על התפקוד הלימודי, כגון מתן דוגמאות מן הלמידה לבגרויות או לפסיכומטרי. יש להזכיר גם טיפול תרופתי כגון ריטלין בפני הוועדה. לאחר כחודש ממועד הוועדה, נקבעים אחוזי הנכות ונשלחים באופן מסודר אל הסטודנטים. חשוב לזכור שרק סטודנטים עם דרגת נכות של מעל 20 אחוזים זכאים לסל השיקום ולמלגות. אחת לחודש הסטודנטים נדרשים להעביר דוחות על נוכחות והישגים בלימודים אל יועצי השיקום.


כיצד לערער על ההחלטה

 

 מי שהנכות המשוקללת שנקבעת להם על ידי הביטוח הלאומי נמוכה מעשרים אחוזים, רשאים להגיש ערעור על ההחלטה. את הערעור יש אפשרות להגיש עד שישים ימים מיום קבלת מכתב ההחלטה, כאשר מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מתאימים כדי להכין תיק רפואי נוסף ולנסח את חוות הדעת כתגובה להחלטת הביטוח הלאומי. חשוב לציין כי לא בכל המקרים הערעור מתקבל.

 


מלגת הקרן לחינוך ולרווחה על שם מורדקו (מרדכי) פרגר ז"ל


זוהי מלגה שניתנת מטעם קרן פרטית, שנוסדה לקידום שוויון חברתי. הקרן פועלת בשיתוף עם ארגונים חברתיים, רשויות מקומיות וגופים עסקיים. כספי הקרן מגוייסים מתרומות פרטיות של בעלי עסקים ותורמים פרטיים שמגלים סולידריות עם ערכי הקרן.
הקרן מתמקדת בין היתר בסיוע לצעירים שמתמודדים הם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה. היא מפעילה פרויקטים שונים מול מוסדות הלימוד ועמותות חברתיות, כאשר עלותם של מיזמים אלה ממומנת על ידי הקרן. המלגות שמוצעות לסטודנטים כוללות מלגות לאבחון ללקויות למידה ומלגות לשיעורי עזר. כמו כן, הסטודנטים זוכים לייעוץ וסיוע פסיכולוגי ולסדנאות בתחום לקויות הלמידה.

 


הטבות ללקויי למידה במוסדות הלימוד


מעבר למלגות הלימוד, שמוענקות בדרך כלל על ידי גורמים חיצוניים למוסדות הלימוד, המוסדות השונים מעניקים סיוע מקיף לסטודנטים עם לקות למידה או הפרעת קשב וזאת כדי לסייע להם במהלך הלימודים ולאחריהם. לפי חוק זכויות תלמידים עם לקויות למידה במוסדות על תיכוניים, נקבע כי כל מוסד לימודים נדרש להפעיל מרכז תמיכה עבור הסטודנטים עם לקויות הלמידה. מרכזי תמיכה אלה זמינים עבור הסטודנטים ומציעים להם ייעוץ, הדרכה והכוונה בנושאים לימודיים ואישיים. סיוע זה כולל בין היתר עזרה בכתיבה של עבודות ומטלות, עזרה בהנגשת מידע, מציאת חונכים לסטודנטים וכן הפניות לאבחונים ולמערכי תמיכה נוספים שנדרשים לאותם סטודנטים.


נוסף על כך, מרכזי התמיכה במוסדות אחראיים על ההקלות שניתנות לסטודנטים במבחנים. ההקלות וההתאמות נקבעות בהתאם לאבחון שמחזיקים הסטודנטים. בין סוגי ההקלות המוכרים אפשר למנות הארכת זמן, שעתוק בחינה לבעלי כתב יד קשה לקריאה, התעלמות משגיאות כתיב, הקראת שאלונים של ידי בוחנים נייטרליים, דפי נוסחאות מורחבים במקצועות ריאליים כמו הנדסה או מדעים וכן אפשרות להכתבת תשובות לבוחנים נייטרליים.


כמו כן, במסגרת מרכזי התמיכה הסטודנטים יכולים לקבל הדרכות למידה שונות, בקבוצות או באופן פרטני. הדרכות אלה מתמקדות בפיתוח של אסטרטגיות ומיומנויות למידה יעילות והן עוזרות לסטודנטים לבנות לעצמם הרגלי למידה שמותאמים לצורכיהם. לקראת תקופות מבחנים, ההדרכות מתמקדות גם בכתיבה של עבודות סמינריוניות ובהכנה נכונה לבחינות. חלק מן המרכזים מציעים טכנולוגיות מסייעות שונות, כגון מאגרי מידע, תוכנות ועזרים טכניים שונים שיכולים להקל את הלמידה ולהתאים אותה לצורכים האישיים של הלומדים.

 

 

רשימת מלגות: מלגות ללקויי למידה
לכל המלגות
 מלגת רוטרי - האקדמית גליל מערבי הגישו מועמדות
 המרכז האקדמי רופין - מלגת חונכות סטודנטים לקויי למידההגישו מועמדות
 אוניברסיטת חיפה - מלגה לסטודנטים בתוכנית ללקויי למידה התמחות בערביתהגישו מועמדות
 מלגות לסטודנטים ממוצא אתיופי באוניברסיטת אריאלהגישו מועמדות
 האוניברסיטה העברית - קרן סימונסוןהגישו מועמדות
 מכינה קדם אקדמית בשרוןהגישו מועמדות
 עיריית אשדוד מעודדת לימודים אקדמאיים ומאפשרת לסטודנטים תושבי העיר הגישו מועמדות


שאלות הגולשים מהפורום: מלגות ללקויי למידה
כניסה לפורום מלגות
 מלגות לבעלי לקויות למידה16/01/2018    (464 צפיות)
 מלגה ללקויי למידה - האם יש?23/10/2017    (556 צפיות)
 מלגה לבני 40+ ליקויי למידה10/10/2017    (617 צפיות)
 מלגה לבעלי לקויות למידה25/09/2017    (370 צפיות)
 מלגה לחינוך ולקויות למידה09/09/2017    (520 צפיות)
 מלגות לסטודנטים המאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז24/08/2017    (732 צפיות)
 מלגה לתואר שני עם 75% נכות 01/10/2016    (457 צפיות)
 מלגה לבגרויות בתיכון ללקויי למידה13/04/2016    (497 צפיות)
 מלגה לתלמידים לקויי למידה 04/01/2016    (522 צפיות)
 מלגה ללקויי למידה - המגזר הדתי 30/12/2015    (497 צפיות)
 מלגות לחרדים לקויי למידה20/10/2015    (463 צפיות)
 מלגות להשלמת בגרויות ללקויי למידה23/07/2014    (680 צפיות)
 מלגות לתואר ראשון לבעלי לקויות למידה10/03/2014    (689 צפיות)
 מחפשת ללמד מחשבים בתמורה למלגת לימודי חינוך מיוחד27/02/2014    (597 צפיות)
 מלגה ממשרד החינוך לעובדי הוראה19/05/2013    (3552 צפיות)
 מלגה עבור תואר שני בלקויות למידה 03/05/2013    (821 צפיות)
 זכויות מביטוח לאומי13/04/2013    (1279 צפיות)
 מלגות ללקויי למידה או סטודנטים מעל גיל 3015/04/2012    (1903 צפיות)
 האם קיימת מלגה המיועדת ללימודי הנדסה וגם סובלים מקשיי קשב וריכוז18/01/2012    (1139 צפיות)
 מלגות ללקוי למידה וליקויי קשב16/11/2011    (2403 צפיות)
 מלגות לתואר שני בחינוך20/09/2011    (1364 צפיות)
 מחפש מלגה ללימודי ההנדסה 02/07/2011    (959 צפיות)
 
פורומים בתחום
פורום מלגות
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מסלול מצטיינים בפקולטות שונות בישראל
מלגות לימודים לאימהות חד הוריות ולהורים יחידנים
מלגות מצטיינים למועמדים ולסטודנטים
מלגות ללימודי רפואה
מלגות להנדסאים - פרויקטים וקרנות
עוד מאמרים
 סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קבלת אישורים למלגות שיקום שכונות (לפני 1 ימים, 10 שעות, 38 דקות)
מתי תפתח שוב המלגה? (לפני 1 ימים, 10 שעות, 43 דקות)
קבלה אישור למלגת ההסתדרות (לפני 6 ימים, 8 דקות)
יצירת קשר עם הסתדרות המורים בקשר למלגה (לפני 6 ימים, 9 שעות, 10 דקות)
תודה רבה. עזרת מאוד (לפני 8 ימים, 3 שעות, 57 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD