לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסאי > מבחני מה``ט

בחינות מה"ט


מחפש/ת מידע על לימודים? מבחני מה"ט? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסאי תעשייה וניהול
הנדסאי אלקטרוניקה
הנדסאי חשמל
כימיה תרופתית
הנדסאי חקלאות
הנדסאי עיצוב תעשייתי
הנדסאי בניין
הנדסאי מכשור רפואי
הנדסאי קירור ומיזוג אויר
הנדסאי סאונד וקול
 
 
תקשורת אינטראקטיבית
הנדסאי קולנוע וטלוויזיה
הנדסאי תקשורת חזותית
הנדסאי אנימציה והדמיה
הנדסאי פלסטיקה
הנדסאי רכב
הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית
הנדסאי מכשור ובקרה
הנדסאי סביבה
הנדסאי תוכנה

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מבחני מה"ט - מבחנים להנדסאים וטכנאים


מה"ט, המכון להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים, עורך מבחני גמר לסטודנטים שלומדים במסלולים ללימודי הנדסאי ובתכניות להכשרת טכנאים. כמו כן נערכים מבחנים מטעם מה"ט בסיום המכינה הטכנולוגית להנדסאים. מטרתן של בחינות אלה היא לפקח ולבקר את הידע במסלולי הלימודים הטכנולוגיים וכן לערוך ביקורת על תכניות הלימוד והיעילות שלהן. מעבר מוצלח של המבחנים הללו הוא אחד התנאים לסיום של הלימודים ולקבלה של הדיפלומה המסכמת - דיפלומת ההנדסאי, תעודת הטכנאי או תעודת הסיום של המכינה הטכנולוגית להנדסאים.


מבחני גמר מתקיימים בכל מסלולי הלימוד ובמגמות השונות שנכללות בהם. מה"ט קובעים מדי שנה את מקצועות הלימוד שבהם מתקיימות בחינות גמר ואת המועדים של אותן בחינות. בדרך כלל, הסטודנטים נדרשים לעבור בין ארבע לחמש בחינות מסכמות כדי להשלים את הלימודים, בהתאם לקביעת מה"ט לגבי מגמת הלימוד הספציפית שבה הם לומדים. הציון העובר במבחני הגמר הוא 55 ומעלה.


המבחנים מתקיימים באופן חיצוני למוסד הלימוד. יחד עם זאת, המוסדות השונים מכינים את הסטודנטים בצורה מקיפה לקראת הבחינות הללו במסגרת תרגילים ושיעורים מגוונים. כמו כן, במרבית המוסדות ניתן להשיג מבחנים פתורים משנים קודמות, דרכם אפשר להכיר את מבנה המבחן וללמוד איך להתמודד עם שאלות קשות.


מועדי מבחני מה"ט - מבחני מה"ט 2018


מבחני מה"ט להנדסאים ולטכנאים מתקיימים מדי שנה במועד קיץ, שנערך בחודשים יולי ואוגוסט. בחלק ממגמות הלימוד, נערך גם מועד אביב בחודשי פברואר ומרץ לחלק קטן ממקצועות הלימוד הנדרשים. לבחינות מתקיים מועד א' ומועד ב'. מרבית מבחני מועד ב' מתקיימים לאורך חודש ספטמבר. המועדים המדויקים לקיום הבחינות משתנה משנה לשנה, כדי לקבל את המידע המדויק לגבי מועדי בחינות מה"ט מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד או ישירות אל מה"ט.


תוצאות מבחני מה"ט


הציונים במבחני מה"ט מתקבלים לאחר כחודשיים או שלושה חודשים, שהם משך בדיקת הבחינות על ידי מה"ט. במקרים של חשד להעתקות או טיפול בפערים מיוחדים, משך פרסום התוצאות עלול להימשך זמן רב יותר. אחרי סיום בדיקת המחברות וקליטת הציונים, הציון הסופי במבחן מועבר על ידי הגורמים המוסמכים במה"ט על המכללה ומשם אל הסטודנטים.


כמו כן, לאחר שהציונים מפורסמים על ידי המחלקה, הם זמינים לצפייה גם באתר האינטרנט של מה"ט, במערכת "ציונט". חשוב לציין כי הציונים שניתן לראות במערכת הממוחשבת אינם הציונים הקובעים לקבלת הדיפלומה, הציונים הקובעים הם רק אלה המועברים בדו"ח מסכם של מה"ט אל המכללה.


הציון העובר במבחן הוא כאמור 55 לפחות. ציונים בין 51 - 52 מעוגלים כלפי מטה לציון 50 וציונים בין 53 - 54 מעוגלים מעלה ל - 55, כלומר לציון סופי עובר.


אופן חישוב הציון הוא על ידי שקלול של ציון המבחן עם ציון מגן שמעניקה המכללה, כל אחד מהציונים הללו מהווה 50% מהציון הסופי. ציון המגן הוא ציון פנימי שמעניקה המכללה, הוא נקבע על ידי ההישגים במבחנים פנימיים ובאופן כללי בקורסים ובמטלות במהלך הלימודים. ציון המגן הוא מדויק ולא מעוגל ולא ניתן לשנות אותו לפי בקשות הסטודנטים. את ציון המגן המכללה נדרשת להעביר אל מה"ט עד 48 שעות ממועד ביצוע מבחן הגמר במקצוע המסוים.


מאגר מבחני מה"ט


מאגר מבחני מה"ט זמין לסטודנטים באינטרנט, הוא מפורסם על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים (משרד הכלכלה) ומכיל את המבחנים בכל מגמות הלימוד בשנים האחרונות. נוסף על כך, רבות מן המכללות הטכנולוגיות מציעות לסטודנטים לעיין במאגר מבחנים מהשנים האחרונות למטרות תרגול.


פתרונות מבחני מה"ט


רבים מבין מוסדות הלימוד מציעים לסטודנטים פתרונות מלאים למבחני מה"ט במקצועות השונים. הפתרונות נכתבים לרוב על ידי סגל המרצים של המכללה והם זמינים לסטודנטים באתרי המכללות או דרך בקשה מן הסגל. פתרונות אלה יכולים להיות לעזר רב לסטודנטים בזמן הלמידה והם מאפשרים להם ללמוד מטעויות ולשפר את אסטרטגיות ההתמודדות עם שאלות מורכבות.

 

הנה כמה מן המבחנים שנערכים על ידי מה"ט לסטודנטים ללימודים טכנולוגיים:


מבחני מה"ט תורת החשמל - מבחני מהט בחשמל


מבחן זה נערך במסגרת לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת ולימודי הנדסאי מכשור ובקרה. בלימודי הנדסאי רפואי מתקיים מבחן - מבוא לחשמל ואלקטרוניקה. עבור הכשרות טכנאים, המבחן נערך במסגרת קורס טכנאי אלקטרוניקה.


מדובר במבחן שבודק את ההבנה ביסודות החשמל, בתכנון ובניתוח של מעגלים אלקטרוניים וחשמליים. בין היתר הוא כולל סוגיות כגון מגנטיות, זרם חילופין וניתוח של מעגלים.


מבחני מה"ט מתמטיקה - מבחני מה"ט מכינה טכנולוגית מתמטיקה


מבחני מה"ט במתמטיקה מתקיימים במסגרת בחינות הגמר של המכינה הטכנולוגית להנדסאים (מכינת קדם הנדסאים). זהו אחד הפרקים הגדולים בחומר הנלמד במכינה הטכנולוגית והוא בא להקנות למועמדים ללימודי הנדסאים מיומנויות מתמטיות חשובות שישרתו אותם בהמשך הדרך בלימודיהם.


מבחני מה"ט מכניקה טכנית פתרון


מבחן מה"ט במכניקה טכנית משותף ללימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי מכונות תיב"מ, לימודי הנדסאי רכב, לימודי הנדסאי מכטרוניקה, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מערכות אנרגיה ולימודי הנדסאי גז טבעי.


במסגרת הבחינה, הסטודנטים עוסקים בנושאים כגון כוחות במרחב, סטטיקה, דינמיקה, קינימטיקה, מכניקה של גופים קשיחים, תנועה מעגלים ועוד מבחר נושאים.


מבחני מה"ט הנדסה תיאורית


מבחן זה מתקיים במסגרת לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי, על מסלוליו השונים (הכוללים מסלול בוקר ומסלול לימודי ערב). המבחן בודק את המיומנויות של הסטודנטים בשרטוט טכני ובהבנה של שרטוטים הנדסיים.


מבחני מה"ט אלקטרוניקה תקבילית


את הבחינה באלקטרוניקה תקבילית נדרשים לעבור סטודנטים ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה. המבחן נערך במגמות ההתמחות מחשבים, תקשורת ותקשורת נתונים. הבחינה בודקת את ההיכרות של הסטודנטים עם רכיבים שונים של מערכות אלקטרוניות כגון דיודות, מגברים וטרנזיסטורים וכן דורשת מיומנויות ניתוח ושרטוט של מעגלים.


מבחני מה"ט מערכות הפעלה


המבחן המערכות הפעלה מיועד לסטודנטים ללימודי הנדסאי תוכנה. סטודנטים במגמות לימודי הנדסאי סייבר ולימודי הנדסאי תוכנה - תקשורת ואינטרנט נדרשים לגשת למבחן זה, אשר בודק את הידע וההיכרות עם מגוון היבטים של מערכות הפעלה ממוחשבות.


מבחני מה"ט סטטיסטיקה


מבחן מה"ט בסטטיסטיקה מיועד לסטודנטים ללימודי הנדסאי תוכנה במגמות השונות. לעיתים ניתן לבחור בינו לבין המבחן במערכות הפעלה. נוסף על כך, סטודנטים ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול נדרשים לגשת למבחן "סטטיסטיקה והסתברות", במגמות הבאות: הנדסאי תעשייה וניהול ומערכות ייצור, הנדסאי תעשייה וניהול ולוגיסטיקה, הנדסאי תעשייה וניהול ומשאבי אנוש, הנדסאי תעשייה וניהול - שיווק וניהול והנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות איכות.


מבחני מה"ט תורת הבקרה


הנדסאי חשמל נדרשים לגשת בסיום לימודיהם לבחינה בתורת הפיקוד והבקרה. מבחן זה בודק את הידע שלהם במערכות בקרה הנפוצות בתעשייה ובתהליכים פיזיקליים שנוגעים אליהן תוך בחינה של הידע המתמטי והחישובי של הסטודנטים.


מבחני מה"ט שפת C - מבחני מהט שפת C פתרונות


סטודנטים ללימודי הנדסאי תוכנה במסלול לימודי בוקר או במסלול המשולב נדרשים לגשת לבחינה בשפת C (שפת סי) במסגרת בחינות הגמר ללימודיהם, מבחן זה בודק את הידע והשליטה שלהם בשפת התכנות. הבחינה נדרשת במסגרת מסלולי ההתמחות הנדסאי תוכנה - תקשורת ואינטרנט והנדסאי תוכנה - סייבר.


מבחני מה"ט חלקי מכונות


הבחינה בחלקי מכונות מיועדת לסטודנטים ללימודי הנדסאי מכונות במגמות ההתמחות השונות. המבחן בודק את ההיכרות של הסטודנטים עם מערכות מכניות שונות וחלקיהן, כגון מיסבים, ברגים, קפיצים, ממסרות מכניות וחלקים נוספים. למבחן ניגשים סטודנטים שלומדים במגמות ההתמחות רכב, תיב"מ ומכטרוניקה.


מבחני מה"ט כלכלה תעשייתית פתרונות


סטודנטים ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול נדרשים לגשת למבחן בכלכלה תעשייתית במסגרת מבחני הגמר שלהם. המבחן מיועד לסטודנטים במגמות ההתמחות לוגיסטיקה, ניהול השיווק, איכות, מערכות מידע, מערכות ייצור ומשאבי אנוש. בין הנושאים שנלמדים במסגרת בחינה זו נכללים מלאי, רכוש קבוע, תמחיר, מסחר בינלאומי, יחסים פיננסיים ונושאים נוספים.

 

רוצה לדעת יותר על מבחני מה"ט? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על מבחני מה``ט
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד מבחני מה``ט


מכללת המינהל הטכני - קורס טכנאי מיגון ושמע לרכב, קורס מתקין מערכות לרכב מכללת מישלב - קורס טכנאי בית חכם
מכללת MBC - קורס טכנאי מנעולים, מנעולנות המכללה לניהול - קורס טכנאי מנעולים, קורס מנעולנות
המכללה הרב תחומית - קורס טכנאי מיגון ואבטחה המכללה האקדמית כנרת - קורס טכנאי סלולר, טלפונים סלולריים
אוניברסיטת חיפה - תואר ראשון בגאוגרפיה להנדסאי מים וקרקע המכללה הטכנולוגית באר שבע - לימודי הנדסאי הנדסה רפואית בהתמחות מכשור רפואי
מכללת אורט כפר סבא - לימודי הנדסאי תוכנה מכללת אורט הרמלין נתניה - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
מכללת שנקר - בית הספר להנדסאים - לימודי הנדסאי עיצוב מדיה מכללת עמל הישגים - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור
מכללת אתגר תקשורת - קורס טכנאי סלולר מכללת אורט קריית ביאליק - מכינה טכנולוגית להנדסאים
מכללת אין ליין - קורס טכנאי סלולר בית הספר לרנטגן אסף הרופא - לימודי רנטגנאות ודימות, טכנאי רנטגן
מכללת נשיא טכנולוגיות - קורס טכנאי בית חכם מכון לומדה - קורס טכנאי סלולר לגברים חרדים
מכללת גליל מערבי - קורס טכנאי מחשבים והכנה למבחן MCTS יואב גרא - המכללה הישראלית לסאונד | טכנאי או הנדסאי?
מכללת מעוף - קורס טכנאי מחשבים PC ורשתות תקשורת מטריקס גרינטק קולג' - קורס טכנאי קלינטק CTT
מכללת מגן דוד ירוק - קורס טכנאי כלבנות וטרינרי מכללת PracticU - קורס טכנאים Windows 7 + Linux
מכללת חיפהטק - קורס טכנאי PC ורשתות תקשורת הנדסאים באריאל - קורס טכנאי חשמל
מכללת אורט ירושלים - לימודי הנדסאי אדריכלות נוף המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה - לימודי הנדסאי חשמל
מכללת מ.ל.מ - קורס טכנאי סלולר מכללת נצרת עילית - לימודי הנדסאי מכשור רפואי
       
כל המסלולים


חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי (452 חוות דעת)
התקבלו 452 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
עדן,מכללה טכנולוגית באר שבע , הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - המכללה הטכנולוגית באר שבע, 03/06/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
בתור נכת צהל עם מגבלה פיזית ביד שמאל, הסגל במכללה מאוד מתחשב ותומך ומבין.


על הקמפוס
מקום נחמד לשבת בין השיעורים , המקום נגיש ומטופח , מאוד סימפטי לאנשים עם מגבלויות פיזיות
אלינה,המכללה למינהל, המכללה למינהל - הנדסאי רפואי, 28/05/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
קושי הלימודים ולפעמים המרצים לא תואמים להעברת החומר הקשה

על הקמפוס
מכללה למנהל חיפה מכללה קטנה אך נותנת מענה לכל דבר
קפיטריה קטנה אבל עונה כמעט על הצרכים ומבחינת המחירים
 
פורומים בתחום
פורום הנדסאים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
הנדסאי אדריכלות נוף - לימודי הנדסאים
לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה
לימודי הנדסאי מכונות, מחפש מקצוע?
האם כדאי לך ללמוד לתואר הנדסאי?
הנדסאים - לימודי ערב
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסאי
תל חי - הנדסאים
מכללת אשקלון - הנדסאים
טכניון - הנדסאים
אורט סינגאלובסקי - הנדסאי
הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על מבחני מה``ט?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הנדסאי
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תעסוקה לבוגרי הנדסאי מכשור רפואי (לפני 19 שעות, 0 דקות)
צפי תעסוקה של הנדסאי מכשור רפואי (לפני 2 ימים, 15 שעות, 30 דקות)
הכרה בלימודי הנדסאים באנגליה (לפני 7 ימים, 16 שעות, 53 דקות)
הכרה בדיפלומת הנדסאי בניין בחו"ל (לפני 11 ימים, 3 שעות, 48 דקות)
לימודי הנדסאי מיזוג אויר במרכז הארץ (לפני 11 ימים, 6 שעות, 51 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD