הסבת אקדמאים להוראת ביולוגיה וטבע במכללת לוינסקי

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על לוינסקי - הסבה להוראת מדעים.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


הסבת אקדמאים להוראת טבע וביולוגיה - מכללת לוינסקי לחינוך

 

טבע שני

 

טבע וביולוגיה הם שני תחומים הנכנסים תחת הדיסציפלינה של מדעי החיים, אלה עוסקים בחקר תהליכי החיים על סוגיהם השונים – מבנה הצמח, התפתחות של בעלי חיים, יחסי גומלין בין יצור חי למשנהו ובין בעלי חיים, בני אדם והטבע הסובב אותם. תחום אקדמי זה מזכה את ישראל בהכרה בינלאומית בזכות שלל פיתוחים ותגליות המקדמות את ההבנה האנושית של הטבע ואת הדרכים שבהם ניתן להיעזר בו מצד אחד ולהציל אותו מטעויות האדם מצד שני.

 

הצלחה זו אינה מגיעה יש מאין, היא תוצר של השקעת משאבים רבים ושל חינוך ברמה גבוהה עוד בגילים צעירים. רק כך אפשר לייצר את דור העתיד של החוקרים ושל המדענים, האנשים אשר בכוחם יהיה לקחת את התחום צעד אחד קדימה.

עם זאת, מצב החינוך בישראל טעון שיפור, מורים רבים אינם מקבלים את ההכשרה הנדרשת ללמד ולחנך ותלמידים רבים אינם זוכים לממש את הפוטנציאל הלימודי שלהם. על כן, ישנה דרישה הולכת וגוברת למורים איכותיים, שלהם רקע אקדמי ומשכך גם את הידע התיאורטי בתחום וגם את האהבה למקצוע שמשכה אותם אליו מלכתחילה.

 

תכנית הלימודים

 

הסבת אקדמאים להוראת טבע וביולוגיה במכללת לוינסקי לחינוך מקנה ידע מעשי ותיאורטי להוראת תלמידים בבית ספר יסודי ועל יסודי בתחום המדעים. הסטודנטים לומדים את יסודות החינוך וההוראה בדגש על קידום נושאים בוערים בתחום הטבע והביולוגיה, כמו אקולוגיה, איכות הסביבה וחינוך לבריאות.

 

הסטודנטים במסלול הסבת האקדמאים לומדים על טכנולוגיות למידה חדשניות ומתנסים בהן, הם דנים בסוגיות עכשוויות בתחום המדעים, הטבע והביולוגיה מתוך נקודת מבט ביקורתית אשר מעודדת אותם לפתח כישורי מחקר שיסייעו להם בעבודתם כמורים. כמו כן, הסטודנטים מעורבים ויוזמים מיזמים סביבתיים חשובים, כמו תחזוקה של גינה אקולוגית, שיקום בריכת חורף בשיתוף פעולה עם בתי ספר מהסביבה, מעקב אחר עופות המים ובעלי החיים הניזונים ממנה וכדומה.

 


תכנית הלימודים בנויה משלוש חטיבות עיקריות –

 

 

 • לימודי חינוך – בלימודים אלה הסטודנטים רוכשים את הכלים ואת המיומנויות הנדרשות בחינוך ילדים. חטיבה זו כוללת נושאים כמו סוציולוגיה, פסיכולוגיה, פילוסופיה של החינוך, תכנון לימודים, הערכת תלמידים ותיאוריות למידה.

 

 • לימודי טבע וביולוגיה – בלימודים אלה הסטודנטים מתעמקים בהוראת טבע ובהוראת הביולוגיה לתלמידים בגילים השונים, הם לומדים כיצד מנגישים את התחום לילדים ומנחילים להם אהבה ועניין למקצוע. כמו כן, חטיבה זו כוללת התמקדות בתחומים שאותם לומדים בבתי הספר, כמו בוטניקה, זואולוגיה, גוף האדם ומדעי הצמח.

 

 • הכשרה מעשית – בלימודים אלה הסטודנטים משתלבים בבתי ספר, צופים בשיעורים, לומדים לבנות שיעורים ומערכי לימוד ומלמדים הלכה למעשה. ההכשרה מאפשרת לסטודנטים להיכנס למערכת החינוך באופן הדרגתי, להכיר אותה מקרוב ולגבש את אופיים כמורים וכמחנכים. ההכשרה נעשית בליווי הסגל המקצועי של המכללה.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית להסבת אקדמאים להוראה נמשכת בין שנה לשנתיים, בכפוף לרקע הקודם של הסטודנט. מתכונת הלימוד כולל קורסים עיוניים בחינוך, קורסים בתחום הטבע והביולוגיה, מעבדות וסיורים. כמו כן, הסטודנטים משתתפים בהתנסות מעשית בבתי ספר ובתום הלימודים עליהם להתמחות בסטאז' מעשי.

 

נושאי לימוד

 

 • פיזיולוגיה של הצמח
 • מבנה התא
 • אסטרונומיה וחקר החלל
 • חסרי חוליות
 • אקולוגיה ואיכות הסביבה
 • מבוא לגנטיקה
 • ביוטכנולוגיה והנדסה גנטית
 • חינוך לבריאות
 • גורמי מחלות ומניעת תחלואות
 • מושגי יסוד בפיזיקה   
 • תופעות ייחודית של עולם הצומח    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת לוינסקי לחינוך היא מוסד להשכלה גבוהה המתמקד בתחום ההוראה, החינוך והכשרת מורים. מסלולי הלימוד של המכללה מושתתים על ערכים חברתיים, אם מהפן המקומי ואם מהפן האוניברסלי, וכן הם מותאמים לצורכי התלמידים בישראל ולדרישות של משרד החינוך. בין תכניות הלימוד של המכללה אפשר ללמוד הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת ספרות, הסבת אקדמאים להוראת לשון והסבת אקדמאים להוראת אנגלית.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים להסבת אקדמאיים להוראת טבע וביולוגיה צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי המוכר למועצה להשכלה גבוהה בממוצע ציונים 80 לפחות, מועמדים שלהם תואר ראשון בתחום המדעים המדויקים או מדעי החיים נדרשים לממוצע ציונים 75 ומעלה. מועמדים שלהם תואר אקדמי מוכר מחו"ל צריכים להציג אישור שקילה וציון 125 ומעלה במבחן יע"ל. כמו כן, עליהם להשתתף בקורס עולים בהיקף של 4 שעות שנתיות.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים ומסיימים את ההכשרה המעשית מקבלים תעודת הוראה בטבע ובביולוגיה מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך

פורום ייעוץ לימודים

השלמת תואר ראשון מהנדסאי תוכנה
נירני
1 תגובות
אפשר לעבוד בתחום הביבליותרפיה בשנה ג של הלימודים?
אילה יבגי
ללא תגובה
לימודי הערכת אמנות במרכז
עירית
ללא תגובה
תואר שני בשפת סימנים
רוואן
1 תגובות
לימודי מדע המדינה באוניברסיטה
יהודה
1 תגובות
איפה לומדים תואר בממשל?
טאי
1 תגובות
השלמת שעות לימודי תאטרון
ניקי מאירסון
1 תגובות
מה אפשר ללמוד ללא בגרות?
גבריאל
1 תגובות
גיאוגרפיה סביבת האדם ותכנון עירוני
אורי רותם
1 תגובות
האם יש ביקוש למנהלי חשבונות, יועצי מס וחשבי שכר?
אברהפ קרן
1 תגובות
תואר בגיאוגרפיה וסביבת האדם
אורי
3 תגובות
מה כדאי לי ללמוד???
קטי
1 תגובות
בחירת תואר לפי תחומי עניין
:)
1 תגובות
איך מתפרנסים מתואר גאוגרפיה רב תחומי?
יאס
1 תגובות
לא יודעת מה אבל רוצה ללמוד
נועה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר 669 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 539 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון 1,074 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים