קורסי יהדות במכון שכטר

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על שכטר - קורסים ביהדות.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קורסים ביהדות ורוחניות במכון שכטר למדעי היהדות


מדעי היהדות עוסקים בטקסטים, בתיאוריות ובתפישות עולם שיחד מרכיבים קורפוס תרבותי עשיר ומגוון של העם היהודי. תחום זה הוא גם בעל קשר משמעותי לחיינו היום ומבט מעמיק בו מאפשר לפתח דיון בדילמות חברתיות, בתהליכים תרבותיים ובסוגיות מוסריות שמעסיקות היום חוקרים, מחנכים, אנשי רוח ומנהיגים.


במכון שכטר למדעי היהדות אפשר ללמוד בשלל קורסים שעוסקים בתחומים שונים ביהדות וברוחניות. קורסי יהדות אלה מתאימים גם לחסרי ידע או הכשרה קודמת ביהדות והם חושפים לתהליכים ותפישות עולם מרתקות מעולם היהדות.


מסלולי הלימוד


מכון שכטר מציע מספר קורסים בתחום היהדות והרוחניות. תכניות אלה מאפשרות למשתתפים להתוודע להוגים, לתפישות עולם ולתהליכים תרבותיים רבים ושונים מעולם היהדות ולהיחשף לטקסטים ותפישות עולם מגוונות. בין הקורסים אשר מתקיימים במכון שכטר ניתן למנות את המסלולים הבאים:

 

 

 • הגותו של אברהם יהושע השל: קורס זה עוסק בהגותו ובפועל של הפילוסוף היהודי אברהם יהושע השל ובפעילות החברתית שלו, אשר הייתה בעלת השלכות על יהודים ונוצרים בארצות הברית. במהלך הקורס מכירים את סיפור חייו של השל, מתוודעים לעקרונות יסוד בהגותו ובוחנים את ההשלכות החברתיות של הגות זו במטרה להעביר את הרעיונות שלו הלאה ולאפשר גם למשתתפי הקורס ליישם אותה במחקרם או בעבודתם. במסלול זה שמונה מפגשים והם מתקיימים בשעות הערב פעם בשבוע.

 

 

 • מהזוהר לרבי נחמן מברסלב: הקורס משלב בין דיון בספר הזוהר ובספרות הקבלה לבין לימוד אודות תורתו של הרבי נחמן מברסלב והשפעתו על התרבות היהודית. לאורך הקורס המשתתפים לומדים כיצד השפיעו רעיונותיו מספרות הזוהר על תורותיו של רבי נחמן. כמו כן הם דנים באופן בו הקבלה משפיעה על דבריו ועל ההשלכות שלה על תפישותיו של הרבי נחמן עד ימינו אנו. הקורס כולל שמונה מפגשים שמתקיימים בשעות הערב אחת לשבוע.

 

 

 • קורס לאדינו - שפה ותרבות: זהו קורס לאדינו שעוסק הן בשפה והן בתרבות יהדות ספרד. קורס זה מתאים גם לחסרי רקע קודם בשפה והוא מעניק להם מיומנויות יסוד בשימוש בה. במהלך התכנית נלמדים יסודות בלשון וכמו כן, המשתתפים מתוודעים לעשייה התרבותית הענפה והעשירה בשפת הלאדינו לרבות שירי עם, רומנסות, פתגמים, סיפורים, רומנים ומחזות וכך פותחים לדיון סוגיות רבות בתחום היהדות שעולות מן הטקסטים הללו. הקורס כולל עשרה מפגשים, הם נערכים בשעות אחר הצהריים והערב אחת לשבוע.


קהל היעד


הקורסים ביהדות מיועדים לקהל יעד נרחב והם אינם דורשים בהכרח ידע קודם או הכשרה אקדמית בתחומי מדעי היהדות. הקורסים מתאימים בין היתר גם לסטודנטים שלומדים בתכניות השונות לתואר שני במכון שכטר, אשר מעוניינים להמשיך ולהרחיב את הידע שלהם בתחומי היהדות. כמו כן, יכולים ללמוד בקורסים חיילים משוחררים, בוגרי שירות לאומי ולומדים מאוכלוסיות נוספות אשר ברצונם להיחשף לסוגיות ברוחניות וביהדות ולהרחיב את הבנתם בתפישות ובמושגים מרכזיים במדעי היהדות.


על מוסד הלימוד


מכון שכטר למדעי היהדות ממוקם בשכונת ניות שבירושלים. זהו מוסד אקדמי ששם לו למטרה להעמיק במחקר של מדעי היהדות בגישה אקדמית, שוויונית, פתוחה ופלוליסטית. במכון שמים דגש על יישום של מדעי היהדות בחיים המודרניים במגוון של היבטים. הוא מפעיל מגוון של תכניות לתואר שני במדעי היהדות שבמסגרתו הסטודנטים יכולים לרכוש ידע רב תחומי בהגות ותרבות יהודית. כמו כן, המכון עורך כנסים וימי עיון ומנהל מכוני מחקר שונים במטרה לעודד את הסטודנטים לכתוב ולפרסם מחקרים.


במכון לומדים יחד סטודנטים מכל קשת הדעות ותפישות העולם שמרכיבות את החברה הישראלית. דרכי הלימוד שבו משלבות בין לימוד מסורתי עם גישות מודרניות למחקר וכן התכניות משלבות שיח אקטואלי ותרבותי עם דיון טקסטואלי והיסטורי במקורות היהודיים. דרך שילוב זה שואפים להתמודד עם דילמות חברתיות ומוסריות עמן מתמודדת בימינו החברה הישראלית.


בין התכניות לתואר שני אשר פועלות במכון אפשר למנות תואר שני בתלמוד, תואר שני בחינוך יהודי, תואר שני באמנויות ביהדות, תואר שני במקרא, תואר שני בלימודי ארץ ישראל, תואר שני במחשבת ישראל, תואר שני במדרש ואגדה ותכניות נוספות. כמו כן, ישנן תכניות מיוחדות לתואר שני שמתאימות לעוסקים בתחומי הקהילה והחינוך המשלב, אשר מאפשרות לסטודנטים לפתח דיון ושיח אודות סוגיות ביהדות, בין התכניות הללו אפשר למצוא את תכנית משל"י, תכנית מקב"י, תכנית מעשה חשב ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון שכטר למדעי היהדות

פורום לימודי תעודה | קורסים

מחפשת קורס תקשורת בין אישית
סמדר בו ברוך
ללא תגובה
קורס לבחינת nclex and gfns
עסאמנה מונתסר
ללא תגובה
מסלולי לימוד שונים לטבחות
איתי עובד
ללא תגובה
קורס הכנה לSTEP 2 CS
מור תאמר
ללא תגובה
לימודים בניהול שרשרת אספקה
אלי אוזן
ללא תגובה
שילוב קורס צילום ועבודה בגני ילדים
שולמית
ללא תגובה
קורס בתחום אספנות ועתיקות
אמל גאנם
ללא תגובה
קורס אנגלית מדוברת באזור תל אביב
כהן שלמה
ללא תגובה
קורס מפקח בנייה בירושלים
אורי
ללא תגובה
קורס הנדסת איכות - תנאי קבלה
ולרי
ללא תגובה
קורס הדרכת קיקבוקס או זומבה
ניקול סבלייב
ללא תגובה
איפה נלמד קורס מנהל עבודה?
איתן סלע
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עוזר בטיחות?
אלדר פלד
ללא תגובה
קורס קוסמטיקה לאחות מוסמכת
מיטל בר אילן
ללא תגובה
קורס ההכנה לבחינת crne
יהודית רוזנשטיין
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,701 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב 1,450 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה 1,250 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 545 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן