קורסי יהדות במכון שכטר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על שכטר - קורסים ביהדות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים ביהדות ורוחניות במכון שכטר למדעי היהדות


מדעי היהדות עוסקים בטקסטים, בתיאוריות ובתפישות עולם שיחד מרכיבים קורפוס תרבותי עשיר ומגוון של העם היהודי. תחום זה הוא גם בעל קשר משמעותי לחיינו היום ומבט מעמיק בו מאפשר לפתח דיון בדילמות חברתיות, בתהליכים תרבותיים ובסוגיות מוסריות שמעסיקות היום חוקרים, מחנכים, אנשי רוח ומנהיגים.


במכון שכטר למדעי היהדות אפשר ללמוד בשלל קורסים שעוסקים בתחומים שונים ביהדות וברוחניות. קורסי יהדות אלה מתאימים גם לחסרי ידע או הכשרה קודמת ביהדות והם חושפים לתהליכים ותפישות עולם מרתקות מעולם היהדות.


מסלולי הלימוד


מכון שכטר מציע מספר קורסים בתחום היהדות והרוחניות. תכניות אלה מאפשרות למשתתפים להתוודע להוגים, לתפישות עולם ולתהליכים תרבותיים רבים ושונים מעולם היהדות ולהיחשף לטקסטים ותפישות עולם מגוונות. בין הקורסים אשר מתקיימים במכון שכטר ניתן למנות את המסלולים הבאים:

 

 

 • הגותו של אברהם יהושע השל: קורס זה עוסק בהגותו ובפועל של הפילוסוף היהודי אברהם יהושע השל ובפעילות החברתית שלו, אשר הייתה בעלת השלכות על יהודים ונוצרים בארצות הברית. במהלך הקורס מכירים את סיפור חייו של השל, מתוודעים לעקרונות יסוד בהגותו ובוחנים את ההשלכות החברתיות של הגות זו במטרה להעביר את הרעיונות שלו הלאה ולאפשר גם למשתתפי הקורס ליישם אותה במחקרם או בעבודתם. במסלול זה שמונה מפגשים והם מתקיימים בשעות הערב פעם בשבוע.

 

 

 • מהזוהר לרבי נחמן מברסלב: הקורס משלב בין דיון בספר הזוהר ובספרות הקבלה לבין לימוד אודות תורתו של הרבי נחמן מברסלב והשפעתו על התרבות היהודית. לאורך הקורס המשתתפים לומדים כיצד השפיעו רעיונותיו מספרות הזוהר על תורותיו של רבי נחמן. כמו כן הם דנים באופן בו הקבלה משפיעה על דבריו ועל ההשלכות שלה על תפישותיו של הרבי נחמן עד ימינו אנו. הקורס כולל שמונה מפגשים שמתקיימים בשעות הערב אחת לשבוע.

 

 

 • קורס לאדינו - שפה ותרבות: זהו קורס לאדינו שעוסק הן בשפה והן בתרבות יהדות ספרד. קורס זה מתאים גם לחסרי רקע קודם בשפה והוא מעניק להם מיומנויות יסוד בשימוש בה. במהלך התכנית נלמדים יסודות בלשון וכמו כן, המשתתפים מתוודעים לעשייה התרבותית הענפה והעשירה בשפת הלאדינו לרבות שירי עם, רומנסות, פתגמים, סיפורים, רומנים ומחזות וכך פותחים לדיון סוגיות רבות בתחום היהדות שעולות מן הטקסטים הללו. הקורס כולל עשרה מפגשים, הם נערכים בשעות אחר הצהריים והערב אחת לשבוע.


קהל היעד


הקורסים ביהדות מיועדים לקהל יעד נרחב והם אינם דורשים בהכרח ידע קודם או הכשרה אקדמית בתחומי מדעי היהדות. הקורסים מתאימים בין היתר גם לסטודנטים שלומדים בתכניות השונות לתואר שני במכון שכטר, אשר מעוניינים להמשיך ולהרחיב את הידע שלהם בתחומי היהדות. כמו כן, יכולים ללמוד בקורסים חיילים משוחררים, בוגרי שירות לאומי ולומדים מאוכלוסיות נוספות אשר ברצונם להיחשף לסוגיות ברוחניות וביהדות ולהרחיב את הבנתם בתפישות ובמושגים מרכזיים במדעי היהדות.


על מוסד הלימוד


מכון שכטר למדעי היהדות ממוקם בשכונת ניות שבירושלים. זהו מוסד אקדמי ששם לו למטרה להעמיק במחקר של מדעי היהדות בגישה אקדמית, שוויונית, פתוחה ופלוליסטית. במכון שמים דגש על יישום של מדעי היהדות בחיים המודרניים במגוון של היבטים. הוא מפעיל מגוון של תכניות לתואר שני במדעי היהדות שבמסגרתו הסטודנטים יכולים לרכוש ידע רב תחומי בהגות ותרבות יהודית. כמו כן, המכון עורך כנסים וימי עיון ומנהל מכוני מחקר שונים במטרה לעודד את הסטודנטים לכתוב ולפרסם מחקרים.


במכון לומדים יחד סטודנטים מכל קשת הדעות ותפישות העולם שמרכיבות את החברה הישראלית. דרכי הלימוד שבו משלבות בין לימוד מסורתי עם גישות מודרניות למחקר וכן התכניות משלבות שיח אקטואלי ותרבותי עם דיון טקסטואלי והיסטורי במקורות היהודיים. דרך שילוב זה שואפים להתמודד עם דילמות חברתיות ומוסריות עמן מתמודדת בימינו החברה הישראלית.


בין התכניות לתואר שני אשר פועלות במכון אפשר למנות תואר שני בתלמוד, תואר שני בחינוך יהודי, תואר שני באמנויות ביהדות, תואר שני במקרא, תואר שני בלימודי ארץ ישראל, תואר שני במחשבת ישראל, תואר שני במדרש ואגדה ותכניות נוספות. כמו כן, ישנן תכניות מיוחדות לתואר שני שמתאימות לעוסקים בתחומי הקהילה והחינוך המשלב, אשר מאפשרות לסטודנטים לפתח דיון ושיח אודות סוגיות ביהדות, בין התכניות הללו אפשר למצוא את תכנית משל"י, תכנית מקב"י, תכנית מעשה חשב ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון שכטר למדעי היהדות

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

טיפולי מגע לילדים ונוער
אתי לוי
ללא תגובה
האם לימודי תעודה מתקיימים אונליין ?
יפי
1 תגובות
קורס לימודי ניהול גני ילדים
סמאח טאהא נג׳אר
1 תגובות
לימודי תעודה לתחום שיש לי זיקה אליו
דר מימון
1 תגובות
קורס חוקר פרטי לחקירות וביטחון
סעיד אבו מעמר
1 תגובות
קורס כלבנות טיפולית ללא ניסיון
nhfk
1 תגובות
איפה כדאי קורס טכנאי מכשור רפואי?
גל מרבי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,158 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp