שנת השלמה בחשבונאות באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

שנת השלמה בחשבונאות באוניברסיטה הפתוחה - שנה ד' בחשבונאות


להגיע מוכנים אל המבחנים


מועצת רואי החשבון מגדירה את התנאים להכשרתם של רואי חשבון בישראל. בין התנאים הללו יש צורך לעבור בהצלחה מספר מבחנים שבוחנים את הבקיאות בתחומים מרכזיים בעולם החשבונאות. לימודי החשבונאות מקני פטור מחלק ממבחנים אלה וכך הסטודנטים ניגשים בסיום לימודיהם למספר בחינות מצומצם יותר. תפקידה של שנת ההשלמה בחשבונאות הוא לספק הכה מקיפה ומעמיקה אל הבחינה.


האוניברסיטה הפתוחה מציעה תכנית לשנת השלמה בחשבונאות. זהו מסלול שמיועד לבוגרי לימודי חשבונאות עם חטיבה בכלכלה באוניברסיטה הפתוחה ולבוגרי לימודי חשבונאות במוסדות אחרים, והוא מכין אותם לקראת המבחנים החיצוניים שעורכת מועצת רואי החשבון, תוך קבלת פטור מחלק ממבחנים אלה. שנת ההשלמה בחשבונאות מהווה צעד נוסף בדרך לקבלת ההסמכה לעסוק בראיית חשבון בישראל, מקצוע שיש לו דרישה רבה בשוק העבודה של היום.


תכנית הלימודים


מטרתה של שנת ההשלמה בחשבונאות היא להכשיר את הסטודנטים בוגרי לימודי חשבונאות עם חטיבה בכלכלה לקראת מבחנים סופיים שעורכת מועצת רואי החשבון להכשרתם של רואי חשבון בישראל. תכנית זו פוטרת את הסטודנטים מחלק ממבחני מועצת רואי החשבון.


במהלך התכנית, הם לומדים לשני מבחנים סופיים של המועצה, מבחן בחשבונאות פיננסית מתקדמת ומבחן בביקורת מתקדמת. במסגרת שנת ההשלמה הם לומדים במגוון קורסים שחושפים אותם לסוגיות שעשויות להופיע בבחינה ולתהליכים מגוונים בעולם החשבונאות עליהם הם נשאלים במסגרת המבחן. בין היתר נלמדות סוגיות במיסים, בביטוח לאומי, בביקורת, בשוק ההון ובחשבונאות פיננסית מתקדמת.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית שנת ההשלמה בחשבונאות של האוניברסיטה הפתוחה הוא שני סמסטרים, שכל אחד מהם נפרש על פני כ - 14 שבועות. התכנית כוללת מספר קורסים שמתקיימים בקמפוסים שונים של האוניברסיטה הפתוחה, כמו כן השיעורים כוללים בחינות ומבדקים פנימיים, בסיומו של כל אחד מן הסמסטרים מתקיימות בחינות סוף סמסטר. לאורך התכנית מקבלים הכנה מקיפה לקראת מבחני המועצה ולומדים להתמודד עם שאלות מגוונות שיכולות להופיע במבחן.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת שנת ההשלמה נכללים:

 

  • ביקורת בענפים מיוחדים
  • חשבונאות פיננסית מתקדמת
  • מיסים עקיפים ומיסוי מקרקעין
  • סוגיות בביטוח לאומי ושוק ההון   
  • שינויי מבנה ותכנון מס
  • סוגיות נבחרות במיסים   
  • ועוד

 


סגל הוראה


המרצים בשנת ההשלמה הם רואי חשבון מנוסים בתחומי הביקורת, המיסים והחשבונאות הפיננסית. הם מעבירים מן הניסיון והידע שברשותם כדי לסייע להכין את הסטודנטים לאופן מיטבי לקראת בחינות מועצת רואי החשבון.


על מוסד הלימוד


שנת ההשלמה בחשבונאות מתקיימת במסגרת המחלקה לניהול וכלכלה של האוניברסיטה הפתוחה. במחלקה ניתן ללמוד גם בתכניות ללימודי כלכלה, ללימודי ניהול לתואר ראשון, ללימודי חשבונאות וכן במסלול לתואר שני במנהל עסקים.


הקורסים במחלקה לניהול וכלכלה מתקיימים עוד משנת הפעילות הראשונה של האוניברסיטה הפתוחה, לאורך השנים המחלקה הלכה וגדלה וכיום היא כוללת עשרות תכניות לימודים מגוונות, בענפי הניהול, החשבונאות והכלכלה. תכניות הלימודים מפותחות על ידי חוקרים מוכרים וותיקים מן הקהילה המדעית אשר משמשים את המרצים ואת הסטודנטים גם במוסדות אקדמיים אחרים בארץ. האוניברסיטה הפתוחה מפעילה גם אפיק מעבר לכלכלה, שמאפשר לסטודנטים להתחיל את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה ולעבור לאחר מכן לפקולטות לכלכלה במוסדות אקדמיים שונים על סמך ההישגים בשנת אפיק המעבר.


האוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון של מסלולים לתואר ראשון ושני, היא מתייחדת בשיטת הלימוד שלה המשלבת בין למידה פרונטלית במרכזי הלימוד לבין לימודים מקוונים בשילוב טכנולוגיות מתקדמות. באופן זה הסטודנטים יכולים לשלב בין לימודי לעבודה ולהתאים את קצב הלימוד לצורכיהם. כמו כן, הם יכולים לבחור את מיקום הלימודים מבין עשרות מרכזי הלימוד בפרישה ארצית.


תנאי קבלה


לשנת ההשלמה בחשבונאות יכולים להתקבל סטודנטים שלהם זכאות לתואר בוגר בלימודי חשבונאות עם חטיבה בכלכלה של האוניברסיטה הפתוחה, כמו כן יכולים ללמוד בתכנית זו גם בוגרי לימודי חשבונאות ממוסדות לימוד אחרים. תכנית זו מתאימה לסטודנטים שמסיימים את הלימודים בסמסטר קיץ ועומדים בכל החובות לתואר הבוגר. הקבלה לתכנית שנת ההשלמה מותנית באישור של וועדת קבלה של שנת ההשלמה. כדי לקבל את כל הפרטים המדויקים לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד.


המשך לימודים


לאחר מעבר מוצלח של שנת ההשלמה ועמידה בכל חובות הלימוד והבחינות הפנימיות, הבוגרים יכולים לגשת אל מבחני מועצת רואי החשבון. מי שעומדים בהצלחה במבחנים אלה יכולים להמשיך לסטאז' בחשבונאות, שהיקפו הוא שנתיים, שאחרי השלמתו ניתן לקבל את ההסמכה לעסוק בראיית חשבון בישראל.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp