מלגות לתושבי בני ברק

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים תושבי בני ברק


סטודנטים בבני ברק, מחפשים מלגות לימודים?


בעיר בני ברק פועלים מספר מוסדות לימוד אקדמיים, בהם מכללות שבהן אםשר ללמוד במסלולים לתואר ראשון ושני, מכללות להכשרה מקצועית וללימודי תעודה ובתי ספר להנדסאים. כמו כן, בבני ברק אפשר למצוא קמפוסים ושלוחות של מוסדות לימוד שמפעילים בה קמפוסים לציבור החרדי.


סטודנטים שלומדים או מתגוררים בעיר בני ברק יכולים היעזר בשלל מלגות לימודים שמתאימות להם. חלק מן המלגות ניתנות על סמך מגורים בשכונות מסוימות בעיר, אחרות ניתנות מטעם העירייה לתושבי בני ברק. כמו כן, אפשר למצוא מלגות שונות שייעודיות לסטודנטים חרדים ודתיים. המלגות השונות מתאימות לסטודנטים בשלל תכניות ומסלולי לימוד וכך ניתן למצוא מגוון רחב של מלגות, לרבות מלגות לתואר ראשון, מלגות להנדסאים ומלגות ללימודי תעודה. בעזרת המלגות השונות, הסטודנטים יכולים להתרכז בהצטיינות ובהצלחה בלימודים ולא במימון עלויות התואר.


הנה מלגות הלימוד שמתאימות לסטודנטים בבני ברק:


לתשומת לבך, המידע המופיע בעמוד זה עלול להשתנות מעת לעת, כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לדבי מלגות מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימודים. כל המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


מלגות לתושבי בני ברק - מלגה לתושבי בני ברק


מלגת שיקום שכונות פועלת מטעם משרד השיכון והבינוי ובשיתוף עם עיריית בני ברק. המלגה מיועדת לסטודנטים שלומדים בשכונות מסוימות ברחבי העיר בני ברק ומטרתה לעודד צעירים להתגורר בשכונות אלה ובמקביל לקדם ולפתח את השכונות ולעודד יזמות חברתית במסגרתן על ידי התושבים. פרויקט שיקום השכונות בעיר בני ברק נוגע למתגוררים בשכונות ויז'ניץ, נווה אחיעזר, שיכון ו', דון יוסף נשיא ושיכון אגודת ישראל. יש לציין כי המלגה מיועדת ללומדים בתכניות ללימודי תעודה או הכשרת הנדסאים בלבד ואיננה מתאימה לסטודנטים שלומדים בתכניות ללימודים אקדמיים לתואר ראשון או שני בעיר.


תכנית שיקום שכונות פועלת גם בפרדס כץ, ומתאימה לסטודנטים להכשרה מקצועית ומתגוררים בשכונות השיקום. גובה המלגה שמוענק לסטודנטים נע בין 2,000 שקלים ל - 8,000 שקלים ומדי שנה מוענקות עשרות מלגות לסטודנטים שמשתתפים בפרויקט. ניתן להגיש מועמדות למלגה זו במהלך כל שנת הלימודים.


מלגות עיריית בני ברק


עיריית בני ברק שואפת לתמוך ולסייע לסטודנטים שמתגוררים בה ומעניקה מלגות לימוד על סמך קריטריונים שונים. חלק מן המלגות ניתנות במסגרת פרויקט שיקום השכונות לסטודנטים שמתגוררים בשכונות כגון שיכון ה' או אבן שפרוט. נוסף על כך, העירייה מפעילה שיתוף פעולה עם משרד הרווחה ומציעה לסטודנטים חרדים שמעוניינים ללמוד להכשרה מקצועית לקבל סיוע במימון עלויות הלימוד בקורסים השונים. באמצעות המלגות שואפים בעירייה לעודד את תושבי העיר לבחור בתכניות לימודים שונות שפועלות בה או בערים נוספות באזור.


קהילת תוצרת הארץ בבני ברק - קהילת חרדים בפרדס כץ


תוצרת הארץ הוא פרויקט חברתי מבית התאחדות הסטודנטים. הפרויקט מקים ומפעיל קהילות סטודנטים חברתיות בערים שונות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית מתוך שאיפה להצמיח באזורים הללו קהילות צעירות שיוכלו לקדם שינוי חברתי. הסטודנטים בתכנית מתגוררים בקהילות ולוקחים חלק בפרויקטים חברתיים שבאים לענות על צורכים ייעודיים של העיר או השכונה לפי עבודה צמודה מול הרשויות המקומיות.


בין הערים בהן פועלת תכנית תוצרת הארץ נמצאת גם בני ברק, כאשר הקהילה ממוקמת בפרדס כץ. בתכנית באים לענות על צורך הולך וגובר בקרב סטודנטים חרדים וסטודנטיות חרדיות שמחפשים אחרי אפשרות לשלב בין הבחירה ללימודים לבין תחושת השייכות לחברה החרדית והיכולת להשפיע בה. הפרויקט בפרדס כץ כולל קהילת סטודנטים שבה מתגוררים כיום כ - 20 צעירים וצעירות. במסגרת התכנית הם לוקחים חלק במפגשים קבוצתיים מדי שבוע ומשתתפים במיזמים חברתיים. בתמורה לפעילותם במיזם הם מקבלים מלגת לימודים וגם זוכים לסבסוד של שכר הדירה. במסגרת תנאי הקבלה למלגת דיור זו, על הסטודנטים לעבור תהליך מיון. במהלך ימי המיון לוקחים חלק בראיונות אישיים ובתרגילים לדינמיקה קבוצתית וכן מקבלים הסברים אודות הפרויקט ומטרותיו.


המרכז להכוון תעסוקתי בני ברק


המרכז להכוון תעסוקתי בבני ברק, אשר פועל בשיתוף עם משרד הכלכלה ועיריית בני ברק, מציע הדרכות וסדנאות בתחום התעסוקה וכן עורך קורסים שונים במטרה לסייע למשתתפים מהציבור החרדי והדתי להשתלב בשוק התעסוקה ולפתח קריירה מספקת. מרכז זה מסייע גם למשתתפים מבחינת מימון ההכשרות, מתוך שאיפה כי קושי כלכלי לא צריך למנוע מן הסטודנטים את האפשרות לקדם עצמם מבחינה מקצועית. המרכז מעניק לסטודנטים חרדים שוברים למימון קורסים מקצועיים במגוון של מוסדות לימוד. השוברים ניתנים לסטודנטים שלומדים בקורסים במקצועות מבוקשים שיש להם דרישה במשק, כגון מחשבים, ייבוא וייצוא, חשבות שכר, עיצוב ובניית אתרים, QA, ותחומי השיווק והפרסום. נוסף על כך, המרכז ממשיך ומסייע לסטודנטים דרך ייעוץ וסיוע במציאת עבודה ובכתיבה של קורות החיים וכן בהכנת המועמדים לראיונות עבודה. כדי לקבל את המלגות יש צורך לעמוד בכל הדרישות שמציב המרכז, הוא מביא בחשבון מגוון של קריטריונים כדון רקע לימודי קודם ומצב סוציו אקונומי של הסטודנטים בעת קבלת ההחלטה על הענקת המימון והמלגות.

 


מלגות מטעם מוסדות לימוד


חלק ממוסדות הלימוד הממוקמים בעיר בני ברק מציעים מלגות לימוד ייעודיות לסטודנטים שלומדים בהם. החלק מן המלגות מוענקות בשיתוף עם קרנות וגופים חיצוניים בעוד אחרות הן מלגות פנימיות של המוסדות עצמם. בין המלגות הללו נכללות גם מלגות הצטיינות שניתנות לסטודנטים עם נתוני קבלה גבוהים במיוחד או לבעלי הישגים יוצאי דופן במהלך השנים המתקדמות יותר ללימודים.


מכללת מבח"ר


במכללת מבחר מציעים מלגות לימודים לחרדים, שמוענקות מטעם מוסד הלימוד ועל ידי קרנות וגופים חיצוניים. בין היתר, הסטודנטים שלומדים במכללת בני ברק החרדית יכולים להיעזר במלגת משרד החינוך, במלגות קרן ידידות טורונטו, מלגות מפעל הפיס, מלגות פרויקט פרח ומלגות רבות נוספות. נוסף על כך, מוסדות הלימוד עמם משתפת המכללה פעולה בתכניות הלימוד שלה מעניקים מלגות לסטודנטים. כך למשל, סטודנטים שלהם פסיכומטרי מעל 700 יכולים לקבל מלגה מטעם אוניברסיטת חיפה בתכניות המשותפות, סטודנטים מצטיינים ללימודי קלינאות תקשורת יכולים לקבל מלגות מטעם אוניברסיטת תל-אביב, ומכון לב מעניק מלגה לסטודנטיות שלומדות בתכניות ללימודי סיעוד.

 

המסלול האקדמי המכללה למינהל - קמפוס חרדי


המסלול האקדמי המכללה למינהל מפעיל שלוחה חרדית בעיר בני ברק. סטודנטים חרדים שלומדים בקמפוס זה יכולים להסתייע במגוון של מלגות לימודים. מלגות אלה כוללות הן מלגות חיצוניות לחרדים, כגון קרן קמ"ח, מלגות ידידות טורונטו ומלגות על השתתפות בפרויקטים חברתיים, והן מלגות הצטיינות פנימיות שמעניק המסלול האקדמי. מלגות מצטייני הדיקן ניתנות מדי לשנה לסטודנט אחד או לשני סטודנטים שלהם הממוצע הגבוה ביותר בשנתון בשנה הקודמת, קבלת המלגות מותנית בהחלטת בית הספר.


המרכז החרדי להכשרה מקצועית


למרכז החרדי להכשרה מקצועית שלוחות במספר ערים בארץ ובהן גם שלוחה בבני ברק. המרכז עורך קורסים ותכניות הכשרה מקצועית לחרדים, שמתקיימות בהפרדה בין נשים לגברים ושואפות לספק לסטודנטים כלים להשתלבות בתפקידים מבוקשים בשוק העבודה. לסטודנטים שלומדים בתכניות השונות במרכז החרדי להכשרה מקצועית ישנה אפשרות לקבל מלגות ללימודי תעודה. בין היתר, הם יכולים להסתייע במלגות קרן קמ"ח לחרדים, שמממנות את הלימודים לגברים בוגרי ישיבות גדולות וקטנות ולנשים בוגרות בית יעקב. כמו כן, הם יכולים לקבל סיוע מטעם משרד העבודה והרווחה, מלגות אלה מיועדות לסטודנטים שלומדים במקצועות החשבונאות ובתכניות ללימודי ההנדסאים.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות בבני ברק

כניסה לפורום מלגות
שרה
מלגה לתושב פרדס כץ בני ברק
66 צפיות
יונתן
האם מלגת מפעל הפיס ניתנת דרך העירייה?
117 צפיות
נועם
מלגות להנדסאי בניין לתושב בני ברק
184 צפיות
יובל
מלגה שמוסדות שלא מוכרים על ידי המלג
444 צפיות
הדסה דהאן
מילגות לחרדית ללימודי תעודה מהפריפריה
574 צפיות
שירה וייל
מלגה ללימודי הנדסאי לנשים חרדיות
538 צפיות
יהודה
מלגות לחרדים ללימודי מדעי המחשב במכללה למנהל
488 צפיות
יוסף
אישור מגורים בשכונת שיקום בבני ברק
724 צפיות
שרה
זכאות למלגה ללימודי מקצוע לחרדים
512 צפיות
יצחק
כמה שעות חודשיות צריך להתנדב כדי לקבל מלגה?
429 צפיות
צפורה פיליפ
מלגות לנשים חרדיות - השלמה לסיעוד
909 צפיות
שרה
מלגה למימון לימודי אומנות לאקדמאית
631 צפיות
גואל אליאסים
סיוע בהוצאות - האם יש מלגות לנשים חרדיות?
980 צפיות
טובה
מלגה לנשים חרדיות במכללת פרוג
1251 צפיות
כהן אושר
מלגה להנדסת תוכנה בבית המורה
812 צפיות

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp