תכנית משל"י לתואר שני במדעי היהדות במכון שכטר

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על שכטר - תכנית משל"י.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תכנית משל"י לתואר שני במדעי היהדות במכון שכטר למדעי היהדות


להוביל שינוי ברוח היהדות


החברה הישראלית מורכבת מפסיפס עשיר במיוחד של זהויות, תרבויות וזרמים. נקודות ההשקה בין קבוצות אלה עלולות לגרום לא אחת לחיכוכים, למחלוקות ואף לשסעים חברתיים. עם זאת, ישנן דרכים בהן אפשר לגשר על פערים אלה ודווקא מתוך השוני לפתוח פתח לדיון, לשיח, להבנה הדדית ולצמיחה חברתית ולכינונה של חברה אכפתית ומכילה יותר.


במכון שכטר למדעי היהדות סבורים כי בחברה שלנו יש צורך בהיכרות עם היכרות עם טקסטים יהודיים בעשייה החינוכית והקהילתית, הם מאמינים כי הלימוד בין כתלי בית המדרש איננו מספיק וכי יש צורך לפעול ולקחת יוזמה באופן שיכול לסייע לעצב מרחב יהודי וישראלי הוגן ופלורליסטי. במסגרת תפישה זו, במכון מציעים את תכנית משל"י אשר מעודדת את הסטודנטים להנהגה ולעשייה חברתית ברוח היהדות. תכנית משל"י - מובילי שינוי להתחדשות יהודית מתקיימת במסגרת תואר שני במדעי היהדות במכון והיא משלבת לימוד של תחומים רבים בתלמוד ובהלכה יחד עם לימודי קהילה ודיון אודות פיתוח של מיזמים קהילתיים וחברתיים דרכם אפשר לפתח שיח יהודי פתוח ועשיר בחברה שלנו. לאחר השלמת התכנית נמצא ברשותם של הסטודנטים סל כלים עשיר ומגוון דרכו הם יכולים לפתח פרויקטים ומיזמים במגוון של מסגרות חינוכיות, תרבותיות, חברתיות וקהילתיות.


תכנית הלימודים


סטודנטים שלומדים בתכנית זו לתואר שני מקבלים מגוון רחב של כלים לעיון בספרות ההלכה והתלמוד באופן ביקורתי ומעמיק. הלימוד בתכנית משלב אופי של בית מדרש, כאשר השאיפה היא לפתח מיומנויות של הובלת שיח יהודי הומני ופתוח בחברה הישראלית. הסטודנטים שמים דגש על היכרות עם מגוון זרמים ביהדות וכן על שימוש הטקסטים יהודיים במהלך סדר היום הקהילתי. הם לומדים על מתודולוגיות של לימוד בחברותא ומתוודעים למודלים בעזרתם אפשר להוביל פרויקטים חברתיים וקהילתיים בתחומי היהדות השונים.


מתכונת הלימוד


לימודים בתכנית זו מתקיימים ביום מרוכז אחד בשבוע שבו לומדים משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. מסלול הלימודים המרוכז מותאם לסטודנטים עובדים ומאפשר להם לסיים את לימודיהם תוך כשנתיים. סטודנטים שלומדים בתכנית משל"י יכולים לשלב לימוד בחברותא במהלך התכנית שבה דנים במגוון של נושאים מתוך ארון הספרים היהודי. כמו כן, הם זכאים לקבל מלגת לימוד מטעם המכון.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נידונים במהלך תכנית משל"י אפשר למצוא את הנושאים הבאים:

 

 • הוראת למידה בחברותא
 • יזמות חברתית
 • קריאה בסוגיות תלמודיות
 • פולמוסים בהלכה
 • זהויות בעולם היהודי המודרני
 • עיון בתלמוד הבבלי
 • יישומים עכשוויים של הלכות תפילה
 • יחיד, משפחה וקהילה    
 • לידתה של התרבות העברית המודרנית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכון שכטר הוא מוסד אקדמי שפועל לעידוד המחקר והלימוד של מדעי היהדות בגישה אקדמית שוויונית, פלורליסטי ופתוחה אשר שמה דגש על יישום החיים המודרניים. במכון מתקיימות תכניות רבות לתואר שני במדעי היהדות, כגון תואר שני במקרא, תואר שני בתולדות עם ישראל, תואר שני בחינוך יהודי, תואר שני באמנות ביהדות ותואר שני בתלמוד והלכה. תכניות אלה מאפשרות לסטודנטים להכיר לעומק מגוון סוגיות מסורתיות ומודרניות ביהדות ולפתח מחקר ודיון עשירים יחד עם סטודנטים שמגיעים משלל מגזרים וקבוצות.

 

כמו כן, המכון מציע תכניות מיוחדות נוספות, שמותאמות לקהלי יעד מסוימים. אלה כוללות את תכנית מקב"י למנהיגות קהילתית ברוח היהדות, תכנית מעשה חשב המאפשרת להתנסות בפועל באמנות ותכנית מיתרים שמתאימה למורים בחינוך המשלב. תכניות אלה מתמקדות בהיבטים בחברתיים והקהילתיים של לימוד היהדות והן מקנות כלים לפיתוח של מיזמים חברתיים, פרויקטים קהילתיים ומיזמים חינוכיים במגוון של מסגרות.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכניות לתואר שני במדעי היהדות של מכון שכטר, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה מאוניברסיטה מוכרת או ממוצע 85 ממכלה, בוגרי לימודי חינוך שברשותם תואר B.Ed. נדרשים לציון ממוצע של לפחות 85. כל המועמדים צריכים לעבור ראיון במסגרת תנאי הקבלה, כדי לבחון את מידת ההתאמה שלהם לתכנית.


קהל היעד של תכנית משל"י הוא מועמדים בעלי רקע משמעותי בתחום החברתי, ביזמות חברתית ובעשייה קהילתית. במסגרת תנאי הקבלה עליהם להציג קורות חיים שמעידים על הרקע והניסיון שלהם.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בכל חובות תכנית זו זכאים לקבל תואר שני MA במדעי היהדות מטעם מכון שכטר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון שכטר למדעי היהדות

פורום ייעוץ לימודים

לימודי מנהל עבודה בזמן הצבא
קורן מחלב
ללא תגובה
התלבטות לגבי לימודים טיפוליים
חגית
ללא תגובה
איזה תארים ראשונים יש?
שליו וקנין
ללא תגובה
הנדסאי במפעל שרוצה לעשות הסבה
ג'נטל
ללא תגובה
איזה לימודים כדאי לי ללמוד?
אביה שוב
ללא תגובה
ייעוץ ללימודים ללא תשלום
דני
1 תגובות
תואר ראשון ללא בגרות מלאה
איתי אוריאל
1 תגובות
מעוניין בהסבר על המבחן הפסיכוטכני
גנאים אימן
2 תגובות
הסבה מקצועית לתחום טיפול או חינוך
eynav
2 תגובות
מה הכי כדאי לי ללמוד
אסתר סיירה
1 תגובות
התייעצות: רוצה לבחור תחום לימודים
שחוד רונזה
1 תגובות
התייעצות לגבי בחירת תחום לימודים
זידאן
1 תגובות
ימים פתוחים במוסדות לימוד לתואר ראשון
אושר שמיאן
1 תגובות
קבלה על סמך דיפלומת סיום תיכון בחו"ל
מונא מנסור
1 תגובות
פרטים על תואר שני בלימודי דמוקרטיה
ניבאל
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,448 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון 444 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה 1,243 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 544 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים