תכנית משל"י לתואר שני במדעי היהדות במכון שכטר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שכטר - תכנית משל"י.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכנית משל"י לתואר שני במדעי היהדות במכון שכטר למדעי היהדות


להוביל שינוי ברוח היהדות


החברה הישראלית מורכבת מפסיפס עשיר במיוחד של זהויות, תרבויות וזרמים. נקודות ההשקה בין קבוצות אלה עלולות לגרום לא אחת לחיכוכים, למחלוקות ואף לשסעים חברתיים. עם זאת, ישנן דרכים בהן אפשר לגשר על פערים אלה ודווקא מתוך השוני לפתוח פתח לדיון, לשיח, להבנה הדדית ולצמיחה חברתית ולכינונה של חברה אכפתית ומכילה יותר.


במכון שכטר למדעי היהדות סבורים כי בחברה שלנו יש צורך בהיכרות עם היכרות עם טקסטים יהודיים בעשייה החינוכית והקהילתית, הם מאמינים כי הלימוד בין כתלי בית המדרש איננו מספיק וכי יש צורך לפעול ולקחת יוזמה באופן שיכול לסייע לעצב מרחב יהודי וישראלי הוגן ופלורליסטי. במסגרת תפישה זו, במכון מציעים את תכנית משל"י אשר מעודדת את הסטודנטים להנהגה ולעשייה חברתית ברוח היהדות. תכנית משל"י - מובילי שינוי להתחדשות יהודית מתקיימת במסגרת תואר שני במדעי היהדות במכון והיא משלבת לימוד של תחומים רבים בתלמוד ובהלכה יחד עם לימודי קהילה ודיון אודות פיתוח של מיזמים קהילתיים וחברתיים דרכם אפשר לפתח שיח יהודי פתוח ועשיר בחברה שלנו. לאחר השלמת התכנית נמצא ברשותם של הסטודנטים סל כלים עשיר ומגוון דרכו הם יכולים לפתח פרויקטים ומיזמים במגוון של מסגרות חינוכיות, תרבותיות, חברתיות וקהילתיות.


תכנית הלימודים


סטודנטים שלומדים בתכנית זו לתואר שני מקבלים מגוון רחב של כלים לעיון בספרות ההלכה והתלמוד באופן ביקורתי ומעמיק. הלימוד בתכנית משלב אופי של בית מדרש, כאשר השאיפה היא לפתח מיומנויות של הובלת שיח יהודי הומני ופתוח בחברה הישראלית. הסטודנטים שמים דגש על היכרות עם מגוון זרמים ביהדות וכן על שימוש הטקסטים יהודיים במהלך סדר היום הקהילתי. הם לומדים על מתודולוגיות של לימוד בחברותא ומתוודעים למודלים בעזרתם אפשר להוביל פרויקטים חברתיים וקהילתיים בתחומי היהדות השונים.


מתכונת הלימוד


לימודים בתכנית זו מתקיימים ביום מרוכז אחד בשבוע שבו לומדים משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. מסלול הלימודים המרוכז מותאם לסטודנטים עובדים ומאפשר להם לסיים את לימודיהם תוך כשנתיים. סטודנטים שלומדים בתכנית משל"י יכולים לשלב לימוד בחברותא במהלך התכנית שבה דנים במגוון של נושאים מתוך ארון הספרים היהודי. כמו כן, הם זכאים לקבל מלגת לימוד מטעם המכון.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נידונים במהלך תכנית משל"י אפשר למצוא את הנושאים הבאים:

 

  • הוראת למידה בחברותא
  • יזמות חברתית
  • קריאה בסוגיות תלמודיות
  • פולמוסים בהלכה
  • זהויות בעולם היהודי המודרני
  • עיון בתלמוד הבבלי
  • יישומים עכשוויים של הלכות תפילה
  • יחיד, משפחה וקהילה    
  • לידתה של התרבות העברית המודרנית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכון שכטר הוא מוסד אקדמי שפועל לעידוד המחקר והלימוד של מדעי היהדות בגישה אקדמית שוויונית, פלורליסטי ופתוחה אשר שמה דגש על יישום החיים המודרניים. במכון מתקיימות תכניות רבות לתואר שני במדעי היהדות, כגון תואר שני במקרא, תואר שני בתולדות עם ישראל, תואר שני בחינוך יהודי, תואר שני באמנות ביהדות ותואר שני בתלמוד והלכה. תכניות אלה מאפשרות לסטודנטים להכיר לעומק מגוון סוגיות מסורתיות ומודרניות ביהדות ולפתח מחקר ודיון עשירים יחד עם סטודנטים שמגיעים משלל מגזרים וקבוצות.

 

כמו כן, המכון מציע תכניות מיוחדות נוספות, שמותאמות לקהלי יעד מסוימים. אלה כוללות את תכנית מקב"י למנהיגות קהילתית ברוח היהדות, תכנית מעשה חשב המאפשרת להתנסות בפועל באמנות ותכנית מיתרים שמתאימה למורים בחינוך המשלב. תכניות אלה מתמקדות בהיבטים בחברתיים והקהילתיים של לימוד היהדות והן מקנות כלים לפיתוח של מיזמים חברתיים, פרויקטים קהילתיים ומיזמים חינוכיים במגוון של מסגרות.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכניות לתואר שני במדעי היהדות של מכון שכטר, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה מאוניברסיטה מוכרת או ממוצע 85 ממכלה, בוגרי לימודי חינוך שברשותם תואר B.Ed. נדרשים לציון ממוצע של לפחות 85. כל המועמדים צריכים לעבור ראיון במסגרת תנאי הקבלה, כדי לבחון את מידת ההתאמה שלהם לתכנית.


קהל היעד של תכנית משל"י הוא מועמדים בעלי רקע משמעותי בתחום החברתי, ביזמות חברתית ובעשייה קהילתית. במסגרת תנאי הקבלה עליהם להציג קורות חיים שמעידים על הרקע והניסיון שלהם.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בכל חובות תכנית זו זכאים לקבל תואר שני MA במדעי היהדות מטעם מכון שכטר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון שכטר למדעי היהדות

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp