לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר

הקריה האקדמית אונו
הקריה האקדמית אונו
הקריה האקדמית אונו

לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון – הקריה האקדמית אונו

 

לא רק ספורט

 

ספורט אינו מנת חלקם של ספורטאים מקצועיים בלבד, נוסף לתחביב שאנשים רבים נהנים ממנו או פעילות גופנית למען מטרות בריאות ועיצוב הגוף, לספורט ולפעילות גופנית יש יכולת טיפולית ושיקומית, לא רק לגוף אלא גם לנפש. כבר זמן רב שספורט הוגדר ככלי שיקומי שיכול לעזור בטיפול של בעיות שונות, לא רק פציעות ספורט ומניעתן, אלא גם לבעיות מוטוריות לאנשים הסובלים ממוגבלויות שונות ולאנשים הסובלים משיתוק, וכן ככלי עזר להתפתחות הילד ולסיוע לבעיות גופניות המתפתחות עם הגיל. נוסף על כך, ספורט ככלי שיקומי יעיל גם לבעיות בתפקוד הרגשי ולתפקוד החברתי, הצלחה בפעילות גופנית יכולה לסייע בתפיסה העצמית של האדם, בערך שלו כלפי עצמו וכל אלה עוזרים לו להשתלב בחברה ולמצוא מכנה משותף עם הסביבה שלו.

 

ספורטתרפיה הוא ענף ברפואת הספורט אשר מפותח בעולם המערבי ומתחיל לקבל תאוצה גם בישראל. העיקרון שעומד מאחורי דיסציפלינה זו היא נפש בריאה בגוף בריא ושישנו קשר ישיר בין ספורט לבין בריאות. התחום מיועד בעיקרו לספורטאים, אם חובבים ואם מקצועיים, אשר רוצים לנתב את האהבה שלהם לצרכים טיפוליים ולעזרה לזולת.

 

בשנת הלימודים תש"פ הלימודים יתקיימו בקמפוס קריית אונו, במתכונת בוקר

 

תכנית הלימודים

 

לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון בקריה האקדמית אונו מקנים לסטודנטים את הידע הנדרש כדי לטפל בבעיות גופניות שונות וכן בקשיים נפשיים בעזרת פעילות וספורט. הסטודנטים לומדים להתאים את הפעילות הספורטיבית הנכונה לפי סוג הבעיה, לטיפול בפציעות ספורט, למניעה מראש של תחלואות שונות ולשיפור החיים בכלל.

 

ספורטתרפיה הוא תחום המורכב משילוב של כמה תחומים ובהם פיזיולוגיה, אנטומיה, קינזיולוגיה, אורתופדיה, הידרותרפיה, חינוך, סוציולוגיה, פסיכולוגיה והדרכה. אלה מאפשרים לסטודנטים ללוות ספורטאים ומתאמנים באימונים, בתחרויות ובמשחקים מהמגרש, לאורך תהליך השיקום ובחזרה לפעילות מלאה, לרבות בניית תכנית אימונים מתאימה. כמו כן, הסטודנטים לומדים כיצד לסייע לאנשים עם מוגבלויות לאמן את היכולות המוטוריות, המנטאליות והקוגניטיביות שלהם. נוסף על כך, הם לומדים על מניעה של התדרדרות תפקודית וטיפוח כושר גופני בקרב אוכלוסיות שונות כמו ילדים, קשישים ובעלי שיתוק ובד בבד לסייע להם לבנות את הביטחון העצמי ולהשתלב בחברה.

 

בשנת הלימודים הראשונה הסטודנטים לומדים את מקצועות הבסיס של ספורטתרפיה, בשנה השנייה הם לומדים לקראת הכשרה מקצועית של שלושה תחומים – אימון בחדרי כשר, טיפולי הידרותרפיה ועיסוי רפואי, כך שכבר בתום שנת הלימודים השנייה הסטודנטים יכולים לעבוד הלכה למעשה במקצוע. כמו כן, בשנה השנייה ללימודים הסטודנטים בוחרים תחום התמחות – ספורט טיפולי או אתלטיק תרפיסט – מניעה, טיפול ושיקום בפציעות ספורט. ספורט טיפולי הוא תחום אשר נעזר במתודות מתחום התנועה, הספורט והמשחק כדי לפצות על ליקויים ועל מוגבלויות בתחום הגופני, אך גם בתחום החברתי ובתחום החברתי הכללי. אתלטיק תרפיסט הוא ענף אשר מתרכז במניעה של פציעות ספורט, בטיפול בהן ובהליך השיקום עד החזרה לפעילות גופנית מלאה.


מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים שלוש שנים. השיעורים מתקיימים בין שלוש לחמש פעמים בשבוע. מתכונת הלימוד כוללת קורסים עיוניים, קורסים מעשיים ותצפיות אקטיביות.

 

נושאי לימוד

 

  • פיזיולוגיה של המאמץ
  • מקצועות מים טיפוליים
  • קינזיולוגיה וביומכניקה
  • עקרונות האימון הגופני
  • פסיכולוגיה התפתחותית
  • מניעה וטיפול בפציעות ספורט    

 

על מוסד הלימודים

 

הקריה האקדמית אונו היא מוסד ללימודים גבוהים אשר נוסד במטרה לבנות חברה משלבת ורב תחומית. תכניות הלימוד של המוסד מתמקדות בהכנה מעשית של הסטודנטים להשתלבות חלקה ומהירה בשוק העבודה, על כן הן משלבות לימודים תיאורטיים עם לימודים יישומיים. בפקולטה למקצועות הבריאות אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד ובהם לימודי פיזיותרפיה, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי הפרעות בתקשורת ומכינה למקצועות הבריאות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי ספורטתרפיה צריכים להיות בעלי ממוצע בגרויות 100 או ציון 550 לפחות בבחינה הפסיכומטרית. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי שיערכו שני חברי סגל.


המעוניינים ללמוד במסלול זה, שלהם תעודת בגרות מלאה אך אינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים להתקבל לאחר מעבר של מכינה למקצועות הבריאות.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים מקבלים תואר ראשון B.Sc בספורטתרפיה ותעודת הסמכה לפי תחום ההתמחות – ספורט טיפולי או אתלטיק תרפיסט. כמו כן, בתום השנה השנייה ללימודים הסטודנטים מקבלים שלוש תעודות הכשרה מקצועיות – הידרותרפיסט, מעסה רפואי ומדריך חדר כושר.

 

*המל"ג אישרה את פתיחת התכנית, הענקת התואר מותנית באישור המל"ג

 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו

חוות דעת של סטודנטים על אונו - לימודי ספורטתרפיה

התקבלו 6 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

הקריה האקדמית אונו
13/07/2020

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מרצים מצויינים ומגוונים, תואר מאוד מעניין

טיפים

למצוא מקצוע שמעניין ולשאוף לשם עם התואר

הקריה האקדמית אונו
15/04/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המרצים נותנים יחס אישי,אווירה חמה וכיפיית.פחות טוב- דרך ההגעה אם זה לא ברכב פרטי קשה כי אפשר רק דרך  קרא עוד...

על הקמפוס

מרצים טובים,הספריה עשירה בחומרי לימוד,אווירה טובה במכללה. את הקפיטריה לדעתי צריך להעשיר במגוון גדול  קרא עוד...

טיפים

לבוא עם רצון להשקיע ולהתמסר ללימודים ,ואח"כ גם לראות תוצאות. לבחור את המקצוע אם באמת אתם מרגישים חיב קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום הקריה האקדמית אונו

תנאי קבלה ללימודי פיזיותרפיה
נבו בן עמי
ללא תגובה
תואר שני ביעוץ אורגני
רוז
ללא תגובה
תואר שני בייעוץ ארגוני
עידן דדון
ללא תגובה
ימי לימוד בתואר עבודה עם נוער בסיכון לחרדים
שירי
ללא תגובה
קבלה לקלינאות תקשורת או ריפוי בעיסוק
פאני
ללא תגובה
אתם מלמדים רכיבה טיפולית?
תרצה
ללא תגובה
התעניינות במסלולי לימודי התואר השונים
יובל אסתר צוקרמן
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp