הקריה האקדמית אונו - לימודי תואר ראשון ושני
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > תואר ראשון > אונו - לימודי ספורטתרפיה

לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - הקריה האקדמית אונו

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון – הקריה האקדמית אונו

 

לא רק ספורט

 

ספורט אינו מנת חלקם של ספורטאים מקצועיים בלבד, נוסף לתחביב שאנשים רבים נהנים ממנו או פעילות גופנית למען מטרות בריאות ועיצוב הגוף, לספורט ולפעילות גופנית יש יכולת טיפולית ושיקומית, לא רק לגוף אלא גם לנפש. כבר זמן רב שספורט הוגדר ככלי שיקומי שיכול לעזור בטיפול של בעיות שונות, לא רק פציעות ספורט ומניעתן, אלא גם לבעיות מוטוריות לאנשים הסובלים ממוגבלויות שונות ולאנשים הסובלים משיתוק, וכן ככלי עזר להתפתחות הילד ולסיוע לבעיות גופניות המתפתחות עם הגיל. נוסף על כך, ספורט ככלי שיקומי יעיל גם לבעיות בתפקוד הרגשי ולתפקוד החברתי, הצלחה בפעילות גופנית יכולה לסייע בתפיסה העצמית של האדם, בערך שלו כלפי עצמו וכל אלה עוזרים לו להשתלב בחברה ולמצוא מכנה משותף עם הסביבה שלו.

 

ספורטתרפיה הוא ענף ברפואת הספורט אשר מפותח בעולם המערבי ומתחיל לקבל תאוצה גם בישראל. העיקרון שעומד מאחורי דיסציפלינה זו היא נפש בריאה בגוף בריא ושישנו קשר ישיר בין ספורט לבין בריאות. התחום מיועד בעיקרו לספורטאים, אם חובבים ואם מקצועיים, אשר רוצים לנתב את האהבה שלהם לצרכים טיפוליים ולעזרה לזולת.

 

במחזור חורף 2019 (פברואר - אפריל 2019) נתפתחת תכנת זו בקמפוס מוסד הלימוד בקריית אונו

 

תכנית הלימודים

 

לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון בקריה האקדמית אונו מקנים לסטודנטים את הידע הנדרש כדי לטפל בבעיות גופניות שונות וכן בקשיים נפשיים בעזרת פעילות וספורט. הסטודנטים לומדים להתאים את הפעילות הספורטיבית הנכונה לפי סוג הבעיה, לטיפול בפציעות ספורט, למניעה מראש של תחלואות שונות ולשיפור החיים בכלל.

 

ספורטתרפיה הוא תחום המורכב משילוב של כמה תחומים ובהם פיזיולוגיה, אנטומיה, קינזיולוגיה, אורתופדיה, הידרותרפיה, חינוך, סוציולוגיה, פסיכולוגיה והדרכה. אלה מאפשרים לסטודנטים ללוות ספורטאים ומתאמנים באימונים, בתחרויות ובמשחקים מהמגרש, לאורך תהליך השיקום ובחזרה לפעילות מלאה, לרבות בניית תכנית אימונים מתאימה. כמו כן, הסטודנטים לומדים כיצד לסייע לאנשים עם מוגבלויות לאמן את היכולות המוטוריות, המנטאליות והקוגניטיביות שלהם. נוסף על כך, הם לומדים על מניעה של התדרדרות תפקודית וטיפוח כושר גופני בקרב אוכלוסיות שונות כמו ילדים, קשישים ובעלי שיתוק ובד בבד לסייע להם לבנות את הביטחון העצמי ולהשתלב בחברה.

 

בשנת הלימודים הראשונה הסטודנטים לומדים את מקצועות הבסיס של ספורטתרפיה, בשנה השנייה הם לומדים לקראת הכשרה מקצועית של שלושה תחומים – אימון בחדרי כשר, טיפולי הידרותרפיה ועיסוי רפואי, כך שכבר בתום שנת הלימודים השנייה הסטודנטים יכולים לעבוד הלכה למעשה במקצוע. כמו כן, בשנה השנייה ללימודים הסטודנטים בוחרים תחום התמחות – ספורט טיפולי או אתלטיק תרפיסט – מניעה, טיפול ושיקום בפציעות ספורט. ספורט טיפולי הוא תחום אשר נעזר במתודות מתחום התנועה, הספורט והמשחק כדי לפצות על ליקויים ועל מוגבלויות בתחום הגופני, אך גם בתחום החברתי ובתחום החברתי הכללי. אתלטיק תרפיסט הוא ענף אשר מתרכז במניעה של פציעות ספורט, בטיפול בהן ובהליך השיקום עד החזרה לפעילות גופנית מלאה.


מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים שלוש שנים. השיעורים מתקיימים בין שלוש לחמש פעמים בשבוע. מתכונת הלימוד כוללת קורסים עיוניים, קורסים מעשיים ותצפיות אקטיביות.

 

נושאי לימוד

 

 • פיזיולוגיה של המאמץ
 • מקצועות מים טיפוליים
 • קינזיולוגיה וביומכניקה
 • עקרונות האימון הגופני
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • מניעה וטיפול בפציעות ספורט    

 

על מוסד הלימודים

 

הקריה האקדמית אונו היא מוסד ללימודים גבוהים אשר נוסד במטרה לבנות חברה משלבת ורב תחומית. תכניות הלימוד של המוסד מתמקדות בהכנה מעשית של הסטודנטים להשתלבות חלקה ומהירה בשוק העבודה, על כן הן משלבות לימודים תיאורטיים עם לימודים יישומיים. בפקולטה למקצועות הבריאות אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד ובהם לימודי פיזיותרפיה, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי הפרעות בתקשורת ומכינה למקצועות הבריאות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי ספורטתרפיה צריכים להיות בעלי ממוצע בגרויות 100 או ציון 550 לפחות בבחינה הפסיכומטרית. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי שיערכו שני חברי סגל.


המעוניינים ללמוד במסלול זה, שלהם תעודת בגרות מלאה אך אינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים להתקבל לאחר מעבר של מכינה למקצועות הבריאות.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים מקבלים תואר ראשון B.Sc בספורטתרפיה ותעודת הסמכה לפי תחום ההתמחות – ספורט טיפולי או אתלטיק תרפיסט. כמו כן, בתום השנה השנייה ללימודים הסטודנטים מקבלים שלוש תעודות הכשרה מקצועיות – הידרותרפיסט, מעסה רפואי ומדריך חדר כושר.עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו: 

חוות דעת של סטודנטים: אונו - לימודי ספורטתרפיה (4 חוות דעת)
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, אונו - לימודי ספורטתרפיה, 15/04/2019

דירוג: 5/5 
סיון, אונו - לימודי ספורטתרפיה
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
המרצים נותנים יחס אישי,אווירה חמה וכיפיית.פחות טוב- דרך ההגעה אם זה לא ברכב פרטי קשה כי אפשר רק דרך ת"א ולרוב יש המון פקקים.

על הקמפוס
מרצים טובים,הספריה עשירה בחומרי לימוד,אווירה טובה במכללה. את הקפיטריה לדעתי צריך להעשיר במגוון גדול יותר.
, אונו - לימודי ספורטתרפיה, 09/03/2019

דירוג: 4/5 
גלית, אונו - לימודי ספורטתרפיה
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מרצים מעולים
יחס אישי
חברה טובים.......................................................................

על הקמפוס
קמפוס יפה. מלא מקומות ישיבה. מאוד נקי..............................................

    עוד חוות דעת
עוד דברים שהסטודנטים מספרים על הקריה האקדמית אונו
 • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
 • עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
 • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?
 • עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
 • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך
  קשור לתחום הלימודים שלך?
 • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה
  במסלול בו הינך לומד?

הקריה האקדמית אונו


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English