מלגות לסטודנטים תושבי פתח תקווה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות בפתח תקווה - מלגות לימוד לסטודנטים בפתח תקוה


מחפשים מלגות לתושבי פתח תקווה?


סטודנטים רבים מחפשים מלגות לימודים אשר יקלו עליהם את תשלום שכר הלימוד במהלך לימודיהם. קיימים סוגים רבים של מלגות, אשר מוענקות על סמך קריטריונים שונים. חלק מן המלגות מוענקות לסטודנטים שלוקחים חלק בפעילויות התנדבות חברתית וחלקן ניתנות גם ללא התנדבות. אפשר למצוא גם מלגות סיוע סוציו אקונומי, מלגות יהדות ועוד שלל קהלי יעד לקבלת מלגה. קרנות פרטיות, עמותות וגופים פרטיים נוספים מעניקים מלגות סיוע לסטודנטים במטרה לעודד אותם להצטיין בלימודיהם ולפעול לקידום שינוי חברתי. גם המכללות והאוניברסיטאות מציעים מלגות שונות לסטודנטים שלומדים בהן. מטרתן העיקרית של מלגות הלימוד היא לאפשר לסטודנטים להתרכז בלימודים ולא במימון הוצאות הלימודים.


בפתח תקווה פועלים מספר מוסדות לימוד, שבהם אפשר ללמוד במסלולים אקדמיים או בתכניות ללימודי תעודה. בין המוסדות הללו אפשר למצוא את מכללת העיר פתח תקווה - מרכז לימודים של האוניברסיטה הפתוחה; מכללת אין ליין; סניף פתח תקווה של המכללה למינהל; מכללת המסלול הנכון; מכללת תהילה לרופאה משלימה ומוסדות לימודים נוספים. כמו כן, סטודנטים תושבי העיר לומדים במוסדות רבים ושונים באזור המרכז ובאזורים נוספים בארץ. ישנם אלפי סטודנטים שהם תושבי פתח תקווה ומספרם רק הולך וגדל מדי שנה.


סטודנטים תושבי פתח תקווה אשר מעוניינים לקבל מלגות לימודים, יכולים למצוא מלגות שונות שהן ייעודיות לתושבי העיר. חלק מן המלגות ניתנות על סמך מצב סוציו אקונומי, ואחרות מוענקות לאוכלוסיות מסוימות, כגון סטודנטים שמתמודדים עם מוגבלות. רוב המלגות ניתנות לסטודנטים שלוקחים חלק בפרויקטים התנדבותיים שמתקיימים בעיר פתח תקווה, כגון חונכות או השתתפות במיזמים קהילתיים למען קידום אוכלוסיות שונות בעיר.


נוסף על המלגות הייעודיות לתושבי העיר, הסטודנטים מפתח תקווה יכולים להיעזר גם במלגות לימודים רבות נוספות שמתאימות לסטודנטים ללא קשר למקום מגוריהם אשר מיועדות לסטודנטים בכל רחבי הארץ. אלה כוללות בין היתר את מלגת פר"ח, מלגות לחיילים משוחררים, מלגות לעולים חדשים ועוד. כמו כן, ברבים מבין מוסדות הלימוד האקדמיים מציעים מלגות לימודים לסטודנטים מצטיינים ולסטודנטים שלוקחים חלק בפרויקטים חברתיים פנימיים שמתקיימים במוסדות הלימוד. ישנן גם מלגות שייעודיות לסטודנטים שלומדים מקצועות מועדפים מסוימים, שיש להם ביקוש רב בשוק העבודה, במטרה לעודד אותם לפנות לתחומים אלה.


הנה חלק ממלגות הלימודים הייעודיות לסטודנטים תושבי פתח תקווה:


שימו לב, המידע אודות מלגות הלימוד משתנה מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסד הלימודים כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי מלגות לימודים. כל המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


מלגות עיריית פתח תקווה - מלגות לסטודנטים עיריית פתח תקווה


עיריית פתח תקווה מעניקה מלגות לימודים לסטודנטים שהם תושבי העיר, אשר לוקחים חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה, במטרה לעודד את צעירים העיר לבחור בלימודים האקדמיים ולהצטיין בהם. בעירייה מציעים מלגות לסטודנטים במגוון של מסלולי לימוד, לרבות מלגות לתואר ראשון ומלגות להנדסאים, המלגות מתאימות ללומדים באוניברסיטאות ובמכללות וכן בסמינרים להכשרת מורים אשר מאושרים על ידי משרד החינוך. במסגרת התנאים לקבלת מלגה זו, על הסטודנטים לקחת חלק בחונכות בקהילה בהיקף של כ - 3 שעות שבועיות, היקפו של כל מפגש הוא כשעה וחצי. במהלך החונכות הם מסייעים לילדים בגיל בית הספר היסודי בעיר פתח תקווה. השיבוץ למסגרות החינוך מתבצע על ידי האגף לחינוך ורווחה חינוכית. סך שעות החונכות הוא כ - 100 שעות בשנה והיא נפרשת על פני שנת לימודים מלאה, עד סוף חודש יוני. לאחר ההרשמה למלגה, הסטודנטים צריכים לעבור ראיון אישי מול מנהלי האגף לשירותי חינוך. גובה מלגה זו הוא כ - 4,500 שקלים.

 


מלגת מרכז הצעירים "חממה"


מרכז חממה הוא מרכז הצעירים של העיר פתח תקווה. המרכז מציע מלגות לימוד שונות לסטודנטים תושבי העיר שמשתתפים בפעילות התנדבותית. המרכז פועל במטרה לחזק את תחושת השייכות של הצעירים אל העיר והוא מציע להם שירותים שונים בתחום ההשכלה, התעסוקה, הפנאי והמעורבות החברתית. במרכז הצעירים מסייעים ומציעים ייעוץ בנושאים כגון יזמות עסקית, הורות, התנהלות פיננסית וכן מציעים סיוע לחיילים משוחררים להכוונה ללימודים ולקריירה.


במסגרת הקריטריונים לקבלת מלגה זו, מביאים בחשבון היבטים כגון נתונים אישיים של הסטודנטים, היקף עבודה, שירות צבאי או לאומי משמעותי, סוג תכנית הלימודים ומקצוע הלימוד ורקע בפעילות התנדבותית. המלגה ניתנת לסטודנטים בין הגילים 18 - 35 אשר לומדים לתואר ראשון במוסדות אקדמיים המוכרים על ידי המל"ג. עליהם להיות תושבי העיר פתח תקווה, שברשותם יתרת לימודים של לפחות שנה אחת עד לסיום הלימודים לתואר (לפחות ארבעה קורסים סמסטריאליים). כמו כן, כדי לקבל את המלגה על הסטודנטים לקחת חלק בפעילות קהילתית והתנדבותית כחלק מן הפרויקטים שמפעיל מרכז הצעירים חממה ואגף הנוער של העיר, אשר באים לקדם את צעירי העיר ולסייע לאוכלוסיות רבות ושונות שמתגוררות בה.


מלגה לחיילים משוחררים


הבית החברתי והאגף לרווחה של עיריית פתח תקווה מציעים מלגה לחיילים משוחררים. המלגה מיועדת לבוגרי ובוגרות שירות צבאי מלא ולבוגרי ובוגרות השירות הלאומי, אשר השלימו שירות מלא. המלגה ניתנת לחיילים משוחררים שהם תושבי פתח תקווה ואשר מגיעים ממשפחות מעוטות יכולת שזקוקות לסיוע מבחינה סוציו אקונומית. בהענקת מלגה זו מובאים בין היתר בחשבון קריטריונים כגון הכנסת ההורים והכנסתם של הסטודנטים. המלגה מוענקת באופן חד פעמי ולא ניתן לקבלה יותר מפעם אחת במהלך התואר. את ההגשה יש לבצע מול משרדי האגף לשירותים החברתיים של עיריית פתח תקווה.


מלגת פרויקט פסגות פתח תקווה


מלגת יהדות זו ניתנת מטעם מיזם "קפה מדרש" אשר מופעל על ידי ארגון "נפש יהודי". זהו פרויקט העשרה לסטודנטים שבמסגרתו הם משתתפים בלימוד קבוצתי ובסדנאות בתחום היהדות, הרוחניות וההתפתחות האישית. כחלק מפעילות המיזם מתקיימות הרצאות ושיחות בתחומים כפילוסופיה, פסיכולוגיה, אמנות ותקשורת. לסטודנטים שלוקחים חלק בפעילויות הנדרשות מוענקת מלגה שנתית שגובהה הוא כ - 5,000 שקלים. בדרך כלל מתקיימים שני מפגשים במהלך השבוע. המלגה מתאימה לסטודנטים שאינם דתיים (סטודנטים חילוניים או מסורתיים), והיא מיועדת ללומדים מגוון של מקצועות לימוד לתואר ראשון.

 


מלגת איל"ן פתח תקווה


זוהי מלגה לנכים שניתנת מדי שנה על ידי עמותת איל"ן. עמותה זו מפעילה שלוחות בערים שונות ברחבי הארץ ובהן גם שלוחה בעיר פתח תקווה. סניף פתח תקווה הוא אחד הוותיקים של העמותה והוא פועל מראשית שנות החמישים, ומסייע היום ליותר מ - 250 חברים. את המלגות מציעים לסטודנטים נכים כדי לעזור להם בתחום האקדמי ולעודד אותם לבחור בלימודים שיכולים לסייע להם בהשתלבותם בחברה ולמימוש עצמי. המלגה ניתנת לסטודנטים שלומדים במוסדות המוכרים על ידי המל"ג, במגוון של מקצועות ומסלולים.


מלגות פרויקט שיקום שכונות


במסגרת פרויקט שיקום שכונות, יכולים סטודנטים שמתגוררים בשכונות מסוימות בעיר פתח תקווה לקחת חלק בתכנית ולקבל מלגה. הפרויקט פועל בשכונות שעריה ואחדות בעיר. תכנית זו שואפת לפתח שכונות בערים שונות בפרישה ארצית ולעודד מעורבות קהילתית ויזמות חברתית של תושבים בשכונות, צעירים ומבוגרים כאחד. בפרויקט שואפים לעודד צעירים לפתח מנהיגות חברתית בשכונה ולקחת חלק פעיל בקבלת ההחלטות שבה וכך לחזק את הקהילה ולהעצים אותה.

 

 

Whatsapp Whatsapp