לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > קורס ספורט > קורס דוברי ספורט

קורס דוברות ספורט


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס דוברי ספורט? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
קורס מדריכי כדורגל
קורס מאמני כדורסל
קורס מאמני טניס
קורס מדריכי שחייה
קורס מדריכי ירי
קורס מדריכי אופניים
קורס שדרים וכתבי ספורט
קורס מנחי סדנאות שטח
קורס אילוף כלבים
קורס מאמני חדר כושר
 
 
קורס מדריכי אירובי
קורס מדריכי פילאטיס
קורס חילוץ
קורס פלדנקרייז
קורס הגנה עצמית
קורס סקיפרים
קורס צלילה
קורס מצילים
קורס גלישה
קורס סנפלינג

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס דוברות ודיגיטל בספורט


כל הדרך לגביע


הקשר בין מדיה לספורט הוא עמוק הרבה יותר משידור המונדיאל בטלוויזיה. הודעות דוברות הן מרכיב משמעותי ביותר בהתנהלות תקשורת הספורט והן משמשות כלי חיוני לא פחות מתכנון מהלכים על המגרש או בניית אסטרטגיה. אירועים כמו ביטול ההגעה לארץ של נבחרת ארגנטינה בכדורגל מהווים משברים תקשורתיים גדולי ממדים, שמערבים בין ספורט, משא ומתן, יחסי ציבור ואפילו פוליטיקה והם בעלי השלכה הרת גורל על מוניטין של קבוצות ונבחרות.


עבור קבוצות, נבחרות ומועדוני ספורט תהליכים כמו רכישה חדשה של שחקן או ניצחון משמעותי מהווים נקודות ציון חשובות ויש צורך להעביר אותם באופן נכון ואפקטיבי אל כלי התקשורת. לתפקיד זה אחראיים הדוברים, שידועים גם בשמם קציני עיתונות. הם אמונים על איסוף המידע שנוגע לקבוצה, על ניסוח של הודעות למדיה ועל ניהול של מסיבות עיתונאים ואירועים רשמיים שנוגעים לפעילותו של המועדון. למידע הזה יש חשיבות רבה גם לקבוצות מתחרות שכן הוא מהווה עבורם משאב אסטרטגי חיוני ויקר ערך. כמו כן, אוהדי ספורט היום רוצים לקבל את כל המידע בלחיצת כפתור אחת ולדעת מיד על כל המהלכים והשינויים שנוגעים לקבוצה האהובה שלהם והם מצפים לקבל את כל הפרטים הללו ממועדון הספורט.


בעידן הדיגיטלי שבו אנחנו חיים היום, מסרים עוברים במהירות רבה מאי פעם. אירוע ספורט שמתקיים במדינה רחוקה או מעבר של שחקן מקבוצה אחת לאחרת מגיעים אל גולשים תוך שניות דרך המדיה החברתית. המהפכה הדיגיטלית הזו מציבה אתגר משמעותי מול דוברי הספורט, הם חייבים להביא בחשבון את הרשת ככלי עבודה בלתי נפרד ולהשתמש בו כדי להביא את המידע המדויק אל הגולשים, באופן שישרת את האינטרסים של הקבוצה ושל מנהליה.


עבודת הדוברות בספורט בזירה הדיגיטלית שונה משמעותית מן העבודה בפלטפורמות מסורתיות יותר, היא מהירה יותר, מתקיימת מסביב לשעון ומחייבת יצירתיות ודינמיות כדי לעמוד בקצב. האינטרנט גם מציב יתרונות לדוברים, שכן הוא מאפשר להם להעביר בקלות את האג'נדה והמסרים שלהם לקהל יעד רחב מאי פעם וכן להגיע בקלות רבה יותר אל גולשים וצופים מעבר לים.


מי שחיים ונושמים ספורט, מכירים כל שחקן בכל נבחרת ויודעים את היסטוריית הניצחונות בליגה בעל פה, יכולים לרכוש את הכלים להשתלבות במקצוע מבוקש דרך קורס דוברות ודיגיטל בספורט. אלה הם מסלולים ללימודי תעודה, שמציעים למשתתפים בהם להכיר את המתרחש "מאחורי הקלעים" של מועדונים ונבחרות ולדעת איך לנהל את מערכי ההסברה ויחסי הציבור שלהם. מרבית הקורסים בתחום זה מתמקדים במועדוני כדורגל, אך ישנם גם קורסים שבהם לומדים לנהל את פעילות המדיה של קבוצות בענפי ספורט אחרים. בזירת הספורט הישראלית יש דרישה רבה לדוברים שמומחים בספורט ובקיאים בכל ההיבטים שיכולים לסייע לקבוצות לצמוח. כך דוברי ספורט מתחילים יכולים להתחיל לפלס להם דרך במגוון של קבוצות, מועדונים וארגונים ולעשות את הצעדים הראשונים בקריירה מאתגרת, דינמית ויצירתית.


למי מיועדים הלימודים


קורס דוברות ספורט ודיגיטל מתאים לבעלי זיקה וידע בתחום הספורט, הן בספורט הישראלי והן במתרחש בספורט העולמי. הקורס יכול להתאים לעובדים בתחום שדרנות הספורט ולעובדים במועדוני ספורט שברצונם להרחיב ולהעמיק את המיומנויות המקצועיות שלהם. קורס זה יכול להתאים גם לעובדים בזירת התקשורת ובפרט תקשורת הספורט, אשר מעוניינים לפתח מיומנויות דוברות ויחסי ציבור כדי להתנהל מול מועדוני ספורט ונבחרות.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס זה לומדים נושאים מרכזיים בתחום הדוברות, בדיגיטל ובניהול משחק. הם לומדים על תפקידיהם של דוברי ספורט וקציני עיתונות ועל חשיבותם בקבוצות ספורט, כגון בקבוצות כדורגל. הם לומדים לשלוט ולנהל באופן יעיל את המידע המתקבל ואת ההודעות לתקשורת וכן בוחנים את תהליכי ניהול מסיבות העיתונאים והעברת הודעות לכלי התקשורת, שחיוניים לפעילותם של מועדוני ספורט. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות שיש להן חשיבות רבה בעידן המדיה הדיגיטלית. כך הם לומדים לנהל מחלקת דיגיטל של קבוצות ספורט במטרה להנגיש מידע ונתונים אל אוהדי הקבוצות, לרבות בפלטפורמות שונות במדיה החברתית. נוסף על כך, הם דנים בתהליכים לניהול משחקים ולעריכה של טקסים ואירועים בעולם הספורט, כך הם מתוודעים לעבודה שמתרחשת בתוך מועדוני הספורט במטרה להבטיח חוויית צפייה איכותית לצופים ולגולשים.

 


מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים נע לרוב בין חמישה לשישה חודשים. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע בערבים וכך נוחים לשילוב עם עבודה. קורסים בתחום דוברות הספורט כוללים התנסות מעשית מרובה, אשר מותאמת לפעילות בזירת הספורט המקומית ומאפשרת למשתתפים להתנסות הלכה למעשה בכישורי הדוברות ויחסי הציבור הנלמדים.


רבים מבין הקורסים משלבים במהלכם סדנאות מעשיות שמאפשרות למשתתפים לתרגל בפועל את כישורי העבודה בערוצי מדיה בעולם הספורט. הסדנאות עוסקות בתחומים כגון כתיבה עיתונאית, אינטרנט ושדרנות רדיו. כך הם יכולים לבחון תהליכים ואסטרטגיות בענפי ספורט שונים ולחוות את הנעשה בשטח בגופי התקשורת. חלק מן המסלולים משלבים סטאז' מעשי בגופי תקשורת וספורט במטרה לאפשר לתלמידים להתנסות בעבודה בשטח וכך לצבור ניסיון מעשי וקשרים בשוק העבודה.

 

תנאי קבלה


הקבלה לקורסים בתחום זה היא לרוב לבעלי ידע קודם בתחום הספורט ובעולם המדיה. חלק ממוסדות הלימוד עורכים למועמדים מבחני מיון פנימיים וראיונות קבלה, בחלקם עליהם לכתוב מטלה קצרה במסגרת מבדק התאמה.


אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים


בפני בוגרים שמסיימים בהצלחה את הקורס נפתחות שלל אפשרויות לתעסוקה בעולם הספורט ובזירת התקשורת. הם יכולים להשתלב כדוברים באגודות ספורט, בנבחרות ובארגונים בתחום הספורט. נוסף על כך, באפשרותם להשתלב בענפי תקשורת הספורט ולפעול בין היתר כמגישים בערוצי טלוויזיה או להשתלב באתרי אינטרנט, תחנות רדיו ומערכות עיתונים.


הבוגרים יכולים להמשיך להתקדם בעולם הספורט דרך לימוד בהכשרות מקצועיות נוספות. בין היתר, הם יכולים ללמוד בקורס שדרנות ספורט ובו לרכוש מיומנויות דיווח, שדרנות ותחקירנות; ללמוד בקורס סקאוטינג ובו לקבל הכשרה כמאתרי כישרונות עבור נבחרות; בקורס פסיכולוגיה של הספורט שבו מתוודעים למיומנויות אימון מנטלי לספורטאים; ובעוד תכניות לימוד מגוונות לתעודה.

 


תעודה


לבוגרי הקורסים מוענקת תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. במקרים רבים, הבוגרים יוצאים מהתכנית כשבידיהם תיק עבודות בו הם יכולים להשתמש כדי לפנות למעסיקים פוטנציאליים. חלק מן המוסדות גם מעניקים המלצות מקצועיות לבוגרים ומסייעים להם להגיע לסטאז' במועדוני ספורט.


מוסדות לימוד

 

  • קמפוס שיאים (תל אביב): קמפוס שיאים שמופעל על ידי מרכז הספורט של אוניברסיטת תל-אביב והוא מציע קורס המכשיר את משתתפיו להשתלבות באפיקי ספורט ומדיה שונים כגון באתרי ספורט, בערוצי טלוויזיה ובארגוני ספורט. מטרתו של הקורס היא להכשיר את הבוגרים כעיתונאים ודוברים שבקיאים בכל קשת המדיה של היום, הוא כולל מספר מסלולי התמחות ובהם אינטרנט וספורט, הפקת טלוויזיה והפקות רדיו לספורט. היקף התכנית הוא כ - 100 שעות לימוד. בקמפוס שיאים מתקיימות עוד שלל תכניות להכשרה מקצועית בעולם הספורט. בין הקורסים הללו אפשר למצוא קורס ניהול עסקים בספורט, קורס מדריכי חדר כושר, וכן קורסים להכשרת מאמנים ומדריכים ובהם קורס מאמני כדורגל, קורס מדריכי שחייה, קורס מדריכי טריאתלון ועוד שלל תכניות.

 

  • המכון ללימודי המשך - המכללה למינהל (ראשון לציון): המכון ללימודי המשך במכללה למינהל מפעיל קורס מדיה וספורט, אשר מכשיר את משתתפיו לשמש דוברים לאגודות ספורט. במהלך המסלול מתוודעים לטכניקות לניהול ולהפקה של תכנים לרשת, לעיתונות ולרדיו. המכון עורך קורסים והכשרות בתחומים נוספים ובהם קורס ייעוץ משכנתאות, קורס שיווק ותקשורת דיגיטלית, קורס ניהול השקעות נדל"ן, קורס דירקטורים וקורס פסיכולוגיה חיובית.


אתם בוודאי מעוניינים לדעת היכן עוד מתקיים הקורס, מה עלות הלימודים ומתי נערך יום פתוח. לנציגי השירות האישי שלנו תשובה לכל שאלה שלכם, אנו ממליצים לכם להיעזר חינם בשירות האישי שלנו וכך לחסוך כסף וזמן יקר.

רוצה לדעת יותר על קורס דוברי ספורט? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס דוברי ספורט
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

חוות דעת של סטודנטים: קורס ספורט (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5    
אילה,מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני, האקדמית בוינגייט - קורס ספורט טיפולי, 25/10/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את החברים ואת המיקום הנוח והמרענן ויש גם שיעורים מעניינים עם אנרגיות

על הקמפוס
מקום מרכזי ונחמד מאוד יש חברה ואווירה טובה יש לבוא עירניים ולשמור על הכללים
בן,מכללת שיאים, מדריכי חדר כושר, 12/07/2014
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני מאוד אוהב את המרצים. הם מקצועיים ברמה גבוהה, ודואגים להעשיר את הידע גם מעבר לחומר הנלמד.

על הקמפוס
הקמפוס ממוקם במרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב, ויש בו חנייה מרווחת. 5 דקות הגעה מתחנת רכבת האוניברסיטה באוטובוס.

    
פורומים בתחום
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורס טיפוס הרים
קורס גלישת מעטפת
קורס צניחה
קורס נהיגה מתקדמת
קורס ניהול מתחם חבלים אתגרי
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לקורס ספורט
לימודי חוץ - מכללת אוהלו
הג'ימנסיה
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
בית ספר אוקסיג'ן
קורס הדרכת פילאטיס - שלי בר
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס דוברי ספורט?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
היכן נערך קורס מפעילי עגורנים? (לפני 1 ימים, 6 שעות, 58 דקות)
קורס גישור משפחה בהרצליה (לפני 2 ימים, 4 שעות, 46 דקות)
קורסי בוררות ואימון אישי מוכרים לשבתון (לפני 3 ימים, 44 דקות)
תנאי קבלה ללימודי שמאי אומנות (לפני 4 ימים, 5 שעות, 25 דקות)
קורס ביטוח (לפני 4 ימים, 5 שעות, 37 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD