מלגות ללימודי פסיכולוגיה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות פסיכולוגיה - מלגות לסטודנטים לפסיכולוגיה


סטודנטים לפסיכולוגיה - מחפשים מלגות למימון התואר?


לימודי הפסיכולוגיה מושכים אליהם מדי שנה סטודנטים רבים ששואפים להשתלב בקריירה טיפולית ומשמעותית. הלימודים חושפים למגוון של תיאוריות, גישות ושיטות התערבות שנוגעות לנפש האדם, להתנהגותו, להחלטות שהוא מקבל ולעוד מגוון גורמים שיחד בונים את אישיותו ואת עולמו הרגשי. הדרך לכיסא הפסיכולוג מתחילה בתואר ראשון בפסיכולוגיה, ממשיכה לתואר שני בפסיכולוגיה וכן בהתמחות ובדרישות נוספות, שלאחר השלמתן אפשר להירשם כפסיכולוגים במדינת ישראל ולטפל באוכלוסיות מגוונות.


סטודנטים ללימודי פסיכולוגיה, אשר מעוניינים למצוא מלגות לימודים יכולים להיעזר בשלל מלגות ייעודיות לסטודנטים לפסיכולוגיה. חלק מן המלגות ניתנות על ידי המוסדות עצמם לסטודנטים שלהם נתוני קבלה גבוהים או שמציגים הצטיינות לימודית במהלך השנים המתקדמות ללימודים. כמו כן, ישנם מלגות מטעם קרנות חיצוניות שמתאימות לסטודנטים לפסיכולוגיה שלוקחים חלק בפרויקטים קהילתיים בתחום הטיפולי והחברתי. חלק מן המלגות מוענקות גם על סמך מצב סוציו אקונומי של הסטודנטים לפסיכולוגיה, או על סמך שירות צבאי משמעותי.


כמו כן, סטודנטים שמסיימים את התואר השני בפסיכולוגיה ועומדים בפני ההתמחות יכולים לקבל מלגות ייעודיות להתמחות. מלגות אלה ניתנות על ידי משרד הבריאות ומטעם גורמים פרטיים נוספים והן מיועדות לסייע למתמחים בפסיכולוגיה במימון תקופת ההתמחות, אשר נעה בין שנתיים לארבע שנים.

 

הנה חלק מן המלגות שמוענקות לסטודנטים לפסיכולוגיה:


שימו לב, נתונים אודות מלגות הלימוד עשויים להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את המידע המדויק ביותר לגבי מלגות. כל המסתמכים על המידע אשר מפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

מלגות מטעם קרנות וארגונים


המלגה על שם משפחת רוטר


מלגה זו מוענקת על ידי קרן פרטית, מעיזבונה של משפחת רוטר והיא מיועדת לסטודנטים ללימודי פסיכולוגיה. קרן משפחת רוטר מעניקה מלגות לסטודנטים ללימודי פסיכולוגיה, לתואר שני בפסיכולוגיה ולתואר שלישי בפסיכולוגיה, שהם בוגרי בתי ספר תיכוניים בעיר חדרה בלבד. גובהה של מלגה זו הוא כ - 5,000 שקלים לשנה.


מלגת חברת המשקם


מלגה זו מוענקת מטעם חברת המשקם, אשר פועלת להעסקתם של עובדים עם נכות פיזית, נפשית, חברתית או שכלית במוקדים רבים ברחבי הארץ. המלגה מיועדת לסטודנטים ללימודי פסיכולוגיה, לצד סטודנטים למקצועות טיפוליים נוספים כגון לימודי עבודה סוציאלית ולימודי ריפוי בעיסוק. כדי לקבל את המלגה, הסטודנטים צריכים לקחת חלק בפעילויות ובהדרכות של החברה, שעוסקות בנושאים כגון אמנות וניהול משק בית וכן בהפעלה של קבוצות תמיכה. ישנה עדיפות למועמדים שהם בעלי ניסיון בהדרכה בקרב אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. לצורך קבלת המלגה, על הסטודנטים לפעול בהיקף של כ - 3 שעות שבועיות וכן לקחת חלק בימי עיון ובטקס הסיום. גובה המלגה עומד על כ - 3,000 שקלים.


מלגות הקרן על שם רוטנר רוזה ז"ל לנכי צה"ל


הקרן על שם רוטנר רוזה ז"ל מעניקה מלגות לנכי צה"ל, אשר נמצאים לקראת תחילת תואר שני בפסיכולוגיה, אשר להם לפחות 19 אחוזי נכות. על המועמדים לקבלת המלגה להיות בוגרי לימודי פסיכולוגיה או סטודנטים ללימודי פסיכולוגיה שנמצאים קרוב לסיום לימודיהם. במסגרת תהליך הגשת הבקשה למלגה על המועמדים להציג אישור קבלה לתואר השני מטעם מוסד הלימוד.


מלגת פר"ח - פרויקט ילדי השירות הפסיכולוגי


תכנית פר"ח לחונכות מפעילה מספר פרויקטים מיוחדים לסטודנטים וביניהם גם פרויקט ילדי השירות הפסיכולוגי. זוהי מלגת חונכות שבמסגרתה הסטודנטים מסייעים לתלמידים בבתי ספר יסודיים בערים חולון וגבעתיים, ומתמקדים בהיבטים לימודיים, רגשיים והתנהגותיים. החונכות מתקיימת בליווי של פסיכולוגים חינוכיים וקליניים מנוסים. חונכות זו מתאימה לסטודנטים ללימודי פסיכולוגיה וכן ללומדים לימודי עבודה סוציאלית או לימודי ייעוץ חינוכי. יכולים להתקבל לתכנית סטודנטים משנה ב' ומעלה. סטודנטים משלימים בהצלחה את תכנית המלגות יכולים לקבל גם המלצות לתואר השני בפסיכולוגיה.

 


מלגה על שם גבריאלה דרבי לתואר שני בפסיכולוגיה


זוהי מלגה לסטודנטיות מצטיינות ללימודי פסיכולוגיה שהן בנות העדה האתיופית. המלגה לנשים נוסדה בשנת 2012 והיא שמה לה למטרה לקדם את אוכלוסיית הנשים מהעדה האתיופית לקראת תואר שני בפסיכולוגיה וכן לצורך קידום השירותים הפסיכולוגיים בישראל. נוסף על מלגת הסיוע הכלכלי, סטודנטיות בתכנית זו זוכות להדרכה ולליווי מקצועי. כדי לזכות במלגה, על המועמדות לקחת חלק בשעות התנדבות בפרויקטים למען הקהילה האתיופית.

 

 

מלגות התמחות לתואר שני בפסיכולוגיה


תקופת ההתמחות בפסיכולוגיה מתבצעת לאחר תום התואר השני בפסיכולוגיה, היא נמשכת כארבע שנים בהיקף של חצי משרה, או נפרשת על פני כשנתיים בהיקף של משרה מלאה. במהלך תקופת ההתמחות, הסטודנטים זכאים לקבל סיוע במימון ההתמחות דרך מספר גורמים, בין היתר ניתנות מלגות מטעם מוסדות הלימוד, מלגות מטעם קרנות פרטיות וכמו כן, מעניק משרד הבריאות מלגות ייעודיות למתמחים בפסיכולוגיה.


המלגות למתמחים בפסיכולוגיה ניתנות לסטודנטים במגוון של תחומי התמחות, בין היתר לבוגרי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בפסיכולוגיה רפואית, תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית, תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית ותעסוקתית. כדי לקבל את המלגות, על המתמחים להיכנס לרשימות המתנה ולשלוח פרטים מלאים אודות הישגיהם הלימודיים והרקע המקצועי שלהם.

 

 

מלגות מטעם מוסדות הלימוד


רבים מבין המוסדות שבהם אפשר למצוא לימודי פסיכולוגיה מציעים מלגות לימוד ייעודיות לסטודנטים לפסיכולוגיה, כדי לסייע להם במימון עלויות הלימודים ולעודד אותם להתמיד ולהשקיע מבחינה לימודית. בין המוסדות שבהם אפשר למצוא מלגות לפסיכולוגיה נכללים המוסדות הבאים:


אוניברסיטת אריאל בשומרון


באוניברסיטת אריאל יכולים מועמדים לתואר שני בפסיכולוגיה לקבל מלגות לימוד לתואר שני, על סמך הציונים בבחינת מתא"ם. סטודנטים שמחזיקים בציון של 130 ומעלה במתא"ם מקבלים מלגה שגובהה כ - 80 אחוזים משכר הלימוד. סטודנטים שהציון שלהם במתא"ם נע בין 120 - 129 זכאים למלגה שגובהה 40 אחוזים משכר הלימוד. מלגות אלה ניתנות בשנה א' לתואר.

 

המרכז ללימודים אקדמיים - מל"א


מל"א מעניקים מלגות הצטיינות למועמדים ללימודים שברשותם נתוני קבלה גבוהים במיוחד. מועמדים ללימודי פסיכולוגיה שברשותם ממוצע בגרויות של לפחות 100 זכאים לקבל את מלגות ההצטיינות, וכך גם בעלי ממוצע בגרויות 90 שלהם ציון של מעל 650 בפסיכומטרי. קבלת המלגה מותנית גם בתנאי קבלה נוספים לפי דרישות המסלול. גובה המלגה הוא עד שכר לימוד אוניברסיטאי לשנה. היא מיועדת לסטודנטים שלומדים במסלול לימודי הבוקר.


המכללה האקדמית אחוה


בין המלגות שמוענקות לסטודנטים במכללה האקדמית אחוה אפשר למצוא גם מלגת כניסה, שניתנת על סמך נתוני הקבלה של המועמדים ללימודים. מועמדים שעומדים תנאי הקבלה ללימודי הפסיכולוגיה יכולים לקבל מלגה בגובה שכר לימוד מלא לשנת הלימודים הראשונה. בוגרי המכינה לפסיכולוגיה במכללה האקדמית אחוה יכולים לקבל מלגה בגובה של 50 אחוזים משכר הלימוד לשנה א'. סטודנטים בשנים ב' ו - ג' ללימודי הפסיכולוגיה, שמחזיקים בממוצע ציונים גבוה, יכולים לקבל מלגות הצטיינות נוספות מטעם המכללה במהלך התואר.


אוניברסיטת בר אילן


באוניברסיטת בר אילן, סטודנטים ללימודי פסיכולוגיה או ללימודי עבודה סוציאלית יכולים להיעזר במלגת הקרן על שם ד"ר ניבה וייסבול ז"ל. זוהי מלגה לחיילים משוחררים, אשר סיימו שירות מלא כלוחמים ביחידות הקרביות או כתומכי לחימה. כמו כן, הקרן מביאה בחשבון את המצב הסוציו אקונומי של המועמדים. המלגות ניתנות לסטודנטים בשנים ב' ו - ג' ללימודי הפסיכולוגיה. סטודנטים שמעוניינים להגיש בקשה למלגה זו נדרשים בין היתר להציג עותק של תעודת השחרור שמעידה על שירות קרבי.

 

רשימת מלגות: מלגות לפסיכולוגיה

לכל המלגות
קורס מבט אל החיים - חבד בקמפוס הרצליה והבינתחומי
הגישו מועמדות
מלגת מחייה לדוקטורט בפסיכומטריקה בחול
הגישו מועמדות
מלגות הצטיינות במל"א - המרכז ללימודים אקדמיים
הגישו מועמדות
מלגות הצטיינות לתואר שני - האוניברסיטה הפתוחה
הגישו מועמדות
מלגת לשילוב פסיכומטריקה בלימודי דוקטורט
הגישו מועמדות
מלגת נפש יהודי פתח תקווה
הגישו מועמדות
מלגה מטעם קרן הוואקף המוסלמי
הגישו מועמדות
מלגה על שם משפחת רוטר - סטודנטים לפסיכולוגיה
הגישו מועמדות
מנורה 8 - מרכז חוויה ולימוד - מלגת סטודנט בירושלים
הגישו מועמדות
סיכוי - העמותה לקידום שוויון אזרחי
הגישו מועמדות
מלגות לסטודנטים במרכז שורשים
הגישו מועמדות
מלגת מסורת - לסטודנטים מרחובות ומאזור השפלה
הגישו מועמדות
אוניברסיטת אריאל - תואר שני בפסיכולוגיה
הגישו מועמדות
עתידים מרכז צעירים עירוני - מלגת מסורת
הגישו מועמדות
מלגת המשקם
הגישו מועמדות
הקרן הדו-לאומית למדע - מלגת מחקר
הגישו מועמדות
אוניברסיטת בר אילן- מלגת הקרן ע"ש ד"ר ניבה וייסבול ז"ל
הגישו מועמדות
אוניברסיטת חיפה- קרן בני מערוף לסטודנטים דרוזים
הגישו מועמדות
מלגות לנכי צה"ל 19% ומעלה ללימודי פסיכולוגיה תואר שני
הגישו מועמדות
חלוקת מלגות לנשים דרוזיות - צ'רקסיות
הגישו מועמדות

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לפסיכולוגיה

כניסה לפורום מלגות
אורלי
מלגה לתואר שלישי בסיעוד ופסיכולוגיה
38 צפיות
אלם בלאיי
מלגות לילידת אתיופיה שסיימה שירות לאומי
82 צפיות
ספיר
מלגה לתואר שני בחול בפסיכולוגיה קלינית
60 צפיות
גל
מלגה ללא שעות התנדבות
130 צפיות
זאב
מילגה לאוניברסיטה הפתוחה במסלול פסיכולוגיה
217 צפיות
סתיו
קריטריונים לקבלת מלגה לתואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת
265 צפיות
יצחק
מלגות קיום עבור תואר ראשון בפסיכולוגיה
304 צפיות
יצחק
מלגות התנדבות ללימודי תעודה
499 צפיות
רחל
מלגה לקורסי השלמה וללימודי תואר שני
580 צפיות
ענר יונתי
מלגות לסטודנטים בתחום הפסיכולוגיה
381 צפיות
רועי
מילגות לקצין בשירות קרבי
547 צפיות
דר
מלגות אפשריות לקצין קרבי משוחרר
310 צפיות
נטע
מלגה ליוצאי ברית המועצות לשעבר
835 צפיות
רועי
האם יש מלגות ללימודי פסיכולוגיה?
538 צפיות
דינה שריד
מלגה לחרדים ודתיים ללימודי פסיכולוגיה
740 צפיות
אסתי
מלגות עבור לימודי פסיכולוגיה
370 צפיות
שי ברקמן
מלגת לימודים לתואר שני בפסיכולוגיה
354 צפיות
מרגלית
מלגות לחרדיות במכללת מל"א
458 צפיות
יהונתן שורק
בקשה למלגת לימודים לחרדים
755 צפיות
אורי
מלגות לחרדים ללמודי רבנות או פסיכולוגיה
822 צפיות
סבינה ערב
מלגות אפשריות להגשה - משרד החינוך, ממדים ללימודים, פרח ועוד
822 צפיות
דוד
מלגה עבור קורס פסיכולוגיה
727 צפיות
תמר
מלגה לסטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה
762 צפיות
אתי לוין
מציאת מלגה רלוונטית לתושבי חיפה
639 צפיות
נופר
מלגה ליתומה מאב - לימודים באוניברסיטה הפתוחה
660 צפיות
Whatsapp Whatsapp