מלגות ללימודי תקשורת - מלגות לתואר בתקשורת

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים לתקשורת - מלגות לימוד לתואר בתקשורת


מידיעות חדשותיות מרעישות, דרך קמפיינים שיווקיים דיגיטליים פורצי דרך ועד מהפכות חברתיות וויראליות, עולם התקשורת כולל בתוכו מגון רחב ועשיר של נתונים ומרכיבים. למי שמעוניינים לצלול אל הזירה התוססת של המדיה, ישנה אפשרות לפתח לעצמם כישורים ויכולות באמצעות לימודים לתואר ראשון בתקשורת.


תואר ראשון בתקשורת שואף להעניק לסטודנטים הן ידע תיאורטי אודות פעילות תקשורת ההמונים והן כלים מעשיים להשתלבות בפלטפורמות מדיה שונות, מעיתונות, דרך מדיה משודרת ועד מדיה דיגיטלית. התואר גם חושף את הסטודנטים הלכה למעשה לתהליכים שמתרחשים בזירת התקשורת ומאפשר להם להתנסות בעצמם בהפקה של תכנים, קמפיינים ותהליכים ולהכיר מקרוב את עבודתם של אנשי התקשורת המובילים במדינה.


סטודנטים שלומדים לתואר ראשון בתקשורת, אשר מחפשים מלגות לימודים לסיוע במימון עלויות שכר הלימוד, יכולים להיעזר במלגות שונות ייעודיות עבורם. המלגות לתקשורת פועלות במספר מסגרות, חלקן ניתנות מטעם מוסדות הלימוד עצמם ואחרות מטעם קרנות פרטיות, ארגונים חברתיים או גופי מדיה מובילים, ששואפים לסייע ולתמוך בדור אנשי התקשורת של העתיד. בין סוגי המלגות המוצעים אפשר למצוא מלגות הצטיינות, מלגות סיוע כלכלי, מלגות התנדבות, מלגות לפי מוצא ועדה ושלל מלגות נוספות.


הנה מגוון מלגות שמיועדות לסטודנטים לתקשורת:


לתשומת לבכם, נכונות המידע אודות המלגות יכולה להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את כל הפרטים המדויקים ביותר לגבי מלגות לימודים.

 


מלגות מטעם קרנות וארגונים


סטודנטים שלומדים לתואר בתקשורת יכולים להיעזר במלגות לימודים שמעניקות קרנות פרטיות שונות, וכן במלגות שמעניקים ארגונים וגופים בתחום התקשורת ובענפים כגון דיפלומטיה ויחסי ציבור, במטרה לעודד סטודנטים לבחור במקצועות הללו וכן לסייע בקידומם של סטודנטים בשנים מתקדמות.


מלגת קרן מיכאל צ'רנוי לסטודנטים עולים


קרן מיכאל צ'רנוי מציעה מלגות לסטודנטים עולים, שמיועדת לדוברי רוסית עולים מחבר העמים. הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים לתקשורת וכן לסטודנטים למדעי המדינה ולמשפטים, מתוך מטרה לקדם את ייצוג אוכלוסיית הצעירים בני העלייה הרוסית במדיה הישראלית, במוסדות ממשלתיים ובמערכת המשפט.


קרן מלגות על שם ברוניה וגרשום קומרוב ז"ל


קרן המלגות ע"ש ברוניה וגרשום קומרוב מציעה מלגות הצטיינות לסטודנטים שלומדים לתואר ראשון ובמסלולי לימוד בתחום העיתונאות. את בקשות הגשת המועמדות למלגה זו יש להגיש מול מלגות הלימוד.


קרן מלגות של משרד בן חורין אלכסנדרוביץ'


חברת התקשורת והייעוץ האסטרטגי בן חורין אלכסנדרוביץ' מפעילה קרן מלגות עבור סטודנטים לתקשורת, שמטרתה לסייע בהכשרת יועצי התקשורת של העתיד וכך לקדם מטרות חברתיות חשובות. בכל שנה מעניקה הקרן כ - 4 מלגות לימוד בגובה של כ - 4,000 שקלים. כדי לקבל את המלגה, על הסטודנטים ללוות עמותה ולסייע לה בשירותי יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי לפרק זמן של כשלושה חודשים. במסגרת קבלת המלגה הסטודנטים גם מקבלים הנחייה מטעם המשרד במהלך הסיוע לעמותות. כחלק מתהליך הגשת המועמדות למלגה, על המועמדים לשלוח קורות חיים, לעבור בחינה קצרה וראיון אישי.


קרן מלגות על שם רות נמרודי וייסברג ז"ל


מלגת הקרן על שם רות נמרודי וייסברג ז"ל מוענקת מטעם המשפחה, אגודת העיתונאים של תל אביב ועיתון מעריב והיא ניתנת לסטודנטים לתואר בתקשורת שלומדים במוסדות מוכרים. גובה מלגות הלימוד מגיע עד 10,000 שקלים. הקרן מביאה בחשבון היבטים כגון מצבם הסוציו אקונומי של הסטודנטים והענקת המלגה נתונה להחלטה של וועדת המלגות של הקרן.

 


מלגות מטעם מוסדות הלימוד


במוסדות הלימוד השונים שבהם פועלים מסלולים לתואר בתקשורת יכולים הסטודנטים לקבל סיוע באמצעות מלגות שונות. חלקן ניתנות על הצטיינות בלימודים או נתוני קבלה גבוהים ואילו אחרות מוענקות למי שלוקחים חלק בפרויקטים חברתיים. פרויקטים אלה נסובים לרוב סביב תחומי התקשורת והשינוי החברתי, כאשר לעיתים קבלת המלגה תלויה בהשתתפות בפרויקט התמחות בגופי מדיה וחברות במשק.


המסלול האקדמי המכללה למינהל


מועמדים לתואר בתקשורת במסלול האקדמי המכללה למינהל שיש ברשותם נתוני קבלה גבוהים במיוחד יכולים לקבל מלגות הצטיינות מטעם מוסד הלימוד. עליהם להיות בעלי ממוצע ציוני בגרות של לפחות 100 וציון של 700 ומעלה בפסיכומטרי. כדי לקבל את המלגה על המועמדים לעבור גם ראיון קבלה מול דיקאן בית הספר לתקשורת.


מלגת קרן ידיעות באוניברסיטת חיפה


מלגה זו מיועדת לסטודנטים לתואר שני בתקשורת ולתואר שלישי בתקשורת שלומדים בחוג לתקשורת של אוניברסיטת חיפה. מטרתן היא לעודד סטודנטים להציג את עבודות המחקר שלהן בכנסים אקדמיים ולהגיש אותן לשיפוט לכנסים בחו"ל. המלגות מוענקות לעבודות שנכתבות במסגרת התכנית המחקרית לתואר שני, במסלול הרגיל ובמסלול המואץ, וכן בתכנית לתואר שני בתקשורת אסטרטגית ובמסלול הדוקטורט. ניתן להגיש גם עבודות שנכתבות במסגרות סמינרים או קורסים בציון של לפחות 90.


האקדמית נתניה


באקדמית נתניה מציעים מלגות לסטודנטים לתואר בתקשורת. המלגות מוענקות למועמדים לשנה א'. כמו כן, סטודנטים בשנים ב' ו - ג' של הלימודים שיש ברשותם ממוצע ציונים של לפחות 88 יכולים לקבל מלגת לימוד בגובה של כ - 9,000 שקלים. נוסף על כך, מועמדים לשנה א' לתואר בשני בתקשורת באקדמית נתניה יכולים לקבל מלגת לימוד לתואר שני בגובה של כ - 3,000 שקלים.


המכללה האקדמית הדסה


המכללה האקדמית הדסה בירושלים מציעה מלגות ייעודיות לסטודנטים בחוג לתקשורת צילומית. גובה המלגה הוא כ - 2,500 שקלים, היא מיועדת לסטודנטים שמתחילים את הלימודים בשנה א' בחוג. במסגרת התנאים לקבלת המלגה, על הסטודנטים לקחת חלק בתכנית מעורבות קהילתית. יש לציין כי סטודנטים שמקבלים מלגת הצטיינות אינם זכאים לקבל גם את המלגה הייעודית הזו.


המכללה האקדמית כנרת


בוגרי לימודי י"ג - י"ד ולימודי הנדסאים שמעוניינים להתקבל ללימודים בחוג לתקשורת (או בחוגי לימודי ההנדסה) של המכללה האקדמית כנרת יכולים לקבל מלגות לימודים מטעם המכללה. את המלגות יכולים לקבל מי שחוזרים ללימודים תוך שנתיים לכל היותר ממועד סיום השירות הצבאי, כמו כן על הסטודנטים לקחת חלק בסך של כ - 60 שעות של פעילות בקהילה. גובה מלגה זו הוא כ - 5,000 שקלים לשתי שנות לימוד.


אוניברסיטת בר אילן


סטודנטים מצטיינים ללימודי תקשורת באוניברסיטת בר אילן יכולים להיעזר במלגות לימוד על שם מילטון שייר. היא מיועדת לבעלי נתונים גבוהים שברצונם להשתלב בענפי הדיפלומטיה הציבורית. הסטודנטים המלגאים מתמחים במרכז לתקשורת בין לאומית בהיקפים שונים במהלך השנה האקדמית וכמו כן, לוקחים חלק פעיל בימים פתוחים שעורך בית הספר לתקשורת. המלגות המוענקות ניתנות במספר מסלולים:

 

 

  • מלגות בגובה של כ - 5,000 שקלים על התמחות בהיקף של 120 שעות לימוד, במסגרת סיוע למחקרים או השתתפות בפרויקט ארגוני בתחום הדיפלומטיה הציבורית הישראלית.

 

 

  • מלגות בגובה כ - 2,000 שקלים על התמחות שהיקפה 50 שעות, בארגון וניהול של סדנאות דיפלומטיה ציבורית, כנסים בתחום היחב"ל, החרם נגד ישראל או נושאים אקטואליים נוספים.


המלגות מיועדות לסטודנטים לתואר ראשון בתקשורת ולתואר שני בתקשורת. על המועמדים למלגה להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא, להציג ממוצע ציונים של לפחות 88 ולהפגין יכולות גבוהות בכתיבה באנגלית ובעברית. עבור סטודנטים שלומדים בהתמחות מחקרית, יש צורך להציג יכולות מחקריות וידע בשפה האנגלית. במסגרת התנאים להגשת מועמדות למלגה, יש לצרף מכתבי המלצה, לשלוח קורות חיים ולכתוב פסקאות על נושאים שונים, האחת בשפה האנגלית והאחרת בעברית.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לתקשורת
כניסה לפורום מלגות
יהונתן פישביין
האם אפשר להתקבל למלגה באמצע הלימודים לתואר ראשון בתקשורת?
211 צפיות
שולה ביטון
סיבה לסירוב מלגה בפעם השנייה
216 צפיות
שירה
מלגה הסבה להוראה לאקדמאים
555 צפיות
זהר
מלגה שלא מצריכה התנדבות
475 צפיות
עידית סולמי
אפשרויות למלגה לסמסטר אביב, גם התנדבותיות
349 צפיות
סתיו
קריטריונים לקבלת מלגה לתואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת
517 צפיות
טל מגדל
מלגות להסבת אקדמאים ללימודי תקשורת
367 צפיות
ינון שניר
זכאות לקרן אימפקט ותוכנה
544 צפיות
חיה
מלגה למכינה באוניברסיטת חיפה
605 צפיות
אסתי
מלגה לקלינאות תקשורת לנשים חרדיות
754 צפיות
תמר גיטלר
מלגה או סיוע לעובדי הוראה
582 צפיות
תמיר
מלגה לקורס ccna, ניהול רשתות תקשורת
970 צפיות
נילי תלמי
מלגה לדוקטורט בגיל 56
1000 צפיות
אליש
מלגות בקמפוס שטראוס - קלינאות תקשורת
998 צפיות
חיה מרים סנדלר
איזו מלגה מתאימה ללמודי קלינאות תקשורת?
1101 צפיות
נורהאן
אילו מלגות עוד פתוחות להרשמה?
1244 צפיות
דינה
מלגה לתואר שני בהפרעות בתקשורת
923 צפיות
שרון בלסטרה
מלגת לתושבי פריפריה - טבריה
1031 צפיות
אביגיל
מלגות לתואר ראשון בתקשורת
1293 צפיות
מלאק גבר
מלגה לחד הורית במכללה למנהל
1153 צפיות
ג'ו בן הרוש
מגלה לתלמידי בצלאל/ירושלים
687 צפיות
דבי
מלגה לתואר ראשון לחרדיות
808 צפיות
שמעון
מלגה לבני העדה האתיופית - לימודי תקשורת חזותית
890 צפיות
עדי ליהיא אילון
מלגה לתואר ראשון בתקשורת
827 צפיות
איילה
מלגה לדתיות - בת להורים גרושים ללא צבא
1002 צפיות