לימודי פסיכולוגיה וסטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - פסיכולוגיה וסטטיסטיקה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי פסיכולוגיה וסטטיסטיקה לתואר דו חוגי באוניברסיטת תל-אביב


הסטטיסטיקה שמאחורי הנפש


האם ניתן לנתח ולהבין תהליכים שמתחוללים בתוך נפשו של האדם באופן גלובלי? האם ישנן נוסחאות דרכן אפשר לנבא דפוסי קבלת החלטות במשק, במסגרות ארגוניות ובין אנשים בחיי היום יום? חוקרים בתחום הסטטיסטיקה סבורים שהתשובה לשאלות הללו עשויה להיות חיובית, והם משקיעים מאמצים רבים בניתוח של נתונים ודפוסים בעולמנו באמצעות כלים סטטיסטיים מתקדמים. גם פסיכולוגים, בבואם להבין לעומק תהליך עמו הם מתמודדים בקליניקה נדרשים לא אחת להבין את היקפן ושכיחותן של תופעות שונות ונדרשים להפגין ידע סטטיסטי ויכולות ניווט במערכות ניתוח של נתונים.


מי שמתעניינים בחקר של דפוסים ותהליכים ומעוניינים לבחון את אבני היסוד של ההתנהגות האנושית והחברתית, יכולים ללמוד במסלול דו חוגי ללימודי פסיכולוגיה וסטטיסטיקה באוניברסיטת תל-אביב. תכנית דו חוגית זו מקנה הן הבנה בתהליכים ותיאוריות בנפש האדם והן כלים לביצוע ולתכנון של מחקר נתונים מתקדם. הידע והכלים שנרכשים במהלך הלימודים יכול לסייע לסטודנטים לפתוח דלתות מגוונות לתעסוקה, בין היתר הם יכולים להשתלב בארגונים וחברות ולפעול בהם בתחומי תורת המשחקים, ניתוח הנתונים וביצוע מחקרים מסוגים שונים. בוגרי התכנית יכולים גם להמשיך לתארים מתקדמים בתחומי המדעים המדויקים או הפסיכולוגיה וכך להכשיר עצמם לעומק כחוקרים בענפים מרתקים אלה.


תכנית הלימודים


לימודים במסלול זה מציעים לסטודנטים להעמיק בשתי הדיסציפלינות - פסיכולוגיה וסטטיסטיקה - ולהכיר לעומק תהליכים, תיאוריות וגישות משניהם. לימודי פסיכולוגיה באים לספק לסטודנטים ידע והיכרות בסיסית עם תיאוריות ומחקרים מן הפסיכולוגיה. הם מכירים את ענפי הפסיכולוגיה השונים ומתוודעים דרכם לתפישות ולתיאוריות אודות ההתנהגות האנושית. נוסף על כך, הלימודים מפתחים מיומנויות חשיבה ביקורתית ומדעית, שיכולות לסייע להם בהמשך הדרך לפעול כחוקרים.


לימודי סטטיסטיקה חושפים את הסטודנטים להיבטים במתמטיקה ובתחום המחשבים ומקנים להם כלים לפיתוח של שיטות לניתוח ולחקר של בעיות שונות. הסטודנטים לומדים בהרחבה על ענפי ההסתברות ועל חקר ביצועים וכן מתוודעים לגישות מתקדמות לניתוח של נתונים ולעיבוד סטטיסטי של מידע. כמו כן, הם שמים דגש על יישומים סטטיסטיים וחשיבותם בעידן הדאטה, כך הם בוחנים מערכות ממוחשבות לכריית מידע ומערכות המאפשרות עבודה מול בסיסי נתונים בקנה מידה גדול במיוחד.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים במסלול הדו חוגי הוא שלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים משני חוגי הלימוד, אשר כוללים קורסי חובה, שיעורי בחירה וסמינריונים. בחוג לסטטיסטיקה הם גם מתנסים בעבודה במעבדות ובתרגילים מעשיים. במסגרת הלימודים בחוג לפסיכולוגיה, הסטודנטים משתתפים במחקרים בקבוצות קטנות בהנחיית חוקרים מבית הספר לפסיכולוגיה. כמו כן, הם יכולים לקחת חלק בהתנסות קלינית במסגרות טיפוליות שונות וכך לחוות באופן יישומי את החומר הנלמד.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים שנלמדים במסגרת הלימודים נכללים התחומים הבאים:

 

 • חישוב סטטיסטי
 • תכנון ניסויים
 • פסיכולוגיה חברתית
 • חקר ביצועים
 • תיאוריות סטטיסטיות
 • שיטות מחקר
 • תפישה ופסיכו פיזיקה
 • תורות האישיות    
 • מבוא לפסיכופתולוגיה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת תל-אביב שואפת לאפשר לסטודנטים שלה להעמיק במבחר תחומי ידע וכך מציעה תכניות שונות ללימודים דו חוגיים, חלקן משלבות שני ענפי ידע שנחשבים "קרובים" זה לזה ואילו אחרות מציעות לסטודנטים ללמוד שני נושאים מדיסציפלינות שונות ולפתח חשיבה רב תחומית. בין התכניות הדו חוגיות אשר מתקיימות באוניברסיטה אפשר למצוא לימודי ניהול וסוציולוגיה, לימודי כלכלה ומזרח אסיה, לימודי בלשנות ומדעי המחשב, לימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה, לימודי מדעי המחשב ומדעי החיים, לימודי ניהול וכלכלה, לימודי תקשורת וסוציולוגיה לתואר ראשון ועוד מגוון רחב של צירופי חוגים. בפקולטות השונות של האוניברסיטה ניתן ללמוד גם במסלולים חד חוגיים שונים וכן במסלולים רב תחומיים. סטודנטים בפקולטות השונות יכולים להמשיך לתואר שני ולתואר שלישי וכך לפתח מיומנויות מחקריות ולפנות לקריירה אקדמית.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית זו על המועמדים לעמוד בדרישות הקבלה שמציבים שני החוגים. תנאי הקבלה לפסיכולוגיה כוללים ציון התאמה ואת ההישגים של המועמדים בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית. הקבלה לסטטיסטיקה מתבצעת על סמך ציון קבלה מדעים מדויקים וכן מושם דגש על ההישגים בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד ועל הציון בבגרות בפיזיקה. במקרים מסוימים, מי שאינם עומדים בדרישות במתמטיקה או בפיזיקה יכולים ללמוד במכינות או בקורסי הכנה שונים.


תעודה


תואר ראשון דו חוגי בפסיכולוגיה ובסטטיסטיקה מוענק על ידי אוניברסיטת תל-אביב לסטודנטים אשר עומדים בכל חובות תכנית זו בהצלחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום לימודי פסיכולוגיה

תעודה בטיפול בבישול לפסיכולוגית חינוכית מומחית
סאלחה סעד
1 תגובות
הסבה מעריכת דין לתואר שני בפסיכולוגיה
מיכל
1 תגובות
בוגרי מכללת רמת גן שהתקבלו לפסיכולוגיה קלינית
:)
1 תגובות
הסבה מתקשורת לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית
אילנה
1 תגובות
חוויות על לימודי פסיכולוגיה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים
גל
1 תגובות
התלבטות בתואר שני קליני טיפולי
שני
1 תגובות
זמן המתנה להתמחות בפסיכולוגיה ארגונית
אלה שדה
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד פסיכולוגי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא פסיכולוגיה

ורדה רזיאל ז`קונט
הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
Whatsapp Whatsapp