רוצה פרטים על קורס מפקח בניה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מפקחי בניה - פיקוח וניהול בניה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מפקח בניה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מפקחי בנייה לעובדים בתחום הבניין, ההנדסה והנדל"ן


מחפשים תפקיד מבוקש בענף הבניה?


שוק הנדל"ן והבניה הישראלי זוכה לתנופה אדירה בשנים האחרונות. טכנולוגיות הבניה הולכות ומשתכללות, נהלי העבודה משתנם תדיר וכמות הפרויקטים הולכת וגדלה מדי שנה. כל אלה מעלים גם את המורכבות של הפרויקטים ואת האלמנטים שנדרשים להצלחתם. בין הגורמים שאחראיים להצלחה זו של תהליכי הבניה נמצאים מפקחי הבניה.


תפקידיהם של מפקחי בנייה מתמקדים בניהול ותיאום בין כל בעלי המקצוע בפרויקט וכן בדיקה שכל העבודות באתר נעשות בהתאם לתקנים ולנהלים הנדרשים. הם מלווים את המיזמים על השלבים השונים בהם ומסייעים לקבלנים וליזמים לאתר לקויות בנייה אפשריות, לתקן אותן בהקדם וביעילות ולהציע פתרונות מתקדמים לשיפור הבניה ולקידומה. הם נדרשים להיות בעלי בקיאות בחקיקה בתחום הבניה והמקרקעין וכן להחזיק בידע אודות תהליכי הבניה בשטח.


מפקחי בנייה נדרשים בפרויקטים בהיקפים שונים, משיפוצים קלים בדירות ובתים קיימים ועד למיזמים בקנה מידה גדול. הם נחוצים הן בשוק הנדל"ן הפרטי והן במגזר הציבורי, למשל בבנייתם של מבנים ממשלתיים או מוסדות תעשייה. עקב כך ובעקבות שאיפת גורמים בממשלה להעלות את האיכות והבטיחות בפרויקטים בבניה, עולה הביקוש למפקחי בניה איכותיים ומיומנים שיכולים להעניק שירותים אלה. כדי לקבל את ההכשרה הנדרשת להשתלב בתפקידי פיקוח בניה, יש צורך לעבור קורס ייעודי בתחום וכן לעמוד בתנאים נוספים כגון מבחנים ופרויקטים מעשיים.

 


קורס מפקח בניה משרד הפנים


משרד הפנים אחראי על תהליך המינוי של מפקחי בניה, לצורך ביצועו של חוק הבניה והתכנון והתקנון שנוגעות לו. במסגרת נהלי משרד הפנים, על המעוניינים להשתלב בתפקיד זה לעבור הכשרה מקצועית מתאימה. עליהם להשלים בהצלחה קורס מפקחים על הבניה, כאשר עליהם לעבור את הקורס עד שנה וחצי ממועד המינוי שלהם לתפקיד זה.


משרד הפנים מעגן גם את הניסיון המקצועי הקודם של המועמדים לקורס ומקבל להכשרות המקצועיות בעלי ניסיון רלבנטי בבניה, שהם מהנדסים, הנדסאים או טכנאים. עליהם להיות אקדמאים בעלי תואר ראשון לפחות בתחומים כגון אדריכלות או הנדסת בניין, או לחלופין להחזיק בתעודת הנדסאי ולהיות בעלי שנה אחת לפחות של ניסיון מקצועי בתכנון ובבניה. גם טכנאים רשומים יכולים ללמוד בקורס זה, כאשר ברשותם לפחות שנתיים של ניסיון מקצועי בבניה ובתכנון.


קורס מפקח בניה של משרד העבודה - מפקח בניה משרד העבודה


משרד העבודה - הידוע גם בשמו משרד הכלכלה, עוסק בהכשרתם של עובדים למגוון תחומי עיסוק. בין הקורסים שמפעיל משרד העבודה אפשר למצוא גם קורסים בתחום הבניה, אשר חלקם מתקיימים על חשבון המדינה ואחרים במימון עצמי של המשתתפים. קורסים אלה מקנים מיומנויות פרקטיות לתחום הבניה ולרוב כוללים בסיומם גם מבחנים שמי שעוברים אום בהצלחה זכאים לקבל דיפלומות מקצועיות מטעם המשרד.


תעודת מפקח בניה


למשתתפים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות בקורס מוענקת תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. כמו כן, חלק מו המוסדות מעניקים למשתתפים שעומדים בחובותיהם בהצלחה גם תעודת מפקחי בניה מטעם ארגון הקבלנים, קבלת תעודה זו מותנית בהגשת כל המטלות ובהשלמת הפרויקט המסכם. חלק מן הקורסים מכינים את המשתתפים לקראת קבלת דיפלומת מפקחי בניה מטעם משרד הפנים, לעוברים מספר מבחני חיצוניים להסמכה.


משכורת פיקוח בניה


מפקחי בניה משתלבים במגוון של אפיקי תעסוקה, מה שמשפיע על רמות השכר שלהם. בין היתר, הם יכולים לפעול במסגרת ועדות מקומיות, פרויקטים פרטיים בבניה, חברות בניה, אצל קבלנים ובעוד מסגרות נוספות.

 

בדרך כלל, טווח המשכורות נע בין 10,000 - 13,000 לחודש בערך למפקחים בתחילת דרכם. לאחר צבירת ניסיון בתפקיד וקבלת ניסיון בפרויקטים רבים, יכולים מפקחי הבניה להעלות את השכר ולהתקדם מבחינה מקצועית. כך למשל, לאחר כחמש שנות ניסיון בתפקידי פיקוח בבניה, שכר מפקח בניה נע בין 16,000 - 20,000 שקלים לחודש בממוצע.

 


מפקח בניה מחירון


המחירון לשירותיהם של מפקחי הבניה משתנה בין החברות ואנשי המקצוע. לעיתים מפקחי בניה דורשים אחוזים מסוימים מעלויות הפרויקט, במקרים אחרים הם מקבלים שכר על כל ביקור באתר הפרויקט או שכר חודשי על ביקורים יומיים באתרי הבנייה. העלויות החודשיות לשירותיהם של מפקחים נעות בין 5,000 שקלים ל - 20,000 שקלים, הדבר תלוי בהיקפו של הפרויקט, במשך זמן העבודות ובסוגי השירותים שמתבקשים מן המפקחים בשטח ומורכבותם. היבטים נוספים שיכולים להשפיע על עלויות שירותי מפקחי הבניה הם מספר החדרים בנכס או שטחו הכולל, או אם מדובר בתהליך בניה של מבנה חדש או שיפוץ של נכס קיים.


למי מיועדים הלימודים


קורס פיקוח בניה מיועד בעיקר לעובדים בתחום הבניין, שמעוניינים לקדם את הקריירה ולהתקדם תפקידי מפקחים על הבניה. הקורס יכול להתאים בין היתר למהנדסי בניין, להנדסאי בניין, למנהלי פרויקטים בבניה, למנהלי עבודה בבניין ולעובדים בדרגות נוספות בתחום הנדל"ן שמחזיקים בידע מקצועי בתהליכי בניה ומעוניינים להכשיר עצמם לתפקידים ותחומי אחריות נוספים ונדרשים.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים מקבלים ידע נרחב ושלל כלים לפיקוח מקצועי על פרויקטים ומיזמים בתחום הבנייה. הם לומדים על תהליכי ניהול אתרי הבנייה, על בקרה על מילוי נהלים ותקנות בתחום הבניין ועל ההתנהלות הנדרשת מן המפקחים מול גורמים שונים כגון קבלנים, רשויות מקומיות ועובדים בשטח. כך הם לומדים כיצד לאתר תקלות וכשלים במהלך הבניה ואיך להתמודד עם לקויי בניה כאשר אלה מתגלים. במקביל הם סוקרים היבטים בבטיחות העבודה ובעבודה יעילה ובטוחה של צוותי העובדים בשטח, למניעת פגיעות שונות.


מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים ברוב המקרים הוא נע בין עשרה לעשרים מפגשים שבועיים. מרבית הקורסים מתקיימים בשעות הערב ובמתכונת הנוחה לשילוב עם עבודה. הקורסים משלבים בין לימוד עיוני לבין תרגולים פרקטיים שונים שבאים להכיר למשתתפים מקרוב את תחום פיקוח הבניה. חלק מן הקורסים כוללים סיורים לימודיים לאתרי בניה ולחברות בניה, דרכם אפשר להכיר את תהליכי העבודה בשטח. כמו כן, במרבית התכניות עורכים פרויקט גמר מסכם ובו מיישמים בפועל את הכלים שנלמדים לאורך ההכשרה דרך פיקוח על פרויקט או מיזם בתחום הבניין בליווי של צוות המרצים.

 

 

מכללות לקורס מפקח בניה


קורס פיקוח בניה טכניון


בטכניון - היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך מתקיימת הכשרה בניהול פרויקטים בבניה, שבה לומדים בין היתר גם על היבטים בפיקוח בניה. הכשרה זו מתאימה לבעלי מקצוע מנוסים בתחום התשתיות, הנדל"ן וההנדסה והיא מקנה כלים לניהול של פרויקטים משלבי התכנון המוקדמים ועד לביצוע. היקפה של הכשרה זו הוא כעשרה חודשים.


קורס פיקוח בניה - הנדסאים תל חי


תל חי הנדסאים עורכים קורס פיקוח וניהול אתרי בניה. קורס מתאים לעוסקים בענף הבניין שברצונם לשכלל את המעמד המקצועי ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה. הוא משלב בין ידע עיוני וכלים פרקטיים בתחום הניהול והפיקוח על הבניה, היקפו הוא כ - 250 שעות לימוד.

 

 


היחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים קטנים


קורס מפקחים בכירים למניעת ליקויי בנייה של היחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים קטנים שברחובות מתמקד במיומנויות פרקטיות שנדרשות מן המפקחים במהלך הפרויקט לאיתור יעיל של לקויות בניה. הקורס כולל כ - 20 מפגשים.


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - היחידה ללימודי חוץ


היחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי למשפט ולעסקים מציעה קורס להכשרה מפקחים בכירים למניעת לקויות בנייה, המסלול מקנה שלל כלים דרכם יכולים המפקחים להעלות את איכות הבניה בפרויקטים שלהם והוא חושף אותם לתקנות ונהלים עדכניים בתחום.

 

מכללת מישלב

 

במכללת מישלב ניתן ללמוד בקורס להכשרת מפקחי בניה, וכן בקורס להכשרת מפקחי נזקי מים בבנייה. שני הקורסים מיועדים לבעלי ניסיון בתחום המקרקעין והתשתיות, שמעוניינים להרחיב את הידע שברשותם בנוגע לנזקים במבנים והתמודדות עמם.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מפקח בניה?

רוצה לדעת יותר על קורס מפקח בניה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp