תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות זרם חזק במכון טכנולוגי חולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על HIT - תואר שני הנדסת חשמל וזרם חזק.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות הספק זרם חזק במכון טכנולוגי חולון HIT


ידע איתן בזרם חזק


שכלולים וחידושים רבים עוברים על תעשיית החשמל והאלקטרוניקה הישראלית. מציוד חדשני, דרך תגליות תיאורטיות חדשות ועד לשיטות עבודה פורצות דרך, תמורות אלה מחייבות את המהנדסים להתמקצע ולהתעדכן כדי להישאר בחוד החנית של התעשייה. דרך התעדכנות בידע המתקדם ביותר, יכולים המהנדסים למצוא פתרונות לבעיות עכשוויות ובמקביל לתכנן ולפתח את מערכות העתיד, עליהן תתבסס התעשייה של מחר. אחד האתגרים שניכרים בתעשיית החשמל של היום הוא הניסיון לייעל את תהליכי העבודה ולמצוא פתרונות חסכוניים, שאינם מזיקים לסביבה ומאפשרים ייצור ועבודה ממקורות אנרגיה חלופיים ו"חכמים יותר".


במסגרת תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה של המכון הטכנולוגי חולון HIT, הסטודנטים יכולים לבחור במסלול תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות הספר וזרם חזק. מסלול התמחות זה מציע למהנדסי חשמל ולמהנדסי אלקטרוניקה להרחיב את הידע התיאורטי והמעשי שברשותם ולהכיר טכנולוגיות מתקדמות בתחום הרשתות התעשייתיות והביתיות ובענף המתח הגבוה. מסלול זה משלב עבודה יישומית מרובה במטרה לאפשר לסטודנטים לצבור מיומנויות חדשות ולהגיע לתגליות ולפיתוחים משמעותיים עבור התעשייה הישראלית.

 


תכנית הלימודים


התמחות זו בתואר השני בהנדסת חשמל מאפשרת לסטודנטים להתעמק בתחום המתח הגבוה. הסטודנטים לומדים על תהליכי העבודה במתקני חשמל מתקדמים, בוחנים ציוד מקצועי שעמו עובדים המהנדסים במערכות אלה ובוחנים התקנים וממירים שונים עבור המערכות הללו. כמו כן, הם נחשפים לחידושים ולהתפתחויות טכנולוגיות עדכניות מן התעשייה, לרבות יישומים של אנרגיה חלופית וכן דנים בהרחבה בתהליך התכנון של רשתות חשמל מתקדמות, הן ביתיות והן תעשייתיות.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית ללא תזה לתואר שני אשר נפרשת על פני פרק זמן של כשנתיים. שיעורים מתקיימים ביומיים מרוכזים במהלך השבוע, אחד מהם הוא יום שישי. כמו כן, מתקיימים מספר קורסי בחירה במהלך סמסטר קיץ.


לאורך התכנית הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה, בשיעורי בחירה ובסמינרים מחלקתיים. הסטודנטים גם מתרגלים את החומר הנלמד במעבדות החשמל של מוסד הלימוד. נוסף על כך, הם נדרשים לבצע פרויקט גמר מעשי, אשר מתקיים בתחום ההתמחות של זרם חזק. פרויקט הגמר מאפשר לסטודנטים לתרגל כישורים וכלים שנרכשים במהלך התואר ולהתנסות בטכניקות חשיבה שנדרשות ממהנדסים בתעשייה. במסגרת הפרויקט, הם מתכננים ומפתחים עבודות פיתוח ומחקר, כגון עבודה הנדסית לבנייה של דגם פעיל, מציאת פתרון לבעיות הנדסיות קיימות, חקר של תופעות הנדסיות שאינן ברורות היום או פרויקטים מחקריים תיאורטיים טהורים שמסתיימים במאמרים שמתפרסמים בספרות המקצועית ההנדסית.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים אשר נלמדים בתכנית זו נכללים גם:

 

 • ממירים עם קבל מיתוג
 • התפשטות גלים
 • בקרה אוטומטית מתקדמת
 • אנרגיות חילופיות
 • מערכות הספק אלקטרוניות
 • מתמטיקה מתקדמת
 • מערכות בקרה להינע חשמלי
 • התקני מערכות הספק
 • מערכות הספק ותהליכים אקראיים
 • מערכות הספק מתקדמות    
 • ממירים אלקטרוניים במתקני חשמל    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה של מכון טכנולוגי חולון, המועמדים יכולים לבחור במספר התמחויות נוספות כגון תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות אלקטרואופטיקה, תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות הנדסת תקשורת ותואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות מיקרו וננו טכנולוגיה. התמחויות אלה מאפשרות לסטודנטים להעמיק בעוד היבטים חשובים ועכשוויים בעולם ההנדסה. הפקולטה להנדסה מפעילה מעבדות רבות ושונות שבהן יכולים הסטודנטים להכיר מקרוב ציוד חדשני ולהתנסות בהפעלתו, כדי לצבור ניסיון פרקטי ולתרגל באופן מעשי מיומנויות תיאורטיות שנלמדות.


נוסף על כך, המכון הטכנולוגי חולון מפעיל מסלולים נוספים לתואר שני. אלה כוללים תואר שני בניהול טכנולוגיה, תואר שני בעיצוב משולב ותואר שני בטכנולוגית למידה. במכון הטכנולוגי ישנן גם תכניות לימודים רבות לתואר ראשון וכמו כן, המכון מפעיל יחידה ללימודי תעודה.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית זו מדרשים להיות בוגרי לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן, יכולים להתקבל מועמדים בוגרי לימודי בתחומים שונים, שרלבנטיים לנושא התואר השני, לפי החלטת מוסד הלימוד. מועמדים אלה נדרשים לקחת חלק בשיעורי השלמה לפי החלטת המכון הטכנולוגי חולון ולהשלים אותם תוך פרק זמן שמוטל עליהם.

 


תעודה


תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה M.Sc. מוענק לסטודנטים שמשלימים את כל החובות בתכנית בהצלחה על ידי מכון טכנולוגי חולון HIT.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון טכנולוגי חולון HIT

עוד מסלולי לימוד - מכון טכנולוגי חולון HIT

כלים שיעזרו לך לבחור