לימודי פסיכולוגיה וביולוגיה במסלול מדעי המוח באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכולוגיה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - פסיכולוגיה וביולוגיה ומדעי המוח.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי פסיכולוגיה וביולוגיה בדגש מדעי המוח – אוניברסיטת תל-אביב

 

חי נפשי

 

ההתנהגות האנושית היא תחום שמעסיק את בני האדם מעצם קיומם וישנן אינסוף תיאוריות שעוסקות במניעים ההתנהגותיים השונים של בני האדם הן כפרטים והן כחברות. מתוך הרצון לידע הזה צמחה דיסציפלינת הפסיכולוגיה שמטרתה לחקור הליכים רגשיים ושכליים אשר מניעים את המחשבות של האדם ואת ההתנהגות שלו בהקשרים שונים. הביולוגיה לעומת זאת הוא המדע שחוקר את תהליכי החיים, מרמת האנזים הבודד עד לרמת יחסי הגומלין בין יצורים חיים.

 

אף על פי שלמראית עין נראה שאין הרבה מן המשותף בין שני התחומים הללו, למעשה השניים שזורים אחד בשני מכיוון שהפעילות הביולוגית משפיעה באופן ישיר על ההתנהגות האנושית של האדם. כאשר מוסיפים לשילוב זה גם את מדעי המוח – תחום רב תחומי אשר עוסק בהיבטים השונים של מערכת העצבים וההשלכות שלה על הפיזיולוגיה ועל וההתנהגות של בני אדם ובעלי חיים, מקבלים תמונה רחבה והבנה מעמיקה על המנגנונים שלפיהם בני האדם פועלים.

 

הידע המתקבל בשילוב שלושת הדיסציפלינות מקנה ללומדים אותו את הכלים הנדרשים לחקירה מעמיקה של מחלות פיזיולוגיות ושל מחלות נפשיות, לניתוח התהליכים החלים בגוף האדם בכלל ובמערכת העצבים בפרט וזאת כדי לתרום לריפוי של בעיות אלה ולשפר את איכות החיים של הסובלים מהם.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי פסיכולוגיה וביולוגיה בדגש מדעי המוח באוניברסיטת תל אביב הם תכנית דו-חוגית המשלבת בין דיסציפלינת הביולוגיה לבין דיסציפלינת הפסיכולוגיה כאשר ישנו דגש נוסף המתמקד בשיטות מחקר ובפיתוח הידע במדעי המוח אשר מחבר בין השתיים. המטרה של תכנית הלימודים היא להכשיר את הסטודנטים לעבודה מחקרית וליישום הידע בתעשייה ובהוראה.

 

הסטודנטים במסלול זה ללימודי פסיכולוגיה וביולוגיה על העקרונות של הנוירוביולגיה התאית והמולקולרית ועל המבנה והפעילות של מערכת העצבים מתוך הסתכלות קוגניטיבית התנהגותית. כמו כן, הם לומדים על המנגנונים הביולוגיים של הפרעות פסיכיאטריות ושל הפרעות נוירולוגיות ועל הדרכים לטפל בהן.


מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים שלוש שנים בהיקף של 155 שעות אקדמיות – 96 שעות אקדמיות בביולוגיה ו - 59 שעות אקדמיות אקדמיות בפסיכולוגיה. מתכונת הלימוד כוללת הרצאות, תרגולים, מעבדות ופרויקט מחקר שנעשה במעבדות למדעי המוח של הפקולטות השונות של האוניברסיטה או בבתי חולים.

 

נושאי לימוד

 

 • מבוא לתורת האישיות
 • כימיה אורגנית
 • פסיכולוגיה קוגניטיבית
 • ביולוגיה של התא
 • ביולוגיה של סכיזופרניה
 • ביולוגיה מולקולרית
 • נוירופסיכולוגיה של רגשות
 • מוח ומערכת החיסון
 • ביוכימיה, אנזימולוגיה ומטבוליזם
 • פסיכולוגיה פיזיולוגית    
 • ביולוגיה של התנהגות אמוציונלית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה של אוניברסיטת תל-אביב מציע מגוון רחב של תכניות לימוד המאפשרים היכרות עם התחומים השונים שמהם מורכבת דיסציפלינת הפסיכולוגיה אשר יחד מספקים תמונה רחבה על ההיבטים הרבים של ההתנהגות האנושית ועל המנגנונים שלה. הלימודים בבית הספר מקנים כלים לחשיבה ביקורתית ומדעית שמטרתה להכשיר את הסטודנטים למחקר. לסטודנטים יש את האפשרות להתנסות קלינית במסגרות טיפוליות שונות באוניברסיטה ומחוצה לה. כמו כן, ישנה האפשרות לשלב בין פסיכולוגיה לתחומים אחרים במסלולי לימוד כמו פסיכולוגיה ולימודי חקר התודעה והקוגניציה ושילובים עם חוגים נוספים כגון לימודי מתמטיקה, לימודי כלכלה ולימודי פילוסופיה.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי פסיכולוגיה וביולוגיה בדגש מדעי המוח מתקבלים מועמדים עם ציון של לפחות 700 בפסיכומטרי ועם ציון של 140 לפחות בחלק הכמותי של הבחינה או עם בגרות במתמטיקה בהיקף של 4 יחידות לימוד. יכולים להתקבל גם בוגרים של לימודים אקדמיים קודמים בציון 80 ומעלה ברפואה, בהנדסה, במדעים מדויקים ובמדעי החיים ובעלי ציון 85 לפחות בלימודים אקדמיים קודמים במדעי החברה. קבלה ישירה לא תנאים נוספים אפשרית לבעלי ציון כללי 724 בפסיכומטרי.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים מקבלים תעודת בוגר B.Sc בתכנית לימודים דו חוגית בביולוגיה ובפסיכולוגיה עם דגש במדעי המוח מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי לימודי פסיכולוגיה וביולוגיה בדגש מדעי המוח יכולים להמשיך ללמוד לתארים מתקדמים בתחום מדעי המוח, בתחום מדעי הפסיכולוגיה, לרבות פסיכולוגיה קלינית, בתחום מדעי החיים ובתחום הרפואה.

 

כמו כן, בעלי התואר המשולב משתלבים במכוני מחקר ובמוסדות להשכלה גבוהה וכן במוסדות לרפואה, בתעשיות המבוססות על נוירולוגיה וביולוגיה כמו תעשיית המזון, חברות תרופות, פיתוח ציוד ביו רפואי לחקר המוח, בתעשיות טכנולוגיה מתקדמת, בחברות אלקטרוניקה ועוד. כמו כן, בעלי התואר יכולים לעסוק גם בתחום החינוך, משאבי האנוש, עיתונות, פרסום ושיווק ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי פסיכולוגיה

הסבת אקדמאים לפסיכולוגיה או עבודה סוציאלית
מיכל
ללא תגובה
תחומי עיסוק לבוגרי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית
דני
1 תגובות
דו חוגי פסיכולוגיה וקרימינולגיה
מיתר
1 תגובות
איך לדעת אם מתאים לי ללמוד פסיכולוגיה?
דוד מילר
1 תגובות
תואר שני בפסיכולוגיה לקריירה בהייטק
אופיר
1 תגובות
איפה כדאי ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית
קארינה
1 תגובות
אפיק מעבר לבר אילן פסיכולוגיה קלינית
מלי
3 תגובות
השלמות לפסיכולוגיה קלינית מתואר שני בטיפול באמנות
עידית
1 תגובות
איך להתקבל לתואר ראשון בפסיכולוגיה
שהבאא
1 תגובות
לימודי טנטולוגיה מדעי השכול
פזית קוכנר
1 תגובות
לימודי הדרכת הורים לאשת חינוך
ג'נט
1 תגובות
universities with a psychology degree in English
Cohen Sara
1 תגובות
דרישות קבלה ללימודי ניתוח התנהגות
שירלי הרוש
1 תגובות
מוסדות לתואר ראשון בפסיכותרפיה
שרי
1 תגובות
סיכויי הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה לבעלי תואר דו-חוגי
רפי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה 438 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה 1,226 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים