הסבת אקדמאים להוראת סייבר במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית בית ברל

הסבת אקדמאים להוראת מדעי המחשב בהתמחות סייבר – המכללה האקדמית בית ברל

 

הגנה בחינוך

 

לעתים יש צורך בשינוי, בעשייה חדשה ובהרחבת הגבולות האישיים והמקצועיים. כאשר העבודה והשגרה הופכים שוחקים זהו הזמן לבצע תפנית ולמצוא כיוון חדש לחיים. תכנית הסבת אקדמאים להוראה מיועדת בדיוק לאנשים אשר מזדהים עם תחושות אלה.

הסבת אקדמאיים להוראה מאפשרת לתרום את הידע שנצבר עם השנים בתחומים שונים למטרת חינוך והוראה של דור העתיד. דבר זה נכון פי כמה וכמה כאשר מדובר בתחום מדעי המחשב והסייבר. עולם המחשב והאינטרנט קיים כיום בכל תחום בחיים ויותר ויותר ילדים ובני נוער לומדים את התחום במסגרת הבית ספרית וצריכים ללמוד אותו מאנשים בקיאים ומומחים בתחום.

 

הוראת מדעי המחשב בהתמחות סייבר מקנה לאקדמאים את הכלים ואת המיומנויות ללמד תלמידי בית ספר על רזי מקצועות המחשב, להעניק להם את הידע שיספק להם מקצוע עתידי וזאת בשילוב חינוך ערכי, מיומנויות למידה וסובלנות חברתית. התכנית מיודעת לאקדמאים שלהם ניסיון קודם בתחום מדעי המחשב והנדסת התוכנה וכן למורים, למחנכים ולבעלי תעודת הוראה אשר רוצים להרחיב את תחום ההסמכה שלהם.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים להסבת אקדמאים להוראת מדעי המחשב בהתמחות סייבר במכללה האקדמית בית ברל נעשית בשיתוף עם המרכז לחינוך סייבר של קרן רש"י. התכנית מכשירה מורים לבתי הספר העל יסודיים להוראה של מדעי המחשב בהתמחות הנדסת תוכנה בהגנת סייבר. הלימודים משלבים הכשרה להוראה ולימודי חינוך עם לימודים דיציפלינאריים של הוראת הסייבר.

 

תכנית הסבת האקדמאים מורכבת מכמה נדבכים, ובהם מרכיבים עיוניים כמו חינוך, פסיכולוגיה ותחומי חשיבה, מרכיבים פדגוגיים לניהול כיתה, מרכיבים דידקטיים של הוראה הלכה למעשה והתנסות מעשית בהוראה במגמות סייבר בבתי ספר.

 

בתחום מדעי המחשב והסייבר הסטודנטים רוכשים את המיומנויות הנדרשות לניצול נכון של האינטרנט. לשם כך הם לומדים לתכנן, לעצב ולנתח בעיות בעזרת אלגוריתמים וכן לפתור בעיות אלה בעזרת פרדיגמות ושפות התכנות השונות כמו תכנות פונקציונאלי, תכנות פרוצדורלי ותכנות מומחה עצמים.

 

לצד לימודי מדעי המחשב והגנת סייבר, הסטודנטים רוכשים את הכלים הנדרשים לחינוך ולהוראה של תלמידים בבתי הספר העל יסודיים. לשם כך הם לומדים שיטות לתכנון מערכי שיעור ולהעברת תכנים מול כיתה, דרכים לאיתור קשיים לימודיים וחברתיים של

בני נוער, הערכת תלמידים, ניתוח דינמיקה כיתתית והבנה של הצרכים הרגשיים של נערים ונערות בגיל ההתבגרות.

 

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הסבת האקדמאים להוראה הוא 26 שעות אקדמיות שבועיות הנפרשות על פני שנתיים. 8 שעות אקדמיות שבועיות מוקדשות להתמחות בסייבר. בשנת הלימודים הראשונה הסטודנטים לומדים כ - 80 אחוזים ממתכונת הלימוד ובשנה השנייה לומדים את 20% הנוספים ומשתתפים בהתמחות מעשית בבתי ספר בהיקף של שליש משרת הוראה לפחות. כמו כן, מתכונת הלימוד כוללת סדנת סטאז' בהיקף של שתי שעות אקדמיות שבועיות נוספות.

 

נושאי לימוד

 

 • אלגוריתמיקה מתקדמת
 • ניהול וחינוך כיתה
 • רטוריקה והופעה בכיתה
 • מבוא לתכנות לוגי
 • שילוב טכנולוגיות בחינוך
 • מבוא למדעי המחשב
 • יסודות שפת JavaScript
 • פילוסופיה של החינוך
 • ארכיטקטורה של מחשבים
 • הערכה לקידום למידה    
 • אוטומטים ושפות פורמליות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד לימוד להשכלה גבוהה אשר מתמחה בתחום החינוך וההוראה. בתכניות הלימוד שלה המכללה שמה דגש רב על רוח חברתית יישומית והנחלתה לסטודנטים. כמו כן, המכללה מקנה חשיבות רבה לפיתוח מקצועי ויצירתי שביחד נותנים מענה לכל הצרכים החינוכיים הנדרשים בישראל. לכל מסלולי הלימוד להכשרת אקדמאים להוראה של המכללה יש הכרה מעטם המועצה להשכלה גבוהה. המכללה נותנת לתלמידים העומדים בדרישות הטבות ומלגות בהיקפים שונים.

 

תנאי קבלה

 

להסבת אקדמאים להוראת מדעי המחשב בהתמחות סייבר מתקבלים מועמדים שלהם תואר ראשון B.Sc בממוצע 70 לפחות ומועמדים שלהם תואר ראשון B.A בממוצע 75 ומעלה. הקבלה ללימודים מותנית בראיון קבלה שבו בודקים את הרקע המקצועי של המועמד ואת המוטיבציה והמחויבות שלו ללמוד ולהשתלב במערכת החינוך.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות תכניות הלימוד, לרבות ההתנסות המעשית, מקבלים תעודת הוראה במדעי המחשב לבתי הספר העל יסודיים ותעודת התמקצעות בסייבר ובהוראתו.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התכנית להסבת אקדמאים משתלבים במסגרות החינוך השונות ופועלים כמורים למדעי המחשב, כרכזי התחום ואחראים על מערך תכניות הלימוד בתחום מדעי המחשב והסייבר.  המרכז לחינוך סייבר של מכללת בית ברל מסייע לבוגריו להשתבץ בבתי ספר שבהם ישנן מגמות לימוד סייבר.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

שאלה לגבי יום מרוכז
אבי
2 תגובות
לימודי קרימינולוגיה
בית ברל
ללא תגובה
לימודי הקרימינולוגיה הם לתואר או לתעודה?
אוראל שני
1 תגובות
מקבלים תעודת התמחות בסוף לימודי קרימינולוגיה?
עדן
ללא תגובה
מידע בנושא מגורים
ירדן
ללא תגובה
השתלמות
בית ברל
ללא תגובה
הרשמה ללימודים לשנה הבא
מאמנה עמאש
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp