מסלול ישיר לתואר שני בחינוך במכללה האקדמית בית ברל

מסלול ישיר לתואר שני בחינוך במכללה האקדמית בית ברל

מסלול ישיר לתואר שני בחינוך במכללה האקדמית בית ברל

 

 

מי שעוסקים בחינוך יודעים כי מדובר בתחום המתפתח תדיר; הידע על ההתפתחות הקוגניטיבית, הרגשית והחברתית של ילדים ונוער הולך וגדל, לצד התפתחויות טכנולוגיות המאפשרות שילוב גישות חדשניות בהוראה.

 

 

מסיבה זו, השכלה אקדמית אצל אנשי חינוך היא בעלת חשיבות עליונה – על מנת לרכוש את ההבנה התיאורטית וכן את ההתנסות בשיטות פדגוגיות שונות, ברמה הגבוהה ביותר.

 

מסלולים ישירים לתואר שני מוצעים במגוון מוסדות ברחבי הארץ, ומאפשרים לקבל התמחות באופן מרוכז ולסיים את המסלול עם תואר ראשון ושני בזמן מקוצר. בין היתר, מוצע מסלול ישיר לתואר שני בחינוך, במגוון תכניות לימוד, שמסיימיו זכאים גם לתעודת הוראה, במכללה האקדמית בית ברל.

 

תכנית הלימודים ומתכונתם

 

במסגרת המסלול, שמשכו כ – 5 שנים (במקום 6), הסטודנטים לומדים את מכלול הנושאים והסוגיות הנלמדות במהלך תכנית הלימודים לתואר ראשון. לאחר מכן, הם יכולים לבחור בין תכניות לתואר שני במבחר התמחויות: תכנון לימודים והערכה, ליקויי למידה, ניהול וארגון מערכות חינוך, קידום נוער בסיכון ובמצוקה, הוראה ולמידת שפות, חינוך ומורשת ערבית, וכן חינוך לאמנות. כמו כן, הם רוכשים את הידע והכישורים הנדרשים לצורך קבלת תעודת הוראה.

 

בחלק מהתכניות ניתן להמשיך גם למסלול מחקרי, בו יש לכתוב עבודת תזה: תכנון לימודים והערכה וחינוך לאמנות. למסלולים אלו יכולים להתקבל מסיימי התואר הראשון בתכנית, שעומדים בקריטריונים ובדרישות.

 

מהשנה הראשונה ועד השנה השלישית ללימודים, הסטודנטים משתתפים בלימודי התואר הראשון. במהלך השנה הרביעית, הם נדרשים לסיים את חובות התואר הראשון עד סוף השנה, ותוך כדי משתתפים בלימודי התואר השני במעמד על תנאי. כאשר הם מסיימים את חובותיהם הם מתקבלים לתואר השני במעמד מן המניין. בשנה החמישית הסטודנטים משלימים את חובות התואר השני.

 

תכנית הלימודים לתואר הראשון בחינוך כוללת חובת סטאז', לשם קבלת רישיון הוראה מטעם משרד החינוך. את הסטאז' על הסטודנטים למלא במהלך השנה הרביעית או החמישית ללימודים, על פי בחירתם. הסטאז' מתקיים באחד מתחומי החינוך המוכרים לצורך התמחות, והיקפו עומד על שליש משרת הוראה או יותר.

 

השתתפות במסלול מזכה את הסטודנטים בפטור משכר לימוד בשנה הראשונה של לימודיהם בתואר השני.

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד לימודים ותיק להשכלה גבוהה, אשר מאז שנת 1970 מתקיימים בה לימודי חינוך והוראה.

 

כיום, נוסף על התארים הראשונים והשניים בתחומי החינוך השונים, ניתן גם להשתתף בלימודי תואר ראשון באמנות ובקולנוע וכן בתואר שני בחינוך לאמנות ובטיפול באמנות במסגרת המדרשה לאמנויות שפועלת במכללה. מעבר לכך, נערכים במכללה זו גם תכניות הסבת אקדמאים ולימודי תעודה בתחומים מגוונים.

 

תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל למסלול הישיר לתואר שני, יש להגיע, עד סוף סמסטר א' של השנה השלישית בתואר הראשון, לממוצע ציונים של 90 לפחות. כמו כן, המועמדים נדרשים לספק מכתב המלצה מטעם ראש התכנית בה הם לומדים.

 

מעבר לכך, על המועמדים לעבור בהצלחה ראיון קבלה ייעודי.

 

גם במהלך המסלול על הסטודנטים לעמוד בדרישות סף, כדי להמשיך לשנה השנייה של לימודי התואר השני.

 

תעודה

 

מסיימי המסלול הישיר שעומדים בכל הדרישות האקדמיות אותן מציב מוסד הלימודים, זכאים לתואר ראשון בחינוך, תואר שני M.Ed בתכנית הנבחרת, וכן לתעודת הוראה.


אפשרויות תעסוקה

 

מסיימי המסלול הם בעלי השכלה רחבה בהוראה וכן הבנה מעמיקה בתחום הנבחר לצורך התמחות בתואר השני, מה שיכול לפתוח להם דלתות רבות בשוק התעסוקה ולתת להם יתרון על פני מועמדים אחרים לעבודה במסגרות החינוך השונות.

 

מעבר לכך, משכורות במשרד החינוך נקבעות גם על פי השכלה האקדמית; משמעות הדבר היא כי בזכות התואר השני, ביכולתם להגיע למשכורות התחלתיות גבוהות יותר מאשר אלו של בעלי תואר ראשון בלבד.

 

בנוסף, מי שמעוניינים להמשיך ולהרחיב את השכלתם האקדמית יכולים להמשיך ללימודי דוקטורט בחינוך באוניברסיטאות שונות בארץ ובעולם. בעלי תואר שני עיוני, במהלכו לא נכתבה עבודת תזה, נדרשים להשלים אותה לצורך המשך לימודיהם האקדמיים.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
Whatsapp Whatsapp