לימודי ממשל דיגיטלי באקדמית תל אביב יפו

האקדמית תל אביב יפו
האקדמית תל אביב יפו

אהבת? שתף ב:

לימודי ממשל דיגיטלי באקדמית תל אביב יפו - לימודי חברה ופוליטיקה עם חטיבה בממשל דיגיטלי


להוביל את הממשל של המחר


אנו חיים בחברה דינמית ומתקדמת מאי פעם, שבה התפתחויות טכנולוגיות ופיתוחים חדשים בזירת המחשוב וההייטק מכתיבים את סדר היום ואת ההתנהלות השוטפת, את האופן בו אנו יוצרים קשרים ואת הדרכים בהן אנו צורכים ומנתחים מידע. הדרישה מצד הרשויות המקומיות, גופי הממשל ומקבלי ההחלטות היא לעמוד בקצב המהיר של ההתחדשות הטכנולוגית, וכך להציע לציבור שירותים משוכללים שתואמים את העידן המתקדם שבו אנו חיים היום. מקידום של שירותים וגופים במדיה הדיגיטלית ועד לתכנון וניהול שוטף של ערים חכמות שלמות, אין ספק שהקדמה יוצרת צורך עז בהתמקצעות גם מצד העוסקים בפוליטיקה ובמישור המדיני והיכרות עם פלטפורמות מדיה ודיגיטל פורצות דרך.


צמיחה וייעול טכנולוגי יכולים לשפר לא רק את המענה המהיר והאיכותי לאזרח, אלא גם להגביר את השקיפות לגבי נבחרי הציבור ומוסדות הממשל, כאשר מידע אודות פעילות השלטון נגיש באופן קל ומהיר לאזרחים. נוסף על כך, המהפכה הדיגיטלית מעלה דילמות חדשות ואתגרים שכמוהם לא נראו, עמן נדרשים מקבלי ההחלטות להתמודד, בסוגיות רגישות כגון פרטיות או ביטחון.


מי שרואים עצמם מובילים את המהפכה הדיגיטלית בממשל המקומי והארצי של מדינת ישראל, יכולים לקבל כלים לכך במסגרת לימודי חברה ופוליטיקה בחטיבת ממשל דיגיטלי שמתקיימים באקדמית תל אביב יפו. זוהי חטיבת לימוד שמאפשרת לסטודנטים להתמקד בתהליכי הניהול של הממשל הדיגיטלי וללמוד כיצד להוביל להצלחה יוזמות טכנולוגיות בממשל וליישמן במגזר הציבורי המקומי והמרכזי. מדובר בענף ידע חדש וצומח, שהדרישה לו הולכת וגדלה לאור תמורות והתפתחויות בזירת הפוליטיקה. הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידי מפתח שונים במהפכה הדיגיטלית שעוברת על הממשל ולהוביל תהליכים מתקדמים רבים, לרבות ערים חכמות וממשל דיגיטלי.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בחטיבה זו ללימודי חברה ופוליטיקה מתמקדים בהיבטים ניהוליים, תוכניים וציבוריים של הממשל. תכנית זו מכשירה את הסטודנטים לתפקידי מובילים דיגיטליים, שיכולים ליישם ערים חכמות ולהשתלב בישראל דיגיטלית ומתקדמת, בגופים ומוסדות פוליטיים ממגוון סוגים. לאורך לימודיהם, הם מקבלים ידע מקצועי ותיאורטי בענפים כגון חברה, כלכלה, פוליטיקה ומשטר בישראל. הם מעמיקים בתחומים שנוגעים למהפכה הדיגיטלית ומקבלים כלים להובלה של תמורות ושינויים טכנולוגיים בשטח.


מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים במסלול לימודי בוקר ואורכם הוא כשלוש שנים. הלימודים משלבים בין שיעורים עיוניים לתכנים מעשיים, הסטודנטים לוקחים חלק בהתמחות מקצועית פרקטית בשטח, שבמהלכה הם מתנסים בעבודה במוסדות ובארגונים. ההתמחות מתקיימת במהלך השנה השלישית ללימודים והיא יכולה למש כקרש קפיצה לתעסוקה עבור הסטודנטים, שכן במהלכה צוברים ניסיון תעסוקתי ובונים מיומנויות מקצועיות חשובות לתחום החברתי והפוליטי.


סגל הוראה


בראש ההתמחות עומד חוקר בעל תואר דוקטור שמומחה לתחום הממשל הדיגיטלי. בעבר שימש יושב ראש פורום מנהלי מערכות המידע בשלטון המקומי ומנמ"ר בעיריית העיר גבעתיים.


על מוסד הלימוד


האקדמית תל אביב יפו, אשר נוסדה בשנת 1994, מציעה מבחר של תכניות לימודים לתואר ראשון ולתואר שני. כיום לומדים בה כ - 4,000 סטודנטים במגוון של מקצועות. מוסד הלימוד פועל במודל שדוגל בשילוב הוראה, מחקר יישומי ומעורבות בקהילה. באקדמית תל אביב יפו שואפים להקנות לסטודנטים את הידע והכלים שבעזרתם יוכלו לפתוח דלת לתפקידי מפתח בסקטור העסקי, הציבורי והאזרחי ולהשפיע בדרך על תהליכים חברתיים וקהילתיים בסביבתם.


בין תכנית הלימודים השונות שבהם ניתן לקחת חלק במוסד הלימוד אפשר למצוא לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי מערכות מידע, תואר ראשון בתקשורת פוליטית, לימודי כלכלה וניהול, לימודי מדעי המחשב ולימודי סיעוד. ניתן להמשיך לתואר מוסמך במקצועות השונים, כגון תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני, תואר שני בפסיכולוגיה ותואר שני במדעי המחשב, כאשר חלק מן התכניות נלמדות גם במסלול עם תזה. הסטודנטים יכולים להסתייע במלגות לימודים מגוונות שמציע מוסד הלימוד וכן במלגות מטעם גופים פרטיים ועמותות שונות, שניתנות על סמך קריטריונים כהצטיינות לימודית או רקע סוציו אקונומי.


תעודה


סטודנטים אשר משלימים את הלימודים בהצלחה ועומדים בכל תנאי התכנית זכאים לקבל תואר ראשון בחברה ופוליטיקה BA שמוענק על ידי האקדמית תל אביב יפו. נוסף על כך, הם מקבלים תעודת "מוביל דיגיטלי" מטעם הלשכה לטכנולוגיות מידע. באפשרות הבוגרים שמעוניינים בכך להשלים את הכשרתם ולקבל גם תעודת מאמן.

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

מתוך פורום האקדמית תל אביב יפו

תנאי קבלה מדעי המחשב
גיל
ללא תגובה
מדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה של הספורט
רז יקיר
ללא תגובה
קבלה לתואר ראשון בסיעוד
עמית ינאי
ללא תגובה
סוג כיסאות בבניין כלכלה
נוי
ללא תגובה
ממוצע בגרות בקבלה למדעי המחשב
רון
ללא תגובה
קבלה למדעי המחשב ללא פסיכומטרי
מאור
ללא תגובה
מכינה לפני תואר במדעי המחשב
נועה
ללא תגובה
האם יש כיסאות סטודנט או שולחן רגיל בבניין ווסטון?
Noam
2 תגובות
האם בוגרי חינוך יכולים להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית?
ענת
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה ללימודי סיעוד?
קרינה
1 תגובות
קבלה לתואר שני בייעוץ ארגוני
טל
ללא תגובה
לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל אביב יפו
שני קוברובסקי
1 תגובות
הסבה ללימודי המשך בפסיכולוגיה רפואית מייעוץ חינוכי
נעמי וינברג
1 תגובות
איזה מסלולי תואר שני מוצעים באקדמית תל אביב יפו?
אילונה ירוסלסמקי
1 תגובות
קבלה לאחות מוסמכת לאחות מעשית בגיל 40+
טטיאנה
1 תגובות
לכניסה לפורום